Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Slow life - Bijagos

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 89743/28

Słonecznie

31°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Slow life - Bijagos
Zdjecie: 1 z 12
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Hotel przeceniony o 9%
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 17.12.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 17.12.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
6 dni
17.12.2021 - 24.12.2021
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
6 dni
(17.12 - 24.12.2021)
Zmień
17 grudnia 2021
(piątek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
pią 17.12.2021  
Katowice - Banjul
 
pią 24.12.2021  
Banjul - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (standardowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

287,84
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
9 120
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

9 120,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria
Regio Opis oferty
Zakwaterowanie:

Hotele /

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC).

Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.

Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)

Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.

Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1


Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.


Dzień 2


Po śniadaniu wyjazd z Banjul w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej. Późnym popołudniem dotrzemy do stolicy Gwinei Bissau miasta Bissau. Następnie udamy się do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Jest to jedno z niewielu już niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60 km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają turyści. Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km - lądem i ok. 70 km - oceanem).


Dzień 3


Po śniadaniuwyprawa na wyspę Bubaque, w programie wizyta w jednej z okolicznych wiosek, przejazd smochadami 4X4 lub tuk tukami na dziewiczą plażę w miejscowości Brousse. Czas na plażowanie i relaks. W Brousse są dwie restauracje, w których można zamówić pyszny lunch. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.


Dzień 4


Po śniadaniu wypłynięcie na półdniową wycieczkę na wyspy południowe. Cztery małe wyspy: Meio, Jao Vieira, Poilao i Cavalo tworzą Gwinejski Morski Park Narodowy, który jest obszarem ochronnym dla żółwi słonowodnych i niektórych ptaków wędrownych. Park jest integralną częścią Rezerwatu Biosfery i został ogłoszony Prezentem dla Ziemi" przez WWF w 2001 roku. Dzika roślinność jest podobna do innych wysp, są namorzyny, lasy palmowe, baobaby, drzewa kapokowe, a wyspa Poilã o uważana jest za trzecie najważniejsze miejsce na świecie pod względem gniazdowania żółwi morskich. Wyspy te mają sakralne znaczenie dla lokalnej społeczności Bijagosów, są mało dostępne i rzadko odwiedzane przez zagranicznych podróżników. Podczas wycieczki proponujemy spacer po wyspie Meio, piknik i plażowanie na jej bajecznych plażach. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.


Dzień 5 i 6


Śniadanie. Dzień wolny. Czas na relaks, plażowanie, kąpiele wodne. Możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji takich jak: Połów ryb atlantyckich z przewodnikiem wędkarskim (dla profesjonalistów lub amatorów)to cena od 50 euro za pół dnia. Hotel dysponuje sprzętem wędkarskim firm: Ioda, Shimano, Penn. Dla profesjonalnych wędkarzy możliwe są wszystkie metody łowienia t.j. jigging, spinning, trolling, połowy brzegowe. Wędkarze zanotowali następujące rekordy połowów : Kobia 44 kg, Tarpon 120 kg, Barrakuda 36 kg, Karaks 20 kg, i rekin 300kg. Dla chętnych możliwa jest wycieczka na wyspę hipopotamów morskich Orango cena od 100 euro. Przelot awionetką nad archipelagiem 15 minut cena od100 euro, banan wodny , masaże itd. Wieczorem kolacja.


Dzień 7


Po śniadaniu wycieczka na wyspę Caniabaque gdzie spacerem przejdziemy po dziewiczym afrykańskim buszu aby dotrzeć do malowniczej wioski i spotkać jej niezwykłych mieszkańców. W ciągu dnia możliwy jest również spacer z lokalnym przewodnikiem po wyspie Rubane, wieczorem energetyczny występ folklorystyczny. Kolacja i nocleg.


Dzień 8


Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe w zależności od rozkładuistnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (Trasa ok. 70 km - łodzią po oceanie i ok. 300 km - lądem).


Dzień 9


Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Ze względu na specyfikę wycieczki będziemy pływać łodzią motorową oraz pirogą po oceanie. Dlatego też program ten rekomendujemy szczególnie dla osób dorosłych i nie cierpiących na chorobę morską (podróż na falach może wiązać się z pewnym dyskomfortem).

Prosimy o właściwe zabezpieczenie sprzętu, dokumentów oraz innych wartościowych rzeczy.

Możliwość zabrania tylko niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży podręcznych, kurtek wiatrochronnych, klapek aby móc przejść kilka kroków przez wodę, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Bagaż główny zostaje w mieście Bissau pod opieką naszego przedstawiciela.

- Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Gwinea Bissau to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Cechuje go przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją.

- Do Gwinei Bissau i Senegalu prosimy zabrać euro.

"
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, wiza do Gwinei Bissau, napiwki) ok. 220 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet.
Inne
Szczepienia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Wizy - informacje dla sprzedawców
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wiza gwinejska: wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 80 EUR/os.

Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebne 3 wolne strony w paszporcie.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "
Meta descriptio
Gwinea Bissau - wspaniała przyroda • archipelag Bijagos - ponad 80 rajskich wysp rozrzuconych na Atlantyku, dziewicze plaże, unikatowa kultura, rytualne stroje, maski - wizyta u przyjaznych animistów • odpoczynek na pięknych plażach archipelagu• lot awionetką nad Bijagos
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Gambii.

Prognozowana pogoda w Bissau

02.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 8 km/h
03.12.2021 (piątek)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
26° C Bezchmurnie
Wilgotność 32 %
Wiatr: 11 km/h
04.12.2021 (sobota)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 11 km/h
05.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 9 km/h
06.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 33 %
Wiatr: 9 km/h
07.12.2021 (wtorek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 30 %
Wiatr: 10 km/h
08.12.2021 (środa)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 9 km/h
09.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 11 km/h
10.12.2021 (piątek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 30 %
Wiatr: 10 km/h
11.12.2021 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 11 km/h
12.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 9 km/h
13.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 12 km/h
14.12.2021 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 12 km/h
15.12.2021 (środa)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 14 km/h
16.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień wylotu
17.12.2021 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 26 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 2
18.12.2021 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 3
19.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 4
20.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 26 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 5
21.12.2021 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 22 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
22.12.2021 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień powrotu
23.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 26 %
Wiatr: 10 km/h
24.12.2021 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 10 km/h
25.12.2021 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 11 km/h
26.12.2021 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
25° C Bezchmurnie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 11 km/h
27.12.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 12 km/h
28.12.2021 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 12 km/h
29.12.2021 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 13 km/h
30.12.2021 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 13 km/h
31.12.2021 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 13 km/h
01.01.2022 (sobota)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 12 km/h
02.01.2022 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 13 km/h
03.01.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 12 km/h
04.01.2022 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 19 %
Wiatr: 14 km/h
05.01.2022 (środa)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 18 %
Wiatr: 16 km/h
06.01.2022 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 22 %
Wiatr: 12 km/h
07.01.2022 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 11 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Banjul

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
32 34 35 33 33 33 31 31 31 33 34 33
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
32 °
34 °
35 °
33 °
33 °
33 °
31 °
31 °
31 °
33 °
34 °
33 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
18 19 19 20 21 24 24 24 23 24 21 19
Temperatura w nocy (°C)
18 °
19 °
19 °
20 °
21 °
24 °
24 °
24 °
23 °
24 °
21 °
19 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 29
 • 27
 • 30
 • 30
 • 30
 • 26
 • 19
 • 16
 • 15
 • 26
 • 29
 • 30
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 29
 • 27
 • 30
 • 30
 • 30
 • 26
 • 19
 • 16
 • 15
 • 26
 • 29
 • 30
Średnie
opady (mm)
 • 3
 • 32
 • 9
 • 0
 • 10
 • 38
 • 161
 • 223
 • 184
 • 61
 • 19
 • 0
Średnieopady (mm)
 • 3
 • 32
 • 9
 • 0
 • 10
 • 38
 • 161
 • 223
 • 184
 • 61
 • 19
 • 0
Ilość dni
deszczowych
 • 2
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 4
 • 12
 • 15
 • 15
 • 5
 • 1
 • 1
Ilość dnideszczowych
 • 2
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 4
 • 12
 • 15
 • 15
 • 5
 • 1
 • 1