Fostertravel.pl

Zielone wzgórza Toskanii

Wycieczka objazdowa - Włochy
Wycieczki objazdowe
Last minute
Trasa: Piza » Florencja » Siena
Trwa weryfikacja ceny...

Skonfiguruj swoją ofertę

Opis i szczegóły oferty

Kategoria
***
Opis oferty
 
Położenie
Hotel **/*** klasy turystycznej, położony w pobliżu stacji metra lub lokalnej komunikacji miejskiej z dogodnym dojazdem do centrum i głównych atrakcji turystycznych (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja lub bar.
Pokoje
Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna
**/***
Program

DZIEŃ 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu Montecatini Terme. Zakwaterowaniem, czas wolny, obiadokolacja (Trasa ok. 360 km).

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do Pizy, odwiedzimy słynny Plac cudów, ale spacer zakończymy przy rzece Arno. Czas wolny. Po południu przejazd do Volterry, zwiedzanie centrum historycznego miasta oraz degustacja win pizańskich w jednym z borghi w Val d’Erba. W tym dniu nie ma obiadokolacji, przejazd na degustację produktów lokalnych menu toskańskie ( dodatkowe płatne). Powrót na nocleg do hotelu (Trasa ok. 220 km).

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Florencji, spacer po mieście śladami dwóch wielkich artystów Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Podczas spaceru odwiedzimy kościół św. Krzyża, gdzie pochowany jest Michał Anioł, odwiedzimy słynny Piazza della Signoria oraz odwiedzimy słynną Galerię Akademia, gdzie będziemy podziwiać rzeźbę Dawida Michała Anioła. Po południu wejście do Galerii Uffizi, gdzie będziemy mogli podziwiać m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła czy Sandra Botticellego. W tym dniu nie ma obiadokolacji, proponujemy obiadokolację menu toskańskie ( dodatkowo płatne). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 220 km).

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do przejazd do Sieny, miasta kontrad i św. Katarzyny. Spacer po mieście rozpoczniemy wizytą w kościele św. Dominika, przejdziemy przez słynny plac w kształcie muszli a spacer po w mieście zakończymy w katedrze sieneńskiej. Po południu Vinci, miejsca urodzenia Leonarda, zwiedzanie Muzeum Leonarda. Czas wolny. Po południu. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 360 km). Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
Świadczenia
Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem rejsowym do/z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu **/*** (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, za dopłatą obiadokolacje (2), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kosztok. 255 EUR/os. płatnepilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 30 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: wieczór toskański – degustacja produktów toskańskich ok. 43 EUR/os., Kolacja we Florencji – menu typowo toskańskie ok. 43 EUR/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.
Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
- niepełnosprawnych - za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.
Wycieczki lokalne
Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min. 22 uczestnikach wycieczki.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Wizy - informacje dla sprzedawców
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Meta description
Piza – fenomenalny Plac Cudów i nieznane zakątki miasta • Volterra – miasto wiatru i kamienia • Florencja – królowa renesansu! • Siena – serce Toskanii • Vinci – fantastyczny Leonardo da Vinci!
Ważne informacje
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą w wybranym kierunku.
Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998