Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Skarby kultury chińskiej

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 24403/38

Lekkie zachmurzenie

28°C Lekkie zachmurzenie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Skarby kultury chińskiej
Zdjecie: 1 z 18
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 15.06.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 15.06.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
8 dni
15.06.2021 - 23.06.2021
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
8 dni
(15.06 - 23.06.2021)
Zmień
15 czerwca 2021
(wtorek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
wto 15.06.2021  
Warszawa - Beijing
 
śro 23.06.2021  
Singapore - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (pokoj 2-osobowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

323,82
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
8 572
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

8 572,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Ramowy program Dzień 1
Warszawa
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego do Pekinu (z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych).
Dzień 2
Pekin ok. 50 km
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek, a następnie wizyta w Letnim Pałacu z licznymi cesarskimi pawilonami wkomponowanymi w piękno naturalnego krajobrazu. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji wraz z pokazem tańca.
Dzień 3
Pekin- Wielki Mur ok. 170 km
Śniadanie. Wyprawa na Wielki Mur i zwiedzanie grobowca jednego z cesarzy dynastii Mingów. Wizyta w warsztacie chińskiego rzemiosła - Cloisonne, a następnie wizyta w chińskim centrum zielarskim, gdzie będzie możliwość doświadczenia sztuki chińskiego masażu. Powrót do Pekinu. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji.
Dzień 4
Pekin- Suzhou ok. 1200 km
Śniadanie. Wizyta na Placu Niebiańskiego Spokoju, największym chińskim placu miejskim, a następnie zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego w Zakazanym Mieście. Pobyt w Świątyni Nieba, jednym z największych symboli Pekinu. Udział w pokazie produkcji pereł. Wczesna kolacja a następnie transfer na stację kolejową w Pekinie na przejazd nocny do Suzhou ( 4 osoby w przedziale, miejsca sypialne).
Dzień 5
Suzhou ok. 30 km
Poranny przyjazd do Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Państwa Środka, transfer do hotelu na śniadanie oraz krótki odpoczynek. Wizyta w ogrodzie Mistrza Sieci, jednym z najcudowniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, a następnie zwiedzanie Bramy Panmen oraz fabryki Jedwabiu w Suzhou, kolacja.
Dzień 6
Wuzhen- Hangzhou ok. 180 km
Śniadanie. Transfer do antycznego miasta wodnego Wuzhen, wycieczka krajoznawcza po Wuzhen, transfer do Hangzhou, kolacja.
Dzień 7
Hangzhou- Szanghaj ok. 200 km
Śniadanie, pobyt nad Jeziorem Zachodnim, herbata na tarasie w Lonjing, zwiedzanie Świątyni Lingying, a następnie Wieży 6 Harmonii, transfer do Szanghaju na kolację oraz nocleg.
Dzień 8
Szanghaj ok. 50 km
Śniadanie. Pobyt w ogrodzie Yuyuan, Świątyni Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Zwiedzanie ulicy handlowej Nanjing oraz dzielnicy Bund ( Nadbrzeże), pożegnalna kolacja.
Dzień 9
Szanghaj- Warszawa ok. 50 km
Śniadanie. Odlot do Polski (przez jeden z portów europejskich). Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.
Cena zawiera
Bilet lotniczy Warszawa-Pekin/Szanghaj-Warszawa, zakwaterowanie w hotelu 3* w pokoju 2 osobowym, wyżywienie - śniadania oraz kolacje (1 szklanka napoju np. napoje słodkie, lokalne piwo, woda mineralna), transfer autokarem z klimatyzacją, bilet kolejowy na przejazd pociągiem na trasie Pekin/ Suzhou, realizacja programu zwiedzania, opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota (przy wyjazdach grupowych min. 16 os.), ubezpieczenie AXA Świat KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.
Cena nie zawiera
Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
(w kwocie min. 190 USD/ osoba), napiwków (w kwocie min. 70 USD/ osoba), wydatków własnych.
Uwagi
1 Cena całościowa składa się na kwotę za świadczenia w USD + kwota za bilet lotniczy w PLN. Cena biletu lotniczego do potwierdzenia.
2. Przy wyjazdach do Chin polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Koszt wizy wraz z pośrednictwem to 565 zł/ tryb zwykły. Szczegóły na stronie wizowanie.com
3. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
Ubezpieczenie zawarte w ofercie
Ą Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO
Warunki wjazdowe i pobytu
COVID-2019
Z dniem 6 listopada 2020 r. pasażerowie podróżujący z Polski do Chin (zarówno lotami bezpośrednimi lub z przesiadką) oraz podróżni z innych krajów przesiadający się w Polsce w celu podróży do Chin muszą uzyskać negatywny wynik badania Covid-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR) oraz negatywny wyniku testu IgM na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 nie wcześniej niż 48 godzin przed planowaną podróżą w instytucji wyznaczonej przez Ambasadę ChRL w Polsce oraz wnioskować w Ambasadzie ChRL w Polsce o zaświadczenie o stanie zdrowia. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie osoby z ważnym zaświadczeniem. Zachęcamy do kontaktu z Ambasadą ChRL w Polsce w celu uzyskania szczegółów.
W trakcie przekraczania granicy przez osoby uprawnione podróżni poddawani są kontroli medycznej, w tym badaniom na obecność Covid-19.
Podróżni po przekroczeniu granicy są zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny na własny koszt w wyznaczonym przez władze miejscu.
Podróżni, u których stwierdzono po przylocie do Chin obecność wirusa Covid-19 lub w przypadku stwierdzenia przypadku bezobjawowego będą podlegali hospitalizacji, a następnie 28-dniowej kwarantannie w wyznaczonym przez władze miejscu na własny koszt, której zakończenie będzie możliwe w przypadku ostatecznie negatywnego wyniku testu PCR.
Osoby podróżujące z dziećmi muszą liczyć się z tym, że w razie stwierdzenia obecności wirusa u dziecka (także w postaci bezobjawowej), będzie one skierowane do szpitala bez możliwości towarzyszenia mu przez rodzica czy choćby sporadycznego bezpośredniego kontaktu.
W przypadku skierowania na kwarantannę w wyznaczonym przez władze miejscu, wedle dotychczasowych zasad i praktyki, z dziećmi do lat 14 może przebywać jeden z rodziców.
Dzieci powyżej lat 14 mogą zostać skierowane do osobnych pomieszczeń i spędzają całą kwarantannę w odosobnieniu.
Przed przyjazdem do Chin zalecane jest skontaktowanie się z najbliższą Ambasadą ChRL, instytucją organizującą pobyt, uczelnią, hotelem lub właścicielem mieszkania w celu potwierdzenia możliwości przyjazdu oraz szczegółowych warunków dalszego pobytu.
Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronie Polska w ChRL
UWAGA !!
Od 15.11.2019 podczas składania wniosku o wizę skanowane są odciski palców (1 raz na 5 lat), co oznacza, że każda osoba występująca o wizę musi osobiście pojawić się w Centrum Wizowym. Nasze biuro nadal będzie pomagać Państwu w uzyskaniu wiz, jednakże procedura ulega pewnemu skomplikowaniu. Osoby pragnące skorzystać z naszej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy - wyjaśnimy szczegóły
?
Pośredniczymy w wyrabianiu wizy turystycznej do Chin. Istnieje także możliwość uzyskania za naszym pośrednictwem wizy biznesowej oraz studenckiej na zapytanie.
?
Wymagane dokumenty do wizy turystycznej do Chin
2 zdjęcia paszportowe (na wprost)
1 wypełniony formularz do wniosku wizowego
zdjęcie w postaci elektronicznej (wymagania dotyczące zdjęcia poniżej)
rezerwacja lotnicza
program podróży z adresami hoteli (pełny adres) /rezerwacja hotelu
ksero strony ze zdjęciem z paszportu
paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju
?Czas oczekiwania 1 tydzień - tryb zwykły, 3 dni robocze ambasady
Cena wizy wraz z opłatą za wizowanie 565 PLN/os. - tryb zwykły, 765 PLN/os. - tryb expresowy
Opłata za wysyłkę zwrotną dokumentów kurierem - 20 zł
?
UWAGI !!!
Nie ma możliwości odebrania paszportu we wcześniejszym terminie po uprzednim jego złożeniu w trybie zwykłym.
Ponowne aplikowanie oznacza powtórną opłatą wizową.
Paszport musi mieć wolnych co najmniej 3 kartki (muszą być obok siebie), aby wiza mogła zostać wklejona do paszportu.
Nie wolno posiadać wiz, stempli z państw Afryki Zachodniej i Środkowej z ostatnich 3 miesięcy w paszporcie.
Prosimy o informację o wszelkich wcześniejszych planowanych podróżach, przed wjazdem do Chin.
Wiza wydawana jest na 30 dni.
Wymagania dotyczące zdjęć
zdjęcie papierowe - paszportowe, wymiary 33 * 48 mm na wprost na białym tle
zdjęcie elektroniczne - plik jpg o wielkości 40-120 KB o wymiarach od 354 pixele (szer) * 472 pixele (wys) do 420*560 pixeli
dodatkowe bardziej szczegółowe wymagania co do zdjęć przesyłamy na życzenie
?
Procedura wizowa
po przesłaniu do nasz na adres wizowanie@konsorcjum.com.pl formularza, skanu paszportu i zdjęcia w postaci elektronicznej oraz potwierdzenia rezerwacji lotniczej i hotelowej otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia dokumentów i informację o sposobie zapłaty.
Gwarancja niezmienności ceny
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.
Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Szanghaju

31.05.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 16 km/h
01.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 20 km/h
02.06.2021 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
03.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 16 km/h
04.06.2021 (piątek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 15 km/h
05.06.2021 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
06.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 19 km/h
07.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 18 km/h
08.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 18 km/h
09.06.2021 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 19 km/h
10.06.2021 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h
11.06.2021 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
27° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 11 km/h
12.06.2021 (sobota)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 10 km/h
13.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 11 km/h
14.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień wylotu
15.06.2021 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 1
16.06.2021 (środa)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Pochmurno
22° C Pochmurno
Wilgotność 67 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 2
17.06.2021 (czwartek)
Lekki deszcz
28° C Lekki deszcz
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 76 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 3
18.06.2021 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
24° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 4
19.06.2021 (sobota)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 5
20.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Miejscowo przelotny deszcz
22° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 74 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 6
21.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 7
22.06.2021 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 78 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 8
23.06.2021 (środa)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Lekki przelotny deszcz
23° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 72 %
Wiatr: 13 km/h
24.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Mgliście
23° C Mgliście
Wilgotność 68 %
Wiatr: 12 km/h
25.06.2021 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekki przelotny deszcz
23° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 77 %
Wiatr: 20 km/h
26.06.2021 (sobota)
Lekki deszcz
26° C Lekki deszcz
Lekka mżawka
22° C Lekka mżawka
Wilgotność 79 %
Wiatr: 15 km/h
27.06.2021 (niedziela)
Umiarkowany deszcz
27° C Umiarkowany deszcz
Lekki deszcz
23° C Lekki deszcz
Wilgotność 83 %
Wiatr: 12 km/h
28.06.2021 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Pochmurno
24° C Pochmurno
Wilgotność 80 %
Wiatr: 14 km/h
29.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Przelotny ulewny deszcz
24° C Przelotny ulewny deszcz
Wilgotność 81 %
Wiatr: 16 km/h
30.06.2021 (środa)
Lekkie zachmurzenie
30° C Lekkie zachmurzenie
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
24° C Umiarkowany lub znaczny ...
Wilgotność 80 %
Wiatr: 11 km/h
01.07.2021 (czwartek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Mgliście
24° C Mgliście
Wilgotność 79 %
Wiatr: 10 km/h
02.07.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
32° C Umiarkowany lub znaczny ...
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 73 %
Wiatr: 12 km/h
03.07.2021 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 13 km/h
04.07.2021 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 11 km/h
05.07.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 15 km/h
06.07.2021 (wtorek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 72 %
Wiatr: 12 km/h
07.07.2021 (środa)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 15 km/h
08.07.2021 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
31° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 13 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Pekinie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
2 6 13 21 27 31 32 31 26 20 10 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
2 °
6 °
13 °
21 °
27 °
31 °
32 °
31 °
26 °
20 °
10 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-9 -5 1 8 14 19 22 21 15 7 -1 -6
Temperatura w nocy (°C)
-9 °
-5 °
1 °
8 °
14 °
19 °
22 °
21 °
15 °
7 °
-1 °
-6 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 28
 • 26
 • 27
 • 24
 • 21
 • 16
 • 13
 • 16
 • 19
 • 23
 • 25
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Średnieopady (mm)
 • 4
 • 5
 • 17
 • 26
 • 44
 • 72
 • 186
 • 157
 • 55
 • 35
 • 12
 • 3
Ilość dni
deszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 3
 • 2
 • 4
 • 6
 • 10
 • 14
 • 18
 • 15
 • 11
 • 8
 • 5
 • 2