Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Londyn - serce Imperium Brytyjskiego

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 89114/4

Lekki przelotny deszcz

22°C Lekki przelotny deszcz

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Londyn - serce Imperium Brytyjskiego
Zdjecie: 1 z 14
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta niedostępna
Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
Dowolny

Podróż z:

Nie znaleziono terminów dla oferty
Zadzwoń do nas. 22 451 00 00 lub 801 00 31 21

Napisz do nas.

Kliknij aby aktywować
Regio
Londy
Country
Anglia
Program ramowy
POLSKA - CANTERBURY - GREENWICH - ROYAL OBSERVATORY - LONDON EYE - WESTMINSTER - ST. JAMES'S PARK - PAŁAC BUCKINGHAM - TRAFALGAR SQUARE - NATIONAL GALLERY - SOHO - BRITISH MUSEUM - THE GLOBE - TOWER OF LONDON - TOWER BRIDGE - WINDSOR - HAMPTON COURT - MADAME TUSSAUD - MUZEUM HISTORII NATURALNEJ - PORTOBELLO ROAD - NOTHING HILL

Dzień 1
- zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Niemcy, Kraje Beneluxu na nocleg tranzytowy we Francji.

Dzień 2
- po śniadaniu przeprawa kanałem La Manche (tunel lub prom). Przejazd do CANTERBURY w południowej Anglii, gdzie mieści się siedziba arcybiskupstwa Kościoła anglikańskiego. Zwiedzanie przepięknej katedry wpisanej na listę UNESCO, która zbudowana jest w stylu gotyku angielskiego. Chwila czasu wolnego na spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd do Wschodniego Londynu, do dzielincy GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Zwiedzanie Royal Observatory - obserwatorium królewskiego w którym znajdziemy m.in zegar atomowy wyznaczający czas dokładny czas europejski. Spacer po Parku Greenwich - dawnych terenach łowieckich należący do Tudorów, zobaczymy m.in Muzuem Żeglarstwa, pałacyk Queen, s House, a także Uniwerystet Greewich. Nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Czas wolny.
Uwaga : dzień bez obiadokolacji.
Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3
- śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU. Rozpoczniemy od wizyty na słynnym kole widokowym London Eye z którego rozpościera się nieasmowity widok na całą stolicę Anglii. Następnie ruszymy na zwiedzanie centrum miasta: Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie Opactwa Westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury najważniejszej świątyni anglikańskiej. Znajdzimey tam m.in oryginalny tron koronacyjny monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Przejdziemy przez przepiękny St. James's Park aź pod Pałac Buckingham - możliwość obejrzenia zmiany warty, a dalej spacer reprezentacyjną ulicą The Mall do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Obiadokolacja i czas wolny w Soho – dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
- śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie, które liczy sobię powierzchnię ok. 4 km². Znajdują się tu liczne zbiory z okresu antycznej Grecji i Rzymu oraz starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy. Wizyta w Katedrze św. Pawła, ta wyróżniająca się ogromną kopułą (II największą na świecie po Bazylice Św. Piotra) jest symbolem odrodzenia Londynu po wielkim pożarze z 1666 roku. Zwiedzimy Galerię Szeptów, Galerię Złotą i Kamienną oraz krypty ze skarbcem. Przejdziemy Mostem Milenijnym do kolejnego punktu zwiedzania, jakim jest słynny teatr Williama Szekspira – The Globe, wiernie odtworzony przez, gdzie bardzo często odbywają się przedstawienia przenoszące widza żywcem do z XVI w. Rejs po Tamizie do Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie w którym przetrzymywano najwaśzniejszych jeńców. Można tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata – 530-karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". W pobliżu tej średniowiecznej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu – Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Obiadokolacja w restauracji, czas wolny w otoczeniu typowych angielskich pubów, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5
- śniadanie. Przejazd do WINDSORU, przepięknego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Zwiedzanie zamku: sala Waterloo, wielki westybul, sala reprezentacyjna, kaplica św. Jerzego, która jest również miejscem pochówku członków rodziny królewskiej (obok Katedry Św. Pawła). Przejazd do HAMPTON COURT i zwiedzanie pałacu króla Henryka VIII oraz otaczających go ogrodów. Rezydencja ta jest jedną z najpiękniejszych należących do rodizny królewskiej. Zobaczymy m.in: Great Hall, nawiedzoną galerię, apartamenty królewskie, salę gwardii królewskiej. Czas wolny, obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6
- śniadanie. Przejazd do centrum Londynu i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Kolejno wizyta w Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami pokazującymi tajemnice życia na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Spacer do słynnego domu handlowegoHarrod's. Spacer po Oxford Street – najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Czas na zakupy. Dla chętnych przejazd na słynną Portobelo Road rozsławioną poprzez komedię romantyczną "Nothing Hill“ – największy targ staroci w Londynie na którym będziemy mogli odnaleźć naprawę unikatowe towary i pamiątki. Obiadokolacja. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 7
- przekroczenie granicy Polski w godzinach przedpołudniowych. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.
Zakwaterowanie
Hotele **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami).
W cenie

przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
4 noclegi w okolicach Londynu w hotelu **/*** Pokoje 1, 2, 3 z łazienkami,
1 nocleg tranzytowy na terenie Francji,
opiekę pilota,
zwiedzanie według programu.
Dodatkowo płatne obowiązkowo

bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe do stref płatnych: 160 GBP/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
Dopłata do HB 50 GBP/os. - 1x śniadanie francuskie, 4x śniadania (angielskie), 4x obiadokolacje,
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
Dodatkowo płatne opcjonalnie

rezerwacja miejsca w autokarze - 50 PLN/os.,
ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi.
Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
Transpo
Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do Londynu. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche.
Dobrze wiedzieć
Według najnowszych badań słynny londyński morderca z XIX w. Kuba Rozpruwacz (Jack the Ripper) pochodził z polskiej Kłodawy... Jeśli Londyn byłby krajem, zajmowałby dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności w Unii Europejskiej (8, 3 miliona). Londyn był pierwszym miastem, w którym pojawił się smog. Pierwszy raz zaobserwowano to zjawisko już w połowie XVII wieku. Najstarszym systemem metra na świecie jest londyńskie "Underground". Angielski pisarz Samuel Johnson zwykł mawiać: "Jeśli jesteś znudzony Londynem, jesteś znudzony życiem". W Londynie znajduje się II najwyższy budynek w Europie - The Shard (wysokość - 310 metrów). W latach 1940 - 1990 w Londynie działał Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, który był legalną kontynuacją władz II RP. Ostatnim prezydentem na uchodźstwie był Ryszard Kaczorowski. W Londynie swoją karierę muzyczną rozpoczynali m.in: Led Zeppelin, The Who, Queen, The Pollice, Deep Purple, David Bowie, The Clash, Iron Maiden, The Rolling Stones, Sex Pistols, Spice Girls... W angielskiej Premier League występuje obecnie 6 klubów z Londynu: Fulham FC, Crystal Pallace FC, Chealsa FC, West Ham United FC, Arsenal FC, Totenham Hotspurs FC, Queens Park Rangers FC
Opinie klientów
Sprawdź opinie o ofercie Londyn - serce Imperium Brytyjskiego
Udogodnienia *:
 • Duże miasta (city breaks)
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Zdjęcia lokalizacji (3)

Londyn Anglia.Londyn Londyn

Prognozowana pogoda w Hampton Court

28.07.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Miejscowo przelotny deszcz
15° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
29.07.2019 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
21° C Lekki przelotny deszcz
Mgliście
14° C Mgliście
Wilgotność 61 %
Wiatr: 17 km/h
30.07.2019 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 14 km/h
31.07.2019 (środa)
Lekki przelotny deszcz
22° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h
01.08.2019 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
23° C Lekkie zachmurzenie
Mgła
15° C Mgła
Wilgotność 63 %
Wiatr: 18 km/h
02.08.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Mgliście
16° C Mgliście
Wilgotność 65 %
Wiatr: 16 km/h
03.08.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 18 km/h
04.08.2019 (niedziela)
Lekki przelotny deszcz
20° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 17 km/h
05.08.2019 (poniedziałek)
Umiarkowany deszcz
20° C Umiarkowany deszcz
Mgła
15° C Mgła
Wilgotność 72 %
Wiatr: 14 km/h
06.08.2019 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
23° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
15° C Mgliście
Wilgotność 61 %
Wiatr: 11 km/h
07.08.2019 (środa)
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
08.08.2019 (czwartek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 11 km/h
09.08.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Miejscowo przelotny deszcz
14° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 61 %
Wiatr: 13 km/h
10.08.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 19 km/h
11.08.2019 (niedziela)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień wylotu
12.08.2019 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
22° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 2
13.08.2019 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 3
14.08.2019 (środa)
Lekki przelotny deszcz
22° C Lekki przelotny deszcz
Mgła
14° C Mgła
Wilgotność 56 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 4
15.08.2019 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 5
16.08.2019 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
21° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 6
17.08.2019 (sobota)
Miejscowo mżawka
21° C Miejscowo mżawka
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień powrotu
18.08.2019 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 17 km/h
19.08.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 14 km/h
20.08.2019 (wtorek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 15 km/h
21.08.2019 (środa)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 15 km/h
22.08.2019 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
21° C Miejscowo przelotny deszcz
Pochmurno
14° C Pochmurno
Wilgotność 58 %
Wiatr: 13 km/h
23.08.2019 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 14 km/h
24.08.2019 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
21° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 14 km/h
25.08.2019 (niedziela)
Lekki przelotny deszcz
18° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 79 %
Wiatr: 17 km/h
26.08.2019 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
14° C Pochmurno
Wilgotność 65 %
Wiatr: 15 km/h
27.08.2019 (wtorek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 15 km/h
28.08.2019 (środa)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
15° C Pochmurno
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
29.08.2019 (czwartek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Mgliście
13° C Mgliście
Wilgotność 58 %
Wiatr: 15 km/h
30.08.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 15 km/h
31.08.2019 (sobota)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Mgliście
14° C Mgliście
Wilgotność 58 %
Wiatr: 13 km/h
01.09.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 15 km/h
02.09.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Mgliście
13° C Mgliście
Wilgotność 69 %
Wiatr: 12 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Canterbury

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
8 8 10 13 16 20 22 22 19 15 11 8
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
8 °
8 °
10 °
13 °
16 °
20 °
22 °
22 °
19 °
15 °
11 °
8 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-0 -0 0 2 4 7 11 12 8 3 0 -0
Temperatura w nocy (°C)
-0 °
-0 °
0 °
2 °
4 °
7 °
11 °
12 °
8 °
3 °
0 °
-0 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 9
 • 9
 • 12
 • 11
 • 13
 • 15
 • 13
 • 14
 • 16
 • 12
 • 10
 • 11
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 9
 • 9
 • 12
 • 11
 • 13
 • 15
 • 13
 • 14
 • 16
 • 12
 • 10
 • 11
Średnie
opady (mm)
 • 49
 • 38
 • 40
 • 45
 • 74
 • 43
 • 79
 • 60
 • 39
 • 75
 • 66
 • 53
Średnieopady (mm)
 • 49
 • 38
 • 40
 • 45
 • 74
 • 43
 • 79
 • 60
 • 39
 • 75
 • 66
 • 53
Ilość dni
deszczowych
 • 22
 • 19
 • 19
 • 19
 • 18
 • 15
 • 18
 • 17
 • 14
 • 19
 • 20
 • 20
Ilość dnideszczowych
 • 22
 • 19
 • 19
 • 19
 • 18
 • 15
 • 18
 • 17
 • 14
 • 19
 • 20
 • 20