Turystyka medyczna

Turystyka medyczna w Polsce Turystyka medyczna - jeden z rodzajów turystyki, rozumiany jako podróż w której poza typową turystyką (zwiedzanie, wypoczynek, itp) zawiera się także element związany z poprawą zdrowia i estetyki ciała oraz regeneracją sił witalnych.

W światowej turystyce medycznej przodują Indie i Tajlandia które posiadają doskonale wykształconą kadrę medyczną i konkurencyjne ceny.

W Europie natomiast najchętniej wybierane kraje to Turcja, Węgry, Czechy oraz Polska, głównie z powodu znacznych różnic cenowych w stosunku do takich krajów jak Niemcy czy Wielka Brytania.

Szacuje się, iż do Polski może przyjeżdżać nawet około miliona turystów medycznych wliczając w to zarówno ruch przygraniczny, podróże służbowe oraz wizyty turystyczne. W ostatnich dwóch przypadkach często są to okazjonalni pacjenci, którzy dysponując 1-2 dniami wolnymi wyszukują placówki medyczne (głównie gabinety stomatologiczne, kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej), w których są w stanie poprawić stan swojego uzębienia czy nadać skórze młodszy wygląd.

Najlepsze polskie prywatne polskie kliniki obsługujące pacjentów zagranicznych:

  • Duda Clinic w Katowicach,
  • Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach,
  • Medifem w Warszawie,
  • Indexmedica w Krakowie,
  • Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku,
  • Mandala Beauty Clinic w Poznaniu.

Pacjenci z Polski, decydują się na zabiegi takie jak modelowanie sylwetki metodą Vaser Lipo, leczenie żylaków metodami celon i hemoron, wszelkiego rodzaju usługi stomatologiczne (implanty, licówki, korony) czy powiekszanie piersi.

Mamy nadzieję, że posiadane ponad 10-letnie doświadczenie doświadczenie przyczyni się do profesjonalnej obłsugi i zadowolenia naszych wspólnych klientów.