Fostertravel.pl

Portugalia od deski do deski

Wycieczka objazdowa - Portugalia
Wycieczki objazdowe
Last minute
Trasa: Faro » Lizbona » Algarve » Obidos » Nazare » Aveiro » Porto » Coimbra » Fatima » Cabo da Roca » Cascais
Trwa weryfikacja ceny...

Skonfiguruj swoją ofertę

Opis i szczegóły oferty

Kategoria
***
Opis oferty
 
Do dyspozycji gości
Na miejscu w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.
Pokoje 3 osobowe dostępne na potwierdzenie.
Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości
Na miejscu w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.
Pokoje 3 osobowe dostępne na potwierdzenie.
Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Program

DZIEŃ 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Sintry (UNESCO), która w XIX wieku była jedną z pierwszych kolebek architektury romantycznej w Europie. Zapraszamy do zwiedzenia Palacio Nacional - położonego w samym sercu miasta Pałacu Narodowego, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Portugalii. Jego charakterystyczne kominy widnieją na większości pocztówek z Sintry, a sam pałac kryje we wnętrzach wiele pięknych i cennych przedmiotów oraz dekoracji. W przeszłości był on najczęściej wybieraną siedzibą królewską w Portugalii i pozostawał w nieustannym użyciu od XV wieku do upadku monarchii w 1910 roku. W czasie wolnym warto spróbować typowych miejscowych specjałów - ciastek serowych queijadas. Przejazd na Cabo da Roca - przylądek skały - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy, a następnie panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z modnych kurortów. Poza plażą, w centrum miasteczka znajdziemy pełne kawiarni i sklepów, małe urokliwe uliczki, wyłożone calçada portuguesa z których słynie Cascais. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony (ok. 400 km). Wieczorem dla chętnych, dodatkowo płatny wieczór fado (ok. 55 EUR/os).

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii. Zobaczymy typowe dzielnice - Baixa i Alfama, misterną konstrukcję windy Santa Justa, plac Rossio, słynny deptak Rua Augusta, katedrę oraz zamek São Jorge - jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Lizbony, położony na najwyższym wzgórzu w mieście. Poznamy dzielnicę Belem slynącą z wieży Belem i klasztoru Hieronimitów (UNESCO) – zbudowanego dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii oraz Pomnika Odkrywców symbolizującego dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98 ze wspaniałym oceanarium Pavilhão dos Oceanos. Misją oceanarium jest promowanie wiedzy o oceanach oraz przypominanie opinii publicznej o obowiązku ochrony dziedzictwa naturalnego poprzez zmianę codziennych nawyków. Kolacja i nocleg w hotelu (ok. 50km).

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejedziemy do jednego z najbardziej malowniczych miasteczek w Portugalii - Obidos. W obrębie średniowiecznych murów znajdziemy dobrze zachowany zamek, zaliczany do siedmiu cudów Portugalii (obecnie hotel), labirynt wąskich uliczek z białymi domami, sklepiki z pamiątkami, niewielkie restauracje oraz kolorowe bugenwille i kwitnące drzewka cytrusowe, które oczarowują spacerujących. Polecamy skosztować lokalnego likieru wiśniowego – ginja, serwowanego w czekoladowym kubeczku. Kolejnym punktem programu będzie Coimbra. Spacer po mieście, przez które przebiega najczęściej uczęszczana portugalska droga do Santiago de Compostela. Zobaczymy: kościół Santa Cruz- w 2003 roku uznany jako Panteon Narodowy, imponującą katedrę Sé, najstarszy uniwersyt w kraju, ogród botaniczny, akwedukt São Sebastião. Na zakończenie dnia udamy się do Aveiro, nazywanego często portugalską Wenecją ze względu na lagunę oraz sieć kanałów, które nadają Aveiro szczególny charakter. Symbolem miasta są także słodycze z jajek i cukru – ovos moles, sprzedawane w drewnianych beczkach lub zawijane w chrupiący wafel o różnych kształtach. Rejs kanałami Aveiro na typowych, lokalnych, kolorowych łodziach moliceiros. Następnie przejazd do hotelu na kolację i nocleg w okolicach Bragi (ok. 420 km).

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Viana do Castelo - miasta, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza. Spacerując, dotrzemy do Praça da República, serca miasta. To tutaj znajduje się budynek Misericordia i fontanna z XVI wieku, a także stary ratusz. Zatrzymamy sie także na wzgórzu Santa Luzia, w miejscu z pocztówkowym widokiem na miasto oraz ujście rzeki Lima do Oceanu Atlantyckiego. Następnie pojedziemy do Guimarães uważanego za kolebkę Portugalii. Historyczne centrum miasta, związane z formacją i tożsamością kraju, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Żelazne balkony, granitowe ganki, dworki, łuki łączące wąskie uliczki i wieże nadają Guimarães wyjątkową atmosferę. Zobaczymy masywne mury Castelo de Guimaraes, jednego z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych średniowiecznych zamków w Portugalii oraz główny plac miasta - Largo da Oliveira. . Udamy się także do Bragi, jednego z najstarszych miast Portugalii, pełnego kultury i tradycji, gdzie historia i religia współistnieją z rozwojem i przemysłem technologicznym. Podczas spaceru zobaczymy najstarszą katedrę w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta- Praca da Republica. Na koniec zwiedzania przejazd do sanktuarium Bom Jesus do Monte, ikony miasta, z monumentalnymi schodami, fontannami i barokowymi posągami (UNESCO) oraz niesamowitym widokiem na Bragę. Powrót do hotelu (ok 190 km).

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Porto. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Torre Dos Clerigos - najwyższą wieżę w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stację São Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos, Cais da Ribeira -najbardziej gwarne miejsce Porto, arcydzielo ludzkiej kreatywności, harmonijnie połączone z rzeką Douro, wpisane na listę UNESCO. W programie także wizyta w bodedze, gdzie poznamy proces produkcji wina porto oraz degustacja. Podczas rejsu po rzece Douro będziemy podziwiać konstrukcje sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie przejedziemy do dawnego opactwa Cystersów w Alcobaça (UNESCO). Jest to przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnia czy krużganki. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Fatimy (ok 330 km)..

DZIEŃ 7

Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Fatimskim, jednym z najbardziej znanych ośrodków kultu maryjnego na świecie. Czas wolny na Placu Modlitwy, który jest centralnym miejscem sanktuarium, ograniczonym z jednej strony przez bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z 65-metrową wieżą dzwonniczą i bazylikę Trójcy Przenajświętszej z drugiej. Dla chętnych wycieczka do Tomar znanego ze wspaniale zachowanego zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO), gdzie do dziś można poczuć wyjątkową atmosferę pełnej tajemnic przeszłości (ok.30 EUR/os i bilet wstępu ok. 10 EUR). Po południu powrót na południe Portugalii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Algarve (ok 410 km).

DZIEŃ 8

Śniadanie i wykwaterowanie.
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie,transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
- Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w rejonie Algarve, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Bradze, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
"
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje:kosztów biletów wstępów, napiwków, systemu TGS, opłat rezerwacyjnychitd(kwota ok 205euro.– płatna u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień), Porto (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Bradze (ok.2 Eur/os/dzień) i rejonie Algarve (ok 1,5 EUR/os/dzień).
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
W przypadku późnego wylotu możliwe jest skorzystanie z wycieczki fakultatywnej (płatne u pilota na miejscu).
"
Meta description
Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Tomar, Alcobaca • średniowieczne Guimaraes i Obidos • Aveiro - portugalska Wenecja • fatimskie sanktuarium • winne Porto • królewska Sintra • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.
Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998