Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Inne informacje

W jakim wieku dzieci mogą podróżować bezpłatnie?

Najczęściej dzieci, które do dnia zakończenia wyjazdu nie ukończyły 2 roku życia przewozi się bezpłatnie i bez prawa do miejsca siedzącego w samolocie lub miejsca sypialnego w pociągu. Należy pamiętać, że każdemu przewożonemu bezpłatnie dziecku musi towarzyszyć przynajmniej jeden dorosły podróżny.

Czy osoby niepełnoletnie mogą same podróżować?

Osoby poniżej 18 roku życia mogą same podróżować, jednak tylko za zgodą prawnego opiekuna.

Czy przejazd wlicza się w całkowity czas trwania wycieczki?

Tak, wyjazd i powrót wliczają się w całkowity czas trwania imprezy.

Firmy przewozowe starają się przestrzegać podanych godzin podróży, jednak czasami nie da się uniknąć opóźnień (wynikających m.in. z awarii, warunków pogodowych).

Czy należy poddać się szczepieniom przed wyjazdem?

Przed wyjazdem do obcego kraju należy sprawdzić, czy takie szczepienia są obowiązkowe (wynikające z międzynarodowych przepisów zdrowotnych), zalecane lub tylko wynikające ze stopnia narażenia czy charakteru pobytu. Oczywiście nie wszystkie kraje wymagają poddania się szczepieniom. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi konsultanci doradzą w tej kwestii.

Pod adresem kalendarz szczepień znajdą państwo kalendarz zalecanych szczepień w poszczególnych krajach.

Czy podczas pobytu czekają mnie opłaty dodatkowe?

Tak, zawsze należy liczyć się z ewentualnymi kosztami dodatkowymi. Należą do nich w szczególności opłaty miejscowe pobierane od osób przebywających najczęściej w miejscowościach o korzystnych warunkach klimatycznych (opłata klimatyczna), w celach wypoczynkowych, turystycznych.

Ważną kwestią, o której należy pamiętać to dawanie napiwków (kelnerom, pokojówce, lokajowi, który pomoże nam zanieść bagaże do pokoju). W wielu krajach jest to tradycja.

Wysokość napiwków zależy od Państwa uznania i jakości świadczonych usług.

Na miejscu mogą Państwo spotkać się z ewentualnymi dopłatami za korzystanie m.in. telefonu, sejfu, leżaków i parasoli, widoku na morze, bądź z dopłatami za napoje podczas posiłków.

Poradnik Polaka za granicą

Przed wyjazdem prosimy o zapoznanie sie z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Poradnik Polak za granicą.