E viva Espana! Hiszpania + Francja, Avignone - Barcelona - Montserrat - Paryż

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 109979/142

Słonecznie

20°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
E viva Espana! Hiszpania + Francja, Avignone - Barcelona - Montserrat - Paryż
Zdjecie: 1 z 22
Mapa
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 16%
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 17.09.2020 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 17.09.2020

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
10 dni
17.09.2020 - 28.09.2020
zgodnie z programem (ZP)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
10 dni
(17.09 - 28.09.2020)
Zmień
17 września 2020
(czwartek)
Zmień
ZP
(zgodnie z programem)
Zmień

Podróż z:
czw 17.09.2020 17 września, 18:30 - 18 września, 11:30
Cieszyn - Loret de Mar
 
pon 28.09.2020 27 września, 08:00 - 28 września, 00:00
Loret de Mar - Cieszyn
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (z możliwością 1 dostawki)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

298,08
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
3 350
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

3 350,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria Regio
Hiszpania/Costa Brava/Costa Brava
Oferta
KRAJ - Hiszpania + Francja
REGION - Costa Brava
RODZAJ OFERTY - zwiedzaj i wypoczywaj 12 dni
ZAKWATEROWANIE - Hotel typu No Name **/***
Kod - HIS6000
Opis
Hiszpania kusi przede wszystkim piaszczystymi plażami, ciepłym morzem, przyjemną pogodą, piękną przyrodą, olbrzymią ilością zabytków, malowniczymi krajobrazami, wspaniałą architekturą, ciekawymi muzeami, zabawą, rozrywką i pozytywnym nastawieniem jej mieszkańców do świata i ludzi.
Proponujemy błogi wypoczynek na Costa Brava - zwanej Dzikim Wybrzeżem, z możliwością skorzystania z uroków tego co oferują nadmorskie kurorty, a przy okazji zwiedzenia okolicy.
Zabierzemy Państwa do Barcelony - miasta tętniącego życiem, z niesamowitymi budowlami, wśród których są dzieła katalońskiego architekta, wizjonera wyprzedzającego swoją epokę - Antoniego Gaudiego. Odwiedzimy Montserrat i znajdujący się tam wysoko w górach benedyktyński klasztor, ze słynną figurką Czarnej Madonny, patronki Katalonii, o której krąży tyle legend. Będziemy mieli okazję zachwycić się pastelowymi domkami nad rzeką Onyar w prześlicznej Gironie i podziwiać jedną z najlepiej zachowanych starówek w Hiszpanii. Udamy się do Figueres, aby bardziej zrozumieć sztukę i magię urodzonego tutaj malarza i zobaczyć fantastyczne, surrealistyczne Muzeum Salvadora Dali.
W drodze do Hiszpanii i w drodze powrotnej zaplanowaliśmy nocleg tranzytowy, a aby uprzyjemnić podróż po drodze „ tam” zwiedzimy Avignon - urocze prowansalskie miasteczko, dawną siedzibę papieży, z najbardziej chyba znanym mostem na świecie, a w drodze powrotnej Paryż - Stolicę Europy.
Program
RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA -
Dzień 1 - Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.
Dzień 2 - Przejazd przez Niemcy, Francję. Nocleg tranzytowy.
Dzień 3 - Śniadanie. Zwiedzanie AVIGNON, które urzeknie nas swymi zabytkami. Zobaczymy -
• Pont Saint-Bé né zet - słynny most, który do dziś jest inspiracją dla wielu artystów, • Palais des Papes - XIV-wieczny Pałac Papieski, siedzibę papieży, wspaniałe dzieło architektury, • katedrę Notre Dame des Doms - miejsce wyjątkowe, imponujący budynek, w którym mieści się wiele rzeźb i obrazów, grobowce papieskie, tron biskupi i ołtarz z XII i VI wieku, • Ogrody des Doms - z tarasem widokowym, skąd rozciągają się przepiękne widoki na Rodan i Villeneuve les Avignon, • Ratusz -z gotycką wieżą zegarową, • XII i XIV wieczne mury obronne, z bramami, wąskimi przejściami i kilkudziesięcioma wieżami o różnych kształtach, których długość wynosi ok. 4, 5 km..
Przyjazd na Costa Brava w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
4-
Dzień 9 - Wypoczynek na Costa Brava w Hotelu **-***
W trakcie pobytu realizacja 3 wycieczek -
• BARCELONA - "To miasto ma czarodziejską moc. Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę" ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón). Stolica Katalonii, zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast Europy, gdzie na każdym kroku możemy spotkać zabytki architektury. W programie -
- urokliwe Las Ramblas, - Plac Hiszpański - największy plac w Barcelonie i drugi największy w Hiszpanii, - Magiczne Fontanny - wieczorami wspaniały spektakl światła i dźwięku, my zobaczymy je za dnia, - Wzgórze Montjuic - znane również jako Wzgórze Żydowskie lub Wzgórze Jowisza, z którego rozpościera się wspaniały widok na Barcelonę, - zjawiskowa Sagrada Familia - zachwycającą swoim pięknem i majestatem, - Port Vell - najstarsza część portu w Barcelonie, - przypominająca o potędze Hiszpanii Kolumna Krzysztofa Kolumba, - Casa Mila - dom Mili, znane również jako Kamieniołom, dzieło Gaudiego zbudowane z kamienia, - Casa Batlo - awangardowe dzieło architektoniczne Gaudiego w sercu modernistycznej dzielnicy Barcelony, - Plac Kataloński - serce Barcelony, gdzie kwitnie życie towarzyskie miasta, - siedziba "Dumy Katalonii" - Camp Nou - Stadion FC Barcelony (chętni mogą wejść na płytę i do muzeum, wstęp ok. 26EUR).
• MONTSERRAT - Klasztor Benedyktyński malowniczo usytuowany na ok. 1000 metrze góry o wysokości 1236 m, położony ok. 40 km od Barcelony, cel odwiedzin tysięcy turystów z całego świata. Klasztor wybudowano w miejscu znalezienia figurki Matki Boskiej z Dzieciątkiem ("La Moreneta" - "Czarnulki"), która wg legendy została przywieziona do Hiszpania przez Św. Piotra. Jest to drugi co do wielkości ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii, zaraz po Santiago de Compostela. Dla chętnych wjazd kolejką na szczyt malowniczej góry Montserrat, skąd są piękne widoki na całą Katalonię.
• GIRONA i FIGURES -
Girona - jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii. Atrakcją miasta są również jego mury obronne, których powstanie datowane jest na I wiek p.n.e., katedra pełniąca za czasów Maurów funkcję meczetu, a uroku miastu dodają kolorowe domy, rozciągające się nad rzeką Onyar, które cieszą oko. W programie także -
- Katedra - z największą na świecie nawą główną i największym sklepieniem na świecie, zachwycająca swoim bogactwem, - Muzeum Przykatedralne - gdzie przechowywany jest bezcenny Gobelin Stworzenia Świata z 1100 roku, - świetnie zachowane Łaźnie Arabskie
- Most Gustwa Eiffel’ a na rzece Onyar zwany Czerwonym Mostem
- Dzielnica Żydowska - jedna z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie, - Las Ramblas - najbardziej charakterystyczna i ruchliwa ulica w mieście z mnóstwem sklepików, kawiarni i knajpek.
Figueres - Museum Dalí w Figueres jest miejscem, które powoduje, że niespełna 30 tysięczne miasteczko jest obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania Katalonii. Już sam budynek jest tak surrealistyczny, że zasługuje na uwagę.
Dzień 10 - Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski. Zakwaterowanie - nocleg tranzytowy w okolicach Paryża.
Dzień 11 - Śniadanie. Zwiedzanie PARYŻA - będzie to forma spaceru po tym przepięknym mieście, w czasie którego pokażemy Państwu główne atrakcje miasta, wizytówki Paryża. Czas nie pozwoli nam jednak na zwiedzanie wnętrz obiektów i muzeów. W programie -
• Dzielnica Łacińska - jedna z najpiękniejszych dzielnic Paryża, gdzie w powietrzu unosi się wręcz zapach bohemy. Tutaj znajduje się Sorbona - najznakomitszy uniwersytet we Francji i jeden z czołowych na s?wiecie, a na każdym kroku roi się od antykwariatów. Zobaczymy Panteon - olbrzymią budowlę, wzniesioną w najwyższym punkcie na lewym brzegu Sekwany jako podziękowanie króla Ludwika XV za uzdrowienie, zwany również S?wia?tynia? Sławy, gdyż w krypcie pochowani sa? m.in. Aleksander Dumas, Victor Hugo, Emil Zola, Wolter, Rousseau, a także Maria Skłodowska-Curie. Pospacerujemy po najsłynniejszym parku Paryża - po Ogrodzie Luksemburskim i ujrzymy Pałac Luksemburski.
• Wyspa La Cité - słynna wyspa na Sekwanie, w centrum Paryża, połączona z lądem 8 mostami, gdzie znajduje się słynna katedra Notre Dame - symbol Paryża, jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, miejsce akcji powieści Victora Hugo „ Dzwonnik z Notre Dame”. Tutaj miały miejsce również ważne wydarzenia z historii Francji m.in. koronacja Napoleona na Cesarza Francuzów, • Ratusz Miejski i plac przed ratuszem - niemy świadek wielu wydarzeń, • Centrum Pompidou - awangardowy budynek, w którym mieści się muzeum sztuki współczesnej, • Les Halles - dawniej hale targowe, dzisiaj park i centrum handlowo-rozrywkowe, • Rejs statkiem po Sekwanie - niesamowite widoki (ok. 14EUR), • Montmartre - jedna z najbardziej malowniczych i najwyżej położona dzielnica Paryża, ulubiona przez francuską bohemę, • Plac de l’ Etoile z Łukiem Triumfalnym - jedna z najsłynniejszych budowli tego typu, zbudowana z inicjatywy Napoleona jako symbol triumfu Francji, wysoka na 51 m, ze wspaniałymi płaskorzeźbami, • Pola Elizejskie - reprezentacyjna aleja, najbardziej znana ulica w Paryżu i jedna z najbardziej znanych na świecie, tutaj odbywają się oficjalne parady i ceremonie, znajdują się liczne teatry, restauracje i sklepy.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 12 - Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (ok. godz. 17.00).
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w Hotelu typu no Name **/*** z basenem czyli jeden z hoteli na wybrzeżu Costa Brava w standardzie ** lub *** spełniający kryteria opisu.
Typ zakwaterowania
Pokoje dwuosobowe z łazienką. Możliwość 1 dostawki.
Możliwe są również pokoje 1-osobowe (za dopłatą).
Dostępna jest również promocja "single bez dopłat". W takim przypadku prosimy wybrać typ S2.
Dopłata do klimatyzacji w pokoju - 10 E/os/dzie
Wyżywienie
2 x dziennie (HB) w formie bufetu -
- śniadania, - obiadokolacje.
Na noclegu tranzytowym śniadania mogą być w formie kontynentalnej.
Plaża
Do ok. 550 m od hotelu, piaszczysta.
Transpo
Komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura - stewarda. Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.
- Wyjazdy z miejscowości- Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław.
- Za dopłatą- Bielsko Biała, Bochnia, Brzesko, Częstochowa, Kraków, Łódź, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka, Rzeszów, Tarnów, Warszawa.
Trasa przejazdu- Niemcy, Francja Hiszpania.
Godz. i miejsca wyjazdów LineId- 612
Uwaga - zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu
21-00 Katowice, Dworzec PKS ul. Piotra Skargi
21-45 Gliwice, stacja Shell ul. Rybnicka
22-30 Opole, Dworzec PKS
23-59 Wrocław, CH Bielany parking przy Pizza hut Vis a Vis OBI
Godz. i miejsca wyjazdów (transfery) LineId- 613
Uwaga - zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu
15-30 Warszawa, CH "Janki" przystanek autobusowy IKEA- JANKI - 250 PLN
16-15 Rzeszów, Dworzec PKP - 200 PLN
17-00 Łódź, Stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN
17-00 Tarnów, Dworzec autobusowy ul. Dworcowa 1 - 140 PLN
17-45 Brzesko, stacja Statoil przy trasie - 140 PLN
18-15 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 k/Juventuru - 140 PLN
18-30 Cieszyn, Stacja Orlen przy trasie - 100 PLN
18-45 Bochnia, Dworzec PKP - 100 PLN
19-15 Bielsko-Biała, PKS dolny poziom - 60 PLN
19-30 Częstochowa, Mc Drive/McDonalds w kierunku jazdy - 100 PLN
19-30 Kraków, Stacja BP róg ulic Josepha Conrada i Radzikowskiego (obok KFC) - 100 PLN
20-00 Pszczyna, Mc Donalds przy trasie/obok stacji Orlen - 50 PLN
20-15 Tychy, Stacja Lotos przy trasie/ obok Opla - 40 PLN
Świadczenia zawarte w cenie
- 2 noclegi tranzytowe (w tym jeden w okolicach Paryża), - 2 śniadania (w czasie tranzytu), - zakwaterowanie 7 noclegów w hotelu **/*** na Costa Brava, - 7 śniadań, 7 obiadokolacji, - realizacja programu - Avignon, Barcelona, Montserrat, Girona i Figueres, Paryż, - przejazd autokarem, - ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagaż(wg Warunków Uczestnictwa), - opieka pilota.
Opłaty obowiązkowe
Przy rezerwacji -
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.
Na miejscu -
- taksa klimatyczna (płatna na miejscu)- ok. 1 EURO/1 os./
Dzień 1 , do 16 lat - gratis.
- opłata miejscowa (płatna u pilota) - 50EUR / os./turnus, dzieci do 12 lat - 35 Euro
Na życzenie
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
- W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 90 zł/1 turnus.
- Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000EUR kwota ta wynosi 30 zł/1 turnus.
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ceny orientacyjne, mogą ulec zmianie) -
- Pałac Papieski - bilet normalny ok. 12EUR, bilet ulgowy 10EUR
- Park Guell - bilet normalny ok. 7.50EUR, (dzieci do szóstego roku życia wstęp wolny.), - Segrada Familia - bilet normalny ok. 24EUR, - Dom Mili - bilet normalny ok. 16.50EUR, bilet ulgowy 8.25EUR, (dzieci do siódmego roku życia wstęp wolny.), - Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej w Pałacu Narodowym - bilet normalny ok. 8.5EUR, bilet ulgowy 5.95EUR
- Stadion FC Barcelony - bilet ok. 25EUR, - Muzeum Dali - bilet normalny ok. 14EUR, bilet ulgowy 10EUR, - rejs po Sekwanie (Paryż) ok. 14EUR, Aby zrealizować program podstawowy, sugerowana kwota to ok. 70 EUR.
Dopłata do klimatyzacji w pokoju 10 E/os/dzień - należy zgłosić przed wyjazdem, płatne na miejscu w recepcji.
Cena nie zawiera
- napojów do obiadokolacji, - metra w Paryżu, - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- miejscowych przewodników.
Zniżki
Trzecia osoba na dostawce w pokoju 2-osobowym - od 2 do 11, 99 lat - zniżka 25%, powyżej 12 lat - zniżka 10%
Informacje dodatkowe
-Zwiedzanie odbywa się w grupie, w ramach swojej grupy autokarowej.
- Program ma charakter ramowy. Kolejność jego realizacji może ulec zmianie.
- Ewentualne bilety wstępu, bilety na metro podczas realizacji programu są płatne przez uczestników. Ceny biletów mogą ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Oprowadza w granicach dozwolonych miejscowych prawem.
-Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Wymagania językowe
Na miejscu jest rezydent mówiący w języku polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.
Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne, zdrowotne
Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http -//polakzagranica.msz.gov.pl
First minute 2021
Podane ceny First Minute 2021 obowiązują do wyczerpania specjalnej promocyjnej puli miejsc lecz nie dłużej niż do 31.10.2020. Wymagana zaliczka 30%.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką do Francji.

Zdjęcia lokalizacji (7)

Barcelona, Sagrada Familia Ulica w Barcelonie Park Güell, Barcelona Park Güell w Barcelonie Notre Dame. Paryż Paryż Francja.Paryż

Prognozowana pogoda w Paryżu

02.09.2020 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 12 km/h
03.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 11 km/h
04.09.2020 (piątek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Mgliście
15° C Mgliście
Wilgotność 59 %
Wiatr: 15 km/h
05.09.2020 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 15 km/h
06.09.2020 (niedziela)
Pochmurno
22° C Pochmurno
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 14 km/h
07.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 10 km/h
08.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 12 km/h
09.09.2020 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 13 km/h
10.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 15 km/h
11.09.2020 (piątek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 16 km/h
12.09.2020 (sobota)
Miejscowo przelotny deszcz
20° C Miejscowo przelotny deszcz
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 15 km/h
13.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Mgła
13° C Mgła
Wilgotność 61 %
Wiatr: 14 km/h
14.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 13 km/h
15.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Pochmurno
13° C Pochmurno
Wilgotność 59 %
Wiatr: 10 km/h
16.09.2020 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 1
17.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 2
18.09.2020 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 3
19.09.2020 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Mgliście
12° C Mgliście
Wilgotność 54 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 4
20.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 5
21.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 6
22.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 7
23.09.2020 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 8
24.09.2020 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Umiarkowany deszcz
12° C Umiarkowany deszcz
Wilgotność 62 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 9
25.09.2020 (piątek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 10
26.09.2020 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień powrotu
27.09.2020 (niedziela)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 11 km/h
28.09.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 10 km/h
29.09.2020 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 8 km/h
30.09.2020 (środa)
Lekkie zachmurzenie
21° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 9 km/h
01.10.2020 (czwartek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 14 km/h
02.10.2020 (piątek)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 13 km/h
03.10.2020 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 17 km/h
04.10.2020 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 16 km/h
05.10.2020 (poniedziałek)
Pochmurno
16° C Pochmurno
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 77 %
Wiatr: 19 km/h
06.10.2020 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
19° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 69 %
Wiatr: 16 km/h
07.10.2020 (środa)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h
08.10.2020 (czwartek)
Słonecznie
18° C Słonecznie
Mgliście
13° C Mgliście
Wilgotność 74 %
Wiatr: 13 km/h
09.10.2020 (piątek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Lekki deszcz
13° C Lekki deszcz
Wilgotność 76 %
Wiatr: 12 km/h
10.10.2020 (sobota)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Lekki przelotny deszcz
13° C Lekki przelotny deszcz
Wilgotność 69 %
Wiatr: 15 km/h
11.10.2020 (niedziela)
Słonecznie
17° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
11° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 16 km/h
12.10.2020 (poniedziałek)
Pochmurno
16° C Pochmurno
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 16 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Avignon

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
11 13 17 19 24 28 31 31 25 20 14 10
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
11 °
13 °
17 °
19 °
24 °
28 °
31 °
31 °
25 °
20 °
14 °
10 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
2 2 5 8 12 15 18 18 14 10 6 2
Temperatura w nocy (°C)
2 °
2 °
5 °
8 °
12 °
15 °
18 °
18 °
14 °
10 °
6 °
2 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 18
 • 19
 • 21
 • 17
 • 20
 • 22
 • 25
 • 23
 • 19
 • 15
 • 15
 • 18
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 18
 • 19
 • 21
 • 17
 • 20
 • 22
 • 25
 • 23
 • 19
 • 15
 • 15
 • 18
Średnie
opady (mm)
 • 51
 • 30
 • 33
 • 64
 • 58
 • 40
 • 28
 • 39
 • 112
 • 84
 • 82
 • 52
Średnieopady (mm)
 • 51
 • 30
 • 33
 • 64
 • 58
 • 40
 • 28
 • 39
 • 112
 • 84
 • 82
 • 52
Ilość dni
deszczowych
 • 13
 • 10
 • 10
 • 13
 • 11
 • 8
 • 6
 • 8
 • 11
 • 16
 • 15
 • 13
Ilość dnideszczowych
 • 13
 • 10
 • 10
 • 13
 • 11
 • 8
 • 6
 • 8
 • 11
 • 16
 • 15
 • 13