Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Kaliningrad

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 56103/87

Kliknij aby aktywować
Kaliningrad
Zdjecie: 1 z 7
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
  • Atrakcyjna przecena o 20%
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 14.10.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 14.10.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
3 dni
14.10.2021 - 17.10.2021
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
3 dni
(14.10 - 17.10.2021)
Zmień
14 października 2021
(czwartek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
czw 14.10.2021 godz. wyjazdu 11:00
Suwałki - ROSJA
 
nie 17.10.2021 godz. do potwierdzenia
ROSJA - Suwałki
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób ( Miejsce w pokoju)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

107,92
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
1 912
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

1 912,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kraj
ROSJA
Program Trasa zagraniczna
Ok. Kaliningradu (3 noclegi) – Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Czerniachowsk
Dzień 1
Zbió rka uczestnikó w i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko-rosyjskiej, przyjazd do Kaliningradu (Kró lewca). Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie znajdują się Brama Fryndlandzka, Kró lewska, Rozgarteńska, liczne obiekty fortyfikacji. Dalej zwiedzanie centrum miasta – place, skwery i pomniki, m. in. pomnik Kalinina, Matki Rosji. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i katedra na wyspie z nagrobkiem słynnego filozofa Immanuela Kanta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 500 km.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd nad Bałtyk. Jantarnyj (Palmniki) – największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Świetłogorska (Ruszowice) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort. Kró tkie zwiedzanie Zielenogradska (Koronowo). Powró t do Kaliningradu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu – łó dź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź, statek do badań kosmosu. „ Kosmonauta Wiktor Pacajew” jest to jednostka należąca do Państwowej instytucji „ Roskosmos” wyposażona w wielkie anteny satelitarne. Dawniej służyła do badań kosmicznych, komunikacji z satelitami i legendarną stacją orbitalną „ MIR”. Obecnie wykorzystywana jest między innymi do komunikacji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Muzeum to także piękne akwarium z setkami egzotycznych ryb i innych morskich stworzeń oraz ekspozycja pokazująca historię radzieckich, a pó źniej rosyjskich badań oceanicznych, rybołó wstwa i wszystkiego co związane z morzem. Dalsze zwiedzanie miasta. Przejazd obok Placu Hanzeatyckiego, obecnie Zwycięstwa, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Powró t do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 30 km.
Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Na drodze Czerniachowsk (Wystruć) – dzisiaj miasto przemysłowe, kiedyś znane z zamkó w, m.in. krzyżackiego i biskupiego, kośció ł rzymskokatolicki św. Brunona. Cel przedwojennych, corocznych pielgrzymek ludności z Podlasia. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.Uwaga ! Powró t do niektó rych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 500 km.
Całość trasy
Ok. 1200 km.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena imprezy obejmuje
• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)
• 3 noclegi w hotelu**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 3 śniadania i 3 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
Dodatkowo płatne
• pakiet do realizacji programu 80 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektó w, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł
Dopłaty opcjonalne
• dopłata do pokoju 1-osobowego 300 zł
• dopłata do standardowej wizy rosyjskiej 400 zł
Wizy
♦ 14 dni przed wyjazdem należy uzyskać indywidualną elektroniczną wizę do Rosji płatną we własnym zakresie. Więcej informacji nahttp://www.pbpo.pl/wizowanie
♦ Można ubiegać się w PBPO o standardową wizę do Rosji, któ ra umożliwia wjazd przez dowolne przejście graniczne.
W tym przypadku 30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy.
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy; 2) 1 zdjęcie (wymiar 3, 5 x 4, 5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy); 3) paszport ważny minimum pó ł roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
Ważne informacje
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestnikó w w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub wygodnym busem turystycznym (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisó w na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głó wnym.
5. Niektó re połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż głó wny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdó w krajowych w ramach niektó rych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczegó lnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głó wnej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osó b PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podró żny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podró żnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektó w, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestnikó w na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osó b. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osó b w grupie i zostanie podana do wiadomości Podró żnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podró żujące samotnie, któ re nie chcą dopłacać do pokoju 1– osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podró żny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1– osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłkó w zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osó b o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdó w są przykładowe i przedstawiają ogó lny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Udogodnienia *:
  • Kurorty nadmorskie

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.