Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Biblijny Alfabet

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 82150/123

Słonecznie

21°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Biblijny Alfabet
Zdjecie: 1 z 10
Mapa
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Polecamy tę ofertę:
 • Atrakcyjna przecena o 14%
touroperator:
Zadaj pytanie
Schowek Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 25.03.2022 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 25.03.2022

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
10 dni
25.03.2022 - 04.04.2022
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
10 dni
(25.03 - 04.04.2022)
Zmień
25 marca 2022
(piątek)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
pią 25.03.2022 05:55 - 10:40
Warszawa - Tel Aviv Yafo
Linie: Wizzair  
pon 04.04.2022 11:30 - 14:30
Tel Aviv Yafo - Warszawa
Linie: Wizzair  
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dwuosobowy (Pok. 2 os.)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

296,78
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
8 358
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

8 358,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować

Kategoria

Region

Izrael /

Opis oferty

Jerozolima • Betlejem • Tel Awiw • Cezarea Maritima • Hajfa • Akka • Kana Galilejska • Nazaret • Jerash • Amman • Madaba • Góra Nebo • Kerak • Kasr Al-Szaubak • Petra • Akaba • Wadi Rum • Morze Martwe • Tel AwiwPiękno przyrody, potęga rozumu zaklęta w czerwonym kamieniu nastrojowej Petry i hipnotyzujące pustynne krajobrazy Jordanii to zapowiedź wspaniałej przygody. Na każdym kroku miejsca znane z lekcji historii i religii, głęboko związane z dziejami naszej cywilizacji. Jerozolima - miasto trzech religii, Betlejem, Nazaret - tu materializują się wyobrażenia o wielkiej przeszłości Izraela. Atrakcje wycieczki to także kąpiel w Morzu Martwym, podczas której bardzo słona woda pozwala utrzymać się na wodzie bez ruchu i jeep safari w malowniczym wąwozie Wadi Rum. Trasa w Izraelu i Jordanii: ok. 1200 km.

Dzień 1. .

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2. . jerozolima

Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY - świętego miejsca trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołem Dominus Flevit oraz Bazyliką Agonii (Kościół Wszystkich Narodów), skąd rozpościera się niesamowity widok na błyszczącą w słońcu złotą Kopułę na Skale i Bramę św. Szczepana. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejście Cardo - jedną z najstarszych ulic Jerozolimy prowadzącą w kierunku Ściany Płaczu, Via Dolorosa - Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3. . betlejem - tel awiw - cezarea maritima

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich oraz Grota Mleczna, gdzie według tradycji schroniła się Święta Rodzina w drodze do Egiptu. Przejazd do TEL AWIWU. Spacer najpiękniejszymi ulicami stolicy Izraela, gdzie znajdują się słynne białe domy zaprojektowane w stylu Bauhaus. Wizyta na popularnej plaży Banana Beach, na koniec czas na zakupy na tradycyjnym targu Carmel. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w bliskowschodnich aromatach, smakach i kolorach. Przejazd do miasta CEZAREA MARITIMA - port i miasto, którego okres świetności przypada na okres panowania Heroda Wielkiego. Zachowały się tam ruiny budowli antycznych, między innymi wspaniały Amfiteatr, w którym do dziś odbywają się przedstawienia oraz malowniczo położony nad Morzem Śródziemnym akwedukt z II w. Przejazd do Hajfy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Dzień 4. . hajfa - akka - kana galilejska - nazaretŚniadanie. Zwiedzanie HAJFY - pięknie położonej na zboczach góry Karmel z fantastycznymi ogrodami bahaitów. Zwiedzanie: klasztor Stella Maris i grota Eliasza. Następnie przejazd do miasta AKKA, jednego z najstarszych portów morskich na świecie. Zwiedzanie cytadeli i spacer po starówce. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Następnie NAZARET - zwiedzanie: kościół św. Józefa i Bazylika Zwiastowania - największa chrześcijańska bazylika na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5. . jerash - amma

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przekroczenie granicy mostem Szejka Husajna. Przejazd do JERASH, nazywanego Pompejami Azji, zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych i najbardziej oryginalnych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Przejazd i zwiedzanie stolicy Jordanii - AMMANU: teatr rzymski, cytadela, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów, świątynia Herkulesa, wieża Abbasydów. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 6. . morze martwe

Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy Jordanii lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd nad MORZE MARTWE, położone w najgłębszej depresji świata, sięgającej ponad 400 m p.p.m. Wyjątkowa kąpiel: ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) morze wypycha pływającego na powierzchnię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 7. . madaba - góra nebo - kerak - kasr al-szaubakŚniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MADABY - miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tu Mapa z Madaby - mozaika z VI w., zbudowana z ok. 2 mln elementów. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. Obecnie jest jedną z głównych dróg kraju, w której okolicy znajdują się najważniejsze zabytki. Przejazd na GÓRĘ NEBO, uważaną za miejsce śmierci Mojżesza. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków krzyżowców - KERAK, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do punktu widokowego, skąd można podziwiać przepiękną panoramę zamku KASR AL-SZAUBAK, jednej z pierwszych fortyfikacji krzyżowców w Ziemi Świętej. Zwiedzanie ruin kościoła krzyżowców m.in. sali recepcyjnej i sanktuarium Abu Sulejmana. Przejazd do hotelu w okolicy Petry. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 8. . petra - akaba

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PETRY - ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra jest objęta patronatem UNESCO, a od 2007 r. figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer wąskim wąwozem Siq, mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Na jego ścianach można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Następnie zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono przygody Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Temenos i miejsce składania ofiar. Przejazd do hotelu w AKABIE, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 9. . wadi rum

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do WADI RUM - pustynnego wąwozu, urzekającego przepięknymi pustynnymi krajobrazami. Około dwugodzinne jeep safari, podczas którego można podziwiać olbrzymie skalne góry w kolorze ochry, fantastycznie ukształtowane przez naturę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 10. . akaba

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11. . tel awiw

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Akabie. Przekroczenie granicy z Izraelem. Przejazd do TEL AWIWU. W zależności od godziny wylotu czas wolny lub przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Świadczenia

10 noclegów w hotelach***: 4 w Izraelu, 6 w Jordanii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 300 USD (dzieci do 12 lat - ok. 205 USD). Opłaty graniczne: w Jordanii: ok. 15 USD, w Izraelu: ok. 30 USD. Opłaty fakultatywne: Wadi Rum: 55 USD; wycieczka nad Morze Martwe: 55 USD.
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Izraela.

Prognozowana pogoda w Tel Awiw

10.03.2022 (czwartek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 20 km/h
11.03.2022 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 17 km/h
12.03.2022 (sobota)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
13.03.2022 (niedziela)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 19 km/h
14.03.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 25 km/h
15.03.2022 (wtorek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 23 km/h
16.03.2022 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 17 km/h
17.03.2022 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 19 km/h
18.03.2022 (piątek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
13° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
19.03.2022 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 16 km/h
20.03.2022 (niedziela)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 20 km/h
21.03.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 18 km/h
22.03.2022 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 21 km/h
23.03.2022 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
24.03.2022 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 20 km/h
Dzień wylotu
25.03.2022 (piątek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 1
26.03.2022 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 2
27.03.2022 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 20 km/h
Dzień 3
28.03.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 21 km/h
Dzień 4
29.03.2022 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień 5
30.03.2022 (środa)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 6
31.03.2022 (czwartek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 7
01.04.2022 (piątek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 15 km/h
Dzień 8
02.04.2022 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 9
03.04.2022 (niedziela)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 10
04.04.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 60 %
Wiatr: 20 km/h
05.04.2022 (wtorek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 19 km/h
06.04.2022 (środa)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 49 %
Wiatr: 19 km/h
07.04.2022 (czwartek)
Słonecznie
25° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 46 %
Wiatr: 17 km/h
08.04.2022 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 19 km/h
09.04.2022 (sobota)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 22 km/h
10.04.2022 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 19 km/h
11.04.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 22 km/h
12.04.2022 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 22 km/h
13.04.2022 (środa)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 17 km/h
14.04.2022 (czwartek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 17 km/h
15.04.2022 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 22 km/h
16.04.2022 (sobota)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 52 %
Wiatr: 22 km/h
17.04.2022 (niedziela)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 19 km/h
18.04.2022 (poniedziałek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 42 %
Wiatr: 16 km/h
19.04.2022 (wtorek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 19 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Jerozolima

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
12 13 16 22 26 28 30 30 28 26 20 15
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
12 °
13 °
16 °
22 °
26 °
28 °
30 °
30 °
28 °
26 °
20 °
15 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
5 5 7 10 14 17 19 19 17 15 11 7
Temperatura w nocy (°C)
5 °
5 °
7 °
10 °
14 °
17 °
19 °
19 °
17 °
15 °
11 °
7 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 18
 • 16
 • 23
 • 26
 • 29
 • 29
 • 30
 • 31
 • 30
 • 27
 • 23
 • 20
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 18
 • 16
 • 23
 • 26
 • 29
 • 29
 • 30
 • 31
 • 30
 • 27
 • 23
 • 20
Średnie
opady (mm)
 • 83
 • 78
 • 45
 • 15
 • 8
 • 2
 • 10
 • 0
 • 0
 • 8
 • 27
 • 71
Średnieopady (mm)
 • 83
 • 78
 • 45
 • 15
 • 8
 • 2
 • 10
 • 0
 • 0
 • 8
 • 27
 • 71
Ilość dni
deszczowych
 • 13
 • 12
 • 8
 • 4
 • 2
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 4
 • 7
 • 11
Ilość dnideszczowych
 • 13
 • 12
 • 8
 • 4
 • 2
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 4
 • 7
 • 11