Chorwacja z Przytupem

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 109284/143

Słonecznie

27°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Chorwacja z Przytupem
Zdjecie: 1 z 11
Mapa
First minute
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 15.06.2020 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 15.06.2020

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
10 dni
15.06.2020 - 26.06.2020
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
10 dni
(15.06 - 26.06.2020)
Zmień
15 czerwca 2020
(poniedziałek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
pon. 15.06.2020 godz. wyjazdu 13:00
Katowice - Riwiera Makarska
 
pt. 26.06.2020 godz. do potwierdzenia
Riwiera Makarska - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (pokój 2-osobowy dbl) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

298,08
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
3 158
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

3 158,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
***
Chorwacja/Riwiera Makarska
Atuty
* wycieczka pobytowo-objazdowa  
* 9 noclegów w jednym miejscu - pensjonat Mihaljević (***)
* wycieczki w cenie: SPLIT, DUBROWNIK, MOSTAR+MEDJUGORJE, PLITVICE
* wyżywienie HB
Naszym zdaniem
Chorwackie wybrzeże to piękne widoki, bałkański cudowny klimat, pyszne regionalne jedzenie i ekspresyjna kultura. Spokojna okolica wokół obiektu zapewni wypoczynek zarówno młodszym jak i starszym odwiedzającym. Obiekt zlokalizowany jest blisko plaży, co jest jego dodatkowym atutem.
Położenie
Pensjonat Mihajlevic znajduje się w samym centrum miejscowości Igrane w odległości ok. 100 metrów od plaży. W centrum Igrane znajdują się sklepy spożywcze, sklepy z pamiątkami i nadmorska promenada. Lokalizacja obiektu umożliwia aktywne spędzenie wolnego czasu poprzez spacery i uprawianie sportów wodnych. Około 450 metrów od obiektu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dojechać bezpośrednio do innych miejscowości Riwiery Makarskiej.
Plaża
Plaża z drobnym żwirkiem, z łagodnym zejściem do Morza, oddalona ok. 100 metrów od obiektu. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada z kafeteriami, beach barami, sklepami z pamiątkami. Serwis plażowy dodatkowo płatny (Ok. 20, - Kn lezak, ok. 20 Kn parasol). Inna, dzika plaża z drzewami ok. 250 m od obiektu.
Pokoje
Zakwaterowanie - 13:00
Wykwaterowanie - 9:00
Ogólna liczba pokoi - 22, średnia wielkość 20m2. Standardowo urządzone pokoje i apartamenty mogą pomieścić 2, 3 lub 4 osoby. Większość pokoi wyposażona jest w mini aneks kuchenny (zlewozmywak, lodówka, czajnik, kuchenka, sztućce, talerze i kubki). Pokoje posiadają również bezpłatną klimatyzację. Ręczniki wymieniane są na życzenie.
Wyżywienie
HB - śniadania i obiadokolacje podawane w restauracji pensjonatu.
Śniadania w formie bufetu (08.00- 10.00) kawa, herbata, mleko, zimne napoje, płatki śniadaniowe, jajecznica lub parówki, ser żółty, wędlina 2-3 rodzaje, twarożek biały, paszteciki, masło, serki topione, miód, kilka rodzajów dżemów, nutella, pomidory, ogórki, dodatki typu musztarda, ajwvar, majonez; obiadokolacje w formie bufetu (17.00- 19.00)np.jeden rodzaj zupy, kotlety drobiowe, gulasz wieprzowe z warzywami, risooto z owocami morza, ziemniaki, makaron, frytki, zielona salata, ogórki, pomidory, buraczki w occie. Deser: np. Owoce, salatka owocowa  lub ciasto. Do picia woda. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Cena zawiera
* Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
* 9noclegów w hotelu pensjonacie MIHALJEVIC (***)
* Wyżywienie według zakupionej oferty (HB)
* Zwiedzanie - SPLIT, DUBROWNIK, MOSTAR+MEDJUGORJE, PLITVICE
* Opiekę polskiego pilota podczas trasy przejazdu
* Opiekę rezydenta podczas pobytu
* Opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
* Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR
* Podatek VAT
Cena nie zawiera
Opłat klimatyczno-meldunkowych, Wycieczek fakultatywnych, Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.
Obowiźzkowe opłaty
Obowiązkowo płatne u pilota - 100 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)
Ważne informacje
Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.
Informacja dla podróżujźcych z dziećmi
Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)
W programie
*Dzień 1 - Wyjazd Autokarem z Polski

Dzień 2 - Przyjazd do Chorwacji - w godzinach rannych zwiedzanie z przewodnikiem Splitu, po zwiedzaniu dalszy przejazd do Igrane, zakwaterowanie w godzinach około popołudniowych, rozpoczęcie świadczeń hotelowych, nocleg.

Dzień 3 -7 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg. 

Dzień 8  - Wycieczka Dubrovnik, powrót do obiektu późnym popołudniem, nocleg.

Dzień 9 - Wycieczka wycieczka do MOSTARU & MEDZIUGORJE, powrót do obiektu późnym popołudniem, nocleg.

Dzień 10  - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.

Dzień 11  - Wyjazd z Chorwacji w drogę powrotną w godzinach rannych, zwiedzanie z przewodnikiem Parku Narodowego Jezior Plitvickich, pod wieczór, powrót do Polski. 

Dzień 12  - Przyjazd do Polski w godzinach południowych.
* Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie ! 
Zwedzamy
* SPLIT - Jest ekonomiczym, transportowym, kulturalnym, leczniczym i naukowym centrem Dalmacii z siedzibą regionu Split Dalmacja. Z prawie 200 000 obywatelami jest największym miastem w chorwackiej części wybrzeża Adriatyckiego.Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji, ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i komunikacyjny. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości ­ gigantycznego pałacu ­ rzymskiego cesarza Dioklecjana.
* MOSTAR - To miasto w Bośni i Hercegowinie położone nad rzeka Neretwa. Jego historia sięga średniowiecza, czego dowodem jest główny zabytek miasta, XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku. MEDJUGORJE to miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Znana głównie dzięki mającymi tutaj mieć miejsce od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medjugorje, cały czas badanymi przez Kościół, do tej pory nie odrzuconymi ani nie potwierdzonymi. Ramowy program wycieczki- śniadanie, wyjazd w godzinach porannych, kontrola graniczna, zwiedzanie MOSTARU z przewodnikiem, przejazd do MEDJUGORJE, czas wolny, powrot do hotelu na kolacje.
* DUBROWNIK - Nazywany PERŁź ADRIATYKU to mekka odwiedzających Chorwację turystów. DUBROWNIK - Łagodnym łukiem wcina się w morze, tworząc plamę czerwono-żółtych wież i dachów na tle błękitu Adriatyku. Miasto położone jest w malowniczej Dalmacji, w odleglym zakątku Chorwacji tuz przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Stara część miasta to wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów. Warto zwiedzić m.in. Stradun słynny deptak w Dubrowniku, który jest główną ulicą starego miasta. Ramowy program wycieczki- śniadanie, wyjazd w godzinach porannych, zwiedzanie DUBROWNIKA z przewodnikiem, czas wolny, powrót do hotelu na kolacje.
* PARK NARODOWY PLITVICE - Został założony w roku 1949, od roku 1979 znajduje się na spisie światowego przyrodniczego dzidzictwa UNESCO. Tworzony jest systemem 16 jezior, na które składają się liczne wodospady i kaskady. Cały park zajmuje 295 km2. System jezior otaczają zaleśnione masywy Male Kapele i Pljeszivce. System jezior rozdzielona jest na górne piętro z 12 jeziorami i piętro dolne z 4 jeziorami) - zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, dalszy przejazd w kierunku Polski.
Chorwacja
Kraj ciepły i słoneczny. Leżący nad wodami Adriatyku, w którego wodach moczą swoje stopy potężne góry. Po wojnie bałkańskiej kraj ten stał się ponownie popularnym kierunkiem turystycznym. Odznacza się skalistym, poszatkowanym i pełnym półwyspów i zatoczek wybrzeżem, które najbardziej przyciąga odwiedzających. Magii Chorwacji doświadcza się przede wszystkim dzięki niesamowitym zjawiskom naturalnym i bogatym w cudowne widoki parkom narodowym. Do tego miasta o długiej historii i zadziwiającej architekturze. Warto odwiedzić Chorwację ze względu na cały wachlarz aktywności, których można się tam podjąć. Można leżeć na plaży, pływać w krystalicznej wodzie, spacerować po pięknym wybrzeżu, zwiedzać niesamowite i niecodzienne miejscowości - co kto lubi, każdy odnajdzie kawałek swojego raju. Lista miejsc, które należy odwiedzić zdaje się nie mieć końca, dowiedzmy się dokąd konkretnie należy się wybrać.
1.Miasto nazywane Perłą Adriatyku". Dubrownik to z pewnością najbardziej znane i urokliwe miasto Chorwacji. Jego ciekawa zabudowa i architektura spowodowała, że służył jako plan zdjęciowy wielkich produkcji takich jak Gwiezdne Wojny" czy Gra o tron". Liczne turystyczne atrakcje ukryte są w obrębie średniowiecznych murów otaczających miasto. Wrażenie na odwiedzających robi starówka, która wpisana jest na listę UNESCO.
2. Klejnot przyrody - Park Narodowy Jezior Plitwickich - jeden z najpiękniejszych parków Chorwacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sceneria przerośnięta gęstym bukowym lasem, zachwyca czystymi i turkusowymi taflami jezior. Ochroną objęty jest obszar 16 barwnych jezior, między którymi przepływa rzeka Korana.
3. Split - cudowna wizytówka kraju. To, co przyciąga do niego turystów to między innymi historyczna pamiątka - pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana, dziś wpisany na listę UNESCO. Warto przespacerować się promenadą o niepowtarzalnym klimacie i zagłębić się w życie codzienne miasteczka.
4. Miasto, które słynie z prawdopodobnie najpiękniejszej starówki w kraju. Historyczne centrum Trogiru znajduje się na liście UNESCO już od 1997 roku. Na miejscu podziwiać można niewielkie, romańskie kościoły oraz potężne barokowe i renesansowe pałace. Można również odwiedzić tamtejszy port i skosztować pysznych, lokalnych specjałów chorwackiej kuchni.
5. Nie można zmarnować szansy na żeglowanie wzdłuż cudownego wybrzeża Chorwacji. Kraj może poszczycić się ponad 1000 wyspami i jednym z najbogatszych archipelagów świata. Dlatego właśnie podczas wakacji w tym wyspiarskim kraju należy odbyć choć jedną wyprawę morską, aby w 100% wykorzystać chorwacki potencjał.
6. To, czego na pewno nie można powiedzieć o chorwackich plaża to, że na pewno nie są nudne! Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat sprawia, że kąpiel w lazurowych wodach Adriatyku należy do niezwykle przyjemnych i relaksujących, a kamieniste wybrzeże jedynie dodaje temu uroku.
Powody, dla których warto wybrać się do chorwacji1.Pogoda, która rozpieszcza. Ze względu na swoje położenie, Chorwacja jest krajem bardzo ciepłym i niezwykle słonecznym. Od kwietnia do września słońce ogrzewa i rozpieszcza swoimi promieniami, co sprzyja leniwemu wylegiwaniu się na plaży. Odwiedzający mogą spodziewać się średnio 13 słonecznych godzin dziennie.
2. Wyśmienita kuchnia bogata w ryby i owoce morza, lecz nie tylko. Idąc w głąb kraju turyści zyskają okazję, aby spróbować wyśmienitych gulaszy, pierogów czy zup. Na deser Chorwaci często serwują naleśniki na słodko. Nie można również przegapić okazji na skosztowanie popularnych chorwackich alkoholi takich jak rakija.
3. Plaże z cudownymi krajobrazami, przejrzystą wodą. Do tego wspaniałe zatoki, malownicze wyspy i wysepki. Chorwackie wybrzeże jest absolutnie zdumiewające. Jeśli dodamy do tego jeszcze zachodzące słońce - scenariusz na wymarzony romantyczny wieczór jest już prawie gotowy!
4. Kraj przepełniony historią. Choć nie jest to łatwe Chorwaci zawsze opowiadają o niej wszystkim zainteresowanym serwując bardzo obrazowe streszczenia. Za obowiązek każdego turysty uważają spacer ulicami starego miasta", zwiedzanie muzeów i odkrywanie zabytkowych budynków i pomników, śledzenie fascynujących dalmatyńskich opowieści o królestwach, związkach, republikach, wojnach, polityce i współczesnej niepodległości.
5. Nocne życie oferujące szalone imprezy, ciekawe koncerty muzyki folkowej i klasycznej. Z drugiej strony spokojne wieczory przy lampce wina. Nie zawiedziesz się szukając tutaj imprez do białego rana. Jeśli jednak preferujesz spokojniejsze wieczory odnajdziesz również szereg barów i restauracji idealnych na romantyczne spotkania.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Chorwacji.

Zdjęcia lokalizacji (2)

Dalmacja. Dubrownik Dubrownik

Prognozowana pogoda w Jeziora Plitwickie

31.05.2020 (niedziela)
Miejscowo mżawka
18° C Miejscowo mżawka
Lekki przelotny deszcz
6° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 70 %
Wiatr: 9 km/h
01.06.2020 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
20° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
6° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 10 km/h
02.06.2020 (wtorek)
Miejscowo lekki deszcz
19° C Miejscowo lekki deszcz
Mgliście
7° C Mgliście
Wilgotność 71 %
Wiatr: 8 km/h
03.06.2020 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 11 km/h
04.06.2020 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
20° C Miejscowo przelotny deszcz
Mgła
8° C Mgła
Wilgotność 75 %
Wiatr: 8 km/h
05.06.2020 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
23° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
9° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 10 km/h
06.06.2020 (sobota)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Mgła
8° C Mgła
Wilgotność 55 %
Wiatr: 10 km/h
07.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 11 km/h
08.06.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 9 km/h
09.06.2020 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 9 km/h
10.06.2020 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 10 km/h
11.06.2020 (czwartek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 13 km/h
12.06.2020 (piątek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Mgliście
11° C Mgliście
Wilgotność 50 %
Wiatr: 15 km/h
13.06.2020 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Mgliście
9° C Mgliście
Wilgotność 53 %
Wiatr: 9 km/h
14.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 1
15.06.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Mgła
8° C Mgła
Wilgotność 52 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 2
16.06.2020 (wtorek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 3
17.06.2020 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 4
18.06.2020 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 5
19.06.2020 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 6
20.06.2020 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 7 km/h
Dzień 7
21.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 8
22.06.2020 (poniedziałek)
Lekkie zachmurzenie
25° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 9
23.06.2020 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 10
24.06.2020 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień powrotu
25.06.2020 (czwartek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Mgła
9° C Mgła
Wilgotność 55 %
Wiatr: 9 km/h
26.06.2020 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Lekki przelotny deszcz
9° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 62 %
Wiatr: 11 km/h
27.06.2020 (sobota)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
8° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 12 km/h
28.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 9 km/h
29.06.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 10 km/h
30.06.2020 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 9 km/h
01.07.2020 (środa)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 9 km/h
02.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 8 km/h
03.07.2020 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 7 km/h
04.07.2020 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
28° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 8 km/h
05.07.2020 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
27° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 7 km/h
06.07.2020 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
28° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 6 km/h
07.07.2020 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 10 km/h
08.07.2020 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 11 km/h
09.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 9 km/h
10.07.2020 (piątek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 8 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Split

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
12 13 15 18 22 26 30 30 25 22 16 13
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
12 °
13 °
15 °
18 °
22 °
26 °
30 °
30 °
25 °
22 °
16 °
13 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
3 4 6 9 13 17 20 20 15 12 8 5
Temperatura w nocy (°C)
3 °
4 °
6 °
9 °
13 °
17 °
20 °
20 °
15 °
12 °
8 °
5 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 27
 • 23
 • 26
 • 22
 • 23
 • 23
 • 26
 • 27
 • 22
 • 24
 • 23
 • 23
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 27
 • 23
 • 26
 • 22
 • 23
 • 23
 • 26
 • 27
 • 22
 • 24
 • 23
 • 23
Średnie
opady (mm)
 • 15
 • 27
 • 41
 • 56
 • 40
 • 32
 • 8
 • 28
 • 27
 • 86
 • 60
 • 86
Średnieopady (mm)
 • 15
 • 27
 • 41
 • 56
 • 40
 • 32
 • 8
 • 28
 • 27
 • 86
 • 60
 • 86
Ilość dni
deszczowych
 • 4
 • 6
 • 5
 • 8
 • 8
 • 7
 • 5
 • 4
 • 8
 • 7
 • 7
 • 8
Ilość dnideszczowych
 • 4
 • 6
 • 5
 • 8
 • 8
 • 7
 • 5
 • 4
 • 8
 • 7
 • 7
 • 8