Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Jarmark Swiateczny w Berlinie

City break

Kod oferty: FTR 53705/59

Partly Cloudy

3°C Partly Cloudy

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Jarmark Swiateczny w Berlinie
Zdjecie: 1 z 15
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 01.12.2019 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 01.12.2019

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
1 dzień
01.12.2019 - 01.12.2019
własne (WŁ)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
1 dzień
(01.12 - 01.12.2019)
Zmień
01 grudnia 2019
(niedziela)
Zmień
(własne)
Zmień

Podróż z:
niedz. 01.12.2019 05:55 - 10:00
LEGNICA - BERLIN
 
niedz. 01.12.2019 02 grudnia, 19:00 - 01 grudnia, 23:05
BERLIN - LEGNICA
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób (Bez zakwaterowania)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

24,84
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita (+ TFG)
218
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

218,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Jarmarki bożonarodzeniowe w berlinie
Tradycja jarmarkó w świątecznych ma w Niemczech swoją niezwykle bogatą historię. Od kilkuset lat w całym kraju miejskie szarości zostają porzucone na rzecz ciepłych, ró żnokolorowych barw bożonarodzeniowych lampek i ręcznie wykonywanych ozdó b. W ciągu czterech pięknych tygodni rozkoszować można się charakterystycznym zapachem iglakó w, ciepłej kawy i najró żniejszych smakołykó w, któ rych skosztować można na kilkudziesięciu jarmarkach.
ŚWIźTECZNY JARMARK W BERLINIE Jak na stolicę kraju przystało, Berlin zachwyca nie tylko jakością, ale także ilością odbywających się jarmarkó w i wydarzeń towarzyszących. W całym mieście spotkać można nawet 100 jarmarkó w bożonarodzeniowych! Znajdują się one praktycznie na każdym kroku – właściwie każdy skwerek, placyk i wolny kawałek przestrzeni zostaje udekorowany.
Pojawiają się kramy z rękodziełem, drewnianymi zabawkami i wyrafinowanymi, wymyślnymi ozdobami, bombkami i girlandami.
Na każdym kroku znaleźć można smakołyki, któ re zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia - pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, bądź kandyzowane, prażone orzechy i migdały, korzenne pierniki, czy pachnące ciasta.
Podczas berlińskich jarmarkó w świątecznych należy ró wnież spró bować pieczonych kartofli i miejscowego specjału, jakim jest currywurst, czyli grillowana lub pieczona kiełbaska wieprzowa posypana przyprawą curry i polana specjalnym sosem na bazie koncentratu pomidorowego.
Wśró d licznych atrakcji coś dla siebie znajdą zaró wno dorośli, jak i najmłodsi uczestnicy wycieczek. Na placach porozstawiane są wesołe miasteczka z karuzelami, a w przestrzeni miejskiej pojawiają się lodowiska, zjeżdżalnie i sztuczne gó rki.
Imponujący jest także widok masywnych, kilkumetrowych szopek, któ re zachęcają podró żnych do poddania się świątecznemu klimatowi.
Informujemy, że w Niemczech niedziela jest dniem wolnym od pracy. W okresie przedświątecznym w terminach 01.12 oraz 15.12 odbywają się niedziele handlowe - wtedy zapraszamy na zakupy!
Ciekawostki
Najsłynniejszymi pamiątkami z berlińskich jarmarkó w świątecznych są rękodzieła, ozdoby świąteczne i biżuteria.
Każdy jarmark ma swó j charakterystyczny, okolicznościowy kubek – warto zebrać je wszystkie.
Wśró d wielu smacznych potraw, uważni turyści mogą też wypatrzyć… bigos!
Będąc w centrum handlowym Kaufhaus des Westens (KaDeWe) warto zajrzeć na ostatnie piętro. Kondygnacja ta jest w całości poświęcona gastronomii i najró żniejszym przysmakom. Będzie to także znakomita okazja do kupna słodkiego prezentu – pralinek, ciast czy pierniczkó w.
Program ramowy
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
Przejazd do Berlina ok. godz. 10-11.
Zwiedzanie głó wnych atrakcji Berlina. -Plac Poczdamski Zwiedzanie rozpoczyna się na Placu Poczdamskim, jednym z dwó ch głó wnych placó w miasta. Nowoczesna architektura tego miejsca idealnie podkreśla rozmach wspó łczesnych budowniczych, wspó łgrając z nostalgicznymi detalami dawnego Berlina. Warto także odwiedzić pobliskie Sony Center przystrojone ponad 100 tysiącami kolorowych świateł. -Brama Brandenburska Przejście tajemniczym - o tej porze roku - Tiergarten w kierunku Bramy Brandenburskiej, jak i przez otaczający go Plac Paryski, to swoiste wrota do świątecznego Berlina. Przy tej arterii mieszczą się budynki Uniwersytetu Humboldtó w, Opery, Odwachu, Niemieckiego Muzeum Historycznego, urzędó w i ambasad. -Wyspa Muzeó w Wizyta na Wyspie Muzeó w, któ ra wypełniona jest po brzegi (dosłownie!) sztuką i zabytkami. Na tym stosunkowo niewielkim obszarze skoncentrowana została niecodzienna ilość obiektó w muzealnych. Nie należy ró wnież zapominać o dostojnej katedrze i będącym w fazie odbudowy zamku berlińskim. -Jarmarki Alexanderplatz Spacer kończy się na Alexanderplatz - bijącym sercu miasta - ze strzelistą wieżą telewizyjną, zabudową w stylu socjalistycznym. Jednakże i w tej okolicy można odkryć ślady pięknej przeszłości miasta - Nikolaiviertel i Marienkirche. Na Alexanderplatz zwraca uwagę przede wszystkim najwyższa drewniana, świąteczna piramida (Erzgebirgspyramide), któ ra oferuje nie tylko pyszne jedzenie i możliwość skosztowania grzanego wina, ale także zachwycające widoki z pierwszego piętra. W pobliżu znajduje się jarmark „ Wintertraum am Alexa” , gdzie bawić można się na diabelskim młynie, wieży swobodnego spadania i licznych karuzelach. -Checkpoint Charlie Warto zobaczyć najsłynniejsze przejście graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim, tzw. Checkpoint Charlie, a także Plac Republiki z historycznym budynkiem Reichstagu oraz pomnik poświęcony ofiarom Holocaustu. -East Side Gallery Jedyna galeria na świeżym powietrzu, czyli ponad kilometrowy odcinek muru berlińskiego przystrojony przez artystó w z całego świata. Najbardziej znanym obrazem jest Brotherly Kiss, któ rego autorem jest Rosjanin Dimitri Vrubel, pokazujący Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera w przyjacielskim pocałunku.
Jarmark Bożonarodzeniowy w dzielnicy Charlottenburg -Przejazd do dzielnicy Charlottenburg, gdzie czas wolny można poświęcić na zakupy w najbardziej znanych centrach handlowych Berlina Zachodniego - Europa Center, KaDeWe oraz na słynnej ulicy handlowej Kudamm, a także uczestnictwo w urokliwych jarmarkach świątecznych. W trakcie trwania jarmarku w Charlottenburg klasyczne budynki przystrojone zostają licznymi światełkami i ozdobami, przyciągając wzrok intrygującym połączeniem historii i nowoczesnej oprawy. Dodatkowo, wokó ł placu rozstawione są liczne karuzele, huśtawki oraz kolejki gó rskie.
Odjazd Wyjazd z Berlina w godzinach wieczornych (ok. godz. 19). Przyjazd do Polski w pó źnych godzinach nocnych lub porannych dnia następnego (godzina powrotu zależy od miasta, powró t do Poznania ok. godz. 23). OFERTA TYPU „ EXPRESS” Oferta nie obejmuje zakwaterowania.
Cena obejmuje
Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
opiekę pilota w czasie podró ży
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 € , NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
Dopłaty wymagane na miejscu
Koszty programowe - 5 € /os obejmujące koszty organizacyjne (opłaty lokalne i parkingowe) oraz usługę pilotażową; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).
Dopłaty opcjonalne
Ubezpieczenie od choró b przewlekłych i nowotworowych KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
ubezpieczenie od kosztó w rezygnacji
pakiet komfort
Tour guide oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowymMobilny zestaw audio - indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.
Zakwaterowanie
Oferta nie obejmuje zakwaterowania.
Karta dużej rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabató w na nasze wyjazdy -
5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.
Więcej informacji - Karta Dużej Rodziny
Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podró ży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej - 201383.
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osó b wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący -
ubezpieczenie kosztó w leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadkó w 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia -
ubezpieczenie od kosztó w rezygnacji z imprezy turystycznej - 3, 5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6, 7% wartości przy ubezpieczeniu od choró b przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od choró b przewlekłych - szczegó ły u konsultantó w
ubezpieczenie dotyczące sportó w - Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportó w - szczegó ły u konsultantó w
Dokumenty -
Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podró że Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Podró że
Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Rezerwacje
Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski dokument do pobrania - NNW na terenie Polski
Dodatkowe informacje
Program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwró ceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektó w z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
cena nie obejmuje dodatkowych posiłkó w, napoi oraz wydatkó w własnych
dokumenty - dowó d osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ
Pakiet komfo
Gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo - 1 x herbata, 1 x kawa)
torba materiałowa z logo
cena - 25 zł/os.
Dwupak i trzypak
DWUpak z rabatem do 10% na osobę TRZYpak z rabatem do 15% na osobę
Promocja obowiązuje przy zakupie 2 lub 3 spośró d ofert typu wycieczki weekendowe (bez noclegu) i potwierdzeniu ich tego samego dnia. Rabat naliczany jest od ceny podstawowej i dotyczy najtańszej spośró d wybranych ofert. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji rezerwacji wyjazdó w przy założeniu, że dane osobowe uczestnikó w nie ulegają zmianie.
Komunikat!
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podró ży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, któ ra spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z rocznikó w 2015-2018, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski. 1. W przypadku dużej dostępności autokaró w, należących do Biura Podró ży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM 2. W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu wynajętymi autokarami od sprawdzonych przewoźnikó w, spełniających standardy i wymogi Biura Podró ży OSKAR.
Połączenia antenowe - berli
Wszystkie wyjazdy z miast, któ re nie znajdują się na trasie przejazdu autokaru docelowego (tak zwane połączenia antenowe z miast - Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorzó w Wielkopolski, Grudziądz, Katowice, Konin, Krakó w, Łodź, Międzyrzecz, Opole, Szczecin, Warszawa, Września) będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 chętnych osó b. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 4 dni przed wyjazdem.
Oferta dla grup i szkół
Istnieje możliwość zamó wienia wyjazdu grupowego na Jarmarki Bożonarodzeniowe. Ceny w zależności od dnia tygodnia wyjazdu, miasta wyjazdu oraz liczby osó b.
Przykładowy cennik wyjazdó w z Poznania - W sprawie kalkulacji wyjazdó w grupowych prosimy o kontakt pod adresem mailowym biuro@oskar.com.pl oraz telefonicznym 61 852 45 72.
Udogodnienia *:
 • Duże miasta (city breaks)
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Berlin

16.11.2019 (sobota)
Słonecznie
8° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 80 %
Wiatr: 14 km/h
17.11.2019 (niedziela)
Słonecznie
8° C Słonecznie
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 9 km/h
18.11.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
6° C Słonecznie
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 78 %
Wiatr: 16 km/h
19.11.2019 (wtorek)
Słonecznie
8° C Słonecznie
Lekki deszcz
4° C Lekki deszcz
Wilgotność 80 %
Wiatr: 12 km/h
20.11.2019 (środa)
Słonecznie
8° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 13 km/h
21.11.2019 (czwartek)
Słonecznie
7° C Słonecznie
Mgła
4° C Mgła
Wilgotność 81 %
Wiatr: 10 km/h
22.11.2019 (piątek)
Słonecznie
6° C Słonecznie
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 17 km/h
23.11.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 78 %
Wiatr: 18 km/h
24.11.2019 (niedziela)
Lekki śnieg
6° C Lekki śnieg
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 88 %
Wiatr: 13 km/h
25.11.2019 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
2° C Bezchmurnie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 15 km/h
26.11.2019 (wtorek)
Słonecznie
6° C Słonecznie
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 17 km/h
27.11.2019 (środa)
Zachmurzenie
6° C Zachmurzenie
Zachmurzenie
3° C Zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 19 km/h
28.11.2019 (czwartek)
Słonecznie
5° C Słonecznie
Pochmurno
2° C Pochmurno
Wilgotność 79 %
Wiatr: 16 km/h
29.11.2019 (piątek)
Słonecznie
4° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
1° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 18 km/h
30.11.2019 (sobota)
Słonecznie
3° C Słonecznie
Bezchmurnie
-1° C Bezchmurnie
Wilgotność 81 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień wylotu
01.12.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
0° C Bezchmurnie
Wilgotność 83 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień powrotu
02.12.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
5° C Słonecznie
Mgliście
1° C Mgliście
Wilgotność 75 %
Wiatr: 16 km/h
03.12.2019 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
0° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 16 km/h
04.12.2019 (środa)
Pochmurno
4° C Pochmurno
Lekkie zachmurzenie
0° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 81 %
Wiatr: 17 km/h
05.12.2019 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Lekka mżawka
1° C Lekka mżawka
Wilgotność 81 %
Wiatr: 18 km/h
06.12.2019 (piątek)
Lekki deszcz
3° C Lekki deszcz
Lekkie zachmurzenie
0° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 84 %
Wiatr: 19 km/h
07.12.2019 (sobota)
Słonecznie
4° C Słonecznie
Mgliście
1° C Mgliście
Wilgotność 83 %
Wiatr: 17 km/h
08.12.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Mgła
1° C Mgła
Wilgotność 86 %
Wiatr: 16 km/h
09.12.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
4° C Słonecznie
Umiarkowany deszcz
2° C Umiarkowany deszcz
Wilgotność 83 %
Wiatr: 17 km/h
10.12.2019 (wtorek)
Miejscowo lekki deszcz
4° C Miejscowo lekki deszcz
Bezchmurnie
1° C Bezchmurnie
Wilgotność 89 %
Wiatr: 16 km/h
11.12.2019 (środa)
Zachmurzenie
3° C Zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
-0° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 86 %
Wiatr: 16 km/h
12.12.2019 (czwartek)
Lekki śnieg
3° C Lekki śnieg
Bezchmurnie
-0° C Bezchmurnie
Wilgotność 86 %
Wiatr: 14 km/h
13.12.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Mgliście
0° C Mgliście
Wilgotność 83 %
Wiatr: 16 km/h
14.12.2019 (sobota)
Słonecznie
3° C Słonecznie
Bezchmurnie
0° C Bezchmurnie
Wilgotność 81 %
Wiatr: 16 km/h
15.12.2019 (niedziela)
Lekki deszcz
4° C Lekki deszcz
Pochmurno
1° C Pochmurno
Wilgotność 87 %
Wiatr: 16 km/h
16.12.2019 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
3° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
1° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 84 %
Wiatr: 13 km/h
17.12.2019 (wtorek)
Zachmurzenie
3° C Zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
1° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 83 %
Wiatr: 12 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Berlin

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
3 3 8 13 19 21 24 24 19 14 7 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
3 °
3 °
8 °
13 °
19 °
21 °
24 °
24 °
19 °
14 °
7 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-1 -2 1 4 9 12 14 14 11 7 3 0
Temperatura w nocy (°C)
-1 °
-2 °
1 °
4 °
9 °
12 °
14 °
14 °
11 °
7 °
3 °
0 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 7
 • 10
 • 11
 • 11
 • 13
 • 9
 • 14
 • 15
 • 12
 • 13
 • 9
 • 8
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 7
 • 10
 • 11
 • 11
 • 13
 • 9
 • 14
 • 15
 • 12
 • 13
 • 9
 • 8
Średnie
opady (mm)
 • 42
 • 36
 • 30
 • 36
 • 48
 • 72
 • 36
 • 45
 • 39
 • 24
 • 51
 • 51
Średnieopady (mm)
 • 42
 • 36
 • 30
 • 36
 • 48
 • 72
 • 36
 • 45
 • 39
 • 24
 • 51
 • 51
Ilość dni
deszczowych
 • 24
 • 18
 • 20
 • 19
 • 18
 • 21
 • 17
 • 16
 • 18
 • 18
 • 21
 • 23
Ilość dnideszczowych
 • 24
 • 18
 • 20
 • 19
 • 18
 • 21
 • 17
 • 16
 • 18
 • 18
 • 21
 • 23