Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Chorwacki Odjazd!

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 107578/146

Słonecznie

27°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Chorwacki Odjazd!
Zdjecie: 1 z 32
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 11.06.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 11.06.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
9 dni
11.06.2021 - 20.06.2021
śniadania (BB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
9 dni
(11.06 - 20.06.2021)
Zmień
11 czerwca 2021
(piątek)
Zmień
BB
(śniadania)
Zmień

Podróż z:
pią 11.06.2021 11 czerwca, 15:45 - 12 czerwca, 10:00
Pszczyna - Chorwacja
 
nie 20.06.2021 19 czerwca, 00:00 - 20 czerwca, 12:00
Chorwacja - Pszczyna
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób (standardowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

269,80
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
3 276
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

3 276,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Regio
Chorwacja
Country Program

Dzień 1.

Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd w stronę Chorwacji.

Dzień 2.

Przyjazd do Makarskiej, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Czas wolny na plażowanie i spacery po miejscowości. Nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 3.

Śniadanie. W programie zwiedzanie dwóch miast: Splitu i Trogiru. Split – stolica regionu Dalmacji, i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Chorwacji wpisane, podobnie jak kameralny Trogir, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru po mieście zobaczymy: Złotą Bramę – którą to cesarz Dioklecjan przekroczył w 305 roku, dalej przejdziemy uliczkami Pałacu Dioklejcana, w którym niegdyś mieszkał rzymski cesarz Dioklecjan, zobaczymy też dawne mauzoleum cesarskie, a dziś Katedrę św. Duje, świątynię Jowisza, wieża wenecka. Później czas wolny na spacer wzdłuż promenady. Przejazd do Trogiru – wizyta na średniowiecznej starówce położonej na wyspie. Spacer, podczas którego zobaczymy: Bramę Lądową, Pałac Stafileo z bogatymi zdobieniami roślinnymi, Katedra św. Wawrzyńca wraz z dzwonnicą, renesansowy Pałac Ćipiko – najbogatszej trogirskiej rodziny w XV wieku. Przejazd do Makarskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do największego Sanktuarium Maryjnego na Bałkanach – Medjugorie od lat przyciąga pielgrzymów z Europy i całego świata. To właśnie tu 24. Czerwca 1981 roku ukazała się Błogosławiona Dziewica Maryja. Podczas wycieczki wejdziemy na Górę Objawień – to właśnie tu miało miejsce pierwsze objawienie. Następnie przejazd do Mostaru – miasta będącego najbardziej rozpoznawalnym w Bośni i Hercegowinie ze względu na swój niesamowity, orientalny klimat. W mieście widać wiele dawnych wpływów tureckich, które do dziś są podtrzymywane zarówno w kulturze jak i tradycji. Podczas spaceru zobaczymy najbardziej rozpoznawalną budowlę miasta, jego symbol – słynny stary most przerzucony nad malowniczą Neretwą, obejrzymy stare miasto, meczet oraz dom turecki.. Przejazd do Makarskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5
.
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika nazywanego często Perłą Adriatyku, wpisana na listę UNESCO. Burzliwa historia Dubrownika sięgająca starożytności opiewa w wiele legend, historii i podań opowiadających o czasach zarówno klęski jak i świetności. Podczas spaceru po mieście damy się ponieść jego romantycznej atmosferze – wąskie uliczki, niezliczone zakamarki, klimatyczne kawiarnie – to wszystko sprawia, że miasto na długo pozostaje w pamięciach turystów. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy: Klasztor Franciszkanów, Kościół św. Błażeja, Starą Synagogę, Klasztor Dominikanów, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, a nasz spacer zakończymy w porcie, gdzie niegdyś mieściła się flota Republiki Dubrovnickiej. Po spacerze czas wolny na samodzielną eksplorację miasta.Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd w stronę Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Najstarszy, największy i przede wszystkim najpiękniejszy Park Narodowy w Chorwacji. 16 tarasowo położonych jezior, przeplecionych ponad 90 wodospadami, a wszystko w ferii intensywnych barw jakich nie zobaczycie nigdzie indziej.Spacer pomiędzy jeziorami krasowymi, połączonymi licznymi kładkami i wodospadami. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Makarskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.

Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Niezwykłe widoki – kaskady, wodospady i bystrzyny wodne to wszystko możemy podziwiać z kolejnych punktów widokowych, gdzie spacerując pośród bujnej roślinności, będziemy także oglądać liczne ryby pływające w krystalicznie czystej wodzie. Wycieczka jest też okazją do zapoznania się z bogatą tradycją tego obszaru – wszystko dzięki ciekawie przygotowanym ekspozycjom etnograficznym, gdzie zarówno mali i duzi podróżnicy znajdą coś dla siebie! Po zwiedzaniu przejazd do Makarskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. W tym dniu proponujemy plażowanie w Makarskiej lub relaksacyjną wycieczkę statkiem na pobliskie wyspy Hvar i Brać (za dodatkową opłatą) - warto zabrać stroje kąpielowe. Statkiem będziemy poruszać się pomiędzy wyspami, zwiedzać miasteczka, zatrzymywać się na plażach, by poczuć "wyspiarski" klimat. Przypłynięcie na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektów. Ostatnie godziny na spacer po miejscowości i zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 10.
Przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy.
Uwaga !
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w lipcu i sierpniu o 3 noclegi (za dodatkową opłatą). Zapytaj swojego sprzedawcę o taką możliwość.
Cena zawiera
Przejazd autokarem klasy PREMIUM (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
opiekę pilota podczas podróży
zakwaterowanie - 7 noclegów w willach zlokalizowanych w Makarskiej, w zależności od wybranej opcji
wyżywienie - 7 śniadań i 7 obiadokolacji lub 7 śniadań w zależności od wykupionej opcji (restauracja, w której podawane są posiłki, jest oddalona od willi w odległości około 500 metrów)
oprowadzanie z systemem TOUR GUIDE - mobilny zestaw słuchawkowy połączony bezpośrednio z mikrofonem pilota/przewodnika (używanie zestawu przy grupie min. 20 osób)
ubezpieczenie - KL i NNW
Cena nie zawiera
Kosztów programowych – przewodnicy lokalni w miastach, bilet wstępu do Jezior Plitwickich, opłaty klimatycznej, ewentualnych opłat wjazdowych do miast, kosztu wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu – ok. 160 euro/osoba, kwota zbierana przez pilota w autokarze; nie podlega rozliczeniu
ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nowotworowych – 8 zł/osoba/dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3, 5% wartości imprezy
dopłaty do willi nazwanej - istnieje możliwość zarezerwowania konkretnej willi spośród oferty Och Travel - wille w Makarskiej, w celu potwierdzenia dostępności obiektu prosimy o kontakt z biurem, dopłata wynosi 150 zł/rezerwacja pokoju
Transpo
Nasze wyjazdy realizowane są nowoczesną flotą autokarów. Wyposażone są one w barek, DVD, toaletę oraz klimatyzację. Wygodne fotele i powiększona przestrzeń pomiędzy siedzeniami sprawią, że nawet najdalsza podróż przeminie w miłej atmosferze. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze każda wycieczka pozostanie miłym przeżyciem!
Ubezpieczenie
Każdy Podróżny ubezpieczony jest ubezpieczeniem podstawowym Signal Iduna:
Koszty leczenia: 10.000 EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: 15.000 PLN oraz Bagaż Podróży: 1000 PLN
Przed wyjazdem należy się zapoznać z warunkami ubezpieczenia zamieszczonym w zakładce "Dokumenty", znajdujący się pod linkiem:
https://www.ochtravel.pl/Public/OchTravel2018/magicBox2016/Documents/dokumenty-dla-klienta-eshop.pdf?TimeStamp=20181121162134
Podróżny może również ubezpieczyć się od chorób przewlekłych: KL: 10.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, BP: 1000 PLN, w tym wliczone następstwa chorób przewlekłych (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży) Istnieje również możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3, 5% wartości imprezy (opcja do wybrania przy rezerwacji – wysokość ceny w zależności od trwania podróży).
Karta dużej rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, zgłoś się do nas! Wyślij do nas skan swojej Karty, a my obniżymy Twoją cenę.
Otrzymasz zniżki:
5% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy organizowane przez biuro liczone od cen first minute, last minute i innych promocji
100 zł zniżki na Obozy Młodzieżowe
Turystyczny fundusz gwarancyjny
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to składka, którą każdy Klient Biura Podróży Och Travel jest zobowiązany zapłacić przy rezerwacji imprezy do krajów, które nie mają granicy lądowej z Polską. Kwota jest automatycznie doliczana do rezerwacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zabezpieczyć Klientów przed niewypłacalnością i utratą płynności finansowej biura. Składka ta nie jest przychodem biura i wynosi 10 zł na osobę.
Dopuszczalna waga bagażu
Na każdego Podróżnego przypada limit bagażu w wysokości 20 kg bagażu głównego oraz 5 kg bagażu podręcznego.
Dodatkowe miejsce w autokarze
W celu zwiększenia komfortu podróży istnieje możliwość dokupienia dodatkowego miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 450 zł/osoba/wyjazd. W tym przypadku dana osoba ma do dyspozycji podczas podróży 2 fotele obok siebie.
Dodatkowe informacje
W przypadku wybrania opcji dokwaterowania, klienci tej samej płci są kwaterowaniu w pokojach 2, 3 – osobowych. Jeśli na 7 dni przed wyjazdem nie będzie innych chętnych na skorzystanie z opcji dokwaterowania klient jest zobligowany do dopłaty do pokoju 1 - osobowego.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Chorwacji.

Zdjęcia lokalizacji (2)

Dalmacja. Dubrownik Dubrownik

Prognozowana pogoda w Makarskiej

27.05.2021 (czwartek)
Miejscowo przelotny deszcz
23° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 13 km/h
28.05.2021 (piątek)
Miejscowo przelotny deszcz
20° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 13 km/h
29.05.2021 (sobota)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 11 km/h
30.05.2021 (niedziela)
Miejscowo przelotny deszcz
21° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 10 km/h
31.05.2021 (poniedziałek)
Miejscowo przelotny deszcz
19° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 11 km/h
01.06.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
19° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 12 km/h
02.06.2021 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 9 km/h
03.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
9° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 7 km/h
04.06.2021 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
10° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 13 km/h
05.06.2021 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
22° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 12 km/h
06.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 13 km/h
07.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 14 km/h
08.06.2021 (wtorek)
Miejscowo przelotny deszcz
26° C Miejscowo przelotny deszcz
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 10 km/h
09.06.2021 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 12 km/h
10.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 1
11.06.2021 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 2
12.06.2021 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 3
13.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 4
14.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 5
15.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 6
16.06.2021 (środa)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 7
17.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 8
18.06.2021 (piątek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień powrotu
19.06.2021 (sobota)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 12 km/h
20.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 12 km/h
21.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 11 km/h
22.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 13 km/h
23.06.2021 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 12 km/h
24.06.2021 (czwartek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 45 %
Wiatr: 11 km/h
25.06.2021 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 14 km/h
26.06.2021 (sobota)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 12 km/h
27.06.2021 (niedziela)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 9 km/h
28.06.2021 (poniedziałek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 11 km/h
29.06.2021 (wtorek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 8 km/h
30.06.2021 (środa)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 10 km/h
01.07.2021 (czwartek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 7 km/h
02.07.2021 (piątek)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 9 km/h
03.07.2021 (sobota)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 48 %
Wiatr: 10 km/h
04.07.2021 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 9 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Makarskiej

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
9 12 16 21 26 31 34 33 26 22 15 10
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
9 °
12 °
16 °
21 °
26 °
31 °
34 °
33 °
26 °
22 °
15 °
10 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
3 3 6 10 14 18 20 20 15 12 7 4
Temperatura w nocy (°C)
3 °
3 °
6 °
10 °
14 °
18 °
20 °
20 °
15 °
12 °
7 °
4 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 17
 • 16
 • 18
 • 15
 • 19
 • 19
 • 22
 • 21
 • 19
 • 19
 • 15
 • 17
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 17
 • 16
 • 18
 • 15
 • 19
 • 19
 • 22
 • 21
 • 19
 • 19
 • 15
 • 17
Średnie
opady (mm)
 • 114
 • 105
 • 125
 • 91
 • 82
 • 62
 • 44
 • 65
 • 132
 • 85
 • 165
 • 147
Średnieopady (mm)
 • 114
 • 105
 • 125
 • 91
 • 82
 • 62
 • 44
 • 65
 • 132
 • 85
 • 165
 • 147
Ilość dni
deszczowych
 • 14
 • 12
 • 13
 • 15
 • 12
 • 11
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 15
 • 14
Ilość dnideszczowych
 • 14
 • 12
 • 13
 • 15
 • 12
 • 11
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 15
 • 14