Wycieczki Francja

2 wycieczek do Francji (Ile de France, Alzacj)

1
Francja Wybierz kierunek
1
od: 01.12.2020
do: 31.12.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 4
FILTR Wybrano 4
Sortuj wg:
09.12 - 13.12.20 (4 dni) środa (dostępny 1 inny termin)...
śniadania (BB)
wyjazd z Zgorzelec (inne: Kraków, Katowice)...
5°C
Itaka R
Wycieczki objazdowe
Itaka R
Lekkie zachmurzenie 5°C
30% taniej 1 428 zł 998 zł/os. za 2 osoby - 1 996 zł
30% taniej 1 428 zł Sprawdź 998 zł/os. za 2 osoby - 1 996 zł
04.12 - 07.12.20 (3 dni) piątek (ostatni dostępny termin)
śniadania (BB)
wylot z Poznania (inne: Poznan)
7°C
Itaka R
City break
Itaka R
Słonecznie 7°C
23% taniej 2 349 zł 1 799 zł/os. za 2 osoby - 3 598 zł
23% taniej 2 349 zł Sprawdź 1 799 zł/os. za 2 osoby - 3 598 zł

Francja – czyli niezwykła mozaika kulturowo – historyczno – geograficzna

Do Francji można przyjeżdżać niezliczoną ilość razy, trudno jest się bowiem tym krajem znudzić. Geograficzna i kulturowa różnorodność regionów Francji, a także bogactwo zabytków z różnych epok historycznych, czyni to państwo jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Europie. Wystarczy zajrzeć do średniowiecznych miasteczek Akwitanii, przejść się pomiędzy tajemniczymi megalitami Bretanii czy wreszcie poszukać ukrytych pośród pól lawendowych Vaucluse budowli z czasów rzymskich, by zakochać się we Francji bez pamięci. Do licznych, porozrzucanych po całym kraju atrakcji, dochodzi jeszcze jedna, dla wielu zresztą najważniejsza – Paryż. Stolica Francji jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, które urzeka pięknem architektury świeckiej i sakralnej, a także niepowtarzalnym, wielokulturowym klimatem.

Multum możliwości

Różnorodność geograficzna i historyczna sprawia, że biura podróży przygotowują dla turystów coraz bardziej urozmaicone pakiety zwiedzania Francji. Do najbardziej popularnych ostatnio wycieczek należą „Paryż, Normandia, Bretania 8 dni”, „Alzacja – zwiedzanie Francji 5 dni”, „Paryż i Francuskie Rozmaitości” oraz „Lazurowe Wybrzeże – zwiedzanie Francji”. Z objazdówką „Paryż, Normandia, Bretania 8 dni” zajrzymy na przykład do Rouen, w którym znajduje się imponująca, a budowana przez ponad 300 lat, Katedra Notre Dame. Miłośnicy impresjonizmu wiedzą zapewne, że to właśnie ta świątynia posłużyła Claude’owi Monetowi do stworzenia serii 20 obrazów – będących wybitnym studium światła i proporcji w architekturze sakralnej. Z wycieczką „Paryż i Francuskie Rozmaitości” zwiedzimy z kolei wspaniały klasztor benedyktyński Mont-St-Michel, którego historia sięga VIII w. Opactwo jest spektakularnie położone na skalistej „wyspie” (połączonej z lądem groblą), a najlepiej widać je w trakcie odpływu (różnica poziomów wody może tu wynieść nawet 15 m). Z kolejną wycieczką, „Alzacja – zwiedzanie Francji 5 dni”, będziemy mieli możliwość zwiedzić Strasburga, a przede wszystkim jego centrum - położonego na Wielkiej Wyspie i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Największym skarbem wyspy jest oczywiście gotycka Katedra Notre Dame, wzniesiona, podobnie jak wiele innych budowli w mieście, z czerwonego piaskowca. Z ostatnią wreszcie wycieczką, „Lazurowe Wybrzeże – zwiedzanie Francji”, zaglądniemy do pięknie położonego na wzgórzach miasteczka Saint-Paul-de-Vence, które niegdyś stanowiło prawdziwą, artystyczną mekkę – przede wszystkim dla impresjonistów i kubistów.

Paryż – serce Francji

Francuzi żartują czasem, że w ich kraju znajduje się Paryż, a dalej długo nie ma zupełnie nic. I choć trudno jest się z tym zgodzić, zwłaszcza turyście oczarowanemu urokliwymi wioskami i miasteczkami Alzacji czy Normandii, to faktem jest, że Paryż stanowi prawdziwe centrum gospodarcze, kulturowe i duchowe Francuzów. Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i przez cały rok trudno jest tu nie dojrzeć ogromnych grup turystów, przemieszczających się pomiędzy Luwrem, Polami Elizejskimi i Wieżą Eiffla. Popularność Paryża sprawia, że biura podróży oferują mnóstwo możliwości zwiedzania stolicy Francji, połączonego często z wizytą w Zamkach nad Loarą, w Rodzinnych Parkach Rozrywki Eurodisneyland lub Asterix, czy też ze zwiedzaniem innych regionów Francji lub innych miast europejskich.

Jeśli chcemy przyjechać wyłącznie do Paryża, to możemy wybrać wycieczki typu city break, np. „Paryż 6 dni”, „Francja – Paryskie migawki” lub „Weekend w Paryżu”. Jeśli z kolei podróżujemy z dziećmi i obok zwiedzania stolicy Francji, chcemy też zafundować swoim pociechom mnóstwo atrakcji w parkach rozrywki, to powinniśmy przejrzeć oferty wycieczek „Paryż zabawy śmiechu i radości” lub „Paryż – Rodzinne Parki Atrakcji”. Jeżeli wreszcie chcemy połączyć pobyt w Paryżu ze zwiedzaniem przepięknych zamków nad Loarą, to powinniśmy zwrócić uwagę na wycieczki „Paryż + Zamki nad Loarą” i „Paryż nad Sekwaną, Zamki nad Loarą – 6 dni”. Wizyta w zamkach nad Loarą to fascynująca podróż w głąb francuskiej historii i historii architektury. W zamku Chambord znajduje się  na przykład słynna, podwójna klatka schodowa, natomiast spod Zamku w Blois, stanowiącego prawdziwy zlepek stylów architektonicznych, wyruszyła w 1429 r., w celu oswobodzenia Orleanu, sama Joanna d’Arc.

Aktualne ceny ofert wycieczek Francja

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek Francja jest we wrześniu i kosztuje 2466 zł na 1 tydzień. Najtańsza wycieczka 2 tygodniowa jest we wrześniu za 3655 zł.

Najwyższe ceny są w lipcu, wtedy ceny za wycieczki Francja zaczynają się od kwoty 2861 zł za 7 dni i od 4714 zł na 14 dni (w lipcu).

Możesz zapłacić taniej nawet 1059 zł mniej za osobę decydując się na Francja wycieczki we wrześniu zamiast w lipcu co stanowi oszczędność aż 23%!

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

  • 1000 zł

  • 750 zł

  • 500 zł

  • 250 zł

  • 0 zł

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych Francja jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "wycieczki" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w sierpniu 2019, wynosiła 3567 zł za osobę, zawierała śniadania i obiadokolacje i dotyczyła wyjazdu w styczniu do hotelu 3 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w maju, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 4690 zł /os. do hotelu 4 gwiazdkowego ze śniadaniami (wyjazd nastąpił w październiku).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta Francja w tej kategorii była zarejestrowana w styczniu 2017, dotyczyła wyjazdu do hotelu 3 gwiazdkowego w kwietniu i kosztowała 6085 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był maj 2017. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 4 gwiazdkami w opcji ze śniadaniami nie był mniejszy niż 8178 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w październiku).

Nie znalazłeś taniej oferty do Francji? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne