Narty Alpe dHuez

1
Alpe dHuez Wybierz kierunek
1
od: 07.04.2020
do: 15.04.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Alpe d’Huez –Wyspa Słońca

O tym, że ośrodek narciarski Alpe d’Huez nazwano Wyspą Słońca, zadecydowało jego znakomite usytuowanie na południowych, nasłonecznionych zboczach masywu Grandes Rousses. Alpe d'Huez, którego historia, jako centrum sportów zimowych, sięga lat 30 – tych ubiegłego wieku, jest dziś jednym z najbardziej popularnych tego typu ośrodków we Francji, do którego każdego roku zjeżdżają się amatorzy szusowania w najlepszym, alpejskim stylu.

Grand Domaine Ski Area

Centrum sportów zimowych Alpe d'Huez stanowi część ogromnego regionu narciarskiego Grand Domaine Ski Area (1860 – 3330 m n.p.m.), w skład którego wchodzi jeszcze pięć innych ośrodków, a mianowicie Auris-en-Oisans, Oz-en-Oisans, Huez-en-Oisans, Villard Reculas i Vaujany. Cały region oferuje narciarzom i snowboardzistom blisko 250 km tras zjazdowych, z których blisko 30 proc. stanowią trasy bardzo trudne (czarne), trochę ponad 30 proc. - trasy średnio trudne (czerwone), ok. 25 proc. - trasy łatwe (niebieskie), a ok. 15 proc. - trasy bardzo łatwe (zielone). Kultową trasą w obrębie Alpe d'Huez jest czarna trasa Sarenne, która ma blisko 16 km długości i której różnica poziomów wynosi ponad 1800 m (trasa ta bierze swój początek na szczycie Le Pic Blanc, na wysokości 3330 m n.p.m., a zjazd nią zajmuje średnio 1,5 godz.). Z innych natomiast tras sporą popularnością cieszą się trasy Tunnel (czarna, Alpe d'Huez), Col de Cluy (czarna, Auris-en-Oisans), Olympique (czerwona, Alpe d'Huez), Souveraine (czerwona, Villard Reculas), Olmet (czerwona, Oz-en-Oisans), Hirondelles (niebieska, Alpe d'Huez), Cascade (niebieska, Vaujany) i Clos du Pre (zielona, Oz-en-Oisans).

Mimo ogromnej popularności Grand Domaine Ski Area wśród Francuzów i obcokrajowców, nie można powiedzieć, żeby w centrum tym panował tłok. Wszystko to dlatego, że blisko 250 kilometrów tras zjazdowych obsługuje rozbudowana i bardzo nowoczesna sieć wyciągów, która obejmuje zarówno duże koleje linowe i gondole, jak też wyciągi krzesełkowe o różnej liczbie miejsc i wyciągi orczykowe (wyciągów jest łącznie ponad 70).

Bogata infrastruktura okołonarciarska

Na osoby planujące urlop na nartach w Alpe d'Huez czeka wiele znakomitych hoteli, a także liczne lokale gastronomiczne i rozrywkowe. Jeśli chodzi o hotele, to jest tu przede wszystkim sporo obiektów 3 – gwiazdowych (np. hotel Belambra Club Les Bergers i hotel Club MMV Les Bergers) oraz wiele obiektów 4 – gwiazdkowych (np. hotel Les Chalets De L'Altiport i hotel Pierre & Vacances Bergers). Jeśli z kolei chodzi o lokale gastronomiczne i rozrywkowe, to miłośnicy białego szaleństwa mogą w Alpe d'Huez zaglądnąć albo do klimatycznego baru apres-ski (np. do baru Rendez-Vous, w którym można się napić znakomitego francuskiego wina oraz do baru La Folie Douce, w którym regularnie organizowane są koncerty muzyki na żywo), albo do eleganckiej restauracji (np. do restauracji La Cremaillere, w której można zjeść tradycyjną, francuską zupę cebulową), albo wreszcie do klubu nocnego (np. do klubu Caves de l'Alpe, w którym o każdej porze roku panuje wyjątkowa, międzynarodowa atmosfera).