Fostertravel.pl

Last minute Taba

Transport / Kierunek
Taba
Miasto wyjazdu
Dowolne miasto wyjazdu
Wyjazd od - powrót do
08.12.2023 - 08.01.2024
Liczba osób
2 dorosłych
Cena
Wyżywienie
6 - 28 dni
Standard hotelu
Ocena hotelu
Odległości
Udogodnienia
Linie lotnicze

Znaleziono 1 wycieczkę

  • Samolotem

Wybierz...
Tolip Taba Resort & Spa Hotel
Taba (Egipt)
10.12 - 17.12.2023 (7 nocy)
wylot z: Radom, Warszawa (+ 2 inne)
wyżywienie: all inclusive
ok. 250m od plaży
Orex Travel
od 2 972 /os.
za 2 osoby - od 5 945 zł
Nie znalazłeś taniej oferty dla wybranych kierunków?
Nic straconego! Skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Poniedziałek-piątek: 09:00-21:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: 12:00-20:00

Taba - ekskluzywne wczasy w niskiej cenie

Chociaż Taba położona jest z dala od najbardziej znanych kurortów Riwiery Morza Czerwonego, to jednak słynie ona z doskonałych miejsc nurkowych i ekskluzywnych hoteli. W dzielnicy wypoczynkowej Taba Heights swoje hotele posiadają znane na całym świecie sieci hotelarskie, takie jak Hilton czy Marriott International. Wypoczynek w Taba Heights nie musi jednak kosztować fortuny, zwłaszcza, jeśli natrafimy tu na ciekawą ofertę last minute.

Taba Heights

KIlkanaście z 4- i 5-gwiazdkowych hoteli w Tabie usytuowana jest właśnie w dzielnicy Taba Heights. Najczęściej oferują one wczasy All inclusive, choć popularna jest także formuła HB – ze śniadaniem i obiadokolacją. Na wyróżnienie zasługuje tu na pewno Hotel Swiss Inn Dream Resort – nowoczesny kompleks składający się z kameralnych, dwupiętrowych budynków, otoczonych palmami i zadbanymi trawnikami. Warto też zwrócić uwagę na Hotel Sofitel Taba Heights, usytuowany w pobliżu pięknej rafy koralowej. Choć w ofertach wypoczynku dominują formuły All inclusive i  HB, to w Taba Heights znaleźć można także oferty BB - wyłącznie ze śniadaniem. Oferuje je np. Hotel Marriott Taba Heights Beach Resort, położony wśród pięknych ogrodów i skalnych kaskad. Wakacje tylko ze śniadaniem są dobrą propozycją dla tych osób, które oprócz zażywania kąpieli słonecznych i podziwiania koralowców mają jeszcze zamiar zobaczyć największe atrakcje półwyspu Synaj, takie jak np. biblijna góra Synaj. Opcja ta może również przypaść do gustu osobom, które chciałyby udać się do izraelskiego kurortu Eljat lub do jordańskiej Akaby.

Niezależnie od wybranej formuły wypoczynku, warto regularnie przeglądać oferty last minute do Taby. Jeśli dobrze trafimy, to za wypoczynek w którymś z luksusowych hoteli w dzielnicy Taba Heights możemy zapłacić nawet 30 proc. mniej, niż na początku sezonu.

Wspaniałe zabytki w okolicy Taby

W okolicy Taby znajdują się piękne rafy koralowe, dlatego warto skorzystać z oferty któregoś z lokalnych centrów nurkowych i choćby za pomocą snorkelingu pooglądać bogactwo tutejszego życia morskiego. Jeśli jednak zaoszczędzimy na wykupieniu tańszych wakacji last minute, to koniecznie trzeba jeszcze zobaczyć kilka usytuowanych niedaleko Taby zabytków. Są to przede wszystkim:

- Wyspa Faraona – oddalona zaledwie 5 kilometrów od centrum Taby i ok. 250 m od wybrzeża. Znajduje się tu częściowo zrekonstruowana twierdza krzyżowców, wzniesiona z pocz. XII w. dla ochrony pielgrzymów zmierzających z Jerozolimy do położonego na Synaju klasztoru św. Katarzyny;

- Klasztor św. Katarzyny – wspaniały i najstarszy w Egipcie kompleks klasztorny, usytuowany u stóp Góry św. Katarzyny. Został on zbudowany z pocz. VI. w. n.e. z inicjatywy cesarza Justyniana. Chrześcijanie wierzą, że to właśnie tutaj ukazał się Mojżeszowi Jahwe pod postacią gorejącego krzewu.

Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998