Wycieczki objazdowe

Włochy - wokół Jeziora Garda

Włochy
Kod oferty: FTR 11156/27
Włochy - wokół Jeziora Garda Włochy - wokół Jeziora Garda
Włochy - wokół Jeziora Garda
Zdjęcie 1 z 5
Termin:
25.04 - 03.05.2015 (8 dni) Zmień termin   
Transport:
autokar
Wyjazd z:
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB) Zmień opcję   
Zakwaterowanie:
pokój
Miejsce w pokoju
Zmień pokój   
Trwa sprawdzanie ceny i dostępności terminu
Inne opcje dla
Ilość osób dorosłych:
Dziecko 1:
Dziecko 2:
Dziecko 3:
Zmień
Dostępne opcje

Włochy - wokół Jeziora Garda - opis touroperatora

Trasa wycieczki

Werona » Jezioro Garda » Malcesine » Trydent » Mediolan » Padwa
Kategoria Region Opis
Wenecja - Manoppello - Lanciano - San Giovani Rotondo - Rzym - Watykan - Asyż
Wenecja - Bazylika św. Marka
Manoppello - Volto Santo
Miasto św. Ojca Pio
Rzym - Via Appia, Katakumby
Watykan - Bazylika św. Piotra
Asyż - bazylika św. Franciszka
Program
1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.
2 dzień
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala dOro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Z Kampanilli (dzwonnicy św. Marka), będziemy podziwiać widok na Lagunę Wenecką. Zwiedzanie Wenecji zakończymy spacerem malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Manoppello. Nawiedzenie kościoła Kapucynów gdzie od XVI wieku przechowywany jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa, który, jak głosi miejscowa legenda, trafił do tego zapomnianego zakątka Włoch za sprawą "cudownej interwencji Niebios". Około południa msza św. Przejazd do Lanciano, gdzie nawiedzimy miejsce pierwszego, w historii chrześcijaństwa Cudu Eucharystycznego. W trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w San Giovani Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
Śniadanie. W godzinach porannych msza święta w sanktuarium św. Ojca Pio, po której rozpoczniemy zwiedzanie sanktuarium i poświęconego mu muzeum. Przejazd do Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu żołnierzy Polskich. Następnie zwiedzimy Opactwo Benedyktynów, które założył Benedykt z Nursji w roku 529. Strategiczne położenie budowli, niedaleko ważnej drogi łączącej Rzym z Neapolem, sprawiało, że wielokrotnie klasztor stawał się celem prób zdobycia. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi w formie katechezy. Po zakończeniu audiencji udamy się na spacer aby zobaczyć Fontannę di Trevi oraz Plac i Schody Hiszpańskie. Przejazd metrem do Bazyliki Matki Boskiej Większej zwanej również Bazyliką Matki Boskiej Śnieżnej. Następnie przejście do Bazyliki św. Jana na Lateranie, przy której znajdują się Święte Schody które według tradycji zostały sprowadzone z Ziemi Świętej do Rzymu przez św. Helenę - matkę cesarza Konstantyna. Msza. św w Bazylice św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Rzymu - zwiedzanie rozpoczniemy mszą św. w Kościele św. Ducha położonego w pobliżu Watykanu. Następnie udamy się do Bazyliki św. Piotra w celu nawiedzenia grobu św. Jana Pawła II i podziękowania Bogu za Jego kanonizację - wspólną modlitwą po której rozpoczniemy zwiedzanie Bazyliki św. Piotra -największego kościoła rzymskokatolickiego na świecie wybudowanego w miejscu w którym od 2 tys. lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - św. Piotra. W bazylice będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynna Pieta M. Anioła - "najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." Po wyjściu z bazyliki udamy się pod Zamek św. Anioła i rozpoczniemy spacer po "Wiecznym Mieście" Na trasie naszego spaceru Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek Berniniego. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości. Następnie przejdziemy na Plac Wenecki przy którym stoi pomnik przypominającym o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Dalsze zwiedzanie miasta przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z trasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd na Via Appia - antyczną drogę przy której znajdują Katakumby. Zwiedzanie podziemnych cmentarzysk oraz msza św. w Katakumbach. Po mszy nawiedzenie kościółka Quo Vadis. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Pawła za Murami. Wyjazd do Orvieto. Nawiedzenie gotyckiej katedry w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego z roku 1263 po którym rok później papież Urban IV ogłosił Święto Bożego Ciała. Przejazd od hotelu w okolicy Chiusi, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Nawiedzimy Kościół i grób św. Klary. Następnie spacer przez centrum miasta. W trakcie zwiedzania przerwa na obiad. Następnie złożymy wizytę w Bazylice św. Franciszka, gdzie nawiedzimy grób Św. Franciszka, oraz będziemy podziwiać między innymi cykl 24 fresków mistrza Giotto. Msza św. w Bazylice św. Franciszka po której udamy się do Bazyliki S. Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsce śmierci świętego. W godz. popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
9 dzień
Kontynuacja przejazdu przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach porannych.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
6 noclegów hotelach ** i *** pokoje 2, 3 os. z łazienkami, zgodnie z programem.
Wyżywienie:
6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej + dodatkowy obiad w Asyżu
Transport:
autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S. A.
Realizacja programu turystycznego rejs łodzią w Wenecji, bilety na metro w Rzymie, autobus w San Giovani Rotondo, kolejkę w Orvieto, wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide, opłaty klimatyczne.
Opieka pilota.
Informacje praktyczne
Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu Cieszyn - Wenecja (ok. 950 km) - ok. 13 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4300 km. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki koszt ok. 8 EUR. Cena ewentualnych dodatkowych posiłków w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 12 EUR (płatne przez uczestników indywidualnie). Napoje do kolacji płatne dodatkowo ok. 2-3 EUR na os.
Uwagi
III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana przez kontrahentów na zapewnienie świadczeń za granicą.
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmuje
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska-Białej i Cieszyna.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas pielgrzymki codzienna Msza Święta i opieka duchowa Kapłana.
PŁATNOŚCI
I rata 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji
II rata 100% ceny złotówkowej (minus I rata)
III rata 290 EUR - część walutowa ceny, uczestnik zabiera ze sobą na pielgrzymkę.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 500 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji
- 2, 4% ceny - stawka podstawowa
- 6, 2% ceny - stawka obejmująca choroby przewlekłe
Udogodnienia :
 • Bez paszportu
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Trasa wycieczki "Włochy - wokół Jeziora Garda" na mapie szczegółowej

Trasa wycieczki "Włochy - wokół Jeziora Garda" na mapie ogólnej

Za określenie dokładnego położenia miejscowości i trasy Fostertravel.pl nie ponosi odpowiedzialności.

Średnie temperatury w ciągu roku w Padwa

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
7 10 16 19 25 28 31 31 27 20 12 7
Temperatura
w nocy (°C)
0 1 4 8 14 17 20 20 15 11 6 1
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 25
 • 25
 • 26
 • 24
 • 25
 • 24
 • 27
 • 27
 • 26
 • 24
 • 23
 • 25
Średnie
opady (mm)
 • 24
 • 12
 • 22
 • 28
 • 36
 • 30
 • 26
 • 16
 • 27
 • 39
 • 35
 • 30
Ilość dni
deszczowych
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 7
 • 7
 • 6
Masz pytania o tę wycieczkę? Zadzwoń lub napisz!
801 00 31 21  do 0,35 zł z VAT lub 22 451 00 00 dla telefonów komórkowych 
Poniedziałek - Piątek 09:00-21:00
Sobota 10:00-14:00
Niedziela 12:00-18:00
Szukasz oferty? Zadzwoń do nas 801 00 31 21 lub 22 451 00 00