Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Tunezja i Algieria - Róża Pustyni

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 9091/28

Słonecznie

25°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Zdjecie: 1 z 1
Mapa
First minute rabat do 40%
touroperator:
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 10.05.2018 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 10.05.2018

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
7 dni
10.05.2018 - 17.05.2018
zgodnie z programem (ZP)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
7 dni
(10.05 - 17.05.2018)
Zmień
10 maja 2018
(czwartek)
Zmień
ZP
(zgodnie z programem)
Zmień

Podróż z:
czw. 10.05.2018
Katowice - Enfidha
 
czw. 17.05.2018
Enfidha - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (standardowy) First minute rabat do 40%
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet

230.4
PLN / całość
Ubezpiecznie Kosztów Rezygnacji do 5 300 PLN/os.
Cena całkowita
6 546 PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

6 546,00 PLN
Wczytywanie...
Kategoria
Regio Opis oferty
Zakwaterowanie:
Hotele kat. (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją.

Uwaga !
Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości:
w hotelach z reguły restauracja, bar
Wyżywienie:
zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje
Kategoria lokalna:
Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sousse/Monastiru. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kairouanu, czwartego na świecie świętego miasta islamu. W programie zwiedzanie Wielkiego Meczetu, którego dach wspiera się na 414 filarach (z zewnątrz). Następnie przejazd do miejscowości Sbeitla i przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a później udamy się na zwiedzaniemalowniczego Sufetula - ruin starożytnego rzymskiego miasta. Przejazd w stronę granicy tunezyjsko-algierskiej, a po jej przekroczeniu zwiedzanie zaczniemy od Tebessy, miasta zamieszkałego przez Berberów, które leży w północno-wschodniej części kraju. Zobaczymy między innymi Świątynie Minerwy z I w.n.e, ruiny bazyliki chrześcijańskiej oraz przespacerujemy się wzdłuż masywnych murów z okresu bizantyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 310 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku starożytnego miasta Timgad, gdzie znajduje się kompleks ruin wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacer po rozległych ruinach miasta z bardzo dobrze zachowanymi pozostałościami po amfiteatrze, bazarze, łaźniach, kolumnami, domostwami, a nawet główną ulicą ze śladami kół- to niesamowite przeżycie. Następnie udamy się do balkonów Rhoufi, bajecznego kanionu rzecznego, do którego można się dostać po wydrążonych w skale schodach. Będziemy zwiedzać ruiny malowniczo położonej wioski berberyjskiej, zamieszkałej niegdyś przez prymitywny lud Troglodytów, które znajdują się na dnie kanionu. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Batny, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do miasta Djemila i zwiedzanie ruin starożytnego miasta rzymskiego, które są najlepiej zachowanym tego typu kompleksem i są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mogli podziwiać pozostałości forum, amfiteatru, term, łuku triumfalnego, świątyń i domów mieszkalnych z licznymi mozaikami. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny) oraz przejazd do Algieru - stolicy kraju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Algieru. Zobaczymy medynę z kasbą, Bazylikę Notre Dame d'Afrique (gdzie znajduje się m.in. akcent polski - mozaika Gaude Mater Polonia, ufundowana przez emigrantów z Polski) oraz Muzeum Sztuki Islamskiej- jest to jedno z ważniejszych i ciekawszych muzeów kraju i posiada imponującą kolekcję sztuki. W następnej kolejności udamy się do Tipazy. Obejrzymy tu Mauzoleum Mauretańskie z grobowcem królowej Selene (żony króla Mauretanii z I w. p.n.e), ruiny starożytnego miasta rzymskiego (UNESCO). Powrót do Algieru i dalsze zwiedzanie miasta: Pomnik Mudżahedinów (Pomnik Wolności) - projekt polskiego architekta Mariana Koniecznego. Kolacja w lokalnej restauracji Maison du Couscous lub podobnej i powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Konstantyny, miasta-fortecy ulokowanego nad skalnymi przepaściami rzecznego przełomu, do którego dostać się można tylko jednym z pięciu mostów. Będzie okazja do spojrzenia w dół przepaści, przejścia mostami i podziwiania spektakularnych widoków tego miasta. Zwiedzanie meczetu Emir Abdelkader, który może pomieścić 20.000 wiernych muzułmanów w Sali Modlitw. Zobaczymy również malowniczy pałac Ahmeda Beja, byłą rezydencję lokalnego władcy oraz Pomnik Zwycięstwa w I wojnie światowej. Na koniec podziwianie spektakularnych widoków wąwozu rzeki Rhumel. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7

Wczesne śniadanie oraz transfer w kierunku granicy. Po drodze zatrzymamy się w Annabie. Została ona założona przez Fenicjan, a do dziś czuć tam także klimat epoki kolonialnej. Rezydujący tu Francuzi pozostawili po sobie piękną bazylikę św. Augustyna (w IV w. n.e. św. Augustyn pełnił tu funkcję biskupa), którą zwiedzimy podczas krótkiego postoju. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Hippo Regius imiejscowego muzeum a następnie przekroczenie granicy algiersko-tunezyjskiej. Do Sousse dotrzemy późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 590 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
-Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji - transfer do wybranego hotelu, -Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.
Uwagi do programu
Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów). W Algierii grupy turystyczne są eskortowane przez konwoje policyjne i wojskowe, które często ułatwiają organizację przejazdu. W czasie wolnym zakupy i zwiedzanie możliwe tylko w małych grupach. W godzinach wieczornych brak możliwości indywidualnego zwiedzania i robienia zakupów.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt przewodników i biletów wstępu to ok. 95 EUR.
Inne
Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać do oddziału organizatora (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:
* paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy), * wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).
Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych.
- Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne.
- Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.
Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt przewodników i biletów wstępu to ok. 95 EUR.
Inne
Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać do oddziału organizatora (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:
* paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy), * wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży), * 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).
Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych.
- Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne.
- Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.
Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tunezja-i-algieria-roza-pustyni/zakwaterowanie-tua
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Tunezji.

Prognozowana pogoda w Sousse

 
25.04.2018 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 21 km/h
 
26.04.2018 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 22 km/h
 
27.04.2018 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 19 km/h
 
28.04.2018 (sobota)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 15 km/h
 
29.04.2018 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
 
30.04.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 17 km/h
 
01.05.2018 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 16 km/h
 
02.05.2018 (środa)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 16 km/h
 
03.05.2018 (czwartek)
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
 
04.05.2018 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 21 km/h
 
05.05.2018 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 16 km/h
 
06.05.2018 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 17 km/h
 
07.05.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 19 km/h
 
08.05.2018 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 14 km/h
 
09.05.2018 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień wylotu
10.05.2018 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 20 km/h
Dzień 1
11.05.2018 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 2
12.05.2018 (sobota)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 3
13.05.2018 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 4
14.05.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 24 km/h
Dzień 5
15.05.2018 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
Dzień 6
16.05.2018 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień powrotu
17.05.2018 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 17 km/h
 
18.05.2018 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 17 km/h
 
19.05.2018 (sobota)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 14 km/h
 
20.05.2018 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 22 km/h
 
21.05.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
 
22.05.2018 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 25 km/h
 
23.05.2018 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 21 km/h
 
24.05.2018 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 19 km/h
 
25.05.2018 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 17 km/h
 
26.05.2018 (sobota)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 16 km/h
 
27.05.2018 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 16 km/h
 
28.05.2018 (poniedziałek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 20 km/h
 
29.05.2018 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 14 km/h
 
30.05.2018 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 19 km/h
 
31.05.2018 (czwartek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 18 km/h
 
01.06.2018 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 16 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Sousse

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
17 17 19 22 25 29 32 33 30 26 22 18
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
17 °
17 °
19 °
22 °
25 °
29 °
32 °
33 °
30 °
26 °
22 °
18 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
9 9 11 13 17 20 23 24 22 19 13 10
Temperatura w nocy (°C)
9 °
9 °
11 °
13 °
17 °
20 °
23 °
24 °
22 °
19 °
13 °
10 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 22
 • 25
 • 27
 • 30
 • 28
 • 22
 • 22
 • 22
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 23
 • 22
 • 25
 • 27
 • 30
 • 28
 • 22
 • 22
 • 22
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 49
 • 27
 • 25
 • 28
 • 21
 • 5
 • 2
 • 16
 • 57
 • 62
 • 35
 • 46
Średnieopady (mm)
 • 49
 • 27
 • 25
 • 28
 • 21
 • 5
 • 2
 • 16
 • 57
 • 62
 • 35
 • 46
Ilość dni
deszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 8
 • 6
 • 3
 • 1
 • 3
 • 8
 • 9
 • 8
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 10
 • 8
 • 8
 • 8
 • 6
 • 3
 • 1
 • 3
 • 8
 • 9
 • 8
 • 10