Fostertravel.pl

Uroki Morza Śródziemnego - Francja + Hiszpania

Wycieczka objazdowa - Hiszpania, Francja, Monako, Andora
Wycieczki objazdowe
Last minute
Trasa: Girona » Nimes » Avignon » Monako » Monte Carlo » Cannes » Nicea » Arles » Carcassonne » Lourdes » Andora (Andorra la Vella) » Barcelona
Trwa weryfikacja ceny...

Skonfiguruj swoją ofertę

Opis i szczegóły oferty

Kategoria
***
Opis oferty
 
Do dyspozycji gości
Na terenie Hiszpanii w hotelach bar i restauracja, we Francji hotele sieci Etap lub innej (nie ma restauracji ani baru).
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne
Uwaga!Ze względu na to, iż w hotelach we Francji nie ma restauracji ani baru, a najbliższe mogą znajdować się w znacznej odległości sugerujemy, by zjeść ciepły posiłek podczas czasu wolnego w odwiedzanych miastach.
Zakwaterowanie
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości
Na terenie Hiszpanii w hotelach bar i restauracja, we Francji hotele sieci Etap lub innej (nie ma restauracji ani baru).
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne
Uwaga!Ze względu na to, iż w hotelach we Francji nie ma restauracji ani baru, a najbliższe mogą znajdować się w znacznej odległości sugerujemy, by zjeść ciepły posiłek podczas czasu wolnego w odwiedzanych miastach.
Zakwaterowanie
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.
Program

DZIEŃ 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme.

DZIEŃ 2

Wcześnie rano śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Nimes i krótkie zwiedzanie w programie między innymi rzymski amfiteatr, na którym rozgrywane są corridy oraz świątynia w stylu greckim Maison Carree. Następnie udamy się do Avignonu, po drodze zatrzymamy się przy majestatycznym akwedukcie - Pont du Gard. W Avignonie, który przez pewien czas był stolicą papieży, zwiedzimy Pałac Papieski, plac d’Horloge z ratuszem i wieżą zegarową, a nasz spacer zakończymy przy słynnym moście St. Benezet. Nocleg w okolicach Avignonu. (Trasa ok. 300 km).

DZIEŃ 3

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, następnie przejedziemy na punkt widokowy do urokliwej miejscowości Eze, położonej pomiędzy Niceą i Monako – skąd roztacza się piękna panorama Lazurowego Wybrzeża. Także w Eze, w perfumerii Fragonard, poznamy zapachy lokalnych perfum, z których słynie region. Następnie przejazd do Monako i Monte Carlo, w programieMuzeum Oceanograficzne z bogatymi zbiorami fauny i flory akwenów wodnych całego świata, stare miastozPałacem oraz Le Grand Casino. Nocleg na Lazurowym Wybrzeżu. (Trasa ok.310 km).

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Nicei. Spacer wzdłuż Promenady Anglików oraz Cours Salea - poranny targ kwiatowo-warzywny i miejsce wieczornych, kawiarnianych spotkań mieszkańców i turystów.Następnie przejazd do Cannes, spacer po Alei Gwiazd w okolicy Pałacu Festiwalowego . Przejazd do Arles, tu zobaczymy piękny kościół St. Trophime.Transfer na nocleg w okolicach Carcassone. (Trasa ok.450 km).

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do Carcassonne - zwiedzanie jednej z najwspanialszych średniowiecznych twierdzy, kościół St.Nazire oraz spacer po murach obronnych. Kolejnym punktem programu będzie Tuluza, gdzie zobaczymy zabytkowe centrum oraz bazylikę St.Sernin. Czas wolny w Tuluzie. Następnie przejazd do Lourdes i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego: bazylika, podziemny kościół Piusa X, Grota Objawień ze źródełkiem uzdrawiającej wody. Nocleg w okolicy Lourdes. (Trasa ok. 280 km).

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Pireneje do Andory-miniaturowego państwa położonego w malowniczych dolinachPirenejów. Po przyjeździe do Andory czas wolnyna zakupy w strefie wolnocłowej. Nocleg w hotelu w okolicach Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 480 km).

DZIEŃ 7

Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell dzielnica Gotycka wraz z katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica miasta (czas wolny na Las Ramblas). Dla fanów piłki nożnej - zwiedzanie Muzeum FC Barcelony (dodatkowo płatne ok. 35 EUR/os). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 100 km). Dla chętnych wyjście na wieczór flamenco (płatne ok. 70 EUR/os) – atrakcja dostępna w zależności od lokalizacji hotelu.

DZIEŃ 8

Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polskibrak śniadania) i wykwaterowanie.
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko
- Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
- hotele 5* poza Barceloną - ok3,75 Euro od osoby dziennie
- hotele 4* poza Barceloną- ok 2,95 Euro od osoby dziennie
- hotele 3* poza Barceloną- ok.1,35 Euro od osoby dziennie
Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu. Klienci, którzy wykupili pobyt dwutygodniowy płacą tylko za 7 dni.
Dzieci do 16 - go roku nie płacą podatku turystycznego.
Uwaga! Prosimy o nie opłacanie pakietów banknotami o nominałach 200 oraz 500 EUR.
"
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych (lub 14 za dopłatą), śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu (podczas pobytu na Costa Brava/Costa del Maresme opieka rezydenta), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztu m.in. biletów wstepu, napiwków, opłaty rezerwacyjnych, systemu Tour Guide w kwocie 225 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu (nie przyjmujemy nominałów powyżej 100 euro). Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych. Dla chętnych możliwość wykupienia u pilota pakietu kolacji - koszt ok 120 EUR/os. za 5 obiadokolacji.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08
Meta description
Monako i Lazurowe Wybrzeże • Barcelona i Sagrada Familia • Pireneje i Andora • papieskie Avignon i słynny most Pont du Gard • Carcassonne i Lourdes
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Hiszpanii.
Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998