Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Odkrywamy Izrael

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 24311/38

Słonecznie

26°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

2 890 PLN / os.
Odkrywamy Izrael
Zdjecie: 1 z 4
Mapa
First minute
touroperator:
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 06.05.2017 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 06.05.2017

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

+0
7 dni
06.05.2017 - 13.05.2017
śniadania i obiadokolacje (HB)
0 osoba
( dorosły + )
Dostosuj
7 dni
(06.05 - 13.05.2017)
Dostosuj
06 maja 2017
(sobota)
Dostosuj
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Dostosuj

Podróż z:
sob. 06.05.2017
Katowice - Tel Aviv Yafo
sob. 13.05.2017
Tel Aviv Yafo - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla )
pokój dwuosobowy (standardowy) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne oraz od rezygnacji

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet

128
PLN / całość
Cena całkowita
Podsumowanie rezerwacji

5 908,00 PLN

Dzień 1
KATOWICE - TEL AWIW - TYBERIADA Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo - paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 2
TYBERIADA - TABGHA - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - REJS ŁODZIź - YARDENIT Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lśniące szmaragdowo jezioro jest jednym z najbardziej malowniczych w Izraelu. Lustro wody znajduje się 210 m. poniżej poziomu Morza Śródziemnego. Przejazd na Wzgórza Golan wzdłuż granicy izraelsko - syryjskiej Przejazd do Yardenitu - symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 3
KANA GALILEJSKA - NAZARET Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki posadzkowej. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 4
HAJFA - CEZAREA - BETLEJEM Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wyjazd z Tyberiady, przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. W kopule przedstawiono wydarzenia z ich życia, a w niewielkim muzeum zebrano lokalne znaleziska archeologiczne. Sprzed kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie przejazd do Tel Awiwu. Krótkie zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet. Przejście uliczkami starego miasta, Ścieżką Horoskopu. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg. Wieczorem dla chętnych fakultatywna wycieczka Jerozolima Nocą.

Dzień 5
BETLEJEM - EIN KAREM- YAD VASHEM Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Pierwotna budowla powstała w pierwszej połowie IV w. jako fundacja św. Heleny, matki Konstantyna Wielkiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Kościół z figurą anioła ma kształt namiotu, jego kopuła widziana od wewnątrz przypomina palmę, a wspaniałe freski ilustrują dzieje Świętej Rodziny. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedził św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś kościół św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

Dzień 6
JEROZOLIMA Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii (zwana także kościołem Wszystkich Narodów). Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście brama Lwów na obszar Starego Miasta. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.).Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP, okazałą benedyktyńską budowlę wzniesioną w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na mozaiki podłogowe oraz kryptę. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi kościół św. Piotra "In Galicantu", czyli "w miejscu gdzie piał kogut", a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Jest on podzielony na dwie części, dla mężczyzn po lewo, dla kobiet po prawo. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 7
JERYCHO - QUMRAN - MORZE MARTWE Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu - tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek - najsłynniejszego kąpieliska przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8
TEL AWIW - KATOWICE Wczesne wykwaterowanie z hotelu (kawa+ciasto). Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo - paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy.
Cena zawiera
Bilet lotniczy Katowice - Tel Awiw - Katowice, opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej - zgodnie z programem wycieczki, 2 posiłki dziennie, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu.
Cena nie zawiera
Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodnika, biletów wstępu, kosztów realizacji programu - 170 USD) 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie 2. Zakwaterowanie w Tyberiadzie oraz w Betlejem w hotelach klasy turystycznej. 3. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia, zamiast śniadania kawa+ciastka. 4. Możliwość zakwaterowania w Jerozolimie zamiast Betlejem - dopłata 500 PLN 5. Cena za dziecko 2-12 z dwiema os dorosłymi - 2550 PLN 6. Dopłata do pokoju 1 osobowego - 600 PLN 7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3, 9 Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. 8. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3, 2 % wartości imprezy 9. Promocje nie łączą się ze sobą. Ilość miejsc w każdym wylocie ograniczona 10. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu 11. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób
12. ubezpieczenie zawarte w ofercie
KL Z CHOROBAMI PRZEKLEKŁYMI - 50 000 EURO, NNW - 15 00 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN, OC - 30 000 EURO
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Tel Awiw

 
21.04.2017 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
 
22.04.2017 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
 
23.04.2017 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 23 km/h
 
24.04.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 18 km/h
 
25.04.2017 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
18° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 21 km/h
 
26.04.2017 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 19 km/h
 
27.04.2017 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 15 km/h
 
28.04.2017 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 18 km/h
 
29.04.2017 (sobota)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 17 km/h
 
30.04.2017 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 20 km/h
 
01.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 20 km/h
 
02.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 20 km/h
 
03.05.2017 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 19 km/h
 
04.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 19 km/h
 
05.05.2017 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień wylotu
06.05.2017 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień 1
07.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 2
08.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 3
09.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 4
10.05.2017 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień 5
11.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 6
12.05.2017 (piątek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 20 km/h
Dzień powrotu
13.05.2017 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 22 km/h
 
14.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 22 km/h
 
15.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
 
16.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 20 km/h
 
17.05.2017 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 18 km/h
 
18.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 20 km/h
 
19.05.2017 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 20 km/h
 
20.05.2017 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 21 km/h
 
21.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 20 km/h
 
22.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 19 km/h
 
23.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 21 km/h
 
24.05.2017 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 20 km/h
 
25.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 20 km/h
 
26.05.2017 (piątek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 19 km/h
 
27.05.2017 (sobota)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 19 km/h
 
28.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 21 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Tel Awiw

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
17 18 20 24 26 29 31 31 30 28 24 19
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
17 °
18 °
20 °
24 °
26 °
29 °
31 °
31 °
30 °
28 °
24 °
19 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
9 9 11 14 18 21 24 24 23 19 15 11
Temperatura w nocy (°C)
9 °
9 °
11 °
14 °
18 °
21 °
24 °
24 °
23 °
19 °
15 °
11 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 19
 • 18
 • 24
 • 27
 • 30
 • 30
 • 31
 • 30
 • 29
 • 28
 • 24
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 19
 • 18
 • 24
 • 27
 • 30
 • 30
 • 31
 • 30
 • 29
 • 28
 • 24
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 110
 • 80
 • 38
 • 13
 • 2
 • 0
 • 0
 • 6
 • 1
 • 11
 • 45
 • 88
Średnieopady (mm)
 • 110
 • 80
 • 38
 • 13
 • 2
 • 0
 • 0
 • 6
 • 1
 • 11
 • 45
 • 88
Ilość dni
deszczowych
 • 12
 • 10
 • 7
 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 3
 • 6
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 12
 • 10
 • 7
 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 3
 • 6
 • 10