Fostertravel.pl

Wycieczki Mongolia

Transport / Kierunek
Mongolia
Miasto wyjazdu
Dowolne miasto wyjazdu
Wyjazd od - powrót do
19.04.2024 - bez terminu
Liczba osób
2 dorosłych
Cena
Wyżywienie
Ilość dni
Standard hotelu
Ocena hotelu
Odległości
Udogodnienia
Linie lotnicze

Znaleziono 2 wycieczki

  • Samolotem/autokarem

Wybierz...
Ułan Bator » Baga Gazaryn Chuluu » Tsagan Suvraga » Pustynia Gobi » Khongoryn » Dolina Bayanzag » Karakorum » Ułan Bator
10.08 - 21.08.2024 (10 nocy)
wylot z: Warszawa
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Ecco Travel
od 10 449 /os.
za 2 osoby - od 20 898 zł
Ułan Bator » Pustynia Gobi » Wąwóz Sępów » Dolina Bayanzag » Hustain Nuruu National Park
20.09 - 30.09.2024 (9 nocy)
wylot z: Warszawa
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Ecco Travel
od 15 879 /os.
za 2 osoby - od 31 758 zł
Nie znalazłeś taniej oferty dla wybranych kierunków?
Nic straconego! Skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Poniedziałek-piątek: 09:00-21:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: 12:00-20:00

Mongolia - kraj ogromnych przestrzeni

Mongolia fascynuje i zachwyca, bowiem na jej ogromnych, niezabudowanych terenach, można prawdziwie obcować z naturą. Ten w przeważającej mierze, górzysto – wyżynny kraj, ma powierzchnię 1,5 mln km kw., ale zamieszkują go niecałe 3 mln ludzi, co daje mniej niż 2 osoby na km kw. Spacerując po tutejszych stepach czy piaskach Pustyni Gobi, można doświadczyć błogiego uczucia ciszy i spokoju, a podglądając życie tutejszych nomadów można się też sporo dowiedzieć o życiu. Dodatkową atrakcją, która przyciąga do Mongolii coraz więcej turystów, są też liczne, odkryte na terenie tego kraju szczątki dinozaurów.

Ułan Bator

Pierwszym przystankiem dla turystów odwiedzających Mongolię, czy to na własną rękę, czy ze zorganizowaną wycieczką, jest Ułan Bator. Tę położoną na 1314 m n.p.m. stolicę zamieszkuje ponad 1/3 ludności kraju. Ułan Bator wydaje się być wysepką pośród mongolskich pustkowi – miasto posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, a są tu także liczne placówki kulturalne, muzea i kilka zabytkowych klasztorów. Wśród kompleksów sakralnych najsłynniejszy jest XIX – wieczny klasztor buddyjski Gandan. W czasach komunistycznych był to jedyny, czynny klasztor na terenie Mongolii, dziś natomiast Gandan stanowi główny ośrodek buddyzmu w kraju. W skład kompleksu klasztornego wchodzi kilka świątyń (większość pochodzi z XIX w.), a pod względem turystycznym najciekawsza jest świątyniaMegdżiddżanrajseg süm, której wnętrze zdobi 26, 5 – metrowy posągbodhisattwy Awalokiteśwary – personifikacji współczucia.

Skarby Pustyni Gobi

Jeśli chodzi o atrakcje przyrodnicze Mongolii, to nic nie może się tu równać z Pustynią Gobi – drugą największą pustynią na świecie, która powstałą w miejscu prehistorycznego morza śródlądowego. Mająca ponad 1,3 mln km kw. powierzchni pustynia rozciąga się na terytorium dwóch państw – południowej Mongolii i północnych Chin. Mimo swojej nazwy, Gobi tylko w części pokrywają piaski – na całym terenie występują też bowiem stepy. Poza wspaniałymi krajobrazami, stadami wielbłądów dwugarbnych i niewielkimi grupami nomadów, największą atrakcją pustyni są tzw. płonące klify, usytuowane w jej części północno – zachodniej. To właśnie tutaj, w piaskowych skałach, które podczas zachodu słońca mienią się na czerwono, amerykańska ekspedycja paleontologiczna znalazła w latach 20 – tych ubiegłego wieku ogromne skupisko szczątków dinozaurów a także ich skamieniałe jaja. 

Karakorum

Miejscem, które jest stałym punktem większości wycieczek objazdowych po Mongolii, jest też Karakorum - XIII – wieczna stolica Imperium Mongolskiego, założona przez wielkiego Czingis – chana. Karakorum położone jest w centrum kraju, niecałe 400 km na zachód od Ułan Bator. Od 2004 r., jako część krajobrazu kulturowego doliny Orchon, Karakorum znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Do największych atrakcji należy tu klasztor lamajski Erdenedzuu chijd– jeden z najstarszych zespołów klasztornych na terenie Mongolii (został on zbudowany w II poł. XVI w.). Wskutek akcji burzenia świątyń i mordowania lamajskiego kleru, prowadzonej przez komunistów na przełomie lat 30 – tych i 40 – tych ubiegłego wieku, klasztor nie zachował się do naszych czasów w oryginalnym stanie. Nadal jednak można tu zobaczyć kilka zabytkowych budowli, w tym Złoty Suburgan, grobowce Abataj-chana i Gombodordż Tuszetu-chana, a także trzy świątynie i średniowieczne stele kamienne. 

 

Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998