Narty La Plagne

1
La Plagne Wybierz kierunek
1
od: 07.04.2020
do: 15.04.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

La Plagne – imponujące centrum sportów zimowych w dolinie Tarentaise

Ośrodek sportów zimowych La Plagne, przepięknie położony w obrębie sabaudzkiej doliny Tarentaise, to jedno z najchętniej odwiedzanych centrów sportów zimowych we Francji. La Plagne składa się de facto z 11 mniejszych kurortów, natomiast wraz z ośrodkami Les Arcs i Peisey-Vallandry, ośrodek La Plagne tworzy region narciarski Paradiski – jeden z największych tego typu obszarów w Europie.

11 kurortów porozrzucanych na różnych wysokościach

Planując wyjazd na narty w La Plagne trzeba się najpierw zastanowić, gdzie i na jakiej wysokości chcemy sobie znaleźć hotel. Wszystko to dlatego, że wśród 11 kurortów La Plagne, jedne usytuowane są stosunkowo nisko (np. na wysokości 1250 m n.p.m.), a inne naprawdę wysoko (na przykład na ponad 2 tys. m n.p.m.). Tym osobom, które szukają hotelu położonego w niższych partiach gór, można polecić hotele w Montchavin (1250 m n.p.m.), w Champagny-en-Vanoise (1250 m n.p.m.) albo w Les Coches (1450 m n.p.m.). Z kolei osobom, którym nie straszna jest wysokość i które chciałyby spędzić wczasy w hotelu z pięknym widokiem na góry, koniecznie trzeba zarekomendować obiekty wypoczynkowe w Plagne Centre (1970 m n.p.m.), w Belle Plagne (2050 m n.p.m.) czy też w Plagne Soleil (2,050 m n.p.m.). Jeśli chodzi o konkretne obiekty w kurortach usytuowanych na sporej wysokości, to szczególnym uznaniem cieszyły się ostatnio apartamenty Cassiopee w Belle Plagne (apartamenty położone zaledwie 100 m od stoku) oraz 4 – gwiazdkowy aparthotel Le Sun Valley w Plagne Soleil (obiekt dysponujący m.in. krytym basenem, łaźnią parową i sauną).

Rozbudowana sieć narciarska

Sieć narciarska La Plagne rozciąga się na wysokości 1250 – 3250 m n.p.m. i obejmuje ona blisko 230 kilometrów tras zjazdowych. Trasy w La Plagne charakteryzują się różnym stopniem trudności – ok. 11 proc. stanowią tu trasy bardzo trudne, ok. 22 proc. - trasy średnio trudne, ok. 54 proc. - trasy łatwe, a ok. 13 proc. - trasy bardzo łatwe. Wśród tras trudnych na szczególną uwagę zasługują trasy La Chiaupe (na lodowcu Bellecote) i La Mio (na zboczu Roche de Mio). Z kolei wśród tras czerwonych godne polecenia są trasy Col I (na lodowcu Bellecote), La Combe (na lodowcu Bellecote), Les Inversens (na zboczu Roche de Mio), Kamikaze (na zboczu Les Verdons) i Gavotte (na zboczu Le Biolley). Co się tyczy tras niebieskich, których jest w obrębie ośrodka La Plagne zdecydowanie najwięcej, to doskonałe warunki do jazdy oferują przede wszystkim trasy Capella (na zboczu La Grande Rochette), Les Leitchoums (w obrębie przełęczy Col de Forcle), Levasset (na zboczu Roche de Mio) i Le Deversoir (na lodowcu Bellecote). I wreszcie jeśli chodzi o bardzo łatwe trasy zielone, to w tej grupie na szczególną uwagę zasługuje trasa zjazdowa biegnąca wzdłuż gondoli Coches (Montchavin) oraz trasa biegnąca pod kolejką Telebus (Plagne Villages).