Narty Valmeinier

2 wycieczek do Francji (Rodan-Alp)

1
Valmeinier Wybierz kierunek
1
od: 01.11.2020
do: 15.04.2021
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Sortuj wg:
3.7
Przeciętny
100% osób poleca (1 opinii)
3.7
Przeciętny
Na podstawie 1 opinii
20.03 - 27.03.21 (7 dni) sobota (dostępnych 15 innych terminów)...
wyżywienie: własne (WŁ)
dojazd we własnym zakresie
1°C
Snow Trex
Dojazd własny
Wi-Fi
Snow Trex
Słonecznie 1°C
1 328 zł/os. za 2 osoby - 2 656 zł
Sprawdź 1 328 zł/os. za 2 osoby - 2 656 zł
3.7
Przeciętny
100% osób poleca (1 opinii)
3.7
Przeciętny
Na podstawie 1 opinii
20.03 - 27.03.21 (7 dni) sobota (dostępnych 15 innych terminów)...
wyżywienie: własne (WŁ)
dojazd we własnym zakresie
1°C
Snow Trex
Dojazd własny
Wi-Fi
Snow Trex
Słonecznie 1°C
1 788 zł/os. za 2 osoby - 3 576 zł
Sprawdź 1 788 zł/os. za 2 osoby - 3 576 zł

Valmeinier – szusowanie u podnóża Mont Thabor

Ośrodek narciarski Valmeinier, przepięknie usytuowany u podnóża góry Mont Thabor (3207 m n.p.m.), to jeden z najbardziej popularnych celów narciarzy i snowboardzistów w alpejskiej Sabaudii. Valmeinier tworzy wraz z sąsiednią miejscowością Valloire duże centrum sportów zimowych Galibier – Thabor, które oferuje fanom białego szaleństwa ponad 150 kilometrów zjazdowych, a dodatkowo także trasę skicrossu i snowpark, zaliczany do grona najlepszych snowparków we Francji.

Galibier – Thabor

Sieć narciarska Galibier – Thabor rozciąga się na wysokości od 1430 do 2600 m n.p.m. i obejmuje ona trasy o zróżnicowanym poziomie trudności – ok. 10 proc. stanowią tu naprawdę wymagające trasy czarne, ok. 35 proc. - trasy o średnim poziomie trudności, ok. 30 proc. - łagodne, niebieskie nartostrady, a ok. 25 proc. - bardzo łatwe trasy zielone (ciekawostką jest też fakt, że ok. 70 proc. tras znajduje się na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m.). Sam ośrodek Valmeinier dzieli się jeszcze na dwa mniejsze obszary, a mianowicie na Valmeinier Gros Crey i Valmeinier Crey du Quart. W obrębie Valmeinier Gros Crey zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom można polecić zjazd czerwonymi trasami Genepi i Perce Neige, natomiast osobom o nieco niższych umiejętnościach – zjazd niebieskimi trasami Reine des pres i Bleuets oraz zielonymi trasami Myrtilles i Chardons. Z kolei na obszarze Valmeinier Crey du Quart doświadczonym miłośnikom jazdy na białym puchu można zaproponować zjazd czerwoną trasą Plan palais i czarną trasą Grandes drozes, a osobom dopiero doskonalącym technikę jazdy – niebieskie trasy Genevrier, Combe i Grapil.

Siec narciarską w obrębie Galibier – Thabor obsługuje ponad 30 wyciągów (2 gondole, blisko 20 wyciągów krzesełkowych i kilkanaście wyciągów orczykowych), których łączna przepustowość sięga 45 tys. osób na godzinę.

Wysokiej klasy hotele + liczne kawiarnie i restauracje

Ośrodek narciarski Valmeinier znany jest z wysokiej klasy hoteli, oferujących wczasy w przystępnej cenie i zlokalizowanych w sąsiedztwie tras zjazdowych. Wśród obiektów 3 – gwiazdkowych na szczególną uwagę zasługuje w Valmeinier hotel Le Grand Panorama 2 (obiekt, który dysponuje krytym basenem z podgrzewaną wodą i sauną) oraz hotel Les Lodges de Pierres (obiekt położony na wysokości 1800 m n.p.m., który utrzymany jest w eleganckim, sabaudzkim stylu i w którym również znajduje się basen z podgrzewaną wodą). Jeśli z kolei chodzi o obiekty wyróżnione 4 gwiazdkami, to tu warty polecenia jest przede wszystkim hotel Les Hauts de Valmeinier (obiekt, w którym goście mogą wygrzewać się w łaźni tureckiej oraz korzystać z centrum fitnessu) oraz hotel Le Vermont (obiekt, w którym do dyspozycji gości pozostaje m.in. sauna i jacuzzi).

Przebywając na nartach w Valmeinier nie sposób jest też nie zajrzeć do jednej z klimatycznych restauracji i nie zabawić się w jednym z tutejszych, głośnych barów apres-ski. Wśród lokali z jedzeniem doskonałą opinią cieszyła się ostatnio restauracja l'Elan, serwująca tradycyjne dania kuchni francuskiej oraz znakomite desery – m.in. polane czekoladą ptysie (profiteroles) z maślanym kremem. Z kolei z barów apres – ski fani białego szaleństwa polecali ostatnio przede wszystkim Le Picassiette Pub i Le Refuge des Trois Diables.

Aktualne ceny ofert nart Valmeinier

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za narty dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta nart Valmeinier jest w marcu i kosztuje 1328 zł na 1 tydzień. Najwyższe ceny są w lutym, wtedy ceny za narty Valmeinier zaczynają się od kwoty 2188 zł za 7 dni

Możesz zapłacić taniej nawet 860 zł mniej za osobę decydując się na Valmeinier narty w marcu zamiast w lutym co stanowi oszczędność aż 40%!

Nie znalazłeś taniej oferty Rodan-Alpy? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne