Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Chinski Ekspres

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 57256/123

Lekkie zachmurzenie

29°C Lekkie zachmurzenie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Chinski Ekspres
Zdjecie: 1 z 12
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 09.09.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 09.09.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
8 dni
09.09.2021 - 17.09.2021
śniadania (BB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
8 dni
(09.09 - 17.09.2021)
Zmień
09 września 2021
(czwartek)
Zmień
BB
(śniadania)
Zmień

Podróż z:
czw 09.09.2021  
Warszawa - Beijing
Linie: ..  
pią 17.09.2021  
Beijing - Warszawa
Linie: ..  
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (Pok. 2 os.)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium VIP

499,14
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
11 578
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

11 578,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria Regio
Chiny /
Opis oferty
Pekin • Wielki Mur • Suzhou • Luzhi • Szanghaj • Pekin Świetnie zaplanowana trasa do Państwa Środka fascynującego wspaniałymi zabytkami, baśniowymi krajobrazami, rozmachem metropolii i ciekawymi zwyczajami. W programie Pekin - mieszanka tradycji i nowoczesności, Wielki Mur - symbol Chin i Szanghaj z imponującymi punktowcami. Emocji dostarczy na pewno wjazd na wieżę telewizyjną Perła Orientu i przejazd szybkim pociągiem. Wizyta w najpiękniejszych ogrodach w Suzhou, romantyczne Luzhi oraz rejs łodziami po kanałach Luzhi to wymarzony relaks. Trasa w Chinach: ok. 400 km oraz przejazdy pociągami.
Dzień 1. .
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na trasie: Warszawa-Pekin.
Dzień 2. . peki
Przylot do PEKINU. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.
Dzień 3. . peki
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, który jest największym publicznym placem na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju poprzez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4. . wielki mur - peki
Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU - jednej z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 30 CNY): krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5. . suzhou
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU - słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci (wpisanego na listę UNESCO). Wizyta w fabryce jedwabiu - poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 6. . luzhi - szanghaj
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer w Ogrodzie Pokornego Zarządcy. Przejazd do LUZHI, "wodnej wioski", malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Przejazd do SZANGHAJU. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 7. . szanghaj
Śniadanie. SZANGHAJ to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie spełniając sen i marzenia milionów chińczyków o dostatnim i bogatym życiu. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, którego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi krajobraz wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m). Spacer po słynnej ulicy Nanjing - głównej ulicy handlowej rozświetlonej setkami neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 8. . peki
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd superszybkim pociągiem do PEKINU. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 9. .
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Świadczenia
7 noclegów w hotelach***: 4 w Pekinie, 1 Suzhou, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot: Warszawa-Pekin-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
Uwagi
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety kolejowe na przejazdy superszybkimi pociągami, tour guide: ok. 250 USD, napiwki ok. 5 USD/dzień/os.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami: ok. 17 USD, , wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 35 USD, wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągami bagaże poddawane są kontrali bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.Dopłata do obiadokolacji/os.: 350 PLN.
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Szanghaju

25.08.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
30° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 78 %
Wiatr: 13 km/h
26.08.2021 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 15 km/h
27.08.2021 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
30° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 15 km/h
28.08.2021 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
30° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 15 km/h
29.08.2021 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
30° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 14 km/h
30.08.2021 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
29° C Lekki przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 18 km/h
31.08.2021 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 17 km/h
01.09.2021 (środa)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 15 km/h
02.09.2021 (czwartek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 16 km/h
03.09.2021 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 16 km/h
04.09.2021 (sobota)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 12 km/h
05.09.2021 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 78 %
Wiatr: 14 km/h
06.09.2021 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 16 km/h
07.09.2021 (wtorek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 13 km/h
08.09.2021 (środa)
Lekki przelotny deszcz
29° C Lekki przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień wylotu
09.09.2021 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
29° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 2
10.09.2021 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 3
11.09.2021 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
29° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 4
12.09.2021 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
29° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
24° C Mgliście
Wilgotność 78 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 5
13.09.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Mgliście
24° C Mgliście
Wilgotność 78 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 6
14.09.2021 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 78 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 7
15.09.2021 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 8
16.09.2021 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień powrotu
17.09.2021 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 16 km/h
18.09.2021 (sobota)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 17 km/h
19.09.2021 (niedziela)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 15 km/h
20.09.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 17 km/h
21.09.2021 (wtorek)
Pochmurno
27° C Pochmurno
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 19 km/h
22.09.2021 (środa)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekki deszcz
22° C Lekki deszcz
Wilgotność 79 %
Wiatr: 17 km/h
23.09.2021 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 15 km/h
24.09.2021 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 16 km/h
25.09.2021 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
27° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 15 km/h
26.09.2021 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 17 km/h
27.09.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 13 km/h
28.09.2021 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 18 km/h
29.09.2021 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 18 km/h
30.09.2021 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Umiarkowany deszcz
20° C Umiarkowany deszcz
Wilgotność 70 %
Wiatr: 20 km/h
01.10.2021 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 12 km/h
02.10.2021 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Pekinie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
2 6 13 21 27 31 32 31 26 20 10 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
2 °
6 °
13 °
21 °
27 °
31 °
32 °
31 °
26 °
20 °
10 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-9 -5 1 8 14 19 22 21 15 7 -1 -6
Temperatura w nocy (°C)
-9 °
-5 °
1 °
8 °
14 °
19 °
22 °
21 °
15 °
7 °
-1 °
-6 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Średnieopady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Ilość dni
deszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2