Wycieczki Birma

2 wycieczek do Birmy (Bagan, Rangun, Heho, Mandalay, Inle Lake, Amarapur)

1
Birma Wybierz kierunek
1
od: 01.12.2020
do: 31.12.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 4
FILTR Wybrano 4
Sortuj wg:
05.12 - 20.12.20 (14 dni) sobota (dostępny 1 inny termin)...
wyżywienie: zgodnie z programem (ZP)
wylot z Warszawy
32°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Słonecznie 32°C
9 083 zł/os. za 2 osoby - 18 166 zł
Sprawdź 9 083 zł/os. za 2 osoby - 18 166 zł
05.12 - 20.12.20 (14 dni) sobota (ostatni dostępny termin)
wyżywienie: zgodnie z programem (ZP)
wylot z Warszawy
32°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Słonecznie 32°C
10 699 zł/os. za 2 osoby - 21 398 zł
Sprawdź 10 699 zł/os. za 2 osoby - 21 398 zł

Birma – kraj kontrastów

W przeszłości Birma była jednym z najbogatszych państw Azji Południowo – Wschodniej, dziś jednak kraj ten należy do niechlubnej czołówki najbiedniejszych państw świata. Ale może właśnie dlatego Birma stanowi miejsce wyjątkowe, miejsce, w którym niemal wszystko ma zakorzenienie w rodzimej tradycji i w którym przywiązanie do rodziny i religii ma często dużo większe znaczenie niż pogoń za pieniądzem. Wizyta w Birmie to przede wszystkim fascynujące spotkanie z duchowymi i materialnymi aspektami kultury buddyjskiej – jednej z najbardziej inspirujących kultur świata.

Rangun

Rangun, czyli dawna stolica Birmy, to obowiązkowa pozycja na trasie zwiedzania Birmy. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych świątyń buddyjskich – Shwedagon. Niezależnie od tego, jakiego jesteśmy wyznania, kompleks świątynny Shwedagon każdego przytłacza swoim rozmiarem i bogactwem. Główna stupa, czyli charakterystyczna buddyjska budowla sakralna, pełniąca rolę relikwiarza, ma 100 m wysokości, a długość jej podstawy liczy trochę ponad 430 m. Stupa cała pokryta jest złotem i drogocennymi kamieniami (jej szczyt wieńczy 76-karatowy diament), a  zewsząd otaczają ją mniejsze stupy, kapliczki oraz przeróżne posągi wyobrażające Buddę, gryfy i sfinksy. Dla Birmańczyków, czy też wyznawców buddyzmu z innych regionów, Świątynia Shwedagon stanowi miejsce wyjątkowe, ponieważ, jak się powszechnie przyjmuje, w jej wnętrzu przechowywane są włosy Buddy (dokładnie osiem). Wartość duchowa Świątyni Shwedagon jest dla Birmańczyków tak wielka, że wydają się oni nie zważać na jej ogromne bogactwo. Tym zachwycają się raczej turyści.

Poza Świątynią Shwedagon w Rangun można jeszcze zobaczyć kilka innych, ciekawych świątyń. Szczególnie okazała jest Pagoda Sule, w której Birmańczycy modlą się wśród oparów trociczek. Cennym obiektem jest tu także Świątynia Chaukhtatgyi, w której można zobaczyć 72 – metrowy posąg leżącego Buddy. Ze względu na przepiękne i niezwykle bogate świątynie, Rangun znajduje się w programie zwiedzania wszystkich niemal wycieczek objazdowych po Birmie albo po Birmie i sąsiednich krajach – Tajlandii, Kambodży czy Wietnamie. Przyjedziemy tu więc z takimi wycieczkami jak np. „Birma i Tajlandia" albo „Kambodża-Birma-Tajlandia".

Atrakcje Równiny Irawadi

Równina Irawadi ma południkowy przebieg i zajmuje cały niemal obszar środkowej Birmy. Równina obfituje też w miejsce atrakcyjnie turystycznie, w środkowym odcinku rzeki Irawadi usytuowane jest miasto Mandalaj, a  niedaleko niego także miasta Bagan i Amarapura. W Mandalaj znajduje się Świątynia Mahamuni Budda – jedna z najważniejszych buddyjskich budowli sakralnych w Birmie. Jej wnętrze zdobi monumentalny posąg Buddy, wykonany ze złota ważącego blisko 1 tonę. Nieodległe miasto Bagan może się z kolei poszczycić blisko 3 tys. obiektów sakralnych, z których najstarsze pochodzą z X w. Są tu zarówno klasztory, jak też pojedyncze świątynie i pagody, a najcenniejszą wśród nich jest Pagoda Schwezigon, wzniesiona na pocz. XII w. i stanowiąca wzór dla budowanych później stup buddyjskich. Miasteczko Amarpura usytuowane jest natomiast kilkanaście kilometrów na południe od Mandalaj. Amarapura była stolicą królestwa birmańskiego na przełomie XVIII i XIX w., dziś natomiast miasto słynie z pięknego klasztoru Mahagandayon, w którym można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda codzienne życie mnichów. Wszystkie trzy miejscowości w dolinie rzeki Irawadi stanowią popularne miejsca turystyczne, można je zwiedzić np. z wycieczką „Syjam jest wielki – zwiedzanie Birmy i Bangkoku".

Aktualne ceny ofert wycieczek do Birmy

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek do Birmy jest we wrześniu i kosztuje 6700 zł na 1 tydzień. Najtańsza wycieczka 2 tygodniowa jest w lutym za 7499 zł.

Najwyższe ceny są w lutym, wtedy ceny za wycieczki do Birmy zaczynają się od kwoty 7179 zł za 7 dni i od 9379 zł na 14 dni (w marcu).

Możesz zapłacić taniej nawet 1880 zł mniej za osobę decydując się na birmańskie wycieczki w lutym zamiast w marcu co stanowi oszczędność aż 21%!

Nie znalazłeś taniej oferty do Birmy? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-19:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela 10:00-18:00