Fostertravel.pl

Wycieczki Irlandia

Transport / Kierunek
Irlandia
Miasto wyjazdu
Dowolne miasto wyjazdu
Wyjazd od - powrót do
25.04.2024 - bez terminu
Liczba osób
2 dorosłych
Cena
Wyżywienie
Ilość dni
Standard hotelu
Ocena hotelu
Odległości
Udogodnienia
Linie lotnicze

Znaleziono 3 wycieczki

  • Samolotem/autokarem

Wybierz...
Dublin » Belfast » Grobla Olbrzyma » Dublin
20.06 - 23.06.2024 (3 noce)
wylot z: Warszawa - Modlin
wyżywienie: śniadania
Rainbow
od 4 320 /os.
za 2 osoby - od 8 640 zł
Dublin » Belfast » Klify Moher » Burren » Galway » Bunratty Castle and Folk Park » Pierścień Kerry
15.05 - 22.05.2024 (7 nocy)
wylot z: Warszawa - Modlin
wyżywienie: śniadania
Rainbow
od 5 591 /os.
za 2 osoby - od 11 182 zł
Dublin » Wicklow » Glendalough » Kilkenny » Cashel » Pierścień Kerry » Bunratty Castle and Folk Park » Burren » Klify Moher » Galway » Park Narodowy Connemara » Kylemore Abbey » Londonderry » Grobla Olbrzyma » Belfast » Dublin
26.05 - 03.06.2024 (8 nocy)
wylot z: Warszawa, Warszawa-okęcie
wyżywienie: śniadania
Itaka
od 6 029 /os.
za 2 osoby - od 12 058 zł
Nie znalazłeś taniej oferty dla wybranych kierunków?
Nic straconego! Skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Poniedziałek-piątek: 09:00-21:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: 12:00-20:00

Irlandia – przyrodnicze i kulturowe skarby Zielonej Wyspy

Zielona Wyspa – tak oto nazywana jest popularnie Irlandia – kraj, który dzięki umiarkowanemu, morskiemu klimatowi i dużej ilości opadów obfituje w łąki i pastwiska, i w którym trawa ma naprawdę barwę soczystej zieleni. Irlandia zachwyca bogatym dziedzictwem przyrodniczym, historycznym i kulturowym, a żeby się o tym przekonać warto jest się przejechać wzdłuż poszarpanego Wybrzeża Atlantyckiego, zaglądnąć do Dublina albo odwiedzić kilka zabytkowych opactw i kompleksów zamkowych.

Fiord Killary, klify i piękne formacje krasowe - czyli największe atrakcje irlandzkiego Wybrzeża Oceanu Atlantyckiego   

Bogactwo przyrodnicze Irlandii dosłownie zapiera dech w piersiach, a szczególne wrażenie robi na wyspie malownicze Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Do największych atrakcji przyrodniczych wybrzeża należy Fiord Killary, położony na granicy hrabstw Galway i Mayo oraz Klify Moher, usytuowane w hrabstwie Clare. Ok. 30 km na wschód od Klifów rozciąga się także Park Narodowy Burren – pełen zjawiskowych formacji krasowych. Fiord Killary to jedyny fiord w Irlandii – ma on 16 km długości i 45 m głębokości. Zatokę otaczają strome, urwiste zbocza, a wzdłuż brzegu pływają farmy łososi i małży. Klify Moher to z kolei niezwykły, 8 – kilometrowy odcinek wybrzeża, zbudowany z piaskowców i wapieni, i stromo opadający ku wodom Oceanu Atlantyckiego. Klify mają ponad 100 m wysokości (w najwyższym miejscu jest to ok. 214 m), a najlepiej jest je oglądać z XIX – wiecznej, utrzymanej w stylu neoromańskim wieży widokowej O'Brien's Tower. Park Narodowy Burren, również położony w obrębie hrabstwa Clare, zajmuje powierzchnię blisko 1700 ha, a na jego terenie występują liczne zjawiska krasowe (zarówno powierzchniowe jak i podziemne). Poza wspaniałymi formami skalnymi Park Narodowy Burren słynie z wyjątkowo bogatej flory – można tu spotkać gatunki roślin charakterystyczne dla różnych szerokości i regionów geograficznych, w tym dla basenu Morza Śródziemnego, obszarów alpejskich bądź arktycznych.

Wspaniałe dziedzictwo przyrodnicze Irlandii można zobaczyć na własną rękę lub z wycieczką objazdową. Osoby, które chciałyby zwiedzić ten kraj ze zorganizowaną grupą, powinny przejrzeć na przykład program wycieczki „W poszukiwaniu Leprikonów – zwiedzanie”. 

Zamki i zabytkowe kompleksy sakralne

Na całym terenie Irlandii porozrzucanych jest wiele zamków, okazałych budowli sakralnych i zabytkowych klasztorów. Wśród średniowiecznych warowni na szczególną uwagę zasługuje zamek w Kilkenny, zbudowany pod koniec XII w. z inicjatywy Wilhelma Marshala – słynnego angielskiego rycerza. Jeśli chodzi o budowle sakralne, to koniecznie trzeba natomiast odwiedzić Katedrę św. Patryka w Dublinie – główną świątynię rzymskokatolicką w Irlandii. Katedra, wzniesiona w II poł. XIII w., utrzymana jest w stylu angielskiego gotyku, a w jej wnętrzu wspaniale prezentują się przede wszystkim smukłe filary podtrzymujące sklepienie i XIX – wieczny witraż wykonany przez firmę William Wailes & Co., a przedstawiający sceny z życia św. Patryka. I wreszcie, jeżeli chodzi o najpiękniejsze klasztory, to w pierwszej kolejności należy wspomnieć o opactwie św. Kevina, usytuowanym w Dolinie Glendalough i otoczonym przez granitowe pasmo Gór Wicklow. Jest to jeden z najlepiej zachowanych klasztorów w Irlandii, a w jego obrębie warto jest się przyjrzeć m.in. bramie (wyposażonej w granitowe łuki i anty), 32 – metrowej, kamiennej wieży, niewielkiemu kościołowi św. Kevina, zbudowanemu w całości z kamienia i wreszcie ruinom Celi św. Kevina, której mury liczyły niegdyś 0,9 m grubości.

Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998