Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

U podnóża Himalajów

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 98749/28

Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz

24°C Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
U podnóża Himalajów
Zdjecie: 1 z 9
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Hotel przeceniony o 5%
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 04.10.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 04.10.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
10 dni
04.10.2021 - 14.10.2021
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
10 dni
(04.10 - 14.10.2021)
Zmień
04 października 2021
(poniedziałek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
pon 04.10.2021  
Warszawa - Kathmandu
 
czw 14.10.2021 13 października, 19:35 - 14 października, 12:15
Kathmandu - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (standardowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

395,78
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
10 450
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

10 450,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria
Regio Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie wg programu imprezy.
Program

Dzień 1


Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2


Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Kolejno odwiedzimy Bouddhnath - największą stupę i jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Katmandu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).


Dzień 3


Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczek lokalnych (płatnych dodatkowo): lot nad Himalajami i/lub wycieczka na Chandragiri Hills - wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500 m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Następnie zwiedzanie newarskiego miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna oraz przejazd do Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa PrithiviNarayanShaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).


Dzień 4


Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Dhulikhel - miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskie miasto, które jest jednym ciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Po drodze zajedziemy do Bhaktapur, zwanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14 km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square - główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola - wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi - dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Następnie przejazd do klasztoru Thrangu Tashi i stupy Namobuddha, która jest znanym celem pielgrzymek w Nepalu. Z klasztoru zaczniemy 7-8 km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Dhulikhel. (Trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1550 m n.p.m.).


Dzień 5


Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993 m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pokharze. (Trasa ok. 220 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.). W tym dniu - w miarę możliwości czasowych - rafting na rzece Trisuli (dodatkowo płatny).


Dzień 6


Dla chętnych wycieczka do Sarangkot na zapalanie szczytów (płatna dodatkowo) lub przelot helikopterem do Annapurna Base Camp (płatne dodatkowo). Po wycieczce powrót do hotelu na śniadanie. Następnie odwiedzimy obóz dla uchodźców tybetańskich nazywany Małym Tybetem, gdzie Tybetańczycy swobodnie kultywują swoje obyczaje, religię, tradycję, zajmują się też rękodzielnictwem, głównie wyplataniem wełnianych dywanów. A potem będziemy wspinać się do górującej nad miasteczkiem Stupy Pokoju. Po południu możliwość spędzenia spokojnej chwili na łódce na jeziorze (wliczone w cenę), krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.). W czasie wolnym możliwość przelotu paralotnią (płatne dodatkowo).


Dzień 7


Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i obiadokolacja oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).


Dzień 8


Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10 km, wysokość ok. 350 m n.p.m.).


Dzień 9


Po śniadaniu wykwaterowanie. Następnie przejazd do stolicy Nepalu. Kolacja w lokalnej, newarskiej restauracji połączona z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Katmandu.


Dzień 10


Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta - stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. To również ulubiony punkt wieczornych wypadów dla mieszkańców stolicy Nepalu. Zobaczymy też Durbar Square w Katmandu, na którym m.in. podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Następnie kilka chwil na ostatnie zakupy i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.). W tym dniu nie ma obiadokolacji. Wieczorny wylot z Katmandu i przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) do Warszawy.


Dzień 11


Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 215 USD/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 25 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) i wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami ( ok. 250 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 370 USD/os.), zapalanie szczytów ( ok. 20 USD/os.), Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 55 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.), rafting (ok. 40 USD/os.).


Uwaga !
Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.Uwaga ! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały nadzień 04.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Wycieczki lokalne
Lot nad Himalajami: Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 250 USD/os.

Annapurna Base Camp: Niezapomniany poranny przelot helikopterem do najbardziej znanej bazy wypadowej w Himalaje u stóp Annapurny na wysokość ok. 4130 m n.p.pm. Ze względu na warunki atmosferyczne (silny wiatr, możliwy śnieg) i temperaturę (poniżej 0 st. C) konieczny odpowiedni ubiór. Ok. 30 minut czasu wolnego na podziwianie najwyższych himalajskich szczytów "na wyciągnięcie ręki". Wylot i powrót z/do Pokhary. Cena ok. 370 USD/os.

Zapalanie szczytów: Jest to wczesnoporanna wycieczka do punktu widokowego na wysokie Himalaje. Wioska Sarangkot położona jest ok. 1600 m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary (ok. 1 godz. jazdy autokarem), skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937 m n.p.m.), Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Machhapuchhare (6993 m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie. Powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody. Cena ok. 20 USD/os.

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 55 USD/os.).

Paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.).

Rafting na rzece Trisuli (ok. 40 USD/os.).


Uwaga !
Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.
Inne
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200 km mogą zajmować ok. 5-6 godz.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "
Meta descriptio
Katmandu i Dach Świata • newarskie miasta i wioski - Bhaktapur• panorama Himalajów w Dhulikhel• Patan - Miasto Piękna • Pokhara • Mały Tybet • safari w Parku Narodowym Chitwan • niebosiężne Himalaje
Wizy - informacje dla sprzedawców
Wiza nepalska.Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Decyzją władz Nepalu z dniem 10 marca 2020 r. dla wszystkich obywateli Chińskiej Republiki Ludowej, Iranu, Włoch, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Hiszpanii i Francji zostaje zawieszona (do odwołania) możliwość zakupu wizy na lotnisku w Katmandu. Obywatele w/w krajów są zobowiązani do aplikacji o wizę w dowolnej ambasadzie Nepalu.
Wizy
Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Decyzją władz Nepalu z dniem 10 marca 2020 r. dla wszystkich obywateli Chińskiej Republiki Ludowej, Iranu, Włoch, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Hiszpanii i Francji zostaje zawieszona (do odwołania) możliwość zakupu wizy na lotnisku w Katmandu. Obywatele w/w krajów są zobowiązani do aplikacji o wizę w dowolnej ambasadzie Nepalu.
Udogodnienia *:
 • Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Prognozowana pogoda w Katmandu

19.09.2021 (niedziela)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
24° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo lekki deszcz
16° C Miejscowo lekki deszcz
Wilgotność 77 %
Wiatr: 9 km/h
20.09.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Miejscowo przelotny deszcz
16° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 74 %
Wiatr: 9 km/h
21.09.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Miejscowo przelotny deszcz
16° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 74 %
Wiatr: 10 km/h
22.09.2021 (środa)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
25° C Umiarkowany lub znaczny ...
Miejscowo przelotny deszcz
16° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 75 %
Wiatr: 8 km/h
23.09.2021 (czwartek)
Lekki przelotny deszcz
25° C Lekki przelotny deszcz
Miejscowo przelotny deszcz
15° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 75 %
Wiatr: 9 km/h
24.09.2021 (piątek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
25° C Umiarkowany lub znaczny ...
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 9 km/h
25.09.2021 (sobota)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
25° C Umiarkowany lub znaczny ...
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 10 km/h
26.09.2021 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 10 km/h
27.09.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 11 km/h
28.09.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
26° C Miejscowo przelotny deszcz
Miejscowo przelotny deszcz
15° C Miejscowo przelotny deszcz
Wilgotność 67 %
Wiatr: 10 km/h
29.09.2021 (środa)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 10 km/h
30.09.2021 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 11 km/h
01.10.2021 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 10 km/h
02.10.2021 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
25° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 9 km/h
03.10.2021 (niedziela)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień wylotu
04.10.2021 (poniedziałek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
24° C Umiarkowany lub znaczny ...
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 70 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 1
05.10.2021 (wtorek)
Umiarkowany lub znaczny przelotny deszcz
24° C Umiarkowany lub znaczny ...
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 2
06.10.2021 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 3
07.10.2021 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
24° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 4
08.10.2021 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 5
09.10.2021 (sobota)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
10.10.2021 (niedziela)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 7
11.10.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 8
12.10.2021 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 9
13.10.2021 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 10 km/h
14.10.2021 (czwartek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 11 km/h
15.10.2021 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 10 km/h
16.10.2021 (sobota)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 10 km/h
17.10.2021 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 10 km/h
18.10.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 10 km/h
19.10.2021 (wtorek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
20.10.2021 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 11 km/h
21.10.2021 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
22.10.2021 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
23.10.2021 (sobota)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 11 km/h
24.10.2021 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 10 km/h
25.10.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 11 km/h
26.10.2021 (wtorek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 11 km/h
27.10.2021 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
28.10.2021 (czwartek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 11 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Katmandu

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
16 18 21 24 25 25 24 25 24 23 20 17
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
16 °
18 °
21 °
24 °
25 °
25 °
24 °
25 °
24 °
23 °
20 °
17 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
2 4 7 10 13 16 17 16 15 12 7 3
Temperatura w nocy (°C)
2 °
4 °
7 °
10 °
13 °
16 °
17 °
16 °
15 °
12 °
7 °
3 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 29
 • 25
 • 26
 • 23
 • 20
 • 16
 • 12
 • 14
 • 15
 • 27
 • 29
 • 29
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 29
 • 25
 • 26
 • 23
 • 20
 • 16
 • 12
 • 14
 • 15
 • 27
 • 29
 • 29
Średnie
opady (mm)
 • 12
 • 6
 • 12
 • 21
 • 51
 • 93
 • 132
 • 132
 • 90
 • 18
 • 0
 • 12
Średnieopady (mm)
 • 12
 • 6
 • 12
 • 21
 • 51
 • 93
 • 132
 • 132
 • 90
 • 18
 • 0
 • 12
Ilość dni
deszczowych
 • 2
 • 3
 • 5
 • 7
 • 11
 • 14
 • 19
 • 17
 • 15
 • 4
 • 1
 • 2
Ilość dnideszczowych
 • 2
 • 3
 • 5
 • 7
 • 11
 • 14
 • 19
 • 17
 • 15
 • 4
 • 1
 • 2