Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Polonus 

Bułgaria Riwiera Bułgarska Święty Włas

Lekkie zachmurzenie

9°C Lekkie zachmurzenie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Hotel Polonus
Zdjecie: 1 z 10
Mapa

Atuty

 • Mniej wymagającym szukającym ofert w dobrej cenie
 • Dobrze utrzymane pokoje

Atrakcje

Basen odkryty, Basen kryty

Category

3

Regio

Święty Właz

Opis

Dzień 1 - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.
Dzień 2 - przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 16:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.
3 -
Dzień 11 - wczasy w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).
Dzień 11 - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00.
Dzień 12 - przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.
Dzień 13 - przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

Hotel Grand Polonia *** - to obiekt czteropiętrowy wybudowany w 2008 r. Położony 150 metró w od piaszczystej plaży obok hotelu Corona. Do dyspozycji gości recepcja, winda, restauracja, bar, basen z brodzikiem dla dzieci, leżaki i parasolki bezpłatnie. Cały hotel jest centralnie klimatyzowany łącznie z restauracją na 100 miejsc. Zakwaterowanie w nowocześnie urządzonych pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki. Pokoje z łazienką (prysznic), klimatyzacją, lodó wką, TV, balkonem. Na terenie obiektu dostępny bezpłatny internet WI-FI. Dodatkowym atutem jest polska obsługa hotelu i polska restauracja.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 9 śniadań, serwowanych w hotelowej restauracji.

Transpo

Transport autokarem trwa około 25 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 16:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokaró w, podane godziny mogą ulec zmianie.

Pozostałe

Wakacje w Bułgarii w swoim programie powinny mieć Wieczó r Bułgarski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych, w ramach któ rych oferujemy: zwiedzanie Istambułu, zwiedzanie zabytkowego Neseberu, objazd po Sozopolu, Ropotamo, Burgas, wyciezckę do Warny oraz wizytę w Aquaparku.

Wycieczki fakultatywne

UWAGA :
podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osó b
Istambuł 2 -dniowy - wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtanó w Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołó w folklorystycznych, a także zrobienia zakupó w na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
W cenie nocleg w hotelu*** w historycznym centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
Cena: 85 euro/osobę
+(wiza turecka 15 euro)

Istambuł 1 -dniowy - drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta – Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi. Cena obejmuje obiad.
Cena: 63 euro/osobę
+(wiza turecka 10 euro)

Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie - jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Grekó w z Miletu. Ustronie artystó w i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz muró w obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, któ re przyciągają Turystó w z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo – jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana „ bułgarską Amazonką”. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz żó łwi. REJS ŁODZIź motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas – jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, staró wką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie – nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową staró wką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
Cena: 30 euro/osobę

Warna - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, staró wka, park nadmorski, delfi narium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisó w delfi nó w - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, któ re spotkac mozna ró wnież w pó łnocnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: 37 euro/osobę

Bułgarski wieczó r - udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzgó rzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wieczó r bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańcó w w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystó w. Występy kończy wspó lny z Turystami korowó d bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojó w ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie głó wne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.
Cena: 23 euro/osobę
(wino w cenie)

Neseber - zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektó w w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim pó łwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystó w przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfi teatr, resztki greckich kolumn i blokó w kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynkó w mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 15 euro/osobę
(dokładna cena podawana jest na miejscu przez rezydenta)

Usługi dodatkowe płatne

• Kup Sobie Spokó j: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “ Kup sobie spokó j” nie podlega zwrotowi, • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy, • ubezpieczenie od choró b przewlekłych: 100 pln/os
• rezerwacja miejsc w autokarze

Cena zawiera

• zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki
• 9 noclegó w, • 9 śniadań, • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta), • opieka rezydenta na miejscu.

Cena nie zawiera

• ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os., • opłata klimatyczna i administracyjna: 10 euro/os. płatna w autokarze (dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.),

Udogodnienia hotelu Polonus*:
 • Klimatyzacja
 • Basen kryty
 • Basen odkryty
 • Bez paszportu
 • Kurorty nadmorskie

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Dane teleadresowe:

Hotel Polonus ****, Iasen 25, 8256 Sveti Vlas, Bulgaria
Telefon: tel: +359 878294085
E-mail: warscom@interia.pl, polonusbg@interia.pl

Dane GPS hotelu Polonus:

N 42º 42' 35.64"
E 27º 45' 51.4764"

Hotel znany jest również jako:

Polonus (Pokój Rodzinny)
Bułgaria/wczasy/hotel Grand Polonia

Prosimy o zapoznanie się z opisem hotelu przedstawionym przez Organizatora wybranej oferty. Opis hoteli przedstawiony przez Fostertravel.pl jest jedynie poglądowy i nie stanowi elementu oferty Touroperatora.
Polecamy inne hotele w Św. Własie (Bułgaria)
Bułgaria - hotele, okolice i regiony
Sprawdź popularne miejsca na wypoczynek lub zwiedzanie w Bułgarii, takie jak Golden Line, Princess, Lion Bansko, Elena. Inne ciekawe miejsca wyjazdu to np. Riwiera Bułgarska - Grenada, Riwiera Bułgarska - Serdika, Riwiera Bułgarska - Perunika oraz Riwiera Bułgarska - Aphrodite (Nessebar), a także Nessebar - Aphrodite (Nessebar).
5.0
6.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
5.0
Gastronomia
6.0
Serwis
2.0
Sport i rozrywka

Cisza, spokój i blisko do morza

Dorota (lipiec 2013)

Hotel

Hotel średniej wielkości, bardzo ładnie urządzony (winda, automatyczne włączanie świateł na korytarzach). Obiekt zadbany, gustownie i kolorystycznie zaprojektow...

Pokaż więcej
4.2
4.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
4.0
Pokój
3.0
Gastronomia
5.0
Serwis
3.0
Sport i rozrywka

Ewa (sierpień 2012)

Hotel

Grand Polonia to niewielki, kameralny hotel. Ok. 40 pokoi. Hotel ma zarówno wady i zalety. Raczej czysty. Sniadania raczej niesmaczne. Jedzenie w restauracji ho...

Pokaż więcej
6.0
6.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
6.0
Pokój
6.0
Gastronomia
6.0
Serwis
6.0
Sport i rozrywka

Oaza spokoju i ukojenia, idealna baza wypadowa

Dariusz (lipiec 2012)

Hotel

Hotel na około 70 osób (chyba 26 pokoi). Wielkość pokoi jak w Sheratonie (minimum 28 m2). Łazienka z kabiną prysznicową. Ręczniki wymieniane codziennie (zgodnie...

Pokaż więcej
4.7
5.0
Hotel
6.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
4.0
Gastronomia
5.0
Serwis
3.0
Sport i rozrywka

Wanda (lipiec 2010)

Hotel

Niewielki, nowoczesny i czysty hotel z basenem, przestronne pokoje, balkony i korytarze. Dużo światła i miejsca, widok na morze, klimatyzacja. Serdeczni właści...

Pokaż więcej
4.3
5.0
Hotel
5.0
Położenie i okolica
5.0
Pokój
3.0
Gastronomia
6.0
Serwis
2.0
Sport i rozrywka

Rodzinny hotelik w spokojnej miejscowości

Piotr (lipiec 2010)

Hotel

Jest to kameralny hotel w spokojnej części Świętego Włazu. Posiada około 20 pokoi. Hotel jest niedawno wybudowany, więc całe wyposażenie jest jeszcze nowe. W ho...

Pokaż więcej

Prognozowana pogoda w Św. Własie

 
12.08.2014 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 15 km/h
 
13.08.2014 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 12 km/h
 
14.08.2014 (czwartek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 10 km/h
 
15.08.2014 (piątek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 14 km/h
 
16.08.2014 (sobota)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 15 km/h
 
17.08.2014 (niedziela)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 15 km/h
 
18.08.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 13 km/h
 
19.08.2014 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 14 km/h
 
20.08.2014 (środa)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 15 km/h
 
21.08.2014 (czwartek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 15 km/h
 
22.08.2014 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 14 km/h
 
23.08.2014 (sobota)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 14 km/h
 
24.08.2014 (niedziela)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
 
25.08.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
 
26.08.2014 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień wylotu
27.08.2014 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 1
28.08.2014 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 20 km/h
Dzień 2
29.08.2014 (piątek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 3
30.08.2014 (sobota)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 4
31.08.2014 (niedziela)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 5
01.09.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 6
02.09.2014 (wtorek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 7
03.09.2014 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 8
04.09.2014 (czwartek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 9
05.09.2014 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 10
06.09.2014 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień powrotu
07.09.2014 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
 
08.09.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 15 km/h
 
09.09.2014 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
 
10.09.2014 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 18 km/h
 
11.09.2014 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 18 km/h
 
12.09.2014 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 17 km/h
 
13.09.2014 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
26° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 12 km/h
 
14.09.2014 (niedziela)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 15 km/h
 
15.09.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 16 km/h
 
16.09.2014 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 14 km/h
 
17.09.2014 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 19 km/h
 
18.09.2014 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
18° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 19 km/h
 
19.09.2014 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
 
20.09.2014 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 15 km/h
 
21.09.2014 (niedziela)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 19 km/h
 
22.09.2014 (poniedziałek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 14 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Św. Własie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
8 9 12 15 20 25 27 27 23 18 13 9
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
8 °
9 °
12 °
15 °
20 °
25 °
27 °
27 °
23 °
18 °
13 °
9 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
1 1 4 7 11 16 19 19 15 12 6 3
Temperatura w nocy (°C)
1 °
1 °
4 °
7 °
11 °
16 °
19 °
19 °
15 °
12 °
6 °
3 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 24
 • 25
 • 25
 • 27
 • 26
 • 25
 • 24
 • 23
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 24
 • 25
 • 25
 • 27
 • 26
 • 25
 • 24
 • 23
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 60
 • 38
 • 49
 • 31
 • 37
 • 25
 • 23
 • 52
 • 53
 • 95
 • 61
 • 60
Średnieopady (mm)
 • 60
 • 38
 • 49
 • 31
 • 37
 • 25
 • 23
 • 52
 • 53
 • 95
 • 61
 • 60
Ilość dni
deszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 7
 • 7
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 7
 • 7
 • 10