Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Serce Argolidy

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 107543/123

Kliknij aby aktywować
Serce Argolidy
Zdjecie: 1 z 8
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta niedostępna
Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
Dowolny

Podróż z:

Nie znaleziono terminów dla oferty
Zadzwoń do nas. 22 451 00 00 lub 801 00 31 21

Napisz do nas.

Kliknij aby aktywować

Kategoria

Region

Grecja /

Opis oferty

Nemea • Kalawrita • Wąwóz Vouraikos • Ateny • Kanał Koryncki • Starożytny Korynt • Epidauros • Nafplion • Mykeny • Sparta • Mistra • Monemvassia • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathia • Jaskinie Dirou • Kalamata • Pylos • Methoni • Starożytna OlimpiaPeloponez to kolebka europejskiej kultury. O dawnych czasach opowiadają antyczne świątynie i pamiątki z okresu pierwszych chrześcijan. Ten najdalej wysunięty na południe półwysep Grecji zachwyca różnorodnością: lazurowe morze, gaje oliwne, góry i bogactwo stylów architektonicznych. W programie wycieczki są światowej sławy zabytki z listy UNESCO, podziemny świat Jaskini Dirou i wycieczka kolejką przez wąwóz Vouraikos. Przenieś się w czasy starożytnej Hellady i pokochaj greckie klimaty. Warto przedłużyć wakacje o wypoczynek na Peloponezie, oczywiście w hotelu z oferty ITAKI. Łączna trasa w Grecji: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Dzień 1. .

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Kalamaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.
  Dzień 2. . nemeakalawritawźwóz vouraikosateny (trasa: ok. 300 km)Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w słynnej winnicy w NEMEIzwiedzanie fabryki i piwnicy z winami. W programie degustacja wina i przekąsek. Przejazd do KALAWRITY. Droga wiedzie w pobliżu ważnych historycznie klasztorów, takich jak Agias Lavras i Megalo Spileo. Przejazd kolejką wąskotorową przez WźWÓZ VOURAIKOS, na trasie Diakofto
 • Kalawrita biegnącą na wysokości ok. 700 m n.p.m. Przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na najwyższe wzniesienie ATEN
 • Likavittos. Idealne miejsce do obserwacji zachodu słońca, a także panoramy Aten po zmroku, z podświetlonym Akropolem. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3. . ateny (trasa: ok. 100 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike i Propyleje. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym gmachu znajdują się rzeźby, fragmenty budowli i artefakty odnalezione na pobliskim akropolu (m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu). Objazd panoramiczny miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
  Dzień 4. . kanał korynckistarożytny koryntepidaurosnafplionmykeny (trasa: ok. 130 km)Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4 km i zaledwie 21 m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o pomyśle jego wybudowania sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, według legendy założonego przez mitologicznego Syzyfa. Na terenie wykopalisk archeologicznych można podziwiać m.in. Agorę rzymską, grecką Świątynię Apollina i fontannę Pejrene. Przejazd przez Agrolidę do EPIDAUROS. Zwiedzanie: starożytny amfiteatr i święty krąg boga medycyny Asklepiosa. Przejazd do NAFPLION. Spacer po romantycznym miasteczku nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Dzień 5. . sparta - mistra - monemvassia (trasa: ok. 270 km)Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w SPARCIE, potężnym niegdyś mieście-państwie o bogatej historii i tradycji. Słynne "wychowanie spartańskie" wzięło się od surowej służby wojskowej, do której byli włączani już mali chłopcy. Przejazd i zwiedzanie pobliskiej miejscowości MISTRA. z tak okazałymi budowlami, jak m.in. Pałac Despotów, kościoł Agia Sofia, Mitropolis, klasztorami Pandánassa i Wrontochion. Przejazd do MONEMVASSII, gdzie widoczne są wpływy bizantyjskie, tureckie oraz weneckie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
  Dzień 6. . gerolimenasprzylźdek tenarovathiajaskinie dirou (trasa: ok. 180 km)Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczej wioski GEROLIMENAS. Przy wąskich uliczkach wznoszą się wieżowe domy z kamienia. Czas wolny. Przejazd w kierunku PRZYLźDKU TENARO, najbardziej wysuniętego na południe punktu Peloponezu. W czasie II Wojny Światowej, w okolicy miała miejsce bitwa morska. Przejazd przez miejscowość VATHIA, położoną na zboczu wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże i ruiny zamku Vathia. Przejazd do JASKIŃ DIROU. Zwiedzanie podziemnych jezior i jaskiń, zamieszkiwanych w czasach prehistorycznych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
  Dzień 7. . kalamatapylosmethonistarożytna olimpia (trasa: ok. 220 km)Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w jednym z największych miast na Półwyspie Peloponeskim, KALAMACIE. Region słynie w Grecji z produkcji oliwy, a tawerny serwują lokalne przysmaki. Czas wolny. Wizyta w PYLOS, a następnie przejazd do METHONI, uroczego, portowego miasteczka znanego z ogromnej twierdzy. Znajdują się tu ruiny domów, katedry, tureckiej łaźni oraz kamiennej grobli będącej łącznikiem z dobrze zachowanym fortem. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Najokazalszym zabytkiem jest Stadion Olimpijski, mogący pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m. in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecjiświątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 8. .

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

Świadczenia

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, tour guide: ok. 180 EUR, bilet na przejazd kolejką Diakofto-Kalawrita: ok. 10 EUR/w jedną stronę, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką na punkt widokowy Likavittos w Atenach: ok. 19 EUR.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem w wybranym kierunku.