Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Chiny - dwie stolice - 8 dni

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 4817/37

Słonecznie

8°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Chiny - dwie stolice - 8 dni
Zdjecie: 1 z 36
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 10.02.2022 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 10.02.2022

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
8 dni
10.02.2022 - 18.02.2022
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
8 dni
(10.02 - 18.02.2022)
Zmień
10 lutego 2022
(czwartek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
czw 10.02.2022  
Warszawa - Beijing
 
pią 18.02.2022  
Shanghai - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (Pokój dwuosobowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

323,82
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
8 298
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

8 298,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować

Kategoria

****

Region

Chiny

Oferta

Gdzie jest prawdziwa stolica Chin? W Pekinie, gdzie od XV w. do dziś Zakazane Miasto - siedziba Cesarzy - przypomina o tym, że tzw. Północna Stolica jest tą jedyną słuszną w Państwie Środka? Pekin jest wizytówką Chin, ale czy jedyną? A może prawdziwa stolica jest w Szanghaju, gdzie mieszka aż 23 mln ludzi (w Pekinie "tylko" 19 mln)? Wielki biznes widać tu na każdym kroku, a podobno władza to pieniądze... Można zadawać sobie te pytania, szukać odpowiedzi w literaturze, internecie,relacjach podróżników i ludzi bywałych. Można też przekonać się osobiście i wyrobić sobie własne zdanie. Wycieczka Chiny - dwie stolice może być pięknym wstępem do dalszej przygody, lub następnym etapem - nowym krajem odkrytym i poznanym. Czy aby wystarczająco?

OpisPEKIN - HANGZHOU - WUZHEN - SZANGHAJDzień 1. Warszawa.

Wylot z Warszawy

Dzień 2. Pekin.

Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Zwiedzimy Świątynię Nieba - bezcenny zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia całości to 273 hektary. Powstał w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Prawie wszystkie budowle wybudowano na planie okręgu, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem starożytnych Chińczyków, że Niebo jest okrągłe (a Ziemia - kwadratowa). Wieczorem powitalna kolacja.

Dzień 3. Pekin.

Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - kompleksie parkowo - pałacowym stanowiącym miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Początki rezydencji sięgają czasów dynastii Jin (1115-1234), kiedy to w 1153 roku cesarz Hailingwang wybudował swój letni pałac na górze Jinshan, około 10 kilometrów od dzisiejszego Pekinu. Kompleks doznał poważnych zniszczeń podczas interwencji wojsk angielsko - francuskich w trakcie II wojny opiumowej w 1860 roku. W 1885 cesarzowa Cixi, z uwagi na brak funduszy pozwalających na ewentualną odbudowę doszczętnie zniszczonego Yuanmingyuan, nakazała wybudować nową letnią rezydencję cesarską na gruzach Qingyiyuan. Budowa, zakończona w 1889 roku, sfinansowana była z funduszy mających służyć pierwotnie budowie floty oraz z handlu urzędami.Następnie odwiedzimy "Świat Pereł", gdzie odbędzie się demonstracja dotycząca techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków.Przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - spektakl "Legenda Kung Fu".

Dzień 4. Pekin.

Po śniadaniu przejazd w pobliże Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju. Rzut oka na nowoczesny gmach Opery Narodowej i przejście na plac Tiananmen. Ten najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Muzeum Narodowego i Parlamentu i rozpościera się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju. Na placu wznosi się Mauzoleum Mao Zedonga.Następnie zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski będący rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejdziemy też do parku Jingshan ze słynnym Wzgórzem Węglowym z którego roztacza się panorama pałacu i miasta.Wizyta w Centrum Medycyny Chińskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Pekin - Hangzhou.

W godzinach porannych przejazd szybkim pociągiem z Pekinu do Hangzhou - zaliczanego do siedmiu starożytnych stolic Chin, położonego na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w., opisał je jako Kinsaj.Transfer na śniadanie w hotelu.Zwiedzanie tego jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingyin, czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta w herbaciarni. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

Dzień 6. Hangzhou - Wuzhen.

Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarem do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen - jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej "chińską Wenecją". Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami - wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer a potem czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów - tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy - zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca.

Dzień 7. Wuzhen - Szanghaj.

Śniadanie. Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z najważniejszych świątyń buddyjskich w mieście. Bund - słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Obiadokolacja.

Dzień 8. Szanghaj

Śniadanie. Szanghajskie Muzeum - znakomita kolekcja, obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Perła Orientu - jedna z najwyższych wież telewizyjnych na świecie. Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja

Dzień 9. Szanghaj - Warszawa.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Świadczenia

przelot na trasie Polska - Pekin, Szanghaj - Polska z przesiadkami lub bezpośrednio, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju),, lokalny transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),, serwis polskiego pilota,,  

Dodatkowo płatne

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 230 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, koszty wizy chińskiej, koszty wycieczek fakultatywnych- Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)- Rejs po rzece Huang Pu (30USD/os.)- Przedstawienie Cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.),

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizoweWizyWizy

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie

445 PLN/os*

. organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.

CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA organizator?1.

Posiadania paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)

2.NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM

na adres mailowy: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy  (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją KLIKNIJ TUTAJ) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wnioskuJeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na

14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM

w wersji papierowej wraz z:- paszportem,- dwoma zdjęciami

UWAGA

! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku-  wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)-  ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)na adres biura przedstawicielskiego

:DO UZUPELNIENIA

z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.

3

. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe  terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.

Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik organizatora będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

 
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Szanghaju

26.01.2022 (środa)
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 17 km/h
27.01.2022 (czwartek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 19 km/h
28.01.2022 (piątek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 20 km/h
29.01.2022 (sobota)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 15 km/h
30.01.2022 (niedziela)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 19 km/h
31.01.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 20 km/h
01.02.2022 (wtorek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 20 km/h
02.02.2022 (środa)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 14 km/h
03.02.2022 (czwartek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
5° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 18 km/h
04.02.2022 (piątek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 18 km/h
05.02.2022 (sobota)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 17 km/h
06.02.2022 (niedziela)
Lekka mżawka
10° C Lekka mżawka
Lekkie zachmurzenie
5° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 18 km/h
07.02.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
5° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 21 km/h
08.02.2022 (wtorek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
4° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 19 km/h
09.02.2022 (środa)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień wylotu
10.02.2022 (czwartek)
Słonecznie
8° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 1
11.02.2022 (piątek)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień 2
12.02.2022 (sobota)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 24 km/h
Dzień 3
13.02.2022 (niedziela)
Pochmurno
10° C Pochmurno
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 4
14.02.2022 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 5
15.02.2022 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Lekki deszcz
5° C Lekki deszcz
Wilgotność 66 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 6
16.02.2022 (środa)
Słonecznie
9° C Słonecznie
Lekki śnieg
5° C Lekki śnieg
Wilgotność 68 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień 7
17.02.2022 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Lekki deszcz
5° C Lekki deszcz
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 8
18.02.2022 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 21 km/h
19.02.2022 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
8° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
3° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 14 km/h
20.02.2022 (niedziela)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
4° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 21 km/h
21.02.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 17 km/h
22.02.2022 (wtorek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 12 km/h
23.02.2022 (środa)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Mgliście
7° C Mgliście
Wilgotność 70 %
Wiatr: 18 km/h
24.02.2022 (czwartek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 20 km/h
25.02.2022 (piątek)
Lekki deszcz
12° C Lekki deszcz
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 80 %
Wiatr: 21 km/h
26.02.2022 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Lekka mżawka
7° C Lekka mżawka
Wilgotność 77 %
Wiatr: 22 km/h
27.02.2022 (niedziela)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
6° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 17 km/h
28.02.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
10° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 18 km/h
01.03.2022 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Lekki przelotny deszcz
7° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 66 %
Wiatr: 21 km/h
02.03.2022 (środa)
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
4° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 20 km/h
03.03.2022 (czwartek)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 20 km/h
04.03.2022 (piątek)
Lekka mżawka
11° C Lekka mżawka
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 16 km/h
05.03.2022 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
10° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 19 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Pekinie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
2 6 13 21 27 31 32 31 26 20 10 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
2 °
6 °
13 °
21 °
27 °
31 °
32 °
31 °
26 °
20 °
10 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-9 -5 1 8 14 19 22 21 15 7 -1 -6
Temperatura w nocy (°C)
-9 °
-5 °
1 °
8 °
14 °
19 °
22 °
21 °
15 °
7 °
-1 °
-6 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Średnieopady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Ilość dni
deszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2