Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Do Serca Borneo

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 90984/123

Lekkie zachmurzenie

32°C Lekkie zachmurzenie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Do Serca Borneo
Zdjecie: 1 z 15
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 13%
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 27.11.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 27.11.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
12 dni
27.11.2021 - 10.12.2021
zgodnie z programem (ZP)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
12 dni
(27.11 - 10.12.2021)
Zmień
27 listopada 2021
(sobota)
Zmień
ZP
(zgodnie z programem)
Zmień

Podróż z:
sob 27.11.2021  
Warszawa - Kuala Lumpur
Linie: ..  
pią 10.12.2021  
Kuala Lumpur - Warszawa
Linie: ..  
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (Pok. 2 os.)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium VIP

776,44
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
13 818
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

13 818,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować

Kategoria

Region

Malezja /

Opis oferty

Jaskinie Batu • Kuala Lumpur • Rzeka Klias • Kota Kinabalu • Tunku Abdul Rahman Park • Kuching • Annah Rais Bidayuh • Park Narodowy Bako • DamaiJuż sama nazwa Borneo wywołuje skojarzenia z wielką, egzotyczną wyprawą. Ta trzecia co do wielkości wyspa na świecie to wspaniała przyroda i tropikalna dżungla, która liczy 130 milionów lat. To świat, który nie może zginąć. W 2007 r. z inicjatywy WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej z pandą w logo, powstał projekt Serce Borneo mający na celu ochronę 220 tys. km² lasu tropikalnego. Od tej pory na Borneo naukowcy ciągle odkrywają nowe gatunki zwierząt i roślin. Trasa wycieczki wiedzie przez rejony niesłychanie bogate w skarby natury, miejsca występowania endemicznych gatunków fauny i flory. Wielu wzruszeń dostarczy wizyta w centrum rehabilitacji orangutanów, które otoczone wielką troską uczą się tu samodzielności, aby wrócić do życia w naturalnych warunkach. Wypoczynek na plaży Damai, gdzie tropikalna dżungla spotyka się z oceanem, to kolejny mocny punkt programu. Wielki kontrast do podróży przez tropikalne lasy Borneo stanowi otwierająca program wizyta w Kuala Lumpur, której bliźniacze wieże Petronas są symbolem miasta i dynamicznego rozwoju Malezji.

Dzień 1. .

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Malezji.

Dzień 2. .

Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

Dzień 3. . jaskinie batu - kuala lumpu

Śniadanie. Wizyta w Jaskini Świątynnej, położonej w kompleksie krasowych JASKIŃ BATU. Do jaskini prowadzą 272 schody, obok których wznosi się największy na świecie posąg Murugana. Zwiedzanie KUALA LUMPUR: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Podziwianie panoramy miasta z wieży Menara. Z tarasu widokowego, ulokowanego na wysokości ponad 270 metrów, rozciąga się wspaniały widok z bliźniaczymi wieżami Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4. . rzeka klias

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Borneo, jeden z ostatnich tropikalnych rajów, który w znacznej części jest pokryty lasami deszczowymi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd nad RZEKĘ KLIAS wijącą się wśród wszechobecnej dzikiej dżungli. Rejs łodzią dostarczy niezapomnianych emocji, przy odrobinie szczęścia można spotkać makaki, nosacze sundajskie, liczne ptaki i gady zamieszkujące las tropikalny. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5. . p. n. kota kinabalu - gorźce źródła poringŚniadanie. Wyjazd do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Borneo, KOTA KINABALU. Spacer u stóp najwyższego szczytu Borneo - Kinabalu - to wspaniała okazja do zapoznania się z wyjątkową florą wyspy. Występują tu licznie endemiczne i egzotyczne gatunki roślin. Zobaczyć można niemal 5 tys. różnych gatunków roślin, w tym orchidee, mango, marangi, figowce, rambutany czy tarapy. Jest to też jedna z nielicznych okazji zobaczenia największego kwiatu na świecie - raflezji. Obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny w gorących źródłach Poring. Położone w dżungli źródła przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców wyspy. Jedną z największych atrakcji jest możliwość zmierzenia się z przejściem mostami wiszącymi na drzewach, tzw. canopy walk. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6. . tunku abdul rahman park

Śniadanie. Czas wolny lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do TUNKU ABDUL RAHMAN PARK. Jest to park narodowy skupiający 5 niewielkich wysepek u brzegów Borneo. Słynie z krystalicznie czystej wody, pięknych plaż i wspaniałej rafy koralowej. Możliwość plażowania i snurkowania (nurkowanie z akwalungiem dodatkowo płatne po wcześniejszej rezerwacji). Obiad. Powrót do hotelu późnym popołudniem, nocleg.

Dzień 7. . kuching

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do KUCHING, miasta tętniącego życiem, charakteryzującego się mieszanką kultur i wyznań. Zwiedzanie: dzielnica chińska, kolorowa świątynia Tua Pek Kong. Wizyta w Muzeum Sarawak. Spacer starym miastem do tzw. central market. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 8. . centrum rehabilitacji orangutanów - annah rais bidayuhŚniadanie. Wizyta w centrum rehabilitacji orangutanów. Jest to instytucja, która pomaga orangutanom powrócić do życia na wolności. Znajdujące się tu zwierzęta są dokarmiane, leczone i wypuszczane na wolność. W ośrodku żyją w warunkach półotwartych, co pozwala na minimalną ingerencję człowieka w ich życie i obserwację zachowania w warunkach naturalnych. Przejazd do wioski ANNAH RAIS BIDAYUH, zamieszkanej przez plemię Bidayuh. Możliwość zapoznania się z tradycyjną architekturą i sposobami budowy domów, jak również z życiem codziennym plemion Borneo. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9. . p. n. bako

Śniadanie. Wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO BAKO. Krótki rejs łodzią do serca najmniejszego obszaru chronionego na Borneo. Mimo że park ma jedynie około 27 km², jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc wyspy. Lasy deszczowe, liczne strumienie, wodospady i urokliwe plaże sprawiają, że jest to niemal rajskie miejsce. Lasy są domem dla nosaczy, waranów, wydr, licznych gryzoni, świń brodatych, węży, jaszczurek oraz niezliczonych ilości ptaków. Na terenie parku można spotkać każdą roślinę występującą na wyspie. Spacer jednym ze szlaków prowadzących przez unikalne miejsca w skali całego globu. Obiad w formie pikniku. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10. . wypoczynek w damai

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w okolice plaży DAMAI. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na plażowanie, nocleg.

11.-
Dzień 12. . wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

Dzień 13. .

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Kuala Lumpur i następnie do Polski.

Dzień 14. .

Przylot do Polski.

Świadczenia

11 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 2 obiady, w tym jeden w formie pikniku • przelot: Polska-Kuala Lumpur-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 70 USD, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Kota Kinabalu, Kota Kinabalu-Kuching, Kuching-Kuala Lumpur: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny: ok. 10 MYR/pokój/noc.Opłaty fakultatywne: Tunku Abdul Rahman Park: ok. 90 USD.Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Tajlandii.

Prognozowana pogoda w Krabi

12.11.2021 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Miejscowo przelotny deszcz
24° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 70 %
Wiatr: 10 km/h
13.11.2021 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
31° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 9 km/h
14.11.2021 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
33° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 5 km/h
15.11.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 8 km/h
16.11.2021 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 7 km/h
17.11.2021 (środa)
Lekkie zachmurzenie
32° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 8 km/h
18.11.2021 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
32° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 11 km/h
19.11.2021 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 12 km/h
20.11.2021 (sobota)
Lekki przelotny deszcz
31° C Lekki przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 11 km/h
21.11.2021 (niedziela)
Możliwy umiarkowany deszcz
30° C Możliwy umiarkowany deszcz
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 12 km/h
22.11.2021 (poniedziałek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
29° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 12 km/h
23.11.2021 (wtorek)
Lekki przelotny deszcz
31° C Lekki przelotny deszcz
Miejscowo mżawka
24° C Miejscowo mżawka
Wilgotność 75 %
Wiatr: 13 km/h
24.11.2021 (środa)
Miejscowo przelotny deszcz
31° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 7 km/h
25.11.2021 (czwartek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
31° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo mżawka
25° C Miejscowo mżawka
Wilgotność 70 %
Wiatr: 8 km/h
26.11.2021 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
32° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 7 km/h
Dzień wylotu
27.11.2021 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
32° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 7 km/h
Dzień 2
28.11.2021 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 3
29.11.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
31° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 4
30.11.2021 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 5
01.12.2021 (środa)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 74 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
02.12.2021 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
30° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 7
03.12.2021 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
24° C Pochmurno
Wilgotność 72 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 8
04.12.2021 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 9
05.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 10
06.12.2021 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
31° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 11
07.12.2021 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 12
08.12.2021 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 13
09.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień powrotu
10.12.2021 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 12 km/h
11.12.2021 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 11 km/h
12.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 12 km/h
13.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 11 km/h
14.12.2021 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 11 km/h
15.12.2021 (środa)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 9 km/h
16.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 10 km/h
17.12.2021 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 14 km/h
18.12.2021 (sobota)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 16 km/h
19.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 15 km/h
20.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 15 km/h
21.12.2021 (wtorek)
Pochmurno
31° C Pochmurno
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 12 km/h
22.12.2021 (środa)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 14 km/h
23.12.2021 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 15 km/h
24.12.2021 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 12 km/h
25.12.2021 (sobota)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Miejscowo przelotny deszcz
23° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 67 %
Wiatr: 12 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Bangkoku

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
33 33 34 35 34 34 33 33 33 33 33 33
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
33 °
33 °
34 °
35 °
34 °
34 °
33 °
33 °
33 °
33 °
33 °
33 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
23 24 26 27 27 26 26 26 25 25 24 22
Temperatura w nocy (°C)
23 °
24 °
26 °
27 °
27 °
26 °
26 °
26 °
25 °
25 °
24 °
22 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 29
 • 25
 • 25
 • 22
 • 14
 • 12
 • 14
 • 13
 • 8
 • 12
 • 25
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 29
 • 25
 • 25
 • 22
 • 14
 • 12
 • 14
 • 13
 • 8
 • 12
 • 25
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 10
 • 18
 • 47
 • 76
 • 164
 • 139
 • 129
 • 137
 • 255
 • 193
 • 26
 • 6
Średnieopady (mm)
 • 10
 • 18
 • 47
 • 76
 • 164
 • 139
 • 129
 • 137
 • 255
 • 193
 • 26
 • 6
Ilość dni
deszczowych
 • 2
 • 3
 • 6
 • 8
 • 17
 • 18
 • 17
 • 18
 • 22
 • 19
 • 5
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 2
 • 3
 • 6
 • 8
 • 17
 • 18
 • 17
 • 18
 • 22
 • 19
 • 5
 • 2