Last minute Albena

1
Albena Wybierz kierunek
1
od: 01.10.2020
do: 01.11.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
6 - 28 dni
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
wypoczynek
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 7
FILTR Wybrano 7
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Albena – duży kurort nadmorski w niskiej cenie

Z kilkudziesięcioma hotelami, które oferują kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych, a także z szerokim zapleczem sportowym i rozrywkowym, jest Albena jednym z największych i najbardziej popularnych kurortów nadmorskich w obrębie Riwiery Bułgarskiej. W Albenie każdy turysta znajdzie coś dla siebie – miłośnicy długich, słonecznych kąpieli, mogą relaksować się na szerokiej, pokrytej drobnoziarnistym piaskiem plaży, amatorzy aktywnego wypoczynku mogą próbować swoich sił na desce windsurfingowej albo na nartach wodnych, a entuzjaści przyrody mogą całymi dniami spacerować po gęstym lesie Rezerwatu Przyrody Bałtata. Aby w pełni rozkoszować się urokami Albeny, warto jest kupić wczasy w promocyjnej opcji last minute, bowiem część zaoszczędzonych na noclegu pieniędzy można wtedy bez żadnych wyrzutów sumienia spożytkować na inne przyjemności.

Istota promocji „na ostatnią chwilę"

O atrakcyjności ofert last minute, czyli ofert „na ostatnią chwilę", świadczy ich cena, która może być od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent niższa od standardowej ceny podanej w katalogu turystycznym. Duża obniżka ceny wczasów stanowi ukłon touroperatora w stronę klienta – swoisty gest, zachęcający go do zakupienia określonej wycieczki w zamian za podjęcie szybkiej decyzji o wyjeździe. Korzyści z tej obniżki są obopólne – touroperator zapełnia ostatnie wolne miejsca na dany turnus wypoczynkowy, a klient może cieszyć się wypoczynkiem w znacznie niższej cenie. Każdy turysta musi też pamiętać o tym, że oferta typu last minute to oferta pełnowartościowa, która, mimo że znacznie tańsza, obejmuje wszelkie atrakcje przewidziane w jej ramach przed pojawieniem się promocji.

Jeśli chodzi o Albenę, to w zależności od obłożenia, promocje last minute mogą objąć oferty wczasów w różnych hotelach, niezależnie od ich standardu albo formuły wyżywienia. W przypadku hoteli 3 – gwiazdkowych, wakacje „na ostatnią chwilę" może zaproponować na przykład hotel Vita Park (hotel, który dysponuje nie tylko bogatym zapleczem sportowym, ale który organizuje też dla gości wieczorne przedstawienia w amfiteatrze), a w przypadku hoteli wyróżnionych 4 gwiazdkami – chociażby hotel Ralitsa (hotel, który oferuje turystom beztroskie wczasy z formułą All Inclusive). Oczywiście na ciekawe promocje można także liczyć w hotelach o najwyższym standardzie, czyli np. w 5 – gwiazdkowym hotelu Flamingo Grand, który jest nie tylko położony w samym centrum Albeny, ale który posiada też własne centrum SPA.

Atrakcje, na które można spożytkować dodatkowe pieniądze

Jak już wspomniano wyżej, w Albenie nie sposób jest się nudzić. Szczególnie bogatą ofertę atrakcji znajdą w północnej części Riwiery Bułgarskiej miłośnicy sportów wodnych, bowiem na oblewających Albenę wodach Morza Czarnego można uprawiać m.in. windsurfig, kitesurfing, kajakarstwo, parasailing oraz narciarstwo wodne. Coś dla siebie znajdą tu też amatorzy eksploracji podwodnych głębin, którzy w lokalnym Centrum Nurkowym Albena mogą zrobić kursy CMAS, IDA i NAUI. Z kolei miłośnicy sportów uprawianych na lądzie mogą organizować sobie wycieczki rowerowe do Rezerwatu Przyrody Bałtata – rezerwatu porośniętego lasem jesionowym, w którym żyje ponad 180 gatunków ptaków i ponad 30 gatunków ssaków (w tym nutrie, szakale i lisy). Na koniec wreszcie trzeba powiedzieć, że Region Złote Piaski, w obrębie którego usytuowana jest Albena, obfituje w liczne zabytki oraz że za zaoszczędzone na ofercie last minute pieniądze można wypożyczyć samochód (ceny zaczynają się od ok. 30 euro za dzień) i udać się na przykład do stolicy Bułgarskiej Riwiery – Warny.

Optymalny termin dla last minute Albena

Najtańsza siedmiodniowa oferta last minute Albena dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, samolotem, z opcją z wyżywieniem all inclusive, do Albena za 2213 pln odnotowaliśmy w lipcu 2019 roku. Pierwotna cena za tą ofertę to 3988 pln.
Najtańszy czternastodniowy last minute Albena dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, transport samolotem, z opcją z wyżywieniem all inclusive, do Albena za 3711 pln odnotowaliśmy w lipcu 2019 roku. Pierwotna cena za tą ofertę to 4937 pln.
Najbardziej atrakcyjne przeceny dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, samolotem, zaobserwowaliśmy dla ofert:
W roku 2019
Hotel Orchidea
Bułgaria » Albena
w lipcu 2019 dla oferty:
16.08.19-23.08.19 (7 dni)
z wyżywieniem
all inclusive
3988zł 2213
cena spadła o 45%
Hotel Magnolia Villas
Bułgaria » Albena
w sierpniu 2019 dla oferty:
22.09.19-29.09.19 (7 dni)
z wyżywieniem
all inclusive
2213zł 1236
cena spadła o 44%
Hotel Laguna Garden
Bułgaria » Albena
w sierpniu 2019 dla oferty:
22.09.19-29.09.19 (7 dni)
z wyżywieniem
all inclusive
2240zł 1263
cena spadła o 44%
Hotel Mura (Albena)
Bułgaria » Albena
w sierpniu 2019 dla oferty:
13.09.19-20.09.19 (7 dni)
z wyżywieniem
all inclusive
2751zł 1925
cena spadła o 30%

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych Albena jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "last minute" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w kwietniu 2019, wynosiła 1081 zł za osobę, zawierała wyżywienie all inclusive i dotyczyła wyjazdu w maju do hotelu 4 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w czerwcu, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 1699 zł /os. do hotelu 4 gwiazdkowego z wyżywieniem all inclusive (wyjazd nastąpił w czerwcu).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta Albena w tej kategorii była zarejestrowana w kwietniu 2019, dotyczyła wyjazdu do hotelu 4 gwiazdkowego w maju i kosztowała 1795 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był czerwiec 2017. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 4 gwiazdkami w opcji z wyżywieniem all inclusive nie był mniejszy niż 2936 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w czerwcu).