Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Podróż samolotem

Czy muszę potwierdzić przed wylotem datę i miejsce zbiórki?

Tak. Każdy uczestnik wycieczki obowiązany jest do potwierdzenia godziny zbiórki najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem imprezy. W tym celu należy skontaktować się z konsultantem, z którym dopełniali Państwo wszelkich formalności związanych z wyjazdem.

Jaki jest dopuszczalny ciężar bagażu?

Dopuszczalny ciężar bagażu wliczonego w cenę biletu lotniczego wynosi najczęściej 20 kg, oraz dodatkowo 5 kg na bagaż podręczny. Za każdy kilogram nadbagażu pasażer musi uiścić odpowiednią opłatę. Szczegółowe warunki przewozu bagażu oraz ich wagą ustala indywidualnie przewoźnik – linia lotnicza.

Prosimy pamiętać, aby ostre przedmioty (m.in. noże, nożyczki, scyzoryki, pilniczki do paznokci) nie znajdowały się w bagażu podręcznym. Ze względów bezpieczeństwa mogą zostać skonfiskowane przy odprawie paszportowo-bagażowej.

Co to jest bagaż specjalny?

Do bagażu specjalnego można zaliczyć takie przedmioty jak rower, deska surfingowa, paralotnia, narty itp. Zarówno koszty jak i ryzyko związane z transportem podejmują Państwo na własną rękę.

Czy catering podczas lotu jest wliczony w cenę biletu?

Niestety nie. Generalnie wyżywienie podczas lotu jest dodatkowo płatne (w szczególności dotyczy to napojów alkoholowych). Jednak niektóre linie lotnicze oferują pasażerom jeden bezpłatny posiłek (danie ciepłe, deser, kawa lub herbata, napoje orzeźwiające).

Czy Organizator wycieczki zapewnia transfer z i na lotnisko?

Tak, transfery z i na lotnisko odbywają się pojazdami klasy turystycznej. Dla ułatwienia każdy pojazd posiada na przedniej szybie logo Organizatora.

Czym różni się lot czarterowy od lotu rejsowego?

Przy przelocie czarterowym biuro podróży wynajmuje samolot do przewozu swoich klientów, natomiast loty rejsowe to regularne połączenia, których sprzedażą zajmuje się linia lotnicza.

Co oznaczają skróty WAW, KTW, POZ itp.?

Są to często używane w turystyce skrócone nazwy polskich lotnisk:

WAW – Warszawa
KTW – Katowice
KRK – Kraków
POZ – Poznań
GDN – Gdańsk
WRO – Wrocław
BZG – Bydgoszcz
SZZ – Szczecin
LCJ – Łódź
RZE - Rzeszów