Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Last minute Izrael

1
Izrael Wybierz kierunek
1
od: 27.05.2019
do: 27.06.2019
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
6 - 28 dni
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
wypoczynek
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 5
FILTR Wybrano 5
Wyjazdy we wszystkich terminach Wyjazdy w najbliższych 7 dniach Wyjazdy za 8 do 14 dni Wyjazdy za 15 i wiecej dni
Cena za
  • wszystkich
  • osobę
Sortuj wg:

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria. Zmodyfikuj filtry.


Masz problem ze znalezieniem interesującej oferty ?
Zadzwoń lub napisz!
22 451 00 00
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-21:00
  • Sobota 10:00-14:00
  • Niedziela 12:00-20:00

Izrael w dobrej cenie

Izrael jest wymarzonym kierunkiem turystycznym nie tylko dla osób wierzących, poszukujących w Ziemi Obiecanej korzeni judaizmu i chrześcijaństwa albo miejsc związanych z religią islamską, ale także dla pasjonatów historii, pragnących przenieść się w czasy średniowiecznych wypraw krzyżowych. Coraz większą popularnością cieszą się także izraelskie kurorty wypoczynkowe nad Morzem Martwym albo Morzem Czerwonym (Ejlat, Ein Bokek czy Tel Awiw). Ze względu na sporą odległość od Polski i dużą liczbę atrakcji turystycznych, wycieczki do Izraela nie należą do najtańszych. Jednak dzięki popularnym ofertom last minute możemy się cieszyć skarbami Izraela w naprawdę dobrej cenie.

Punkty obowiązkowe dla każdego turysty

Wycieczki objazdowe po Izraelu mają kilka punktów wspólnych, można by nawet powiedzieć, że obowiązkowych dla każdego turysty. Jest to m.in zwiedzanie Jerozolimy albo miejsc związanych z życiem Jezusa, takich jak Betlejem albo Nazaret. Jeśli chodzi o Betlejem, to jest ono położone na terytorium Autonomii Palestyńskiej, ale ponieważ miasto jest ważnym dla chrześcijan ośrodkiem kultu religijnego, to Palestyńczycy dbają o to, by turyści i pielgrzymi mogli swobodnie do niego dotrzeć. W Betlejem znajduje się Grota Narodzenia, nad którą wznosi się kościół Narodzenia. Pierwsza budowla powstała tu już za czasów panowania Konstantyna Wielkiego, jednak później była ona jeszcze kilkukrotnie przebudowywana, w tym przez krzyżowców. Na tanie zwiedzanie Jerozolimy – świętego miasta dla trzech religii monoteistycznych, a także Nazaretu i Betlejem warto się udać z takimi wycieczkami jak np. „Ziemia Święta i Egipt" czy też „Tajemnice Chrześcijaństwa – objazd Izraela".

Bogate dziedzictwo historyczne

W Izraelu pełno jest miejsc i zabytków o dużym znaczeniu historycznym. Wystarczy tu na przykład wymienić Masadę albo Akkę. Masada to położona na Pustyni Judejskiej starożytna twierdza żydowska, wzniesiona w I w. p.n.e. i rozbudowana przez Heroda. Masada przeszła do historii po wojnie żydowskiej w 66 r. n.e., gdy przed naporem Rzymian bronili jej heroicznie zeloci. Z kolei usytuowana nad Zatoką Hajfy Akka była w średniowieczu najważniejszym portem założonego przez krzyżowców Królestwa Jerozolimskiego. Dziś Stare Miasto Akki znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jest ono otoczone potężnymi fortyfikacjami, a w jego podziemiach znajduje się średniowieczne „miasto" krzyżowców. Jeśli chcemy zobaczyć Masadę, a do tego nie przepłacić, to powinniśmy regularnie przeglądać oferty biur podróży. Tylko bowiem wtedy możemy znaleźć wycieczkę „Mirra, kadzidło i słońce – zwiedzanie Izraela i Jerozolimy" w atrakcyjnej cenowo wersji last minute. Podobnie jest zresztą z Akką, której zwiedzanie proponuje np. wycieczka „Oliwki w ogrodzie Getsemani – zwiedzanie Izraela".

Niektóre biura podróży wizytę w Izraelu łączą także ze zwiedzaniem bliskiej geograficznie i historycznie Jordanii. Do największych atrakcji Jordanii należy Góra Nebo – według tradycji chrześcijańskiej miejsce śmierci Mojżesza oraz miasto Jerash, jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie (z licznymi świątyniami pogańskimi i chrześcijańskimi). Wycieczki, które w programie zwiedzania mają oba państwa, to np. „Jordania + Izrael" i „Morze cudów i cuda nad rzeką – zwiedzanie Izraela i Jordanii". I te wycieczki można znaleźć w formule last minute, dzięki czemu mogą one być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent.

Wypoczynek nad Morzem Czerwonym lub nad Morzem Martwym

Do Izraela warto jest także przyjechać na wczasy. Najbardziej znanym kurortem jest tu Ejlat - miejscowość położona w północnej części Zatoki Akaba, która słynie z największej w Izraelu ilości dni słonecznych. Wypoczynkowi w Ejlat sprzyja doskonały klimat, w najchłodniejszych miesiącach zimowych temperatura nie spada tu poniżej 20 °C, natomiast latem temperatura często przekracza 40 °C. Sezon turystyczny trwa więc w Ejlat cały rok, a tutejsze hotele, proponujące różne formuły wypoczynku, nierzadko kuszą turystów niższymi cenami. Warto jest więc w Ejlat poszukać ofert wczasów last minute, ponieważ mogą one być nawet kilkanaście proc. tańsze od tych samych ofert w pierwotnej cenie. Tańsze wczasy proponują od czasu do czasu takie hotele jak np. 3 - gwiazdkowy hotel Holitel Siesta, 4 - gwiazdkowy hotel La Playa czy też 5 - gwiazdkowy hotel Dan Panorama. Od strony północnej Ejla otaczają piaski pustyni, dlatego zaoszczędzone na wczasach last minute pieniądze warto jest przeznaczyć na fascynującą wycieczkę jeepem po wydmach albo na przejażdżkę po pustyni na wielbłądach. Ciekawą ofertę turystyczną ma też Ein Bokek usytuowany nad Morzem Martwym. Jeśli chodzi o wakacje last minute, to warto tu zwrócić uwagę na 3 – gwiazdkowy hotel Leonardo Inn Dead Sea. Dodatkowe fundusze mogą się w Ein Bokek bardzo przydać, zwłaszcza na wspaniałe zabiegi z błota z Morza Martwego.

Optymalny termin dla last minute do Izraela

Najtańsza siedmiodniowa oferta last minute do Izraela dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, samolotem, z opcją ze śniadaniami, do Ejlat za 1499 pln odnotowaliśmy w styczniu 2019 roku. Pierwotna cena za tą ofertę to 2019 pln.
Najtańszy czternastodniowy last minute do Izraela dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, transport samolotem, z opcją ze śniadaniami, do Ejlat za 2669 pln odnotowaliśmy w styczniu 2019 roku. Pierwotna cena za tą ofertę to 3159 pln.
Najbardziej atrakcyjne przeceny dla 1 osoby w pokoju 2 osobowym, samolotem, zaobserwowaliśmy dla ofert:
W roku 2019
Hotel C Hotel
Izrael » Ejlat
w styczniu 2019 dla oferty:
11.02.19-18.02.19 (7 dni)
ze śniadaniami
2019zł 1499
cena spadła o 26%
Hotel Comfort
Izrael » Ejlat
w styczniu 2019 dla oferty:
11.02.19-18.02.19 (7 dni)
ze śniadaniami
2099zł 1589
cena spadła o 24%
Hotel BE Center Eilat
Izrael » Ejlat
w styczniu 2019 dla oferty:
14.02.19-21.02.19 (7 dni)
ze śniadaniami
2049zł 1599
cena spadła o 22%
Hotel Leonardo Club (Ein Bokek)
Izrael » Ein Bokek
w styczniu 2019 dla oferty:
20.02.19-27.02.19 (7 dni)
z wyżywieniem
all inclusive
6993zł 5629
cena spadła o 20%

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych do Izraela jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "last minute" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w styczniu 2019, wynosiła 1415 zł za osobę, zawierała śniadania i dotyczyła wyjazdu w styczniu do hotelu 3 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w czerwcu, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 4312 zł /os. do hotelu 4 gwiazdkowego ze śniadaniem i obiadokolacją (wyjazd nastąpił w czerwcu).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta do Izraela w tej kategorii była zarejestrowana w styczniu 2019, dotyczyła wyjazdu do hotelu 3 gwiazdkowego w styczniu i kosztowała 2565 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był maj 2017. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 3 gwiazdkami w opcji ze śniadaniami nie był mniejszy niż 7299 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w czerwcu).