BAŁKAŃSKA MOZAIKA (10 DNI)

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 109978/142

Słonecznie

18°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
BAŁKAŃSKA MOZAIKA (10 DNI)
Zdjecie: 1 z 22
Mapa
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 18.09.2020 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 18.09.2020

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
8 dni
18.09.2020 - 27.09.2020
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
8 dni
(18.09 - 27.09.2020)
Zmień
18 września 2020
(piątek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
pią 18.09.2020 18 września, 20:00 - 19 września, 16:30
Katowice - Ochryda
 
nie 27.09.2020 26 września, 10:00 - 27 września, 08:00
Ochryda - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (z możliwością 1 dostawki)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

248,40
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
3 160
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

3 160,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria
3
Regio
Macedonia/Ochryda/Jezioro Ochrydzkie
Oferta
Kraj - MACEDONIA, SERBIA
Region - OCHRYDA, WSCHODNIA SERBIA, BELGRAD
Miejscowość - OCHRYDA, SKOPJE, BELGRAD, NISZ, Rodzaj oferty - wczasy autokarowe 10 dni, Zwiedzaj i wypoczywaj - 2020/2021 r
Zakwaterowanie - hotele 3*
Kod - MK0007
First minute 2020 i 2021
Obowiązuje przy rezerwacjach do 31.05.2020 r i wpłacie 30% zaliczki. W przypadku oferty na sezon 2021 first minute obowiązuje do 30.10.2020 r.
Opis
Bałkańska Mozaika to impreza łącząca piękno krajobrazów i zabytków nad Jeziorem Ochrydzkim w Macedonii z bogatą historią i kulturą Wschodniej Serbii i Belgradu.
Zobaczymy Jezioro Ochrydzkie - jedno z najstarszych i najpiękniejszych jezior na świecie, z zachowaną endemiczną florą i fauną, cudowną naturę i niemniej sławne zabytki na lądzie. To tutaj nad Jeziorem Ochrydzkim znajduje się perła w koronie Macedonii - Ochryda, miasto wspaniałej architektury i licznych cerkwi.
Odwiedzimy Skopje - stolicę i główne miasto Macedonii, które łączy funkcje reprezentacyjne kraju z nutą orientu, egzotycznymi smakami i zapachami oraz przepiekny Kanion Matka, gdzie w szmaragdowej wodzie odbijają się wysokie skały, wśród których ukryte są średniowieczne świątynie.
Udamy się do Serbii, która zachwyca krajobrazami górskimi, wszechobecnym folklorem i regionalnymi specjałami kulinarnymi. Odwiedzimy Belgrad - stolicę Serbii, miasto pełne monumentalnych budynków, zielonych parków i artystycznej bohemy. Pospacerujemy po Niszu -rodzinnym mieście cesarza Konstantyna Wielkiego, znanego z potężnej twierdzy tureckiej i Wieży Czaszek.
W czasie rejsu po Dunaju odkryjemy uroki Parku Narodowego Djerdap oraz zobaczymy cudowny przełom Dunaju.
W programie -
- MACEDONIA - Ochryda, Św. Naum, Skopje, Kanion Matka.
- SERBIA - Belgrad, Nisz, Medijana, Gamzigrad, Park Narodowy Dzierdap, "Żelazne Wrota" - przełom Dunaju.
Zakwaterowanie
Hotele 3*** kategorii miejscowej, wyposażone w -
- restaurację, - recepcję, - parking.
Pokoje 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką z pełnym węzłem sanitarnym.
Pokoje 1-osobowe (za dopłatą).
Dostępna jest również promocja "single bez dopłat". W takim przypadku prosimy wybrać typ S2.
Wyżywienie
Wyżywienie 2 x dziennie (HB) -
- śniadanie, - obiadokolacja.
Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Program
RAMOWY PROGRAM IMPREZY -
Dzień 1 (piątek) - wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (transfery z miast położonych poza trasą przejazdu autokaru - za dopłatą).
Dzień 2 (sobota) - przyjazd do Belgradu - serca Bałkanów, jednego z najstarszych miast w Europie, oferującego niesamowitą atmosferę, gdzie poczujemy czym jest bałkański styl, a także zapach i smak, bo Belgrad słynie z fantastycznego ulicznego jedzenia. Zobaczymy -
- ulicę Bulevar Kralja Aleksandra - najdłuższą i najstarszą ulicę kraju, - Parlament , - Cerkiew Św. Marka - gdzie znajduje się miedziany sarkofag ze szczątkami największego władcy serbskiego cara Duš ana, - Muzeum Nikola Tesli, - Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego - z pięknymi freskami i ikonostasem, - Stari Dvor - obecnie ratusz, niegdyś siedziba marszałka Tito, - Novi Dvor - dawny pałac królewskiej dynastii Karadziordziewiciów, dziś siedziba prezydenta, - Terazije - centralny plac miasta otoczony arcydziełami architektury z różnych epok, - pałac Albanija - kiedyś najwyższy budynek na Bałkanach, - Plac Republiki - serce Starego Miasta, - Skadarlija - zabytkową ulicę w Belgradzie, skupiajacą artystów, - meczet Bajrakli, - wzgórze i twierdzę Kalemegdan - górującą nad Dunajem i Sawą, - Saborną cerkiew - cerkiew katedralną św. Michała Archanioła - główną świątynię Serbskiego Kościoła Prawosławnego, - Cerkiew świętego Sawy - symbol Belgradu, jedną z największych cerkwi prawosławnych na świecie.
Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 (niedziela) - śniadanie, wyjazd w kierunku Jeziora Ochrydzkiego, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 (poniedziałek) - śniadanie, zwiedzanie Ochrydy - jednego z najbardziej popularnych, atrakcyjnych i najpiękniejszych miejsc w kraju, z prześliczną starówką, promenadą, molo i zakładami jubilerskimi gdzie można kupić słynne ochrydzkie perły. W programie m.in -
- Górna Brama -prowadząca do starej części miasta, - starożytny teatr - ważny zabytek, jedyny starożytny grecki teatr w Macedonii, arena wielu wydarzeń, tutaj m.in. odbywa się słynny festiwal Lato Ochrydzkie, - Twierdza Cara Samuela - skąd roztacza się prześliczny widok na Jezioro Ochrydzkie i otaczające je góry, - Plaosnik - cenne stanowisko archeologiczne, wzgórze - park z cennymi zabytkami i wspaniałym widokiem na jezioro, - cerkiew św. Kaneo - jeden z symboli Macedonii, urzekająca, stojąca samotnie na klifie, na malowniczym cyplu, której widok na długo pozostanie w pamięci, - cerkiew św. Zofii - z zachowanymi freskami z XI wieku, - Stary Bazar.
- stary platan - rosnący w centrum Ochrydy, uznawany za najstarsze drzewo w Macedonii. Wg legendy zasadził go sam św. Kliment w 967 r.
Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 (wtorek) - śniadanie, wypoczynek lub czas na samodzielne odkrywanie uroków Ochrydy, czy też udania się łódką (odpłatnie) do uroczej wioski rybackiej Trpejca, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6 (środa) - śniadanie, rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim. W programie -
- klasztor Św. Nauma - miejsce licznych pielgrzymek, tutaj znajduje się grób św. Nauma i według legendy bije serce świętego, - Czarny Drin - niedaleko klasztoru znajdują się źródła rzeki Czarny Drin, objęte ochroną jako ścisły rezerwat przyrody, - Zatoka Kości - zobaczymy tutaj rekonstrukcję dawnej osady, położonej całkowicie na wodzie, na palach.
Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 (czwartek) - śniadanie, wyjazd do Skopje, stolicy Macedonii, miasta należącego do dwóch światów - nowoczesnego Zachodu i pełnego uroku Orientu, położonych po dwóch stronach rzeki Wardar. Zwiedzimy -
- Kanion Matka - malowniczy, przepiękny kanion, w którym ukryte są średniowieczne świątynie i klasztory, - Kamienny Most - symbol miasta, który łączy przeszłość (Stare Miasto) z teraźniejszością (Plac Macedonia), - Twierdzę Kale - górującą nad starą częścią miasta, doskonały punkt widokowy, - Plac Macedonia - główny plac Skopje, „ ogród pomników” , a wśród nich monumentalny pomnik Aleksandra Macedońskiego, - Stary Bazar Turecki - jedno z najstarszych i największych targowisk na Bałkanach, gdzie czas wydaje się, że zatrzymał się w miejscu.
Przejazd w kierunku Niszu, Obiadokolacja, Nocleg.
Dzień 8 (piątek) - śniadanie, przejazd do Niszu - tutaj urodził się rzymski cesarz, założyciel Konstantynopola, Konstantyn Wielki. W programie Nisz i okolice -
- twierdza turecka - monumentalna twierdza z dobrze zachowanymi obwarowaniami, w obrębie której urządzono park miejski, - Brama Stambulska - imponująca brama prowadząca do twierdzy, - turecka łaźnia z XV w. - najstarszy turecki zabytek w Niszu, - turecki arsenał - dziś sklep z pamiątkami, - lapidarium - z kolekcją rzymskich nagrobków i płyt nagrobnych, - Meczet Bali Bega - jeden z dwóch zachowanych w mieście, gdzie obecnie mieści się galeria, - Wieża Czaszek - wieża wybudowana „ ku przestrodze” z prawie 1000 czaszek Serbów poległych w antytureckim powstaniu, - Mediana - ruiny pałacu Konstantyna Wielkiego, - Gamzigrad - cenny zabytek z listy UNESCO, ruiny ogromnego rzymskiego kompleksu Felix Romuliana, poprzednio rezydencja cesarza.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
Dzień 9 (sobota) - śniadanie. Przejazd do Tekija i rejs po Dunaju do Kazani i z powrotem, po Parku Narodowym Djerdap. Zobaczymy -
- przełom Dunaju - serce parku, najdłuższy i najgłębszy w Europie zwany Żelaznymi Wrotami, składający się z kilku mniejszych przełomów, - Wielki Kocioł - najbardziej efektowny odcinek przełomu Dunaju, gdzie rzeka zwęża się i przepływa wzdłuż wysokich wapiennych skał, - Tablicę Trojana - wykutą w skale Żelaznej Bramy, - wystającą skalną głowę władcy Daków - Decebala.
Powrót do Polski ok. g. 18.00
Dzień 10 (niedziela) - planowany przyjazd do Polski w godzinach rannych ok 9.00.
UWAGA - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów we własnym zakresie płatne przez uczestników - ok. 30 euro/osobę.
Transpo
Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura - stewarda. Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców. Trasa Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia
Godz. i miejsca wyjazdów LineId- 788
Uwaga - zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu
18-30 Gliwice, stacja Shell ul. Rybnicka
20-00 Katowice, PKS ul. Piotra Skargi
20-30 Tychy, Stacja benzynowa Bliska ul. Beskidzka 60
20-45 Pszczyna, Stacja benzynowa "Borim" przy trasie obok IG Logistics
21-00 Bielsko-Biała, PKS dolny poziom
21-30 Cieszyn, Stacja ARGE przy trasie
Godz. i miejsca wyjazdów (transfery) LineId- 789
Uwaga - zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu
12-30 Jelenia Góra, ul. Teatralna - 140 PLN
13-30 Warszawa, CH Janki przystanek autobusowy obok IKEA - 250 PLN
13-30 Rzeszów, Dworzec PKP - 250 PLN
14-00 Wałbrzych, Stacja Lotos ul. Wrocławska 144 - 140 PLN
14-15 Świdnica, stacja Shell od strony Wałbrzycha - 140 PLN
15-00 Tarnów, Dworzec PKS ul. Dworcowa - 140 PLN
15-30 Legnica, Stacja Orlen ul. Jaworzyńska 238 - 140 PLN
15-30 Brzesko, stacja Statoil przy trasie - 140 PLN
15-30 Dzierżoniów, stacja SHell ul. Świdnicka 69 - 140 PLN
15-30 Łódź, stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN
16-00 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103/koło Juventuru
16-30 Bochnia, Dworzec PKP - 140 PLN
16-30 Wrocław, CH Bielany parking przy Pizza Hut vis a vis OBI - 140 PLN
18-00 Kraków, stacja BP róg ulic Radzikowskiego i Conrada - 100 PLN
18-00 Opole, Dworzec PKS - 100 PLN
18-00 Częstochowa, Mc Donalds wkierunku jazdy - 100 PLN
Świadczenia zawarte w cenie
- 7 noclegów zgodnie z programem, - 7 śniadań, - 7 obiadokolacji, - przejazd autokarem, - opieka polskiego pilota wycieczek, - ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW, Bagaż, - realizacja programu
Cena nie zawiera
Świadczeń nie wymienionych w ofercie np. wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjny koszt biletów wstępu wynosi ok. 30 euro/1 uczestnika.
Zniżki
- dziecko 2-3, 99 lat jako 3.osoba - gratis, - dziecko 3-11, 99 lat jako 3. osoba - 30% zniżki
- 3. osoba w pokoju pow.12 lat - 70 zł zniżki
Opłaty obowiązkowe
Płatne przy rezerwacji -
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt
Płatne na miejscu -
- Opłata miejscowa - 85 euro/osoba dorosła/turnus, 50 euro/dziecko 2-12 lat/turnus - płatne u pilota.
/dot. opłat klimatycznych, meldunkowych, opłat administracyjnych, kosztu statku po Dunaju, po jez. Ochryd, katamarana itp./
Na życzenie
- dopłata do SGL /pokoju jednoosobowego/ - 550 zł/turnus, - ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
- W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 75 zł/1 turnus.
- Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000EUR kwota ta wynosi 25 zł/1 turnus.
Informacje dodatkowe
Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem. Nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Program może być realizowany także przez miejscowe agencje.
Bilety wstępu (na życzenie) ok. 30 euro.
Wymagania językowe
Z grupą jest pilot posługujący się językiem polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.
Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne, zdrowotne
Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport (ważność dokumentów podróży powinna wynosić co najmniej 90 dni), a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http -//polakzagranica.msz.gov.pl
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką do Serbii.

Prognozowana pogoda w Djerdap National Park

03.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 9 km/h
04.09.2020 (piątek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 11 km/h
05.09.2020 (sobota)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 12 km/h
06.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 42 %
Wiatr: 10 km/h
07.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 9 km/h
08.09.2020 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
26° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 30 %
Wiatr: 8 km/h
09.09.2020 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 11 km/h
10.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 9 km/h
11.09.2020 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 12 km/h
12.09.2020 (sobota)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 11 km/h
13.09.2020 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 11 km/h
14.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 11 km/h
15.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 10 km/h
16.09.2020 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 9 km/h
17.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień wylotu
18.09.2020 (piątek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 1
19.09.2020 (sobota)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 2
20.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Lekki przelotny deszcz
12° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 62 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 3
21.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 4
22.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 5
23.09.2020 (środa)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 6
24.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 7
25.09.2020 (piątek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 8
26.09.2020 (sobota)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 10 km/h
27.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
28.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 42 %
Wiatr: 8 km/h
29.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 10 km/h
30.09.2020 (środa)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 12 km/h
01.10.2020 (czwartek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 9 km/h
02.10.2020 (piątek)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 8 km/h
03.10.2020 (sobota)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 10 km/h
04.10.2020 (niedziela)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 10 km/h
05.10.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 13 km/h
06.10.2020 (wtorek)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 10 km/h
07.10.2020 (środa)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 10 km/h
08.10.2020 (czwartek)
Słonecznie
13° C Słonecznie
Mgła
10° C Mgła
Wilgotność 58 %
Wiatr: 12 km/h
09.10.2020 (piątek)
Słonecznie
14° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 11 km/h
10.10.2020 (sobota)
Słonecznie
15° C Słonecznie
Mgliście
9° C Mgliście
Wilgotność 55 %
Wiatr: 10 km/h
11.10.2020 (niedziela)
Słonecznie
16° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 8 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Belgrad

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
4 7 12 18 23 27 29 29 23 18 10 4
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
4 °
7 °
12 °
18 °
23 °
27 °
29 °
29 °
23 °
18 °
10 °
4 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-2 -2 2 7 11 15 16 16 12 7 3 -1
Temperatura w nocy (°C)
-2 °
-2 °
2 °
7 °
11 °
15 °
16 °
16 °
12 °
7 °
3 °
-1 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 22
 • 19
 • 20
 • 19
 • 22
 • 23
 • 21
 • 23
 • 20
 • 19
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 21
 • 20
 • 22
 • 19
 • 20
 • 19
 • 22
 • 23
 • 21
 • 23
 • 20
 • 19
Średnie
opady (mm)
 • 23
 • 31
 • 29
 • 40
 • 42
 • 72
 • 54
 • 42
 • 47
 • 44
 • 45
 • 39
Średnieopady (mm)
 • 23
 • 31
 • 29
 • 40
 • 42
 • 72
 • 54
 • 42
 • 47
 • 44
 • 45
 • 39
Ilość dni
deszczowych
 • 10
 • 9
 • 9
 • 11
 • 11
 • 11
 • 9
 • 8
 • 9
 • 8
 • 10
 • 12
Ilość dnideszczowych
 • 10
 • 9
 • 9
 • 11
 • 11
 • 11
 • 9
 • 8
 • 9
 • 8
 • 10
 • 12