Narty Stary Smokowiec

2 wycieczek do Słowacji (Tatry Wysoki)

1
Stary Smokowiec Wybierz kierunek
1
od: 27.01.2021
do: 15.04.2021
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Sortuj wg:
18.03 - 20.03.21 (2 dni) czwartek (dostępnych 76 innych terminów)...
śniadania (BB)
dojazd we własnym zakresie
5°C
Karpatia
Dojazd własny
Wi-Fi
Karpatia
Lekkie zachmurzenie 5°C
424 zł/os. za 2 osoby - 848 zł
Sprawdź 424 zł/os. za 2 osoby - 848 zł
29.01 - 31.01.21 (2 dni) piątek (dostępnych 76 innych terminów)...
śniadania (BB)
dojazd we własnym zakresie
-3°C
Karpatia
Dojazd własny
Wi-Fi
Karpatia
Pochmurno -3°C
624 zł/os. za 2 osoby - 1 248 zł
Sprawdź 624 zł/os. za 2 osoby - 1 248 zł

Zimowe wakacje w Starym Smokowcu

W Starym Smokowcu, malowniczo usytuowanym u podnóża Sławkowskiego Szczytu (2452 m n.p.m.), do dyspozycji fanów białego szaleństwa są dwa ośrodki narciarskie – Hrebienok i Jakubkova Luka. W obrębie tychże ośrodków znajdują się trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności, a także trasy biegowe i oświetlony tor saneczkowy. Stary Smokowiec znany jest też z dobrej i bardzo dobrej klasy hoteli, wśród których prym wiedzie ekskluzywny Grand Hotel, zbudowany w 1904 r.

Hrebienok i Jakubkova Luka

Hrebienok i Jakubkova Luka to ośrodki narciarskie położone najbliżej Starego Smokowca, z tym że Jakubkova Luka to ośrodek polecany osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki w jeździe na nartach lub na snowboardzie. Hrebienok obejmuje w zasadzie dwie odrębne części – Horna Luka, usytuowana na wysokości 1263 – 1480 m n.p.m., oferuje fanom białego szaleństwa dwie trasy o średnim poziomie trudności, natomiast Dolna Luka, położona na wysokości 1025 – 1263 m n.p.m., proponuje cztery trasy niebieskie. Sieć tras w ośrodku Hrebienok obsługuje kilka wyciągów (ich łączna przepustowość wynosi ok. 3 tys. osób na godzinę), a także kolej linowo – terenowa, z której mogą też korzystać zwykli turyści. Ośrodek Jakubkova Luka jest natomiast o wiele mniejszy – są tu dwie niebieskie trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 1 km, a obsługują je dwa wyciągi orczykowe o przepustowości sięgającej nieco ponad 1 tys. osób na godzinę.

Wyjątkową atrakcją w obrębie Starego Smokowca jest tor saneczkowy, który ma 2,5 km długości (biegnie on wzdłuż kolei linowo – terenowej na Hrebienok) i który jest wieczorem oświetlony.

Hotele w Starym Smokowcu

Najbardziej znanym obiektem wypoczynkowym w Starym Smokowcu jest zabytkowy, 4 – gwiazdkowy Grand Hotel (dysponujący m.in. rozbudowaną strefą relaksacyjną), ale nie jest to rzecz jasna jedyny, warty polecenia w tym kurorcie hotel. Do innych, cieszących się znakomitą opinią obiektów wypoczynkowych, trzeba też w Starym Smokowcu zaliczyć 4 – gwiazdkowy hotel Grand Bellevue oraz 3 – gwiazdkowy hotel Mountain Resort. Hotel Grand Bellevue, położony ok. 300 m od centrum miasteczka, posiada m.in. kręgielnię oraz centrum wellness z salonem masażu i gabinetem inhalacyjnym. Z kolei hotel Mountain Resort to obiekt oferujący przestronne, jasne pokoje, a dodatkowo dysponujący specjalnym pokojem zabaw dla dzieci.

Wycieczki poza Stary Smokowiec

Przebywając na zimowych wakacjach w Starym Smokowcu warto jest też sobie zrobić wycieczkę do Popradu (usytuowanego ok. 15 km na południe) oraz do Tatrzańskiej Łomnicy (położonej kilka kilometrów na wschód). W Popradzie koniecznie trzeba się przespacerować po historycznym centrum – zobaczyć rynek otoczony barokowymi i klasycystycznymi kamienicami, a także zajrzeć do gotyckiego kościoła św. Idziego (kościoła, którego historia sięga XIII w.). Z kolei w Tatrzańskiej Łomnicy należy koniecznie odwiedzić Muzeum Narciarstwa, które poświęcone jest historii sportów zimowych w obrębie dzisiejszych Tatr Słowackich do poł. XX w. Muzeum jest w posiadaniu ponad 300 par zabytkowych nart, w tym nart pochodzących z XVIII w. i norweskich nart z końca XIX w., które mierzą, bagatela, 307 cm!

Aktualne ceny ofert nart Stary Smokowiec

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za narty dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta nart Stary Smokowiec jest w marcu i kosztuje 1272 zł na 1 tydzień. Najwyższe ceny są w styczniu, wtedy ceny za narty Stary Smokowiec zaczynają się od kwoty 1872 zł za 7 dni

Możesz zapłacić taniej nawet 600 zł mniej za osobę decydując się na Stary Smokowiec narty w marcu zamiast w styczniu co stanowi oszczędność aż 33%!

Nie znalazłeś taniej oferty Tatry Wysokie? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-19:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne