Benelux Tour - kraje Beneluksu

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 80645/4

Pochmurno

16°C Pochmurno

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Benelux Tour - kraje Beneluksu
Zdjecie: 1 z 17
Mapa
First minute rabat do 25%
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 19%
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 29.05.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 29.05.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
4 dni
29.05.2021 - 03.06.2021
śniadania (BB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
4 dni
(29.05 - 03.06.2021)
Zmień
29 maja 2021
(sobota)
Zmień
BB
(śniadania)
Zmień

Podróż z:
sob 29.05.2021 godz. wyjazdu 08:20
Wrocław - Brussels
Linie: Bru1690  
czw 03.06.2021 godz. do potwierdzenia
Brussels - Wrocław
Linie: Bru1690  
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (Pokój 2 os.) First minute rabat do 25%
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

161,88
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
2 778
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

2 778,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Regio
Bruksela
Country
Belgia
Program ramowy
POLSKA - LUKSEMBURG - BRUKSELA - BRUGGE - ANTWERPIA - GOUDA - DELFT - HAGA - ZAANSE SCHANS - AMSTERDAM

Dzień 1 (poniedziałek)
- wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg w okolicy Koblencji.

Dzień 2
(wtorek) – po wczesnym śniadaniu przejazd do Luksemburga, który obecnie jest jednym z najbogatszych państw na świecie. To kraj o jednych z najlepszych warunków do życia na świecie, a także jedna ze stolic Unii Europejskiej. Znajduje się tu miasto Schengen, w którym podpisano słynny traktat o wolnym ruchu granicznych w Unii Europejskiej. Jest także znanym rajem podatkowym. Jedno z najmniejszych państw Europy, wypełnione jest zabytkami po brzegi.. Zobaczymy między innymi: Pałac Książęcy – wzniesiony w XVI w., Katedrę Notre Dame, kościół Św. Marcina i Kolegium Jezuickie oraz najstarszą wieżę Bramy Św. Michała. Czas wolny w okolicy starego miasta. Po południu przejazd do stolicy Belgii - Brukseli. W programie zwiedzania: spacer po Starówce, która jest najpiękniejszą częścią miasta i jednocześnie stanowi obiekt dumy Brukselczyków, Manneken-Pis – najśmieszniejsza fontanna w Belgii. Zobaczymy również: Pałac Królewski, dzielnicę europejską oraz katedrę Św. Michała. Czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg w okolicy Brukseli.

Dzień 3 (środa)
– przejazd na zwiedzanie jednego z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych miast w zachodniej Europie - Brugii, które połączone jest kanałami z Ostendą i pobliską Gandawą. Cała historyczna część miasta została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto jest nierównomiernie poprzecinane wąskimi kanałami, z tego powodu wielu nazywa ją “Wenecją Północy". W programie zwiedzania: spacer po przepięknej starówce, wizyta w katedrze Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła – Madonna z Dzieciątkiem, bazylika Świętej Krwi. Następnie przejazd na zwiedzanie Antwerpii, miasta słynącego z diamentów, awangardowej mody, Rubensa i najciekawszego życia nocnego w całej w Belgii. Podczas zwiedzania zobaczymy: dom Rubensa, Stare Miasto i Rynek Rękawiczek z Katedrą Onze – Lieve – Vrouwe – największą gotycka katedrą w Belgii, Steen - fragmenty XI-wiecznych fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo oraz XVI-wieczne domy cechowe. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Rotterdamu.

Dzień 4 (czwartek)
- po śniadaniu przejazd do miasteczka Gouda, gdzie będziemy mogli zobaczyć czwartkowy targ żółtych serów, piękny rynek z kościołem św. Jana, symbol miasta - Budynek Wagi oraz ratusz z XV wieku. Następnie przejedziemy do najpiękniejszego miasteczka Holandii- Delft. Miasto może się pochwalić jednym z najpiękniejszych rynków w całej Europie. Główny plac Starego Miasta (Grote Markt) otoczony jest charakterystycznymi dla holenderskiego krajobrazu kamienicami, z których wiele wpisanych jest na narodową listę zabytków. Zobaczymy tu między innymi: rynek z pięknym ratuszem, gotycki kościół Nieuwe Kerk oraz pomnik Hugo Grocjusza - "ojca" prawa międzynarodowego. Czas wolny i przejazd do Hagi - politycznej stolicy Holandii. Przespacerujemy się przez Starówkę, zobaczymy między innymi: Budynki Parlamentu, Pałac Królewski, czy pomnik Wilhelma I. Czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 5 (piątek)
- po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Zaanse Schans czyli "wioski na grobli", prezentującej zabytkowe wiatraki, z których słynie holenderska prowincja. Następnie przejazd na zwiedzanie Amsterdamu (w mieście spędzimy około 9 godzin). Stolica Holandii, zwana "Wenecją Północy", położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Odwiedzimy tutaj między innymi: plac Rembrandta, targ kwiatowy, plac Dam z Pałacem Królewskim oraz legendarne centrum Amsterdamu z dzielnicą czerwonych latarni. Czas wolny w centrum miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 6 (sobota)
– przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych. Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.
Zakwaterowanie
Hotele **/*** na obrzeżach miast, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, TV.
W cenie

zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
4 śniadania,
4 noclegi,
zwiedzanie według programu,
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
opiekę pilota/przewodnika.
Dodatkowo płatne obowiązkowo

ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.,
koszty realizacji programu - około 90 EUR/os.,
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
Dodatkowo płatne opcjonalnie

pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN,
Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 50 PLN/os.,
bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.,
Wyżywienie
W cenie 4 śniadania kontynentalne. W czasie zwiedzania planowany czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).
Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
Szczegóły oferty
Belgia jest uznawana za ojczyznę i "wynalazcę" frytek (pommes frites). Przez ten kraj sprowadzano do Europy pierwsze ziemniaki z Ameryki Południowej. Najsmaczniejsze frytki zjeść można w Brukseli przy Grande Place.
Holandia słynie ze swoich prostych, jednogarnkowych potraw bogatych w warzywa i mięso lub ryby. Do posiłków pije się tu wspaniałe piwa - Heineken, Amstel czy Grolsch.
Waluty
Walutą obowiązującą w krajach Beneluxu jest euro.
Transpo
Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju z Amsterdamu we wczesnych godzinach porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.
Dokumenty
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium krajów Beneluxu jest paszport bądź dowód osobisty.
Dobrze wiedzieć

Luxemburg to najbogatsze księstwo zachodniej Europy,
Brukselę uważa się za najbardziej zbiurokratyzowane miasto na świecie - około 700 tys. osób pracuje w administracji,
Flamandczycy są przekonani, nie bez podstaw, że pracują na leniwych darmozjadów z Walonii. Flamandczycy nie wiedzą nic o Walończykach i odwrotnie. Jedynie kolarstwo ich łączy,
“każdy Belg rodzi się z cegłą w brzuchu" - tak mówią o sobie Belgowie, przez co chcą powiedzieć, że gdy Belg się rodzi to zaczyna zbierać cegły na swój dom,
nigdzie na świecie nie ma tyle rodzajów piwa i takiej ilości browarów jak w Belgii. Ponoć jest ich ponad 1000...
Holendrzy należą do najwyższych ludzi w Europie,
Holandia posiada ponad 15 000 km dróg rowerowych,
Amsterdam ma 1281 mostów,
w Holandii jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów...
Ubezpieczenie
PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ
ubezpieczenie KUP SOBIE SPOKÓJ daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)
Uwaga : Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.
ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.
szczegóły: https://www.funclub.pl/dokumenty
Opinie klientów
Sprawdź opinie o ofercie Benelux Tour
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Luksemburga.

Zdjęcia lokalizacji (1)

Amsterdam

Prognozowana pogoda w Amsterdamie

14.05.2021 (piątek)
Lekki przelotny deszcz
14° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 14 km/h
15.05.2021 (sobota)
Lekki przelotny deszcz
13° C Lekki przelotny deszcz
Lekka mżawka
9° C Lekka mżawka
Wilgotność 73 %
Wiatr: 19 km/h
16.05.2021 (niedziela)
Lekka mżawka
13° C Lekka mżawka
Pochmurno
9° C Pochmurno
Wilgotność 72 %
Wiatr: 19 km/h
17.05.2021 (poniedziałek)
Zachmurzenie
14° C Zachmurzenie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 16 km/h
18.05.2021 (wtorek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 18 km/h
19.05.2021 (środa)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 13 km/h
20.05.2021 (czwartek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 12 km/h
21.05.2021 (piątek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 14 km/h
22.05.2021 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
17° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 22 km/h
23.05.2021 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Mgliście
12° C Mgliście
Wilgotność 69 %
Wiatr: 13 km/h
24.05.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 18 km/h
25.05.2021 (wtorek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 15 km/h
26.05.2021 (środa)
Zachmurzenie
16° C Zachmurzenie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 24 km/h
27.05.2021 (czwartek)
Lekki przelotny deszcz
16° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 16 km/h
28.05.2021 (piątek)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień wylotu
29.05.2021 (sobota)
Pochmurno
16° C Pochmurno
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 2
30.05.2021 (niedziela)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 3
31.05.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień 4
01.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 5
02.06.2021 (środa)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień powrotu
03.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 18 km/h
04.06.2021 (piątek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 16 km/h
05.06.2021 (sobota)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 13 km/h
06.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 13 km/h
07.06.2021 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
19° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 12 km/h
08.06.2021 (wtorek)
Lekki przelotny deszcz
18° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 16 km/h
09.06.2021 (środa)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
12° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 20 km/h
10.06.2021 (czwartek)
Lekki przelotny deszcz
18° C Lekki przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 11 km/h
11.06.2021 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
17° C Lekkie zachmurzenie
Miejscowo przelotny deszcz
12° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 73 %
Wiatr: 15 km/h
12.06.2021 (sobota)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 18 km/h
13.06.2021 (niedziela)
Pochmurno
18° C Pochmurno
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 17 km/h
14.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 15 km/h
15.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 18 km/h
16.06.2021 (środa)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 20 km/h
17.06.2021 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 19 km/h
18.06.2021 (piątek)
Lekki przelotny deszcz
18° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 21 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Luksemburg

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
6 8 12 16 21 24 26 26 21 16 9 6
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
6 °
8 °
12 °
16 °
21 °
24 °
26 °
26 °
21 °
16 °
9 °
6 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
0 0 3 5 9 12 14 14 10 7 3 1
Temperatura w nocy (°C)
0 °
0 °
3 °
5 °
9 °
12 °
14 °
14 °
10 °
7 °
3 °
1 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 14
 • 14
 • 15
 • 15
 • 17
 • 15
 • 17
 • 17
 • 14
 • 14
 • 13
 • 14
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 14
 • 14
 • 15
 • 15
 • 17
 • 15
 • 17
 • 17
 • 14
 • 14
 • 13
 • 14
Średnie
opady (mm)
 • 62
 • 57
 • 51
 • 50
 • 46
 • 47
 • 53
 • 56
 • 56
 • 57
 • 59
 • 64
Średnieopady (mm)
 • 62
 • 57
 • 51
 • 50
 • 46
 • 47
 • 53
 • 56
 • 56
 • 57
 • 59
 • 64
Ilość dni
deszczowych
 • 17
 • 15
 • 16
 • 15
 • 14
 • 15
 • 14
 • 14
 • 16
 • 17
 • 17
 • 17
Ilość dnideszczowych
 • 17
 • 15
 • 16
 • 15
 • 14
 • 15
 • 14
 • 14
 • 16
 • 17
 • 17
 • 17