Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Skarby Oceanu Indyjskiego - zwiedzanie Sri Lanki

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 24399/38

Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz

27°C Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Skarby Oceanu Indyjskiego - zwiedzanie Sri Lanki
Zdjecie: 1 z 18
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 15.09.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 15.09.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
8 dni
15.09.2021 - 24.09.2021
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
8 dni
(15.09 - 24.09.2021)
Zmień
15 września 2021
(środa)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
śro 15.09.2021  
Warszawa - Colombo
 
pią 24.09.2021  
Colombo - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (pokoj 2-osobowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

359,80
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
10 164
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

10 164,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa, wylot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych.
DZIEŃ 2. WARSZAWA - KOLOMBO - WAIKKAL
Przylot do Kolombo. Powitanie na lotnisku przez przedstawiciela lokalnego kontrahenta, zapoznanie z przewodnikiem wycieczki, przejazd do miasta Waikkal. Kolacja i nocleg w hotelu Ranweli Holiday Village (4*).
DZIEŃ 3. WAIKKAL - PINNAWALA - ANURADHAPURA - DAMBULLA
Po śniadaniu przejazd do Pinnawala na zwiedzanie sierocińca dla słoni, których liczba wynosi już ponad 40, wliczając małe słonie przywiezione z różnych miejsc oraz słonie urodzone w ramach programu hodowlanego. Następnie przejazd do Anuradhapura - najpiękniejszego z antycznych miast Sri Lanki. Największym skarbem miasta są monumenty w półkolistym kształcie, zbudowane z małych, suszonych na słońcu cegieł. Najbardziej godny uwagi jest monument Ruvenweli datowany na 2 w. p.n.e., jego średnica wynosi 300 stóp (ok. 100 m), monument Jetawanarama o średnicy 370 stóp (ok. 115 m) oraz Thuparama uświęcający obojczyk Buddy. Inne relikwie to święte drzewo Bo- mówi się, że wyrosło z gałązki drzewa, pod którym Budda został oświecony. Zostało zasiane 2250 lat temu i jest najstarszym historycznym drzewem na świecie. Przejazd do Dambulla. Kolacja i nocleg w hotelu Saunter Paradise Hotel (3*).
DZIEŃ 4. DAMBULLA - POLONNARUWA - SIGIRIYA - DAMBULLA
Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa. Miasto to średniowieczna stolica Sri Lanki w 11- 13 w. W czasie panowania królów Vijaybahu 1, Parakramabahu 1 i Nissankamalla w Polonnaruwa nastąpiło wielkie polityczne, ekonomiczne i socjalne odrodzenie państwa. Zabytki tutaj są lepiej zachowane niż w Anuradhapura. Do ciekawszych należą Pomnik Parakrama, pałace królewskie, sala audytorium, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka, Tivanka. Następnie przejazd do Sigiriya, miasta w którym znajduje się "Forteca w niebie" z 5 w., prawdopodobnie jest ona najpiękniejszym cudem na wyspie. Znana także jako Lwia Skała od pomnika wielkiego lwa, który stał przed wejściem. Forteca otoczona jest obronną, potrójną fosą, w której wyrasta olbrzymia skała, mająca wysokość 500 stóp (ok. 150 m). Na jej szczycie znajdują się wystawne pałace i ogrody oraz basen. W jednej z klatek schodowych przetrwało jedyne znane antyczne malowidło Sinhala, w formie fresków przedstawiających naturalnych rozmiarów dziewczynę. Zachowało swoją świeżość i delikatność oryginalnych barw. Powrót do hotelu w Dambulla. Nocleg w hotelu Saunter Paradise Hotel (3*).
DZIEŃ 5. DAMBULLA - MATALE - KANDY
Po śniadaniu przejazd do świątyni Dambulla. Jest to największy i najlepiej zachowany kompleks świątynny na Sri Lance. Wieże skalne górują na wysokość 160 m nad otaczającymi je równinami. W okolicy znajduje się ponad 80 jaskiń. Główne atrakcje znajdują się w pięciu z nich, które zawierają posągi i obrazy związane z Buddą Siakjamuni. W sumie kompleks zawiera 153 posągi Buddy, 3 posągi królów Sri Lanki i cztery posągi bogów i bogiń. Te ostatnie to rzeźby Wisznu i Ganeśy. Malowidła ścienne zajmują powierzchnię aż 2100 metrów kwadratowych. Przedstawienia na ścianach jaskiń to m.in. pokusa demona Mara i pierwsze kazanie Buddy. W drodze do Kandy odwiedzimy miasto Matale, a w nim Ogród Przypraw. W ogrodach tych znajdziemy cynamon, kardamon, pieprz oraz wiele innych drzew, roślin i pnączy. Istnieje również możliwość kupna tych przypraw na miejscu. Zostaną nam objaśnione zasady pielęgnowania roślin oraz zastosowanie ich w przygotowywaniu posiłków. Odwiedzimy także Batik Factory, gdzie zobaczymy produkcję pięknych nadruków metodą Batik, pochodzącej z Indonezji. Gdy dotrzemy do Kandy, wstąpimy do Temple of the Tooth Relic - świątyni, w której znajduje się święty relikt zęba Buddy. Miasto Kandy zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, również dzięki obecności tej świątyni. Wieczorem pokaz tańca. Kolacja i nocleg w hotelu Serene Grand Hotel (3*).
*Aby wejść do świątyni ubranie powinno zakrywać kolana i ramiona.
DZIEŃ 6. KANDY - PERADENIYA - PLANTACJA HERBATY - NUWARA ELIYA
Po śniadaniu wyjeżdżamy do Królewskich ogrodów botanicznych w Peradeniya. Ogrody obejmują powierzchnię 174 akrów. Znajduje się w nich ponad 5000 gatunków drzew i roślin. Niektóre są endemitami tropikalnego świata. Ogród Przypraw i Dom Orchidei należą do najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Następnie pojedziemy do Nuwara Eliya, po drodze odwiedzając plantację herbaty. Nuwara Eliya- "Mała Anglia" Sri Lanki, położona na tle pięknych gór, dolin, wodospadów i plantacji herbaty. Powinna być jednym z najzimniejszych miejsc na Sri Lance, ale w rzeczywistości jest jak wiosenny dzień w Anglii, chociaż temperatura w nocy spada. Wszędzie w okolicy Nuwara Eliya można dostrzec wpływy brytyjskie. Domy są jak wiejskie chatki w stylu dworków królowej Anny. Kolacja i nocleg w hotelu Oakray Tea Bush Hotel (3*).
DZIEŃ 7. NUWARA ELIYA - ELLA - YALA
Po śniadaniu przejazd do Ella, gdzie odwiedzimy Szczyt Małego Adama. To popularny punkt pieszych wędrówek, widoki są fenomenalne w regionie znanym z plantacji herbaty i spektakularnych pasm górskich. Następnie przejazd do Yala, gdzie udamy się na wycieczkę jeepem po Parku Narodowym. Park ten ma 378 mil kwadratowych powierzchni o został założony w 1938 roku, z pierwotnie rezerwy strzeleckiej. Jest to najbardziej znany i doskonale rozwinięty park, w którym można zobaczyć dzikie zwierzęta m.in. lamparty, słonie, dziki, bawoły, krokodyle oraz ok. 130 gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu Elephant Reach (3*).
DZIEŃ 8. YALA - GALLE - BEACH HOTEL
Przejazd do Galle, historycznego miasta Sri Lanki, będącego niegdyś głównym portem. Odwiedzimy piękne stare miasto i latarnię morską. Latarnia ta została zbudowana w 1939 roku i jest ona najstarszą latarnią morską w kraju. Oczarowuje turystów wspaniałym widokiem na ocean. Przejazd do hotelu na plaży Mermaid Hotel (4*) na zasłużony wypoczynek. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 9. BEACH HOTEL - KOLOMBO
Po śniadaniu przejazd do Kolombo. Podczas tej wycieczki zobaczymy zatłoczone dzielnice handlowe, a także wysadzaną drzewami dzielnicę mieszkalną, Cinnamon Gardens. Odwiedzimy dawne brytyjskie centrum administracyjne i garnizon wojskowy, Sea Street- dzielnicę złotników w sercu Pettah, hinduską świątynię z wyszukanymi rzeźbami kamiennymi oraz kościół holenderski Wolvendaal datowany na 1749 r. Odwiedzimy także międzynarodowa salę konferencyjną pamięci Bandaranaike i zobaczymy replikę statuy Buddy Aukana i Plac Niepodległości. Następnie przewidziany jest krótki czas na zakupy. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
DZIEŃ 10. WARSZAWA
Przylot do Polski, zakończenie świadczeń.
Cena zawiera
Bilet lotniczy Warszawa-Kolombo-Warszawa w kwocie 2650 zł, wszystkie niezbędne transfery, zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, wyżywienie HB, transport klimatyzowanym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 13 zł/osoba, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/osoba.
Cena nie zawiera
Opłat wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 150 USD/osoba-płatnych na miejscu, taksy lotniskowej przy wylocie ok. 11 USD, opłaty za fotografowanie i nagrywanie w zwiedzanych obiektach, transferu do hotelu Mermaid Hotel (4*), wydatków osobistych, napiwków, kosztów wizy turystycznej, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3, 2%.
Uwagi
1. Z dniem 1 stycznia 2012 roku władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu (ETA), która wymagana jest dla każdego kto chce przybyć na Sri Lankę. Wymagane dokumenty do wizy to wypełniony formularz wizowy oraz skan paszportu. W związku z czasowym zniesieniem przez rząd Sri Lanki opłaty za wizę, aktualna wysokość opłaty za wizowanie wynosi (do odwołania) 90 zł (poprzednio 220 zł) Konsorcjum pośredniczy w uzyskaniu wizy. Koszt pośrednictwa to 90 PLN. Szczegóły nahttp://www.wizowanie.com.
2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).
3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.
4. Możliwość dopłaty do hotelu 4*. Kalkulacja na zapytanie.
5. Oferta została skalkulowana na min. 2 uczestników. Możliwość kalkulacji wyjazdu dla innej liczby uczestników na zapytanie.
6. W hotelach Saunter Paradise Hotel, Oakray Tea Bush Hotel i Elephant Reach w okresie 01.07.2021-31.08.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc. W hotelu Ranweli Holiday Village w okresie 01.07.2021-31.08.2021 obowiązuje dopłata 20 USD/pokój/noc oraz w okresie 01.09.2021-31.10.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc. W hotelu Serene Grand Hotel w okresie 08.04.2021-15.08.2021 obowiązuje dopłata 30 USD/pokój/noc. W hotelu Mermaid Hotel w okresie 23.07.2021-08.08.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc oraz w okresie 09.08.2021-31.10.2021 obowiązuje dopłata 5 USD/pokój/noc.
7. Możliwość organizacji wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem za dopłatą w wysokości 220 USD/osoba w pokoju 2-osobowym, 440 USD/osoba w pokoju 1-osobowym, 145 USD/3 osoba w pokoju 2-osobowym.
8. Możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt na Malediwach oraz na Sri Lance, oferta przygotowywana na zapytanie.
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
Covid-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stroniehttp://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia
Międzynarodowy ruch lotniczy na Sri Lance pozostaje zawieszony. Do odwołania zawieszono wszystkie dotychczas wydane wizy. Wizy turystyczne nie są wydawane. Informacje na temat przedłużania wiz dla osób przebywających na Sri Lance dostępne są na stronie internetowej eservices.immigration.gov.lk.
Aktualności dot. sektora turystycznego publikowane są na stroniehttp://www.sltda.gov.lk.
Aktualne informacje dot. zasad wjazdu i pobytu publikowane są również na stronie Ambasady RP w Nowym Delhi.
Gwarancja niezmienności ceny
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.
Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Nuwara Eliya

31.08.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 12 km/h
01.09.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 11 km/h
02.09.2021 (czwartek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekki przelotny deszcz
20° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 71 %
Wiatr: 10 km/h
03.09.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekki przelotny deszcz
20° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 69 %
Wiatr: 10 km/h
04.09.2021 (sobota)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 11 km/h
05.09.2021 (niedziela)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 66 %
Wiatr: 11 km/h
06.09.2021 (poniedziałek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo przelotny deszcz
20° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 73 %
Wiatr: 11 km/h
07.09.2021 (wtorek)
Lekki przelotny deszcz
26° C Lekki przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 72 %
Wiatr: 12 km/h
08.09.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 75 %
Wiatr: 11 km/h
09.09.2021 (czwartek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
25° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 73 %
Wiatr: 12 km/h
10.09.2021 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 77 %
Wiatr: 11 km/h
11.09.2021 (sobota)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 72 %
Wiatr: 11 km/h
12.09.2021 (niedziela)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo lekki deszcz
20° C Miejscowo lekki deszcz
Wilgotność 73 %
Wiatr: 11 km/h
13.09.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
26° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 72 %
Wiatr: 11 km/h
14.09.2021 (wtorek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 1
15.09.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 2
16.09.2021 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 3
17.09.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 62 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 4
18.09.2021 (sobota)
Lekki przelotny deszcz
27° C Lekki przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 64 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 5
19.09.2021 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
28° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 60 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
20.09.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
28° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 7
21.09.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 8
22.09.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 70 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień powrotu
23.09.2021 (czwartek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 8 km/h
24.09.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
28° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekki przelotny deszcz
20° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 63 %
Wiatr: 10 km/h
25.09.2021 (sobota)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
28° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
19° C Mgliście
Wilgotność 67 %
Wiatr: 9 km/h
26.09.2021 (niedziela)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Lekki przelotny deszcz
20° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 72 %
Wiatr: 8 km/h
27.09.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
28° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 65 %
Wiatr: 9 km/h
28.09.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 72 %
Wiatr: 9 km/h
29.09.2021 (środa)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 66 %
Wiatr: 9 km/h
30.09.2021 (czwartek)
Przelotny ulewny deszcz
27° C Przelotny ulewny deszcz
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 9 km/h
01.10.2021 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
20° C Umiarkowany lub znaczny ...
Wilgotność 73 %
Wiatr: 9 km/h
02.10.2021 (sobota)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 73 %
Wiatr: 8 km/h
03.10.2021 (niedziela)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
19° C Mgliście
Wilgotność 71 %
Wiatr: 9 km/h
04.10.2021 (poniedziałek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
26° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 70 %
Wiatr: 10 km/h
05.10.2021 (wtorek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 67 %
Wiatr: 9 km/h
06.10.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 68 %
Wiatr: 9 km/h
07.10.2021 (czwartek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
19° C Mgliście
Wilgotność 71 %
Wiatr: 9 km/h
08.10.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
27° C Umiarkowany lub znaczny ...
Mgliście
20° C Mgliście
Wilgotność 68 %
Wiatr: 9 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Kolombo

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
32 33 33 32 32 31 30 30 31 30 31 31
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
32 °
33 °
33 °
32 °
32 °
31 °
30 °
30 °
31 °
30 °
31 °
31 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
22 23 24 25 26 26 26 26 25 24 24 23
Temperatura w nocy (°C)
22 °
23 °
24 °
25 °
26 °
26 °
26 °
26 °
25 °
24 °
24 °
23 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 24
 • 24
 • 23
 • 16
 • 15
 • 16
 • 20
 • 22
 • 17
 • 12
 • 14
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 24
 • 24
 • 23
 • 16
 • 15
 • 16
 • 20
 • 22
 • 17
 • 12
 • 14
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 34
 • 52
 • 69
 • 174
 • 195
 • 102
 • 75
 • 68
 • 113
 • 303
 • 248
 • 76
Średnieopady (mm)
 • 34
 • 52
 • 69
 • 174
 • 195
 • 102
 • 75
 • 68
 • 113
 • 303
 • 248
 • 76
Ilość dni
deszczowych
 • 7
 • 4
 • 8
 • 14
 • 16
 • 14
 • 11
 • 9
 • 13
 • 19
 • 16
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 7
 • 4
 • 8
 • 14
 • 16
 • 14
 • 11
 • 9
 • 13
 • 19
 • 16
 • 10