Berlin + Poczdam

City break

Kod oferty: FTR 94155/59

Słonecznie

14°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Berlin + Poczdam
Zdjecie: 1 z 5
Mapa
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta niedostępna
Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
Dowolny

Podróż z:

Nie znaleziono terminów dla oferty
Zadzwoń do nas. 22 451 00 00 lub 801 00 31 21

Napisz do nas.

Kliknij aby aktywować
Karta dużej rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabató w na nasze wyjazdy -
5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.
Więcej informacji - Karta Dużej Rodziny
Tour guide oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowymMobilny zestaw audio - indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.
Zakwaterowanie
Oferta nie obejmuje zakwaterowania.
Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podró ży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej - 201383.
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osó b wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący -
ubezpieczenie kosztó w leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadkó w 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia -
ubezpieczenie od kosztó w rezygnacji z imprezy turystycznej - 3, 5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6, 7% wartości przy ubezpieczeniu od choró b przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od choró b przewlekłych - szczegó ły u konsultantó w
ubezpieczenie dotyczące sportó w - Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportó w - szczegó ły u konsultantó w
Dokumenty -
Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podró że Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Podró że
Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Rezerwacje
Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski dokument do pobrania - NNW na terenie Polski
Pakiet komfo
Gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo - 1x kawa, 1x herbata)
torba materiałowa z logo
cena - 25 zł/os.
Turystyczny fundusz gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podró ży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty -
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajó w mających granicę lądową z Polską; 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajó w mających granicę lądową z Polską; Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środkó w na pokrycie kosztó w powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientó w biur podró ży, któ re utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność. Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.
Program ramowy
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Poczdamu ok. godz. 10-11.
Zwiedzanie kompleksu Pałacowo- Ogrodowego Sanssouci w Poczdamie Pruski Wersal, któ ry należy do grupy pałacó w i zespołó w parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazwa pałacu zaczerpnięta jest z języka francuskiego (sans souci) i oznacza coś beztroskiego. Cały park otaczający pałac zajmuje niebagatelną powierzchnię 700 akró w (prawie 290 ha) i składa się z kilku ró żnorodnych ogrodó w, któ re skrywają liczne obiekty - pawilony, kościoły, belwedery, itd. Na terenie parku znajdują się, wybudowane przez Fryderyka II Wielkiego, m.in - Grota Neptuna (z 1751 roku), Nowe Komnaty (służyły początkowo jako oranżeria, dopiero kilkanaście lat pó źniej przebudowano je na apartamenty dla kró lewskich gości.
Spacer po dzielnicy Holenderskiej Zabytek, któ ry powstał w ciągu zaledwie 9 lat w XVIII w. na potrzeby holenderskich rzemieślnikó w, któ rzy budowali Poczdam i musieli się tu osiedlić na czas prowadzonych prac. Dzielnica Holenderska obejmuje 134 domy wzniesione z czerwonej cegły w stylu baroku holenderskiego i jest uważana za największy zespó ł architektury holenderskiej poza Holandią na terenie Europy.
Przejazd do Berlina
Plac Poczdamski Zwiedzanie rozpoczyna się na Placu Poczdamskim, jednym z dwó ch głó wnych placó w miasta. Nowoczesna architektura tego miejsca idealnie podkreśla rozmach wspó łczesnych budowniczych, wspó łgrając z nostalgicznymi detalami dawnego Berlina. Warto także odwiedzić pobliskie Sony Center przystrojone ponad 100 tysiącami kolorowych świateł.
Brama Brandenburska Przejście tajemniczym - Tiergarten w kierunku Bramy Brandenburskiej. Przy tej arterii mieszczą się budynki Uniwersytetu Humboldtó w, Opery, Odwachu, Niemieckiego Muzeum Historycznego, urzędó w i ambasad.
Wyspa Muzeó w Wizyta na Wyspie Muzeó w, któ ra wypełniona jest po brzegi (dosłownie!) sztuką i zabytkami. Na tym stosunkowo niewielkim obszarze skoncentrowana została niecodzienna ilość obiektó w muzealnych. Nie należy ró wnież zapominać o dostojnej katedrze i będącym w fazie odbudowy zamku berlińskim.
Alexanderplatz Spacer kończy się na Alexanderplatz - bijącym sercu miasta - ze strzelistą wieżą telewizyjną, zabudową w stylu socjalistycznym. Jednakże i w tej okolicy można odkryć ślady pięknej przeszłości miasta - Nikolaiviertel i Marienkirche.
Checkpoint Charlie Warto zobaczyć najsłynniejsze przejście graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim, tzw. Checkpoint Charlie, a także Plac Republiki z historycznym budynkiem Reichstagu oraz pomnik poświęcony ofiarom Holocaustu.
East Side Gallery Jedyna galeria na świeżym powietrzu, czyli ponad kilometrowy odcinek muru berlińskiego przystrojony przez artystó w z całego świata. Najbardziej znanym obrazem jest Brotherly Kiss, któ rego autorem jest Rosjanin Dimitri Vrubel, pokazujący Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera w przyjacielskim pocałunku.
Rejs po Szprewie Godzinna podró ż po samym centrum Berlina pozwoli zapoznać się z licznymi zabytkami znajdującymi się w samym centrum miasta, zupełnie z innej perspektywy. Jest to ró wnież wspaniała możliwość na zrobienie unikatowych zdjęć.
Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Wyjazd z Berlina w godzinach wieczornych (ok. godz. 18-19). Przyjazd do Polski w pó źnych godzinach nocnych lub porannych dnia następnego (godzina powrotu zależy od miasta, powró t do Poznania ok. godz. 23).
Cena obejmuje
Przejazd autokarem klasy PREMIUM z floty Biura Podró ży OSKAR (powiększona przestrzeń między siedzeniami, najwyższej klasy fotele, klimatyzacja, café - bar, DVD, WC)
opiekę pilota w czasie podró ży
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 € , NNW 10000 zł, BP 500 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
Dopłaty wymagane na miejscu
Koszty programowe – 25 € /os. - koszty organizacyjne oraz usługę przewodnicką oraz rejs po Szprewie - nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).
Dopłaty opcjonalne
Ubezpieczenie od choró b przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł) - 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztó w rezygnacji - 6, 7% wartości rezerwacji
pakiet komfo
Dwupak i trzypak
DWUpak z rabatem do 10% na osobę TRZYpak z rabatem do 15% na osobę
Promocja obowiązuje przy zakupie 2 lub 3 spośró d ofert typu wycieczki weekendowe (bez noclegu) i potwierdzeniu ich tego samego dnia. Rabat naliczany jest od ceny podstawowej i dotyczy najtańszej spośró d wybranych ofert. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji rezerwacji wyjazdó w przy założeniu, że dane osobowe uczestnikó w nie ulegają zmianie.
Komunikat!
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podró ży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, któ ra spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z rocznikó w 2015-2018, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski.
W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu wynajętymi autokarami od sprawdzonych przewoźnikó w, spełniających standardy i wymogi Biura Podró ży OSKAR.
Dodatkowe informacje
Program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwró ceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektó w z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
cena nie obejmuje dodatkowych posiłkó w, napoi oraz wydatkó w własnych
dokumenty - dowó d osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Berlin

04.10.2019 (piątek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 22 km/h
05.10.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 17 km/h
06.10.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
17° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
11° C Pochmurno
Wilgotność 71 %
Wiatr: 18 km/h
07.10.2019 (poniedziałek)
Pochmurno
16° C Pochmurno
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
08.10.2019 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
09.10.2019 (środa)
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 16 km/h
10.10.2019 (czwartek)
Lekki deszcz
14° C Lekki deszcz
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 14 km/h
11.10.2019 (piątek)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Lekka mżawka
10° C Lekka mżawka
Wilgotność 74 %
Wiatr: 16 km/h
12.10.2019 (sobota)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 17 km/h
13.10.2019 (niedziela)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 13 km/h
14.10.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 15 km/h
15.10.2019 (wtorek)
Lekki deszcz
13° C Lekki deszcz
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 12 km/h
16.10.2019 (środa)
Umiarkowany deszcz
11° C Umiarkowany deszcz
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 14 km/h
17.10.2019 (czwartek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 17 km/h
18.10.2019 (piątek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień wylotu
19.10.2019 (sobota)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień powrotu
20.10.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 17 km/h
21.10.2019 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 16 km/h
22.10.2019 (wtorek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 13 km/h
23.10.2019 (środa)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 13 km/h
24.10.2019 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 15 km/h
25.10.2019 (piątek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 16 km/h
26.10.2019 (sobota)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 14 km/h
27.10.2019 (niedziela)
Zachmurzenie
12° C Zachmurzenie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 17 km/h
28.10.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 13 km/h
29.10.2019 (wtorek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 13 km/h
30.10.2019 (środa)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
5° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 13 km/h
31.10.2019 (czwartek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Mgliście
6° C Mgliście
Wilgotność 69 %
Wiatr: 10 km/h
01.11.2019 (piątek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Mgliście
6° C Mgliście
Wilgotność 73 %
Wiatr: 13 km/h
02.11.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Mgła
6° C Mgła
Wilgotność 75 %
Wiatr: 14 km/h
03.11.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 17 km/h
04.11.2019 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 17 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Poczdam

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
3 3 8 13 19 21 24 24 19 14 7 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
3 °
3 °
8 °
13 °
19 °
21 °
24 °
24 °
19 °
14 °
7 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-1 -2 1 4 9 12 14 14 11 7 3 0
Temperatura w nocy (°C)
-1 °
-2 °
1 °
4 °
9 °
12 °
14 °
14 °
11 °
7 °
3 °
0 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 7
 • 10
 • 11
 • 11
 • 13
 • 9
 • 14
 • 15
 • 12
 • 13
 • 9
 • 8
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 7
 • 10
 • 11
 • 11
 • 13
 • 9
 • 14
 • 15
 • 12
 • 13
 • 9
 • 8
Średnie
opady (mm)
 • 42
 • 36
 • 30
 • 36
 • 48
 • 72
 • 36
 • 45
 • 39
 • 24
 • 51
 • 51
Średnieopady (mm)
 • 42
 • 36
 • 30
 • 36
 • 48
 • 72
 • 36
 • 45
 • 39
 • 24
 • 51
 • 51
Ilość dni
deszczowych
 • 24
 • 19
 • 20
 • 19
 • 18
 • 21
 • 17
 • 16
 • 18
 • 18
 • 21
 • 23
Ilość dnideszczowych
 • 24
 • 19
 • 20
 • 19
 • 18
 • 21
 • 17
 • 16
 • 18
 • 18
 • 21
 • 23