Rosja - Rejs rzeką Wołgą

Rejs

Kod oferty: FTR 92357/27

Kliknij aby aktywować
Rosja - Rejs rzeką Wołgą
Zdjecie: 1 z 8
Mapa
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 15%
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 01.10.2020 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 01.10.2020

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
11 dni
01.10.2020 - 12.10.2020
zgodnie z programem (ZP)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
11 dni
(01.10 - 12.10.2020)
Zmień
01 października 2020
(czwartek)
Zmień
ZP
(zgodnie z programem)
Zmień

Podróż z:
czw 01.10.2020  
Warszawa - Moskwa
 
pon 12.10.2020  
Moskwa - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób ( Miejsce w pokoju)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium VIP

545,52
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
18 488
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

18 488,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kraj
ROSJA
Opis
Astrachań - stolica kawioru - Wołgograd - dawny Stalingrad - Saratów - Zółta Góra - Samara - warownia nad Wołgą - Kazań - na progu Azji - Jarosław - rosyjska Florencja - Uglicz - Złoty Pierścień Rosji - Moskwa i Kreml
Program
Dzień 1 :
Zbió rka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot do Astrachania z przesiadką w Moskwie. Przylot do Astrachania. Transfer na statek, zaokrętowanie. Kolacja i nocleg.
Dzień 2 :
Wycieczka do Astrachania, położonego w wielkiej delcie Wołgi. Ponieważ tylko 100 km dzieli nas od Morza Kaspijskiego miasto zwane jest Kaspijską Wenecją. Tu ró wnież można zobaczyć jak Wschó d styka się z kulturą Zachodu. Rzeka przepływa przez centrum miasta, któ rego włodarze poprowadzili wzdłuż jej brzegó w imponującą promenadę. W dawnych czasach Astrachań leżał w obrębie Jedwabnego Szlaku i był miejscem handlu z Persją oraz Indiami. Miasto jest znane w całym świecie z produkcji kawioru. Kawior astrachański jest najbardziej cenioną i najdroższą odmianą czarnego kawioru. Ostatnimi czasy stał się on jeszcze bardziej ekskluzywnym i wykwintnym przysmakiem z powodu ograniczenia połowó w w basenie Morza Kaspijskiego wynikającego z troski o zachowanie populacji ryb jesiotrowatych. Zwiedzimy majestatyczne budynki astrachańskiego kremla z soborem katedralnym Zaśnięcia Matki Bożej, białe mury twierdzy i wieże. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 3 :
Przypływamy do Wołgogradu. Miasto zostało założone jako twierdza Carycyna w 1589 roku, w celu obrony południowej flanki Imperium Rosyjskiego. W czasach Związku Radzieckiego, w latach 1925- 1961, miasto nosiło nazwę Stalingrad i przeszło do historii jako miejsce jednej z największych klęsk armii niemieckiej w II wojnie światowej. To tu rozegrała się słynna, kluczowa bitwa trwająca ponad 6 miesięcy, w któ rej zginęło ponad 2 miliony żołnierzy i cywiló w. Dziś, nowoczesny Wołgograd jest ważnym centrum gospodarczym i kulturalnym południa Rosji. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy: Kurhan Mamaja – najwyższy punkt Wołgogradu - nekropolię i miejsce pamięci radzieckich żołnierzy poległych w bitwie stalingradzkiej, Dom Pawlowa - symbol obrony Stalingradu oraz fontannę Barmalej. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 4 :
O poranku przypływamy do Saratowa. Nazwa miasta pochodzi od tatarskich słó w „ Sary - tau” , oznaczających „ Zó łtą Gó rę”. Ruszamy na zwiedzanie głó wnych architektonicznych i kulturowo - historycznych zabytkó w. Odwiedzimy centrum miasta z neogotyckim budynkiem konserwatorium, Teatr opery i baletu, Cerkiew Ikony Matki Bożej „ Ukó j Mó j Smutek” , z ozdobnymi, kręconymi kopułami. Pospacerujemy dzielnicami dawnej zabudowy handlowej części miasta. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 5 :
Dzień rozpoczynamy w Samarze – jednym z najpiękniejszych miast znad Wołgą. Założona pierwotnie jako warownia do obrony przed najazdami Tataró w - od końca XVII wieku cieszy się statusem miasta, a od 1851 jest stolicą guberni. To tu produkuje się samochody Łada. Zobaczymy głó wne historyczno-kulturalne zabytki miasta i bunkier Stalina – kompleks podziemnych pomieszczeń, któ re od 1991 częściowo zostały udostępnione do zwiedzania. Bunkier został zbudowany w 1942 roku na głębokości 37 metró w jako alternatywa dla Komendy Głó wnej Naczelnego Dowó dztwa Sił Zbrojnych i oczywiście generalissimusa Jó zefa Stalina. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 6 :
Tego dnia nasz statek dopływa do Kazania, miejsca w któ rym Europa styka się z Azją. Spotkamy tu zaró wno minarety jak i cerkwie. Tu, w 2018 roku, na MŚ w piłce nożnej reprezentacja Polski przegrała niestety z Kolumbią. Znowu przesiadamy się do autokaru i wyruszamy na zwiedzanie miasta, któ re jest stolicą Tatarstanu - zamożnej i muzułmańskiej republiki, nazywanej trzecią stolicą Rosji – po Moskwie i Petersburgu. Zobaczymy najbardziej znaczące obiekty historyczne miasta: kompleks architektoniczny Placu Wolności z Teatrem Opery i Baletu im. Musy Calila, Ratusz, Salę Koncertową Konserwatorium, budynek rządu Republiki Tatarstan i ikonę Matki Boskiej Kazańskiej, któ rej los ściśle związany jest z losami miasta. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 7 :
Nasz statek przypływa do Niżnego Nowogrodu (dawniej Gorki) - miasta założonego w 1221 roku jako gró d obronny Księstwa Włodzimierskiego. Największą miejscową atrakcją turystyczną jest Kreml, z któ rego roztacza się wspaniały widok na rzeki: Okę i Wołgę. W tym miejscu Dymitr Pożarski oraz Kuzma Minin zgromadzili armię, któ ra w 1612 roku odepchnęła Polakó w spod Moskwy. Przesiadamy się do autokaru i wyruszamy na zwiedzania miasta. Zobaczymy: kamienny Kreml z XVI wieku, surowe i eleganckie świątynie i klasztory oraz miniaturowe domki z XVII wieku. Poznamy także unikalny zabytek z XVIII wieku – Cerkiew Najświętszej Maryi Panny, z doskonale zachowanym ikonostasem. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 8 :
W tym dniu, ze względó w technicznych (przejście statku przez śluzę) cały dzień spędzimy na statku, bawiąc się i odpoczywając.Cieszymy się rejsem, pięknymi widokami i atmosferą panującą na statku. Korzystamy z programu animacyjnego przygotowanego przez personel pokładowy – poznajemy rosyjskie tańce, rosyjską kuchnię, muzykę i literaturę. Bawimy się i wypoczywamy. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 9 :
Płyniemy dalej do jednego z najważniejszych portó w rzecznych na Wołdze – Jarosławia. Nadal jesteśmy w obrębie Złotego Pierścienia Rosji. Miasto Jarosław ze względu na piękno i bogactwo zabytkó w jest nazywany rosyjską Florencją. Jego zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Cerkiew Św. Eliasza – wspaniały przykład rosyjskiej architektury z XVII wieku, ze wspaniale zachowanymi freskami oraz Monaster Zmartwychwstania Pańskiego z XII wieku. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 10 Kontynuacja rejsu w kierunku położonego na prawym brzegu Wołgi malowniczego miasta Uglicz. Rzeka w tym miejscu gwałtownie zakręca, tworząc malownicze zakole na kształt ugięcia, stąd wzięła się nazwa miasteczka. Uglicz wchodzi w skład tzw. Złotego Pierścienia Rosji, któ ry przebiega przez średniowieczne miasta, położone w niedalekiej, jak na rosyjskie warunki, odległości od Moskwy, tworzące symboliczny okrąg. Każde z miast posiada bogatą historię i bezcenne zabytki, stanowiące skarbnicę rosyjskiej kultury. Wycieczka po Ugliczu: zwiedzanie Monasteru Zmartwychwstania Pańskiego i wizyta w cerkwi Św. Dymitra carewicza wybudowanej w miejscu, gdzie Dymitr, syn Iwana Groźnego został zamordowany. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 11 :
Poranna wycieczka po Kremlu – siedzibie rosyjskiego rządu, symbolu państwa rosyjskiego, jednego z największych kompleksó w architektonicznych na świecie i prawdziwej skarbnicy wspaniałych zabytkó w i dzieł sztuki. Można tu zobaczyć zabytki starożytnej architektury rosyjskiej, takie jak: budynek Pałacu kremlowskiego, Arsenał, dzwon „ Car kołokoł” , armatę „ Car puszka” , dzwonnice Iwana Wielkiego, Cerkiew Złożenia Szat, Komnatę Graniastą i Pałac Patriarszy. Odwiedzimy też jeden z soboró w – Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Zwiastowania lub Archangielski. Powró t na statek, nocleg. (śniadanie, obiad, kolacja)
Dzień 12 :
Wyokrętowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki. (śniadanie)
Świadczenia Zakwaterowanie
11 noclegó w na statku MS Rossia - http://www.volgacruise.com/ships/ms-russia/, o standardzie lokalnym ***** (w kabinie Comfort Suite, main deck), w 2 osobowych kajutach zewnętrznych, typu standard. Klimatyzowane kabiny z łazienkami, lodó wką, sejfem, telewizorem LCD, Wi-Fi dodatkowo płatne. W łazienkach suszarki do włosó w, szlafroki i ręczniki.
Wyżywienie
3 posiłki dziennie w restauracji na statku, serwującej dania kuchni europejskiej z elementami kuchni rosyjskiej, ukraińskiej, kaukaskiej i azjatyckiej.
Transpo
Przeloty wg programu, statek, autokary na wycieczki.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektó w wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne, program rozrywkowy na statku (gry, konkursy, filmy), prelekcje, trzy koncerty, w tym jeden muzyki tradycyjnej, pożegnalny obiad z lampką szampana i kieliszkiem wó dki.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Uwagi praktyczne
Minimalna liczba uczestnikó w w grupie: 10, maksymalna: 15.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje praktyczne
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestnikó w pocztą elektroniczną w piśmie, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Płatności:
I rata: 25% ceny złotó wkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100% ceny złotó wkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą, III rata: 550 EUR - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektó re noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać dodatkowo dane paszportowe: a) seria i numer paszportu; b) data wydania oraz termin ważności paszportu; c) miejsce wydania/ organ wydający; d) obywatelstwo; e) miejsce urodzenia. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Przy wjeździe do Federacji Rosyjskiej konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza.
W celu uzyskania wizy należy najpó źniej do 30 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do Działu Organizacji Almatur- Katowice (40-096 Katowice, ul. 3 Maja 19/3):
• paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z 2 wolnymi stronami, z czego dwie muszą być obok siebie, • prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetową https://visa.kdmid.ru), • 2 aktualne zdjęcie biometryczne (zgodnie z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stroniehttp://www.rusemb.pl - wymiar 3, 5 x 4, 5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, ró wnież w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żó łtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom.
Pogoda i klimat:
Warunki pogodowe w Rosji są zró żnicowane ze względu na ogromną powierzchnię kraju. Odwiedzane tereny położone są w strefie klimatu wybitnie kontynentalnego z mroźnymi i suchymi zimami oraz gorącym okresem letnim. Największe opady występują latem, kiedy wilgotne powietrze atlantyckie, przy odpowiednich układach niżowych, zostaje przetransportowane daleko na Syberię. Najlepszym momentem na podró żowanie w rejon Moskwy jest końcó wka lata, gdyż nie ma już upałó w i zmniejsza się ilość opadó w, a średnia dzienna temperatura oscyluje w granicach 20° C.
O wyprawie:
Każdy rejs jest niesamowitą podró żą, a czas spędzony na rejsie po wielkiej rzece na długo pozostaje w pamięci i wspomnieniach. Szczegó lnie ta wyjątkowa atmosfera, któ ra panuje na pokładzie, gdy statek powoli odbija od brzegu lub zbliża się do niego. A nie ma drugiego takiego rejsu jak ten po Wołdze, najdłuższej rzece Europy, któ ra ma długość 3530 km i jest jednym z głó wnych symboli w rosyjskiej kulturze. Wychwalana w narodowych pieśniach i legendach rzeka, przepływa przez centralną i wschodnią część kontynentalnej Rosji i wpada do Morza Kaspijskiego. Nasza podró ż tą rzeką rozpocznie się od pobytu w rosyjskiej stolicy Moskwie. Potem popłyniemy w rejs 5-pokładowym statkiem MS Rossia, któ ry może zabrać na wycieczkę jednorazowo 224 pasażeró w. Załoga zadba o ciepłą i przyjazną atmosferę, a wygodne wyposażenie kabin pozwoli każdemu, nawet wyrafinowanemu pasażerowi cieszyć się spokojnym i relaksującym rejsem. Na statku mamy do dyspozycji wyłącznie zewnętrzne kabiny z dużymi oknami, przez któ re będzie można podziwiać mijane widoki. Starannie dobrany wystró j sprawi, że w kabinach poczujemy się jak w nowoczesnym hotelu. Na statku znajdują się restauracja, bary, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w miejscach ogó lnodostępnych, taras i promenada. Podró ż zakończy się w Astrachaniu, niedaleko miejsca gdzie Wołga wpada do Morza Kaspijskiego. Będzie to prawdziwa podró ż w czasie. Poznamy historię Rosji - tą dawną i tą z czasó w komunistycznych, w tym drugiej wojny światowej ze Stalingradem w roli głó wnej, a także wspó łczesną, nowoczesną Rosję. Wyprawa, mimo dużych przestrzeni do pokonania oraz bogatego programu zwiedzania ma niezwykle relaksujący charakter. Cały czas jesteśmy zakwaterowani na statku, korzystamy z jego udogodnień oraz oferty. Statek opuszczamy tylko po to, aby zwiedzić atrakcyjne miejsca położone przy brzegu rzeki. Opró cz wspaniałych krajobrazó w i spotkań z wieloetniczną ludnością odwiedzanych miejsc, będziemy mieli okazję zobaczyć jak szybko tu wkracza nowoczesność i następują zmiany. Zobaczymy kraj życzliwych dla Polakó w - wbrew stereotypom - Rosjan, z wieloma kontrastami, gdzie Wschó d spotyka się powoli z Zachodem. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.
Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki
Informacja o cenie:
Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- kosztó w uzyskania wizy rosyjskiej – 350 zł, - zwyczajowych napiwkó w ok. 30 EUR, - wieczornych rozrywek oraz pozostałych aktywności fakultatywnych.
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.

Średnie temperatury w ciągu roku w Moskwa

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
-4 -4 3 11 17 22 24 22 15 8 0 -3
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
-4 °
-4 °
3 °
11 °
17 °
22 °
24 °
22 °
15 °
8 °
0 °
-3 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-9 -11 -6 1 6 11 13 11 6 2 -5 -8
Temperatura w nocy (°C)
-9 °
-11 °
-6 °
1 °
6 °
11 °
13 °
11 °
6 °
2 °
-5 °
-8 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 10
 • 12
 • 16
 • 18
 • 15
 • 15
 • 17
 • 16
 • 15
 • 14
 • 12
 • 14
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 10
 • 12
 • 16
 • 18
 • 15
 • 15
 • 17
 • 16
 • 15
 • 14
 • 12
 • 14
Średnie
opady (mm)
 • 45
 • 45
 • 33
 • 31
 • 58
 • 73
 • 79
 • 75
 • 62
 • 77
 • 45
 • 40
Średnieopady (mm)
 • 45
 • 45
 • 33
 • 31
 • 58
 • 73
 • 79
 • 75
 • 62
 • 77
 • 45
 • 40
Ilość dni
deszczowych
 • 21
 • 17
 • 15
 • 12
 • 16
 • 15
 • 14
 • 15
 • 15
 • 17
 • 18
 • 17
Ilość dnideszczowych
 • 21
 • 17
 • 15
 • 12
 • 16
 • 15
 • 14
 • 15
 • 15
 • 17
 • 18
 • 17