Narty Szczyrbskie Pleso

1 wycieczek do Słowacji (Tatry Wysoki)

1
Szczyrbskie Pleso Wybierz kierunek
1
od: 01.11.2020
do: 15.04.2021
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Sortuj wg:
4.9
Dobry
100% osób poleca (2 opinii)
4.9
Dobry
Na podstawie 2 opinii
06.11 - 09.11.20 (3 dni) piątek (dostępnych 5 innych terminów)...
śniadania (BB)
dojazd we własnym zakresie
9°C
Karpatia
Dojazd własny
Wi-Fi
Karpatia
Słonecznie 9°C
504 zł/os. za 2 osoby - 1 008 zł
Sprawdź 504 zł/os. za 2 osoby - 1 008 zł

Strbske Pleso – malowniczy kurort u podnóża Tatr Wysokich

Strbske Pleso albo mówiąc po polsku Szczyrbskie Jezioro, to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w obrębie Tatr Wysokich, położona w Dolinie Młynickiej, nad pięknym jeziorem o tej samej nazwie. Historia Strbske'go Plesa, jako centrum sportów zimowych, sięga przełomu XIX i XX w., a dziś miejscowość ta jest niezwykle chętnie odwiedzania zarówno przez fanów snowboardingu i narciarstwa biegowego, jak też przez miłośników narciarstwa biegowego i atrakcji alternatywnych, np. snowtubingu.

Ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski Strbske Pleso (1360 – 1825 m n.p.m.) oferuje narciarzom i snowboardzistom ponad 5 km tras zjazdowych, z których trasy czerwone liczą ponad 4km, a trasy niebieskie – ok. 1 km. Najdłuższą trasą w obrębie Strbske'go Plesa jest trasa Solisko I, która liczy ok. 2,5 km i której różnica poziomów wynosi ponad 400 m. Dalej, pod względem długości, plasują się trasy Solisko II (z ponad 210 m różnicy poziomów) i Esicko (ze 130 m różnicy poziomów). Wszystkie trasy obsługuje 6 wyciągów (krzesełkowych i orczykowych), których łączna przepustowość wynosi ok. 4,7 tys. osób na godzinę.

W obrębie Strbske'go Plesa znajdują się też trzy trasy biegowe, które liczą łącznie ok. 20 km i które charakteryzują się łatwym oraz średnim poziomem trudności. Poza tym ogromną atrakcją na terenie tego ośrodka jest też tor do snowtubingu (a zatem tor do jazdy na śnieżnych pontonach), który usytuowany jest u podnóża skoczni narciarskich.

Doskonała infrastruktura hotelowa

Strbske Pleso może się poszczycić naprawdę znakomitą infrastrukturą hotelową, dość powiedzieć, że jest tu wiele dobrych i bardzo dobrych hoteli 3 – i 4 – gwiazdkowych. Wśród obiektów 3 – gwiazdkowych na szczególną uwagę zasługują hotele Fis i Toliar, a wśród obiektów 4 – gwiazdkowych – hotele Patria i Crocus. Hotel Fis, położony na wysokości 1345 m n.p.m., posiada m.in. siłownię i halę do siatkówki, a hotel Toliar, usytuowany na wysokości 1400 m n.p.m., dysponuje chociażby rozbudowaną strefą wellness, z basenem ze słoną wodą, sauną solną i łaźnią parową. Z kolei wyróżniony 4 gwiazdkami hotel Patria może gościom zaoferować tepidarium oraz zimowy ogród z leżakami, natomiast hotel Crocus – m.in. wielofunkcyjne boisko sportowe i kabinę na podczerwień.

W Strbskim Pleso znajduje się też jeden obiekt 5 – gwiazdkowy, a mianowicie hotel Grand Kempinski High Tatras, który dysponuje m.in. dużym centrum wellness z panoramicznym basenem, parowo-aromatyczną sauną, studnią lodową, tepidarium i salonem masażu.

Jeśli chodzi o kwestie wyżywienia, to większość hoteli w Strbskim Pleso oferuje turystom wakacje z pełnym wyżywieniem w formule HB, a zatem ze śniadaniami i obiadokolacjami. Nie oznacza to jednak, że nie warto jest się raz albo dwa razy przejść do jednej z lokalnych restauracji serwujących dania kuchni słowackiej. Wśród lokali, które cieszyły się w ostatnimi czasy w Strbskim Pleso bardzo dobrą opinią, koniecznie trzeba wymienić restaurację Koliba Patria (w której można zjeść na przykład smaczną zupę czosnkową i haluszki z bryndzą) oraz restaurację Furkotkę (w której można skosztować m.in. kaczkę w miodzie i zupę z fasoli).

Aktualne ceny ofert nart Szczyrbskie Pleso

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za narty dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta nart Szczyrbskie Pleso jest w październiku i kosztuje 753 zł na 1 tydzień. Najtańsza wycieczka 2 tygodniowa jest w październiku za 1534 zł.

Najwyższe ceny są w listopadzie, wtedy ceny za narty Szczyrbskie Pleso zaczynają się od kwoty 1008 zł za 7 dni i od 1985 zł na 14 dni (w lipcu).

Możesz zapłacić taniej nawet 451 zł mniej za osobę decydując się na Szczyrbskie Pleso narty w październiku zamiast w lipcu co stanowi oszczędność aż 23%!

Nie znalazłeś taniej oferty Tatry Wysokie? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne