Wycieczki Peru

2 wycieczek do Peru (Lima, Machu Picchu, Cuzco, Arequipa, Colca, Pun)

1
Peru Wybierz kierunek
1
od: 01.06.2020
do: 30.06.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 4
FILTR Wybrano 4
Sortuj wg:
04.06 - 11.06.20 (6 dni) czwartek (ostatni dostępny termin)
śniadania i obiadokolacje (HB)
wylot z Warszawy
18°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Słonecznie 18°C
10 112 zł/os. za 2 osoby - 20 224 zł
Sprawdź 10 112 zł/os. za 2 osoby - 20 224 zł
17.06 - 28.06.20 (10 dni) środa (dostępny 1 inny termin)...
śniadania i obiadokolacje (HB)
wylot z Warszawy
18°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Słonecznie 18°C
11 821 zł/os. za 2 osoby - 23 642 zł
Sprawdź 11 821 zł/os. za 2 osoby - 23 642 zł

Peru – wizyta w Imperium Inków

W czasie swojej świetności, w XIV i XV w., Imperium Inków zamieszkiwało kilkanaście milionów ludzi, a obszar królestwa obejmował całe niemal zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej. Położone w Peru Cuzco przez blisko cztery wieki pełniło funkcję stolicy państwa, a jezioro Titicaca, wraz z położoną na nim Wyspą Słońca, stanowiło centrum inkaskiego kultu – w końcu to właśnie tutaj, jak wierzyli Inkowie, narodził się stwórca świata Wirakocza, bóg słońca Inti oraz pierwsi Inkowie – Mano Capac i jego żona Mama Ocllo. Dziś pozostałości inkaskiej kultury należą do grona największych atrakcji Peru, ale w kraju tym dech w piersiach zapierają także pozostałości po innych przedinkaskich kulturach, a także liczne atrakcje przyrodnicze.   

Wycieczki do Cuzco i doliny rzeki Urubamba

Najwspanialsze ruiny miast inkaskich znajdują się w okolicy Cuzco, to znaczy w dolinie rzeki Urubamba. W Cuzco, czyli po prostu w „Pępku Świata”, położonym na 3326 m n.p.m., niewiele zachowało się do dziś po Inkach, a to dlatego, że hiszpańscy najeźdźcy zniszczyli w XVI w. większość inkaskich budowli. Przy wytyczonym przez Inków placu – dziś zwanym Plaza de Armas, wznosi się jednakże barokowa katedra Koricancha, która, co warto zauważyć, wzniesiona została na fundamentach inkaskiej Świątyni Słońca. Nieco lepiej niż w Cuzco sytuacja przedstawia się w Ollantaytambo – miejscowości położonej kilkadziesiąt kilometrów na północny – zachód od Cuzco. Tutaj można podziwiać pozostałości inkaskiej twierdzy, z zachowanym Ołtarzem Inki i Tronem Księżniczki. Żadne jednak miejsce w dolinie Urubamba nie może się równać z położonym na jej krańcu Machu Picchu. Jest to najlepiej zachowane miasto Inków, położone na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m., które powszechnie uznawane jest za jeden z cudów świata. Na terenie Machu Picchu każdy obiekt fascynuje, niezależnie od tego, czy jest to Świątynia Słońca, pełniąca niegdyś funkcję obserwatorium astronomicznego, czy też Świątynia Trzech Okien. Charakterystycznym obrazkiem z Machu Picchu są także poziome, kamienne tarasy, które Inkowie wykorzystywali niegdyś pod uprawy.

Jeśli chodzi o najciekawsze pozostałości kultury inkaskiej, to jej poznanie proponuje większość wycieczek objazdowych po Peru albo po Peru i krajach sąsiednich. Jeśli więc chcemy przyjechać do dolinyUrubamba ze zorganizowaną grupą, to możemy zwrócić uwagę na takie objazdówki jak „Fascynujące Peru”, „Peru - Boliwia” czy też „Peru, Boliwia”.

Kultury przedinkaskie i atrakcje przyrodnicze

Należy jednak pamiętać, że oferta turystyczna Peru nie kończy się na ruinach dawnych osiedli inkaskich. W programach wielu wycieczek objazdowych znajduje się także zwiedzanie znacznie starszych, niż inkaskie, stanowisk archeologicznych. Na szczególną uwagę zasługuje miejscowość Chavin de Huantar, założona przez przedstawicieli kultury Chavin ok. 1400 r. p.n.e. Niemniej ciekawa jest też zresztą dolina Casma, na terenie której znajduje się najstarsza świątynia starożytnego Peru, wzniesiona ok. 3,5 tys. lat temu. Świątynię otacza mur z kamiennymi płytami, których reliefy przedstawiają wojowników i torturowanych jeńców. Chavin de Huantar i dolinę Cosmy możemy odwiedzić chociażby z wycieczką „Peru, Ekwador, Kolumbia”.

Peru może się także poszczycić wspaniałymi atrakcjami przyrodniczymi. Wśród nich koniecznie należy wymienić Kanion rzeki Colca – uznawany przez niektóre źródła za najgłębszy kanion świata. Kanion usytuowany jest ok. 100 km na północny – zachód od kolonialnego miasta Arequipa i rozciąga się on na długości blisko 120 km. Warto zwrócić uwagę na fakt, że różnica poziomów między początkiem i końcem kanionu wynosi ponad 2 tys. metrów a w najwyższym miejscu ściany kanionu wznoszą się na wysokości ponad 4 tys. metrów. Kanion Colca to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Peru, a wspaniałe krajobrazy najlepiej jest podziwiać z punktu widokowego „Krzyż Kondora”.

Aktualne ceny ofert wycieczek Peru

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek Peru jest we wrześniu i kosztuje 8699 zł na 1 tydzień. Najtańsza wycieczka 2 tygodniowa jest w kwietniu za 10962 zł.

Najwyższe ceny są w czerwcu, wtedy ceny za wycieczki Peru zaczynają się od kwoty 10112 zł za 7 dni i od 19370 zł na 14 dni (w październiku).

Możesz zapłacić taniej nawet 8408 zł mniej za osobę decydując się na Peru wycieczki w kwietniu zamiast w październiku co stanowi oszczędność aż 44%!

Nie znalazłeś taniej oferty do Peru? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne