Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Hiszpania i Francja - z dala od utartych szlaków

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 53339/28

Słonecznie

20°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Hiszpania i Francja - z dala od utartych szlaków
Zdjecie: 1 z 14
Mapa
First minute
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 14.05.2022 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 14.05.2022

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
7 dni
14.05.2022 - 21.05.2022
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
7 dni
(14.05 - 21.05.2022)
Zmień
14 maja 2022
(sobota)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
sob 14.05.2022  
Katowice - Barcelona
 
sob 21.05.2022  
Barcelona - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój trzyosobowy (standardowy) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

215,84
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
8 618
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

8 618,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować

Kategoria

**+

Region

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Wyżywienie:

śniadania i obiadokolacje

Program

  Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme.Dzień 2 Po śniadaniu wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków Kataloniido Girony, będącej stolicą prowincji oraz drugim miastem wspólnoty. Wspaniale zachowane średniowieczne stare miasto z największa w Europie jednonawową katedrą oraz z dzielnicą żydowską pozwolą nam poczuć atmosferę Wieków Średnich. Dodatkowego charakteru miastu dodaje położenie nad brzegiem rzeki Onyar, której brzegi spinają liczne mosty, w tym jeden zaprojektowany przez samego Alexandra Gustava Eiffle'a. Następnie przejazd do Besalu, malowniczego miasteczka, gdzie zobaczymy średniowieczne stare miasto, dzielnicę żydowską z doskonale zachowanymi, jedynymi na Półwyspie Iberyjskim łaźniami, średniowieczny most o długości 150 m. Transfer do Ripollniewielkiej, górskiej miejscowości, znanej z romańskiej katedry. Tu proponujemy wspólne przygotowanie regionalnej kolacji. Nocleg w Ripoll. (Trasa ok. 150 km)Dzień 3 Po śniadaniu przejazdw okolice Seo de Urgellmiasteczka u podnóży Pirenejów, będącym bazą wypadową do uprawiania wielu aktywności. Podczas igrzysk olimpijskich w 1992 roku w Parku Olimpijskim Segre odbyły się zawody w kajakarstwie. Proponujemy rafting (stopień rekreacyjnydla wszystkich) kanałem parku olimpijskiego (kamizelka ratunkowa, kask, specjalne obuwie w cenie, prosimy mieć strój kąpielowy i ręcznik). Następnie przejazd do Andoryniewielkiego państwa w Pirenejach znanego ze strefy wolnocłowej, doskonałych warunków narciarskich zimą i świetnie przygotowanych tras trekkingowych latem. Popołudnie proponujemy spędzić w największym ośrodku wellness i spa Europy w Caldea (w cenę wliczony 3 godzinny pobyt w strefie Termoludicolaguna wewnętrzna i zewnętrzna, sauna fińska, łaźnia śnieżna, hammam). Kolacja i nocleg w Andorze. (Trasa ok. 120 km)Dzień 4 Po śniadaniu przejazd w rejon Vallnord i trekking jedną z tras regionu (max 5 km, łatwa). Następnie przejazd miasta Templariuszy
 • Carcassone. W Carcassone spacer po wąskich uliczkach otoczonego średniowiecznymi murami starego miasta. Z murów twierdzy roztacza wspaniały widok na pochodzący z XVII w. Kanał Południowy, stanowiący niegdyś jeden z ważniejszych wodnych szlaków handlowych. Wieczorem przejażdżka wozem konnym wzdłuż pięknie oświetlonych murów i kolacja w jednej z lokalnych restauracji (3 daniowa). Powrót do hotelu we własnym zakresie. Nocleg w Carcassonne. (Trasa ok. 200 km)Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do ruin Queribus
 • jednego z "Pięciu Synów Carcassonne", twierdzy katarskiej położonej na wysokości 728 m n.p.m. Nagrodą za wspinaczkę będzie piękna panorama gór oraz imponująca twierdza okraszone historią zakonu Katarów. W drodze powrotnej do Hiszpanii wizyta w Perpignan,miejscowości na pograniczu Francji i Hiszpanii, gdzie zwiedzimy stare miasto. Kolacja i nocleg w okolicy La Jonquera (Hiszpania). (Trasa ok. 200 km)Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do Cadaques. To pocztówkowo piękne nadmorskie miasteczko do którego przyjeżdżały sławy takie jak: Salvador Dali, Joan Miro, Pablo Picasso czy Federico Garcia Lorca. Rejs statkiem z Cadaques do Rosas wzdłuż Dzikiego Wybrzeża. Następnie przeniesiemy się w świat malarstwa surrealistycznegowizyta w zamku Pubol, który słynny hiszpański malarz Salvador Dali podarował swej ukochanej żonie Gali. Przejazd do hotelu na Costa Brava/Maresme. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych i za dodatkową opłatą wieczór flamenco (ok.40 EUR). (Trasa ok. 180 km)Dzień 7 Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell, dzielnica Gotycka wraz z Katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblasnajpiękniejsza ulica miasta. Dla fanów piłki nożnejzwiedzanie stadionu FC Barcelony Camp Noudodatkowo płatne ok 22 EUR/os. Chętnym za dodatkowa opłatą proponujemy alternatywny sposób zwiedzania Barcelonysegwayem (ok. 35 Eur za 1,5 godzinną wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem). Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 120 km)Dzień 8 Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polskibrak śniadania). Wykwaterowanie, transfer:
 • Klienci powracający do Polski
 • transfer na lotnisko
 • Klienci pozostający na pobyt
 • transfer do wybranego hotelu.Uwagi do imprezy
 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 • Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
 • hotele 5* poza Barcelonąok3,75 Euro od osoby dzienniehotele 4* poza Barcelonąok 0,95 Euro od osoby dzienniehotele 3* poza Barcelonąok.1,35 Euro od osoby dziennie Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu. Klienci, którzy wykupili pobyt dwutygodniowy płacą tylko za 7 dni. Dzieci do 16go roku nie płacą podatku turystycznego. "

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych (lub 14 za dopłatą), śniadania i obiadokoalcje, program turystyczny j.w., rafting w Seo de Urgell, bilet wstępu do Caldea, trekking w Andorze, wóz konny w Carcassonne, rejs z Cadaques do Rosas opiekę polskiego pilota podczas objazdu (podczas pobytu na Costa Brava/Costa del Maresme opieka rezydenta), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, system Tour Guide) w kwocie ok. 185 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu.Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków iinnych wydatków osobistych.

Meta descriptio

 • Zwiedzanie w innej odsłonie: rafting w Sao de Urgell, trekking w Andorze i wspinaczka na Queribus we Francji
 • zabytki UNESCO w Barcelonie i w Carcassonnepocztówkowe Cadaques wizytówką Costa Brava
 • Langwedocja
 • kraj Katarówmożliwość pobytu na Costa Brava lub Costa de Maresme

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

 • Przylatując do Hiszpanii należy okazać jeden z poniższych testów lub dokumentów:
 • negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem do Hiszpanii (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski, hiszpański, niemiecki lub francuski).negatywny wynik szybkiego testu antygenowego zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski, hiszpański, niemiecki lub francuski). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID19 (w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim) w czasie uznawanym za ważny, tzn. co najmniej 11 dni po pozytywnym zakończeniu pierwszego testu diagnostycznego NAAT np. RT
 • PCR, RT
 • LAMP, TMA. Ważność certyfikatu kończy się 180 dni od daty pobrania próbki. Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku zwolnione są również osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej dawki minęło przynajmniej 14 dni. Należy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim poświadczające wykonane szczepienie (wydruk z pacjent.gov oraz kartkę otrzymaną przy szczepieniu, na której znajduje się nazwa przyjętej szczepionki). Dzieci do lat 12 zwolnione są z obowiązku przedstawiania wyników testów.Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza zdrowotnego i posiadania kodu QR przed przylotem do Hiszpanii: Wszyscy pasażerowie (także dzieci poniżej 6
 • go roku życia) przybywający do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską, w tym ci, którzy przyjeżdżają tranzytem do innych krajów, na 48h przed odlotem muszą wypełnić formularz kontroli zdrowia na stronie internetowejhttp://www.spth.gob.es lub w aplikacji Spain Travel Health
 • SpTH
 • (dalej SpTH), dostępny na Androida i iOS. Kody QR będą sprawdzane przez linie lotnicze, dlatego też należy je obowiązkowo mieć ze sobą w wersji elektronicznej (preferowane) lub w wersji papierowej. Brak kodu QR będzie skutkował odmową wejścia na pokład samolotu i tym samym brakiem możliwości realizacji wycieczki. Szczegółowa instrukcja znajduje się w Travelli w komunikatach.

Wizy

 • Przylatując do Hiszpanii należy okazać jeden z poniższych testów lub dokumentów:
 • negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem do Hiszpanii (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski, hiszpański, niemiecki lub francuski).negatywny wynik szybkiego testu antygenowego zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski, hiszpański, niemiecki lub francuski). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID19 (w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim) w czasie uznawanym za ważny, tzn. co najmniej 11 dni po pozytywnym zakończeniu pierwszego testu diagnostycznego NAAT np. RT
 • PCR, RT
 • LAMP, TMA. Ważność certyfikatu kończy się 180 dni od daty pobrania próbki. Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku zwolnione są również osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej dawki minęło przynajmniej 14 dni. Należy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim poświadczające wykonane szczepienie (wydruk z pacjent.gov oraz kartkę otrzymaną przy szczepieniu, na której znajduje się nazwa przyjętej szczepionki). Dzieci do lat 12 zwolnione są z obowiązku przedstawiania wyników testów.Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza zdrowotnego i posiadania kodu QR przed przylotem do Hiszpanii: Wszyscy pasażerowie (także dzieci poniżej 6
 • go roku życia) przybywający do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską, w tym ci, którzy przyjeżdżają tranzytem do innych krajów, na 48h przed odlotem muszą wypełnić formularz kontroli zdrowia na stronie internetowejhttp://www.spth.gob.es lub w aplikacji Spain Travel Health
 • SpTH
 • (dalej SpTH), dostępny na Androida i iOS. Kody QR będą sprawdzane przez linie lotnicze, dlatego też należy je obowiązkowo mieć ze sobą w wersji elektronicznej (preferowane) lub w wersji papierowej. Brak kodu QR będzie skutkował odmową wejścia na pokład samolotu i tym samym brakiem możliwości realizacji wycieczki. Wzór wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekuna rezerwacji.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Hiszpanii.

Zdjęcia lokalizacji (4)

Barcelona, Sagrada Familia Ulica w Barcelonie Park Güell, Barcelona Park Güell w Barcelonie

Prognozowana pogoda w Barcelonie

29.04.2022 (piątek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 16 km/h
30.04.2022 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 14 km/h
01.05.2022 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 11 km/h
02.05.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 13 km/h
03.05.2022 (wtorek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h
04.05.2022 (środa)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 15 km/h
05.05.2022 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
06.05.2022 (piątek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 15 km/h
07.05.2022 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 14 km/h
08.05.2022 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
09.05.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 13 km/h
10.05.2022 (wtorek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
11.05.2022 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 14 km/h
12.05.2022 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 11 km/h
13.05.2022 (piątek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień wylotu
14.05.2022 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Miejscowo przelotny deszcz
15° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 69 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 2
15.05.2022 (niedziela)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 3
16.05.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 4
17.05.2022 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 5
18.05.2022 (środa)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 6
19.05.2022 (czwartek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 7
20.05.2022 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień powrotu
21.05.2022 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 13 km/h
22.05.2022 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 11 km/h
23.05.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 15 km/h
24.05.2022 (wtorek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 15 km/h
25.05.2022 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 15 km/h
26.05.2022 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 13 km/h
27.05.2022 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 12 km/h
28.05.2022 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 15 km/h
29.05.2022 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 17 km/h
30.05.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 13 km/h
31.05.2022 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 12 km/h
01.06.2022 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 15 km/h
02.06.2022 (czwartek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 14 km/h
03.06.2022 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
16° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 13 km/h
04.06.2022 (sobota)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 14 km/h
05.06.2022 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 12 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Girona

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
14 15 18 19 23 27 30 31 26 22 17 14
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
14 °
15 °
18 °
19 °
23 °
27 °
30 °
31 °
26 °
22 °
17 °
14 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
2 2 4 6 10 14 17 17 14 11 5 2
Temperatura w nocy (°C)
2 °
2 °
4 °
6 °
10 °
14 °
17 °
17 °
14 °
11 °
5 °
2 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 22
 • 20
 • 22
 • 17
 • 20
 • 21
 • 25
 • 22
 • 19
 • 19
 • 21
 • 22
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 22
 • 20
 • 22
 • 17
 • 20
 • 21
 • 25
 • 22
 • 19
 • 19
 • 21
 • 22
Średnie
opady (mm)
 • 56
 • 38
 • 45
 • 81
 • 63
 • 62
 • 31
 • 40
 • 67
 • 82
 • 56
 • 66
Średnieopady (mm)
 • 56
 • 38
 • 45
 • 81
 • 63
 • 62
 • 31
 • 40
 • 67
 • 82
 • 56
 • 66
Ilość dni
deszczowych
 • 9
 • 8
 • 9
 • 13
 • 11
 • 9
 • 6
 • 9
 • 11
 • 12
 • 9
 • 9
Ilość dnideszczowych
 • 9
 • 8
 • 9
 • 13
 • 11
 • 9
 • 6
 • 9
 • 11
 • 12
 • 9
 • 9