Sycylia light - zwiedzanie Włoch

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 75637/28

Kliknij aby aktywować
Sycylia light - zwiedzanie Włoch
Zdjecie: 1 z 24
Mapa
First minute
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 09.05.2021 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 09.05.2021

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
7 dni
09.05.2021 - 16.05.2021
śniadania (BB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
7 dni
(09.05 - 16.05.2021)
Zmień
09 maja 2021
(niedziela)
Zmień
BB
(śniadania)
Zmień

Podróż z:
nie 09.05.2021  
Warszawa - Catania
 
nie 16.05.2021  
Catania - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (standardowy) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

198,72
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
4 570
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

4 570,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kategoria
Regio Opis oferty
Położenie:

Hotel klasy turystycznej, położony w pn.-wsch. Sycylii, okolice: Giardini Naxos/ Taormina/ Fondachello/Katania/Nicolosi. 7 rozpoczętych dób hotelowych.Do dyspozycji gości:

Całodobowa recepcja, czasem bar.
Pokoje:

skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją.
Wyżywienie:

Śniadania serwowane do stołu lub w formie bufetu (chleb, masło, dżem i/lub miód, ser, wędlina, sok owocowy, herbata, kawa, mleko, woda) oraz za dopłatą obiadokolacje, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna:


Strona www:Program


Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw organizatora na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Na Sycylii odbierze Państwa pilot. Przejazd do hotelu w północno-wschodniej części wyspy. Nocleg. (Trasa ok. 80 km).Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m.n.p.m. Spacer po jednym ze starych kraterów oraz możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m.n.p.m, w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata na miejscu, ok. 70 EUR/os. - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 120 km).Dzień 3

Po śniadaniu (śniadanie w formie pakietu) wycieczka morska na Wyspy Liparyjskie, zwane też Eolskimi (Vulcano, Lipari): rejs statkiem na malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego, kąpiele w błotach siarkowych, odpoczynek na plaży pokrytej czarnym wulkanicznym piaskiem. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 250 km).Dzień 4

Przejazd do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą "Ucho Dionizjusza". Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 300 km).Dzień 5 -7

Czas wolny na wypoczynek, plażowaniei zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (za dodatkową opłatą):
- Palermo - Po śniadaniu przejazd do zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy. To pełne życia sycylijskie miasto o wspaniałym położeniu, zasługuje na dokładniejsze prześledzenie jego barwnej historii. Zabytki łączą w sobie elementy architektury arabskiej i bizantyjskiej, a pałace i kościoły normańskie z fasadami w stylu hiszpańskiego baroku górują nad chaosem nowoczesnego miasta portowego. Tutaj wśród wąskich, zaniedbanych i krzykliwych uliczek, zamiast atmosfery tęsknoty za przeszłością odnajdziemy radość z przeżywania każdego dnia. Nie jest łatwo to miasto pokochać, ale jednocześnie trudno nie być pod jego wrażeniem. Spacerując jednym z deptaków miasta Corso Vittorio Emanuele dojdziemy do katedry - Duomo, majestatycznej budowli tworzonej przez kilka stuleci. Urokliwe place - Quattro Canti, z fontannami czterech pór roku oraz Piazza Pretoria, z fontanną Wstydu są dowodem na wielowiekową świetność miasta. Zwiedzanie zakończymy przy Teatrze Wielkim, który był scenografią dla filmu "Ojciec chrzestny". Chwila czasu wolnego w okolicach ulic pełnych sklepów oraz słynnego miejskiego targowiska, gdzie będzie możliwość spróbowania słynnego palermitańskiego ulicznego jedzenia (cena ok. 70 EUR/os).
- Śladami Ojca Chrzestnego - półdniowa wycieczka rozpoczynająca się od przejazdu do Forza D'Agro' - malowniczej wioski zbudowanej na skale z wąskimi uliczkami, ruinami zamku i klasztorem. Następnie przejazd do Savoca - średniowiecznego miasteczka założonego w 1139 r. przez Króla Rogera II. W programie: kościół św. Nicolo, klasztor Kapucynów, gdzie można zobaczyć mumie. Obowiązkowy przystanek to bar Vitelli, gdzie rodzina właścicielki Pani Marii wspomina o czasach kiedy kręcono tu sceny do słynnego filmu (cena ok. 40 EUR/os.).Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.


Uwagi do programu
Uwagi! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Podatek klimatyczny płatny na miejscu, bezpośrednio w hotelach.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 145 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok.70 EUR/os., Palermo ok. 70 EUR/os., Śladami Ojca Chrzestnego ok. 40 EUR/os.


Wycieczki lokalne: Śladami Ojca Chrzestnego (cena ok. 40 EUR/os.) i Palermo (cena ok. 70 EUR/os. ).


Uwaga ! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały nadzień 30.04.2020 r. i mogą ulec zmianie.


Wycieczki lokalne

Śladami Ojca Chrzestnego
Półdniową wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do Forza D'Agro'. Wąskie uliczki, ruiny zamku, klasztor św. Trójcy, malownicza wioska zbudowana na skale, z której przepięknie widać Wybrzeże Jońskie i Kalabrię to tylko część czekających nas atrakcji. Następnie przejazd do Savoca - średniowiecznego miasteczka założonego w 1139 r. przez Króla Rogera II. W programie: kościół św. Nicolo, klasztor Kapucynów, gdzie można zobaczyć mumie. Obowiązkowy przystanek to bar Vitelli, gdzie rodzina właścicielki Pani Maria wspomina o czasach kiedy kręcono tu sceny do słynnego filmu. Powrót do hotelu w godzinach obiadowych. Cena ok. 40 EUR/os.


Palermo
Po śniadaniu przejazd do zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy. To pełne życia sycylijskie miasto o wspaniałym położeniu, zasługuje na dokładniejsze prześledzenie jego barwnej historii. Zabytki łączą w sobie elementy architektury arabskiej i bizantyjskiej, a pałace i kościoły normańskie z fasadami w stylu hiszpańskiego baroku górują nad chaosem nowoczesnego miasta portowego. Tutaj wśród wąskich, zaniedbanych i krzykliwych uliczek, zamiast atmosfery tęsknoty za przeszłością odnajdziemy radość z przeżywania każdego dnia. Nie jest łatwo to miast pokochać, ale jednocześnie trudno nie być pod jego wrażeniem. Spacerując jednym z deptaków miasta Corso Vittorio Emanuele dojdziemy do katedry - Duomo, majestatycznej budowli tworzonej przez kilka stuleci. Urokliwe place - Quattro Canti, z fontannami czterech pór roku oraz Piazza Pretoria, z fontanną Wstydu są dowodem na wielowiekową świetność miasta. Zwiedzanie zakończymy przy Teatrze Wielkim, który był scenografią dla filmu "Ojciec chrzestny". Chwila czasu wolnego w okolicach ulic pełnych sklepów oraz słynnego miejskiego targowiska, gdzie będzie możliwość spróbowania słynnego palermitańskiego STREET FOOD (ulicznego jedzenia). Cena ok. 70 EUR/os.


Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.


META Description

Sycylia Light 8 lub 15 dni • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Noto - zabytek światowej klasy UNESCO • Taormina i groźna Etna


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 3.7/6. Sprawdź opinie: "


Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką w wybranym kierunku.

Zdjęcia lokalizacji (4)

Sycylia. Cefalu. Włochy Sycylia. Cefalu Włochy.Sycylia. Cefalu Sycylia. Cefalu

Średnie temperatury w ciągu roku w Palermo

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
15 15 17 19 23 27 30 30 27 24 20 17
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
15 °
15 °
17 °
19 °
23 °
27 °
30 °
30 °
27 °
24 °
20 °
17 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
10 9 10 12 16 20 22 23 21 18 14 11
Temperatura w nocy (°C)
10 °
9 °
10 °
12 °
16 °
20 °
22 °
23 °
21 °
18 °
14 °
11 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 18
 • 17
 • 20
 • 20
 • 24
 • 26
 • 29
 • 28
 • 21
 • 21
 • 16
 • 14
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 18
 • 17
 • 20
 • 20
 • 24
 • 26
 • 29
 • 28
 • 21
 • 21
 • 16
 • 14
Średnie
opady (mm)
 • 69
 • 51
 • 59
 • 51
 • 77
 • 18
 • 3
 • 18
 • 89
 • 90
 • 122
 • 141
Średnieopady (mm)
 • 69
 • 51
 • 59
 • 51
 • 77
 • 18
 • 3
 • 18
 • 89
 • 90
 • 122
 • 141
Ilość dni
deszczowych
 • 13
 • 12
 • 11
 • 10
 • 7
 • 4
 • 2
 • 3
 • 9
 • 10
 • 14
 • 17
Ilość dnideszczowych
 • 13
 • 12
 • 11
 • 10
 • 7
 • 4
 • 2
 • 3
 • 9
 • 10
 • 14
 • 17