Fostertravel.pl

Wycieczki Brac

Transport / Kierunek
Brac
Miasto wyjazdu
Dowolne miasto wyjazdu
Wyjazd od - powrót do
05.10.2022 - bez terminu
Liczba osób
2 dorosłych

Znaleziono 2 wycieczki

  • Samolotem/autokarem
Sortowanie
Wybierz...
Bluesun Hotel Elaphusa
Bardzo dobry5.0
Polecamy
5.0
Bardzo dobry
90% osób poleca
Bol, Brac (Chorwacja)
11.10 - 15.10.2022 (4 noce)
wylot z: Katowice, Warszawa
wyżywienie: śniadania
przy plaży, wifi, basen
Itaka
8% taniej 3 059 zł
od 2 799 /os.
za 2 osoby - od 5 598 zł
Chorwacja bez pośpiechu
Dubrownik » Gradac » Park Narodowy Krka » Omis » Brac » Postira » Dubrownik » Trogir » Hvar » Stari Grad » Hvar
01.06 - 08.06.2023 (7 nocy)
wylot z: Katowice, Warszawa (+ 3 inne)
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Rainbow
od 2 845 /os.
za 2 osoby - od 5 690 zł
Promocja (do 16.11.2022) Zaliczka jedynie 854 zł
Nie znalazłeś taniej oferty dla wybranych kierunków?
Nic straconego! Skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Poniedziałek-piątek: 09:00-21:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: 12:00-20:00

Brać – moc atrakcji na trzeciej co do wielkości wyspie Morza Adriatyckiego

Z powierzchnią wynoszącą 395 km kw. jest wyspa Brać jedną z największych wysp Morza Adriatyckiego. Jest to także jedna z najpiękniejszych wysp w północnej części basenu Morza Śródziemnego, której prawdziwą wizytówką jest Złoty Róg – daleko wcinający się w morze półwysep, pokryty piaskiem i drobnym żwirem. Z uwagi na znakomity klimat i piękne krajobrazy Brać stanowi jeden z najbardziej popularnych kierunków wypoczynkowych Chorwacji. Turyści mogą tu liczyć na wysoką jakość usług – zarówno w hotelach i lokalach gastronomicznych, jak też na przykład w centrach sportów wodnych.

Beztroskie wakacje w kurortach na Brać

Najbardziej popularnym kurortem Brać jest niewątpliwie Bol – miasteczko usytuowane pośrodku południowego wybrzeża. To właśnie w granicach tego kurortu znajduje się słynna plaża Złoty Róg (Zlatni Rat) – jedna z najczęściej fotografowanych plaż Chorwacji, stale umieszczana na pocztówkach i w katalogach turystycznych reklamujących walory Wybrzeża Adriatyckiego. Bol dysponuje doskonałą infrastrukturą turystyczną – są tu przede wszystkim hotele 3 – i 4 – gwiazdkowe, oferujące różne formuły wyżywienia. Wszyscy turyści, którzy chcieliby w Bol wykupić wczasy z samym tylko śniadaniem, mogą przejrzeć ofertę 4 – gwiazdkowego hotelu Bluesun Borak, a ci, którym marzą się wczasy z pełnym wyżywieniem HB – powinni zapoznać się z ofertą 4 – gwiazdkowego hotelu Bluesun Elaphusa. Do Bol mogą też wreszcie przyjechać osoby preferujące wczasy All inclusive – taką formułę wypoczynku znaleźć można na przykład w 3 – gwiazdkowym hotelu Bluesun Bonaca.

Z innych, popularnych kurortów na Brać, koniecznie trzeba jeszcze wymienić Supetar i Postirę (obie miejscowości położone są na północnym wybrzeżu wyspy). W okolicy Supetar występują piaszczyste plaże, natomiast Postira to urokliwe, portowe miasteczko, które szczególnie polecane jest na wypoczynek miłośnikom ciszy i spokoju. W Supetar warto jest się zatrzymać w 4 – gwiazdkowym hotelu Sentido Kaktus, a w kurorcie Postira – w 3 – gwiazdkowym hotelu Adriatic albo w 4 – gwiazdkowym hotelu Lipa.

Brać z wycieczką

Wyspa Brać umieszczana jest też czasem w programach wycieczek objazdowych po Chorwacji. Na stronie fostertravel.pl można znaleźć kilka tego typu wycieczek, wśród których największą popularnością cieszyły się ostatnio „Chorwacja na fali” i „Nie tylko Marco Polo”. Turystom pokazywany jest na Brać przede wszystkim przylądek Złoty Róg, choć sporą atrakcją jest też sama podróż po wyspie – wśród zalesionych wzgórz i pól lawendowych. W zależności od wycieczki, turyści mogą pozostać na Złotym Rogu na odpoczynek albo udać się na dalsze zwiedzanie wyspy (taką możliwość przewiduje chociażby wycieczka „Chorwacja na fali”). W programie dodatkowym może się znaleźć wycieczka na najwyższy szczyt wyspy – Vidovą Gorę (778 m n.p.m.), z której rozpościera się fantastyczny widok na Morze Adriatyckie i na Złoty Róg. Poza tym z wycieczką fakultatywną możemy mieć okazję zwiedzić Puciscę – miejscowość słynącą z tradycji rzeźbiarskich, z której pochodził kamień użyty do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.

Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 145 000 klientów
wyjechało z nami od 1998