Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Polonus 

Bułgaria Riwiera Bułgarska Święty Włas

Lekkie zachmurzenie

11°C Lekkie zachmurzenie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Hotel Polonus
Zdjecie: 1 z 10
Mapa
Category

3

Regio

Święty Właz

Opis

Dzień 1 - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.
Dzień 2 - przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 16:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.
3 -
Dzień 11 - wczasy w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).
Dzień 11 - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00.
Dzień 12 - przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.
Dzień 13 - przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

Hotel Grand Polonia *** - to obiekt czteropiętrowy wybudowany w 2008 r. Położony 150 metr w od piaszczystej plaży obok hotelu Corona. Do dyspozycji gości recepcja, winda, restauracja, bar, basen z brodzikiem dla dzieci, leżaki i parasolki bezpłatnie. Cały hotel jest centralnie klimatyzowany łącznie z restauracją na 100 miejsc. Zakwaterowanie w nowocześnie urządzonych pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki. Pokoje z łazienką (prysznic), klimatyzacją, lod wką, TV, balkonem. Na terenie obiektu dostępny bezpłatny internet WI-FI. Dodatkowym atutem jest polska obsługa hotelu i polska restauracja.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 9 śniadań, serwowanych w hotelowej restauracji.

Transpo

Transport autokarem trwa około 25 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 16:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokar w, podane godziny mogą ulec zmianie.

Pozostałe

Wakacje w Bułgarii w swoim programie powinny mieć Wiecz r Bułgarski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych, w ramach kt rych oferujemy: zwiedzanie Istambułu, zwiedzanie zabytkowego Neseberu, objazd po Sozopolu, Ropotamo, Burgas, wyciezckę do Warny oraz wizytę w Aquaparku.

Wycieczki fakultatywne

UWAGA :
podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
wycieczka odbywa się przy określonej liczbie os b
Istambuł 2 -dniowy - wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtan w Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespoł w folklorystycznych, a także zrobienia zakup w na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
W cenie nocleg w hotelu*** w historycznym centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
Cena: 85 euro/osobę
+(wiza turecka 15 euro)

Istambuł 1 -dniowy - drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi. Cena obejmuje obiad.
Cena: 63 euro/osobę
+(wiza turecka 10 euro)

Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie - jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Grek w z Miletu. Ustronie artyst w i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz mur w obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, kt re przyciągają Turyst w z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana bułgarską Amazonką. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz ż łwi. REJS ŁODZIź motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, star wką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową star wką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
Cena: 30 euro/osobę

Warna - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, star wka, park nadmorski, delfi narium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popis w delfi n w - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, kt re spotkac mozna r wnież w p łnocnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: 37 euro/osobę

Bułgarski wiecz r - udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzg rzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wiecz r bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańc w w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artyst w. Występy kończy wsp lny z Turystami korow d bałkańskiego tańca zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich stroj w ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie gł wne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.
Cena: 23 euro/osobę
(wino w cenie)

Neseber - zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiekt w w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim p łwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turyst w przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto termy rzymskie, amfi teatr, resztki greckich kolumn i blok w kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynk w mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 15 euro/osobę
(dokładna cena podawana jest na miejscu przez rezydenta)

Usługi dodatkowe płatne

" Kup Sobie Spok j: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę Kup sobie spok j nie podlega zwrotowi, " ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy, " ubezpieczenie od chor b przewlekłych: 100 pln/os
" rezerwacja miejsc w autokarze

Cena zawiera

" zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki
" 9 nocleg w, " 9 śniadań, " transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta), " opieka rezydenta na miejscu.

Cena nie zawiera

" ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os., " opłata klimatyczna i administracyjna: 10 euro/os. płatna w autokarze (dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.),

Udogodnienia hotelu Polonus*:
 • Klimatyzacja
 • Basen kryty
 • Basen odkryty
 • Bez paszportu
 • Kurorty nadmorskie

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Dane teleadresowe:

Hotel Polonus ****, Iasen 25, 8256 Sveti Vlas, Bulgaria
Telefon: tel: +359 878294085
E-mail: warscom@interia.pl, polonusbg@interia.pl

Dane GPS hotelu Polonus:

N 42º 42' 35.64"
E 27º 45' 51.4764"

Hotel znany jest również jako:

Polonus (Pokój Rodzinny)
Bułgaria/wczasy/hotel Grand Polonia

Prosimy o zapoznanie się z opisem hotelu przedstawionym przez Organizatora wybranej oferty. Opis hoteli przedstawiony przez Fostertravel.pl jest jedynie poglądowy i nie stanowi elementu oferty Touroperatora.
Bułgaria - hotele, okolice i regiony
Sprawdź popularne miejsca na wypoczynek lub zwiedzanie w Bułgarii, takie jak Briz, Vita Park, Izola Paradise, Kiparisite. Inne ciekawe miejsca wyjazdu to np. Riwiera Bułgarska - Palma (Sunny Beach), Riwiera Bułgarska - Granada, Riwiera Bułgarska - Green Park oraz Riwiera Bułgarska - Palazzo, a także Słoneczny Brzeg - Palazzo.
5.0
6.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
5.0
Gastronomia
6.0
Serwis
2.0
Sport i rozrywka

Cisza, spokój i blisko do morza

Dorota (lipiec 2013)

Hotel

Hotel średniej wielkości, bardzo ładnie urządzony (winda, automatyczne włączanie świateł na korytarzach). Obiekt zadbany, gustownie i kolorystycznie zaprojektow...

Pokaż więcej
4.2
4.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
4.0
Pokój
3.0
Gastronomia
5.0
Serwis
3.0
Sport i rozrywka

Ewa (sierpień 2012)

Hotel

Grand Polonia to niewielki, kameralny hotel. Ok. 40 pokoi. Hotel ma zarówno wady i zalety. Raczej czysty. Sniadania raczej niesmaczne. Jedzenie w restauracji ho...

Pokaż więcej
6.0
6.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
6.0
Pokój
6.0
Gastronomia
6.0
Serwis
6.0
Sport i rozrywka

Oaza spokoju i ukojenia, idealna baza wypadowa

Dariusz (lipiec 2012)

Hotel

Hotel na około 70 osób (chyba 26 pokoi). Wielkość pokoi jak w Sheratonie (minimum 28 m2). Łazienka z kabiną prysznicową. Ręczniki wymieniane codziennie (zgodnie...

Pokaż więcej
4.7
5.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
4.0
Gastronomia
5.0
Serwis
3.0
Sport i rozrywka

Wanda (lipiec 2010)

Hotel

Niewielki, nowoczesny i czysty hotel z basenem, przestronne pokoje, balkony i korytarze. Dużo światła i miejsca, widok na morze, klimatyzacja. Serdeczni właści...

Pokaż więcej
4.3
5.0
Hotel
5.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
3.0
Gastronomia
6.0
Serwis
2.0
Sport i rozrywka

Rodzinny hotelik w spokojnej miejscowości

Piotr (lipiec 2010)

Hotel

Jest to kameralny hotel w spokojnej części Świętego Włazu. Posiada około 20 pokoi. Hotel jest niedawno wybudowany, więc całe wyposażenie jest jeszcze nowe. W ho...

Pokaż więcej

Prognozowana pogoda w Św. Własie

 
08.03.2018 (czwartek)
Lekka mżawka
7° C Lekka mżawka
Lekka mżawka
5° C Lekka mżawka
Wilgotność 78 %
Wiatr: 27 km/h
 
09.03.2018 (piątek)
Słonecznie
7° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
4° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 27 km/h
 
10.03.2018 (sobota)
Lekki śnieg
8° C Lekki śnieg
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 21 km/h
 
11.03.2018 (niedziela)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 13 km/h
 
12.03.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 13 km/h
 
13.03.2018 (wtorek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 17 km/h
 
14.03.2018 (środa)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 13 km/h
 
15.03.2018 (czwartek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 17 km/h
 
16.03.2018 (piątek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 16 km/h
 
17.03.2018 (sobota)
Miejscowo mżawka
9° C Miejscowo mżawka
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 16 km/h
 
18.03.2018 (niedziela)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 15 km/h
 
19.03.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 19 km/h
 
20.03.2018 (wtorek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 17 km/h
 
21.03.2018 (środa)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 19 km/h
 
22.03.2018 (czwartek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień wylotu
23.03.2018 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 1
24.03.2018 (sobota)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 2
25.03.2018 (niedziela)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 3
26.03.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 4
27.03.2018 (wtorek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 5
28.03.2018 (środa)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
29.03.2018 (czwartek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień powrotu
30.03.2018 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
8° C Pochmurno
Wilgotność 69 %
Wiatr: 17 km/h
 
31.03.2018 (sobota)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 17 km/h
 
01.04.2018 (niedziela)
Miejscowo mżawka
14° C Miejscowo mżawka
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 15 km/h
 
02.04.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 18 km/h
 
03.04.2018 (wtorek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 18 km/h
 
04.04.2018 (środa)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 11 km/h
 
05.04.2018 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 16 km/h
 
06.04.2018 (piątek)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 18 km/h
 
07.04.2018 (sobota)
Lekki deszcz
14° C Lekki deszcz
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 20 km/h
 
08.04.2018 (niedziela)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 17 km/h
 
09.04.2018 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 19 km/h
 
10.04.2018 (wtorek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 13 km/h
 
11.04.2018 (środa)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 12 km/h
 
12.04.2018 (czwartek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 13 km/h
 
13.04.2018 (piątek)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 12 km/h
 
14.04.2018 (sobota)
Lekki deszcz
13° C Lekki deszcz
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 17 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Św. Własie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
8 9 12 15 20 25 27 27 23 18 13 9
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
8 °
9 °
12 °
15 °
20 °
25 °
27 °
27 °
23 °
18 °
13 °
9 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
1 1 4 7 11 16 19 19 15 12 6 3
Temperatura w nocy (°C)
1 °
1 °
4 °
7 °
11 °
16 °
19 °
19 °
15 °
12 °
6 °
3 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 24
 • 25
 • 25
 • 27
 • 26
 • 25
 • 24
 • 23
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 24
 • 25
 • 25
 • 27
 • 26
 • 25
 • 24
 • 23
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 60
 • 38
 • 49
 • 31
 • 37
 • 25
 • 23
 • 52
 • 53
 • 95
 • 61
 • 60
Średnieopady (mm)
 • 60
 • 38
 • 49
 • 31
 • 37
 • 25
 • 23
 • 52
 • 53
 • 95
 • 61
 • 60
Ilość dni
deszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 7
 • 7
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 7
 • 7
 • 10