Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Łotwa, Finlandia, Estonia, Litwa - 6 dni

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 23926/87

Słonecznie

16°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Łotwa, Finlandia, Estonia, Litwa - 6 dni
Zdjecie: 1 z 6
Mapa
Last minute
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 21.09.2019 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 21.09.2019

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
5 dni
21.09.2019 - 26.09.2019
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
5 dni
(21.09 - 26.09.2019)
Zmień
21 września 2019
(sobota)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
sob. 21.09.2019 godz. wyjazdu 06:00
Warszawa - KRAJE NADBALTYCKIE
 
czw. 26.09.2019 godz. do potwierdzenia
KRAJE NADBALTYCKIE - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób ( Miejsce w pokoju) Last minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Superior

120,00
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
2 998 PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

2 998,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kraj
KRAJE NADBALTYCKIE
Program Trasa zagraniczna
Kowno – Ryga (1) – Tallin (3) – Helsinki – Porvoo – Troki – Wilno (1)
Dzień 1
Zbió rka uczestnikó w i wyjazd z kraju według rozkładu. przekroczenie granicy polsko-litewskiej. przyjazd do kowna, kró tkie zwiedzanie miasta, m.in.Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, pamiętającego czasy krzyżackie, katedra św. Piotra i Pawła, gotycka kamienica z XV w. tzw. Dom Perkuna. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 700 km.
Dzień 2 Śniadanie. zwiedzanie rygi, m.in.
Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kośció ł św. Jakuba, kośció ł św. Piotra, budynek Parlamentu, zespó ł średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.
Dzień 3
śniadanie na promie. przeprawa promem do helsinek (czas przeprawy ok. 2 godz. w jedną stronę). zwiedzenia historycznego centrum stolicy finlandiiPlac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, m.in.: Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu i ogromna katedra luterańska, któ rą zaprojektował Carl Ludwig Engel. W centralnym punkcie Placu stoi pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna). Sobó r Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kośció ł Temppeliaukkio wykuty w skale, Stadion Olimpijski, pomnik Jana Sibeliusa. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do Porvoo – jednego z najstarszych miast Finlandii (płatne dodatkowo). W XVII stuleciu Porvoo było wymieniane jako drugie, po stolicy, najważniejsze miasto Finlandii. Gdy w pierwszych latach XIX w. Szwecja utraciła Finlandię na rzecz Rosji, to właśnie w Porvoo car Aleksander I zatwierdził konstytucję i ogłosił powstanie Wielkiego Księstwa Finlandii. Drewniane zabudowania z XVIII i XIX w. pomalowane na ró żne kolory wyrażają ducha Skandynawii: natura, ekologia, prostota. Wizyta w firmowym sklepie fabryki słodyczy Brunberga. Degustacja oraz możliwość zakupu najlepszych niszowych czekoladek i cukierkó w. Powró t do Helsinek. Kolacja. Przeprawa promem do Tallina w pó źnych godzinach wieczornych. Powró t do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 120 km.
Dzień 4 Śniadanie. zwiedzanie tallina, m.in.
Gó rne i Dolne Stare Miasto, wzgó rze Toompea, sobó r Aleksandra Newskiego, brama Viru, kilka spośró d 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na któ rej umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Kró tka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także zespó ł kupieckich kamieniczek Trzy Siostry, dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytkó w Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektó w, Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokó ł rezydencji. Powró t do hotelu, kolacja i nocleg. Trasa: ok. 50 km.
Dzień 5
Wczesne śniadanie. przejazd w kierunku litwy. przyjazd do trok – jednego z najpiękniejszych miejsc na litwie. wzniesiono tu w xiv-xv wieku potężny zamek obronny, któ ry był jedną z rezydencji władcó w litewskich i kró ló w polskich. kró tkie zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego nad jeziorem galve. spacer wzdłuż ulicy karaimskiej, zapoznanie się z kulturą karaimó w licznie zamieszkujących te tereny. obiadokolacja połączona z degustacją kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji. przejazd do wilna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. trasaok. 650 km.
Dzień 6 Śniadanie. zwiedzanie wilna, m.in.
Stare Miasto (Ostra Brama, kośció ł św. Teresy, sobó r św. Ducha, plac Ratuszowy z Ratuszem Stołecznym, plac Katedralny i bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, kośció ł św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kośció ł św. Piotra i Pawła na Antokolu oraz cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.Uwaga : powró t do niektó rych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 500 km.
Całość trasy
Ok. 2500 km.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena imprezy obejmuje
• przejazd autokarem lub wygodnym busem
• 5 noclegó w w hotelach*** w pokojach 2 osobowych z łazienką
• 5 śniadań i 5 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• TFG (10 zł)
Dodatkowo płatne " pakiet do realizacji programu
100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektó w, usługi przewodnickie, przeprawa promem Tallin-Helsinki-Tallin, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
" wycieczka do porvoo
30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osó b)
Dopłaty opcjonalne " dopłata do pokoju 1-osobowego
550 zł
Ważne informacje
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestnikó w w grupieautokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisó w na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głó wnym autokarze.
5. Niektó re połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż głó wny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochó d osobowy). Podczas przejazdó w krajowych w ramach niektó rych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczegó lnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głó wnej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osó b PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podró żny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podró żnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektó w, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestnikó w na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osó b. Przy mniejszej ilości uczestnikó w cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osó b w grupie i podana do wiadomości Podró żnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podró żnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podró żny otrzymuje dowó d zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podró żujące samotnie, któ re nie chcą dopłacać do pokoju 1– osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2– osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podró żny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1– osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłkó w zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osó b o ograniczonej sprawności ruchowej.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem na Łotwę.

Prognozowana pogoda w Wilno

06.09.2019 (piątek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 15 km/h
07.09.2019 (sobota)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Mgliście
11° C Mgliście
Wilgotność 56 %
Wiatr: 15 km/h
08.09.2019 (niedziela)
Lekki przelotny deszcz
19° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 11 km/h
09.09.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
10.09.2019 (wtorek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 12 km/h
11.09.2019 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 10 km/h
12.09.2019 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 12 km/h
13.09.2019 (piątek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Mgła
12° C Mgła
Wilgotność 65 %
Wiatr: 12 km/h
14.09.2019 (sobota)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 15 km/h
15.09.2019 (niedziela)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 14 km/h
16.09.2019 (poniedziałek)
Lekki przelotny deszcz
16° C Lekki przelotny deszcz
Pochmurno
9° C Pochmurno
Wilgotność 64 %
Wiatr: 14 km/h
17.09.2019 (wtorek)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
18.09.2019 (środa)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 14 km/h
19.09.2019 (czwartek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 15 km/h
20.09.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
16° C Lekkie zachmurzenie
Lekka mżawka
9° C Lekka mżawka
Wilgotność 70 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 1
21.09.2019 (sobota)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 2
22.09.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 3
23.09.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Pochmurno
10° C Pochmurno
Wilgotność 70 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień 4
24.09.2019 (wtorek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 5
25.09.2019 (środa)
Pochmurno
15° C Pochmurno
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień powrotu
26.09.2019 (czwartek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 12 km/h
27.09.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
16° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 18 km/h
28.09.2019 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 16 km/h
29.09.2019 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Lekka mżawka
9° C Lekka mżawka
Wilgotność 71 %
Wiatr: 18 km/h
30.09.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Miejscowo lekki deszcz
7° C Miejscowo lekki deszcz
Wilgotność 59 %
Wiatr: 17 km/h
01.10.2019 (wtorek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Zachmurzenie
6° C Zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 15 km/h
02.10.2019 (środa)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 12 km/h
03.10.2019 (czwartek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 11 km/h
04.10.2019 (piątek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Lekka mżawka
7° C Lekka mżawka
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
05.10.2019 (sobota)
Lekki przelotny deszcz
12° C Lekki przelotny deszcz
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 18 km/h
06.10.2019 (niedziela)
Słonecznie
11° C Słonecznie
Bezchmurnie
5° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
07.10.2019 (poniedziałek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 17 km/h
08.10.2019 (wtorek)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Bezchmurnie
7° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 13 km/h
09.10.2019 (środa)
Słonecznie
12° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
5° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 16 km/h
10.10.2019 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 15 km/h
11.10.2019 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
12° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
7° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 15 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Ryga

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
0 1 5 12 17 21 24 23 18 11 4 1
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
0 °
1 °
5 °
12 °
17 °
21 °
24 °
23 °
18 °
11 °
4 °
1 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-5 -5 -4 2 6 10 13 12 8 4 -0 -4
Temperatura w nocy (°C)
-5 °
-5 °
-4 °
2 °
6 °
10 °
13 °
12 °
8 °
4 °
-0 °
-4 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 29
 • 26
 • 30
 • 28
 • 29
 • 28
 • 30
 • 30
 • 28
 • 28
 • 29
 • 30
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 29
 • 26
 • 30
 • 28
 • 29
 • 28
 • 30
 • 30
 • 28
 • 28
 • 29
 • 30
Średnie
opady (mm)
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Średnieopady (mm)
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Ilość dni
deszczowych
 • 2
 • 2
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
 • 1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 1
 • 1
Ilość dnideszczowych
 • 2
 • 2
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
 • 1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 1
 • 1