Wycieczki Irlandia

2 wycieczek do Irlandii (Dublin, Galway, Pierścień Kerry, Bunratty Castle and Folk Par)

1
Irlandia Wybierz kierunek
1
od: 07.06.2020
do: bez terminu
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 3
FILTR Wybrano 3
Sortuj wg:
16.09 - 23.09.20 (7 dni) środa (dostępnych 6 innych terminów)...
śniadania (BB)
wylot z Warszawy
15°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Lekki przelotny deszcz 15°C
4 250 zł/os. za 2 osoby - 8 500 zł
Sprawdź 4 250 zł/os. za 2 osoby - 8 500 zł
14.09 - 22.09.20 (8 dni) poniedziałek (dostępne 3 inne terminy)...
śniadania (BB)
wylot z Warszawy
15°C
Itaka R
Wycieczki objazdowe
Itaka R
Słonecznie 15°C
15% taniej 5 049 zł 4 289 zł/os. za 2 osoby - 8 578 zł
15% taniej 5 049 zł Sprawdź 4 289 zł/os. za 2 osoby - 8 578 zł

Irlandia – przyrodnicze i kulturowe skarby Zielonej Wyspy

Zielona Wyspa – tak oto nazywana jest popularnie Irlandia – kraj, który dzięki umiarkowanemu, morskiemu klimatowi i dużej ilości opadów obfituje w łąki i pastwiska, i w którym trawa ma naprawdę barwę soczystej zieleni. Irlandia zachwyca bogatym dziedzictwem przyrodniczym, historycznym i kulturowym, a żeby się o tym przekonać warto jest się przejechać wzdłuż poszarpanego Wybrzeża Atlantyckiego, zaglądnąć do Dublina albo odwiedzić kilka zabytkowych opactw i kompleksów zamkowych.

Fiord Killary, klify i piękne formacje krasowe - czyli największe atrakcje irlandzkiego Wybrzeża Oceanu Atlantyckiego   

Bogactwo przyrodnicze Irlandii dosłownie zapiera dech w piersiach, a szczególne wrażenie robi na wyspie malownicze Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Do największych atrakcji przyrodniczych wybrzeża należy Fiord Killary, położony na granicy hrabstw Galway i Mayo oraz Klify Moher, usytuowane w hrabstwie Clare. Ok. 30 km na wschód od Klifów rozciąga się także Park Narodowy Burren – pełen zjawiskowych formacji krasowych. Fiord Killary to jedyny fiord w Irlandii – ma on 16 km długości i 45 m głębokości. Zatokę otaczają strome, urwiste zbocza, a wzdłuż brzegu pływają farmy łososi i małży. Klify Moher to z kolei niezwykły, 8 – kilometrowy odcinek wybrzeża, zbudowany z piaskowców i wapieni, i stromo opadający ku wodom Oceanu Atlantyckiego. Klify mają ponad 100 m wysokości (w najwyższym miejscu jest to ok. 214 m), a najlepiej jest je oglądać z XIX – wiecznej, utrzymanej w stylu neoromańskim wieży widokowej O'Brien's Tower. Park Narodowy Burren, również położony w obrębie hrabstwa Clare, zajmuje powierzchnię blisko 1700 ha, a na jego terenie występują liczne zjawiska krasowe (zarówno powierzchniowe jak i podziemne). Poza wspaniałymi formami skalnymi Park Narodowy Burren słynie z wyjątkowo bogatej flory – można tu spotkać gatunki roślin charakterystyczne dla różnych szerokości i regionów geograficznych, w tym dla basenu Morza Śródziemnego, obszarów alpejskich bądź arktycznych.

Wspaniałe dziedzictwo przyrodnicze Irlandii można zobaczyć na własną rękę lub z wycieczką objazdową. Osoby, które chciałyby zwiedzić ten kraj ze zorganizowaną grupą, powinny przejrzeć na przykład program wycieczki „W poszukiwaniu Leprikonów – zwiedzanie”. 

Zamki i zabytkowe kompleksy sakralne

Na całym terenie Irlandii porozrzucanych jest wiele zamków, okazałych budowli sakralnych i zabytkowych klasztorów. Wśród średniowiecznych warowni na szczególną uwagę zasługuje zamek w Kilkenny, zbudowany pod koniec XII w. z inicjatywy Wilhelma Marshala – słynnego angielskiego rycerza. Jeśli chodzi o budowle sakralne, to koniecznie trzeba natomiast odwiedzić Katedrę św. Patryka w Dublinie – główną świątynię rzymskokatolicką w Irlandii. Katedra, wzniesiona w II poł. XIII w., utrzymana jest w stylu angielskiego gotyku, a w jej wnętrzu wspaniale prezentują się przede wszystkim smukłe filary podtrzymujące sklepienie i XIX – wieczny witraż wykonany przez firmę William Wailes & Co., a przedstawiający sceny z życia św. Patryka. I wreszcie, jeżeli chodzi o najpiękniejsze klasztory, to w pierwszej kolejności należy wspomnieć o opactwie św. Kevina, usytuowanym w Dolinie Glendalough i otoczonym przez granitowe pasmo Gór Wicklow. Jest to jeden z najlepiej zachowanych klasztorów w Irlandii, a w jego obrębie warto jest się przyjrzeć m.in. bramie (wyposażonej w granitowe łuki i anty), 32 – metrowej, kamiennej wieży, niewielkiemu kościołowi św. Kevina, zbudowanemu w całości z kamienia i wreszcie ruinom Celi św. Kevina, której mury liczyły niegdyś 0,9 m grubości.

Aktualne ceny ofert wycieczek Irlandia

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek Irlandia jest we wrześniu i kosztuje 4250 zł na 1 tydzień. Najwyższe ceny są w lipcu, wtedy ceny za wycieczki Irlandia zaczynają się od kwoty 4500 zł za 7 dni

Możesz zapłacić taniej nawet 250 zł mniej za osobę decydując się na Irlandia wycieczki we wrześniu zamiast w lipcu co stanowi oszczędność 6%!

Nie znalazłeś taniej oferty do Irlandii? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne