Wycieczki Litwa

1 wycieczek na Litwę (Wiln)

1
Litwa Wybierz kierunek
1
od: 01.12.2020
do: 31.12.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 4
FILTR Wybrano 4
Sortuj wg:
11.12 - 13.12.20 (2 dni) piątek (dostępny 1 inny termin)...
śniadania (BB)
wyjazd z Sosnowiec (inne: Katowice)...
-1°C
INDEX
City break
INDEX
Zachmurzenie -1°C
429 zł/os. za 2 osoby - 858 zł
Sprawdź 429 zł/os. za 2 osoby - 858 zł

Litwa – z wizytą w największym z krajów bałtyckich

Zwiedzanie Litwy – największego, zarówno pod względem terytorium jak i liczby ludności, kraju bałtyckiego, zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Litwa jest bowiem dla nas, Polaków, krajem wyjątkowym - w końcu od schyłku XIV do I poł. XX w. losy państw polskiego i litewskiego były ze sobą ściśle złączone, a ślady wspólnego, polsko – litewskiego dziedzictwa historycznego i kulturalnego, można tu znaleźć na każdym kroku. Trzeba jednak pamiętać, żeby w czasie podróży po Litwie nie skupiać się jedynie na śladach polskości, bowiem kraj ten obfituje także w wiele rodzimych zabytków, w tym przede wszystkim w średniowieczne zamki i eleganckie, nowożytne rezydencje, budowane przez litewskich książąt lub litewskie rody możnowładcze.

Bogata oferta wycieczek

Z uwagi na duże zainteresowanie polskich turystów wyjazdami na Litwę, biura podróży oferują przeróżne warianty zwiedzania tego kraju. Dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, przygotowane zostały krótkie wycieczki typu „city break”. Z uwagi na proponowany transport wycieczki te dzielą się dodatkowo na dwie kategorie, a zatem na wycieczki autokarowe (np. „Wilno - Troki”) i wycieczki z przelotem w obie strony (np. „Wilno w pigułce – 4 dni”). Z kolei osobom, które chcą na zwiedzanie Litwy przeznaczyć nieco więcej czasu, biura podróży polecają wycieczki objazdowe. I tutaj jednak, ze względu na opcje wyżywienia, mamy dwie kategorie objazdówek – w programie jednych wycieczek (np. „Kowno Wilno Troki”) oferowane jest tylko śniadanie, natomiast w programach innych (np. „Litwa – Cudowne Wilno” i „Wilno Troki Kowno 4 dni”) – zapewnione jest pełne wyżywienie. Ale to jeszcze nie wszystko, Litwę można również odwiedzić w ramach dłuższych wycieczek objazdowych po krajach bałtyckich (takich jak np. „Wilno Ryga Tallin 5 dni” czy też „Litwa – Łotwa – Estonia – Baltic Tour”) albo wreszcie w ramach wycieczek po krajach bałtyckich i Rosji (ew. Finlandii) (w tej grupie znajdują się takie objazdówki jak „Kraje nad Bałtykiem i Rosja – 8 dni”, „Bursztynowym traktem – Łotwa, Estonia, Rosja, Litwa” czy też „Szlak bursztynowy – zwiedzanie Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii”).

Wilno – turystyczna mekka Litwy

Nie bez powodu w programie każdej niemal wycieczki objazdowej po Litwie bądź po krajach bałtyckich znajduje się Wilno – w końcu miasto to może się poszczycić jedną z najpiękniejszych starówek na terenie Europy Środkowo – Wschodniej. Główna trasa turystyczna Wilna rozpoczyna się przy Placu Katedralnym, rozciągającym się u stóp Góry Zamkowej, następnie biegnie ona ulicami Zamkową, Wielką i Ostrobramską i kończy się przy Ostrej Bramie – ostatniej, zachowanej do dziś, średniowiecznej bramie miejskiej Wilna, pełniącej również funkcję maryjnego sanktuarium. Wzdłuż albo w sąsiedztwie tej trasy usytuowanych jest wiele wspaniałych obiektów, w tym na przykład rozległy kompleks Uniwersytetu Wileńskiego, w obrębie którego znajduje się najstarsza świątynia parafialna Wilna – kościół św. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (będący także jedną z perełek baroku wileńskiego dzieła Jana Krzysztofa Glaubitza) oraz Klasztor Bazylianów, na terenie którego zobaczyć można zrekonstruowaną, mickiewiczowską „celę Konrada”. Nieco dalej od centrum położony jest z kolei XVII – wieczny kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, stanowiący, z uwagi na bogactwo swojego wystroju (jest tam blisko 2 tys. stiukowych rzeźb i płaskorzeźb), obowiązkowy punkt zwiedzania Wilna.

Kiejdany i Kłajpeda

Choć jednak Wilno przepełnione jest zabytkami z różnych epok historycznych, to nie jest to jedyne, warte odwiedzenia miejsce na Litwie. Równie imponująco prezentują się Kiejdany (położone nad rzeką Niewiążą) i Kłajpeda (usytuowana na wybrzeżu Morza Bałtyckiego). W Kiejdanach na szczególną uwagę zasługuje renesansowy zbór kalwiński, w którego wnętrzu mieści się krypta z grobami członków potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Poza tym zwiedzając Kiejdany nie można też przegapić Starego Rynku, przy którym wznoszą się zabytkowe synagogi oraz barokowego kompleksu klasztornego karmelitów. W Kłajpedzie z kolei imponująco prezentują się domy mieszkalne z tzw. muru pruskiego, a na uwagę zasługują tu także ruiny zamku, wzniesionego na przełomie XIV i XV w. przez krzyżaków. Choć Kiejdany i Kłajpeda znacznie rzadziej goszczą w programach wycieczek objazdowych po Litwie, to jednak możemy do nich zawitać z taką objazdówką jak np. „Bałtyckim Szlakiem – Estonia, Łotwa, Litwa”.

Aktualne ceny ofert wycieczek Litwa

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek Litwa jest w czerwcu i kosztuje 1269 zł na 1 tydzień. Najwyższe ceny są w październiku, wtedy ceny za wycieczki Litwa zaczynają się od kwoty 2499 zł za 7 dni

Możesz zapłacić taniej nawet 1230 zł mniej za osobę decydując się na Litwa wycieczki w czerwcu zamiast w październiku co stanowi oszczędność aż 50%!

Nie znalazłeś taniej oferty Wilno? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne