Ahoj Morabeza!

Rejs

Kod oferty: FTR 106619/137

Kliknij aby aktywować
Ahoj Morabeza!
Zdjecie: 1 z 14
Mapa
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 16%
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 02.01.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 02.01.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
7 dni
02.01.2021 - 09.01.2021
zgodnie z programem (ZP)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
7 dni
(02.01 - 09.01.2021)
Zmień
02 stycznia 2021
(sobota)
Zmień
ZP
(zgodnie z programem)
Zmień

Podróż z:
sob 02.01.2020  
Warszawa - Sal
Linie: ..  
sob 09.01.2021  
Sal - Warszawa
Linie: ..  
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
kabina dwuosobowy (Kabina 2 os.)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium VIP

443,68
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
10 858
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

10 858,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria Regio
Wyspy Zielonego Przylądka / Wyspy Zielonego Przylądka
Opis oferty
Boa Vista • Sal Rei • Maio • Fogo • Boa Vista • SalRejs luksusowym katamaranem jest doskonałą propozycją dla każdego, kto lubi spędzać wakacje aktywnie i chce przeżyć niezapomnianą przygodę pośród niezwykłych krajobrazów południowych Wysp Zielonego Przylądka. W czasie rejsu można snurkować, nurkować, a nawet wziąć lekcję żeglowania. Załoga katamaranu zadba o bezpieczeństwo i komfortowy wypoczynek, a nawet przygotuje pyszne posiłki z lokalnych produktów. Warto skorzystać z bogatej oferty fakultatywnej na miejscu i odkryć tajemnicze wyspy Cabo Verde, które mają wiele do zaoferowania. Boa Vista to "żółwia wyspa", Maio odznacza się zielenią lasów i pięknymi plażami, a górzysta Fogo zachwyca plantacjami kawy i kolonialną architekturą Sao Filippe. Przedłuż wakacje na Cabo Verde o kolejny tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI na egzotycznej wyspie Sal! Trasa rejsu: ok. 260 mil morskich.
Dzień 1. .
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Sal. Transfer z lotniska do mariny. Zaokrętowanie na katamaranie w 2-osobowych kabinach. Obiad na jachcie. Wieczór zapoznawczy i organizacyjny. Kolacja. Nocleg na katamaranie. Nocny rejs na wyspę Boa Vista (czas rejsu: ok. 6 godz.).
Dzień 2. . boa vista - sal rei
Śniadanie. Przypłynięcie na wyspę BOA VISTA, należącą do Wysp Zawietrznych. Wyspa jest trzecim co do wielkości miejscem na świecie, gdzie występuje najwięcej żółwi morskich w okresie godowym. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Boa Vista. Wizyta w Escola de Olaria, gdzie wytwarza się lokalną porcelanę. Przejazd do Desero de Viana, pustynnego parku utworzonego przez piasek z Sahary, naniesiony przez wiatr. Przejazd przez Povoaç?o do Santa Monica, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże Cabo Verde. Czas wolny na jednej z szerokich, białych, piaszczystych plaży. Obiad w miejscowości Vila de Sal Rei. Przejazd do Praia Diante, zwiedzanie kościoła św. Izabeli i wizyta na plaży Praia de Atalanta. Powrót na katamaran, kolacja w okolicy wysepki SAL REI. Nocleg na katamaranie. Nocny rejs na wyspę Maio (czas rejsu: ok. 8 godz.).
Dzień 3. . maio
Śniadanie. Przypłynięcie na MAIO, słynącą z rozległych lasów, co wyróżnia ją od pozostałych wysp archipelagu. Czas wolny na kąpiel lub samodzielne zwiedzanie miasta Vila do Maio. Na plaży snurkowanie i/lub nauka pływania na "suppach" (SUP - Stand up Paddle to pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem). W ciągu dnia obiad, składający się z dań z miejscowych produktów, przygotowany przez załogę katamaranu. Powrót na katamaran, kolacja. Nocleg na katamaranie. Nocny rejs na wyspę Fogo (czas rejsu: ok. 8 godz.).
Dzień 4. . fogo
Śniadanie. Przypłynięcie na FOGO, należącą do archipelagu Wysp Podwietrznych. Nad wyspą góruje szczyt aktywnego wulkanu Pico do Fogo (2829 m n. p. m). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Parku Cha das Caldeiras. Zwiedzanie rozpoczyna się w miasteczku Sao Filipe z charakterystyczną architekturą kolonialną. Następnie wizyta w miejscowości Forno z niespotykanym systemem nawadniania. Przejazd do Achada Furna, gdzie po erupcjach wulkanu w 1995 r. i 2014 r. zbudowano dla lokalnej społeczności nowe domy. Wizyta w punkcie widokowym z krajobrazem kraterów w Cabeça Fund?o. Wizyta w wiosce Cha das Caldeiras w kraterze wulkanu, która bywa ewakuowana, gdy aktywność krateru wzrasta. Obiad. Degustacja lokalnego wina Manecon. Powrót na katamaran, kolacja. Nocleg na katamaranie.
Dzień 5. . fogo
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po FOGO. Przejazd w kierunku Cova Figueira. Wizyta w punkcie widokowym, skąd rozciąga się widok na wulkan i lawę. Przejście do Monte Velha na plantację kawy, która według Portugalczyków jest najlepsza na świecie. Kawę uprawia się tu na wysokości 800 m, a jej produkcja wynosi ok. 10 ton rocznie. Obiad w lokalnej restauracji w miasteczku Mosteiros. Przejazd wzdłuż salin i czas wolny na małej plaży z czarnym piaskiem. Powrót na katamaran. Dla chętnych nauka żeglowania. Kolacja. Nocleg na katamaranie. Nocny rejs na wyspę Boa Vista (czas rejsu: ok. 12 godz.).
Dzień 6. . boa vista
Śniadanie. Przypłynięcie na wyspę BOA VISTA i czas wolny na dziewiczej plaży Santa Maria. W ciągu dnia obiad, składający się z dań z miejscowych produktów przygotowany przez załogę katamaranu. Powrót na katamaran, kolacja. Nocleg na katamaranie. Nocny rejs na wyspę Sal (czas rejsu: ok. 8 godz.).
Dzień 7. . sal
Śniadanie. Przypłyniecie na wyspę SAL. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po Sal. Przejazd do zatoki Shark Bay, gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany, do Pedra de Lume, malowniczych salin - zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Obiad. Powrót na katamaran. Kolacja i wieczór pożegnalny. Nocleg na katamaranie.
Dzień 8. .
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.
Opis katamaranu
4 klimatyzowane kabiny 2-os. dla Gości, każda kabina z łazienką (wc, umywalka, prysznic) i 2 kabiny z oddzielnymi wejściami dla załogi, szafki w kabinach, wentylatory, duży salon z widokiem panoramicznym 360 stopni, kanapa, stół, kuchnia gazowa z piekarnikiem, 2 lodówki, ekspres do kawy, gry planszowe i biblioteczka z książkami.
Dane techniczne
 Typ: Katamaran Lagoon 450 S (rok produkcji: 2017) Długość: 14 m  Szerokość: 8 m Wysokość: w środku 2, 1 m Zanurzenie: 1, 3 m Wyporność: 38 000 kg Materiał: laminat Prysznic słodkiej wody na pokładzie Schodki do kąpania Powierzchnia żagli: 130 m² , grot 79 m² , genua 51m Kabestan elektryczny Winda kotwiczna elektryczna Silniki: 2 X yanmar 57 KW Zbiornik paliwa: 1020 l Zbiornik słodkiej wody: 750 l Odsalarka, maszyna do produkcji słodkiej wody: 100 l/h Agregat prądotwórczy: 15 KW Klimatyzacja 5-strefowa AIS GPS Radar 2 niezależne nawigacje B&G (Zeus 2 i Zeus 3) Autopilot Navtex Telefon Satelitarny Imarsat C Telefon Satelitarny Garmin Inreach SE+ Radio VHS + ręczne radio VHS Radio Vision Instalacja elektryczna: 12V (non stop)/ 220V Ponton: Hilfield 340 z silnikiem 20 KMRejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (sternik i steward/hostessa) dbają o bezpieczeństwo żeglowania i utrzymanie czystości na jachcie. Nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, aby wziąć udział w rejsie.Założona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. Podane czasy żeglowania są orientacyjne.Należy zabrać ze sobą ciepłą i wygodną odzież sportową oraz miękkie obuwie z białą podeszwą.Dla chętnych nauka podstaw żeglowania i wybranych sportów wodnych. Dodatkowo możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu do: wind- i kitesurfingu, snorkelingu, spearfishingu, wędkowania oraz deski stand up paddle.
Świadczenia
7 noclegów na jachcie; 2-os. kajuty z toaletami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 3 obiady, 7 kolacji • przelot • transfer lotnisko-port-lotnisko • opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego sternika i stewarda/hostessy • telefoniczna opieka polskojęzycznego rezydenta na Sal • komplet ręczników i pościeli • sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu • szkolenie z podstawowych umiejętności żeglarskich • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
Uwagi
Opłaty fakultatywne: wycieczka po wyspie Boa Vista: ok. 60 EUR; wycieczka Parku Cha das Caldeiras z wulkanem: ok. 65 EUR; wycieczka po wyspie Fogo: ok. 60 EUR; wycieczka po wyspie Sal: ok. 55 EUR.Rejs ma charakter wypoczynkowo-rekreacyjny. Dzieci poniżej 12. roku życia mogą wziąć udział w rejsie pod opieką rodziców i po przesłaniu pisemnej zgody rodzica na udział w imprezie.Katamaran nie podpływa bezpośrednio do brzegu wyspy. Uczestnicy wraz załogą dopływają do brzegu przeznaczonym do tego pontonem.Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny, miękką torbę podróżną lub walizkę o maksymalnych wymiarach 40x40x100 cm.
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Średnie temperatury w ciągu roku w Boa Vista

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
25 25 26 26 26 27 28 30 30 30 28 26
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
25 °
25 °
26 °
26 °
26 °
27 °
28 °
30 °
30 °
30 °
28 °
26 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
19 19 19 20 20 22 23 24 25 24 22 21
Temperatura w nocy (°C)
19 °
19 °
19 °
20 °
20 °
22 °
23 °
24 °
25 °
24 °
22 °
21 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 27
 • 26
 • 30
 • 29
 • 30
 • 29
 • 28
 • 27
 • 26
 • 29
 • 28
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 27
 • 26
 • 30
 • 29
 • 30
 • 29
 • 28
 • 27
 • 26
 • 29
 • 28
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 21
 • 11
 • 7
 • 1
 • 9
 • 1
 • 13
 • 12
 • 24
 • 24
 • 10
 • 15
Średnieopady (mm)
 • 21
 • 11
 • 7
 • 1
 • 9
 • 1
 • 13
 • 12
 • 24
 • 24
 • 10
 • 15
Ilość dni
deszczowych
 • 4
 • 3
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 3
 • 4
 • 4
 • 2
 • 2
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 4
 • 3
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 3
 • 4
 • 4
 • 2
 • 2
 • 2