Turcja - Odkrywamy Turcję

Wypoczynek + zwiedzanie

Kod oferty: FTR 95738/27

Sunny

31°C Sunny

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

Kliknij aby aktywować
Turcja - Odkrywamy Turcję
Zdjecie: 1 z 10
Mapa
First minute
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
touroperator:
Zadaj pytanie
Ulubione Prześlij Drukuj Zadaj pytanie
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 04.07.2020 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 04.07.2020

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
13 dni
04.07.2020 - 17.07.2020
śniadania i obiadokolacje (HB)
2 osoby
(2 dorosłych)
Zmień
13 dni
(04.07 - 17.07.2020)
Zmień
04 lipca 2020
(sobota)
Zmień
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Zmień

Podróż z:
sob. 04.07.2020 07:00 - 00:00
Katowice -
 
pt. 17.07.2020 16 lipca, 00:00 - 17 lipca, 13:30
- Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla 2 osób dorosłych )
pokój dla 2 osób ( Miejsce w pokoju) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne "Kup sobie spokój"

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet Premium

347,76
/ całość
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 1 000 000 120 000
Cena całkowita
4 554
PLN
Wczytywanie...
Podsumowanie rezerwacji

4 554,00
Wczytywanie...
Kliknij aby aktywować
Kraj
TURCJA
Opis
Edirne - Istambuł - Kutahya - Pamukkale - Efez - Didim - Pergamon - Troja - Cieśnina Dardanele
Program
Dzień 1 :
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze pla-nowane są kró tkie postoje i przerwy na posiłek. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.
Dzień 2 :
Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu. Miasto w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Istambułu (wó wczas Bizancjum), potem zostało drugą (po Bursie) stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Obiadokolacja w tradycyjnej loknacie tureckiej, vis a vis przepięknego meczetu Selimiye Camil. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.
Dzień 3 :
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu, dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: podzi-wianie z zewnątrz kościoła - muzeum Hagia Sofia, zwiedzanie najznakomitszych zabytkó w miasta: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II oraz tajemnicza cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na najciekawsze zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centró w handlowych Europy (ok. 4000 sklepikó w), czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powró t do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 :
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale – Ba-wełnianego Zamku. Po drodze postó j w Kutahyi, miejscowości znanej w Turcji z pięknych wyrobó w z porcelany i fajansu, możliwość zrobienia zaku-pó w. Kontynuacja przejazdu do hotelu w Pamukkale, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5 :
Po śniadaniu spacer po jedynych na świecie, śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, zało-żonego w II w p.n.e. przez kró la Pergamonu Eumenesa. W tym dniu odwiedzimy także Laodyceę - dziś już tylko ciekawe stanowisko archeologiczne, a dawniej zamożne miasto słynące z produkcji czarnej wełny, usług bankowych i osiągnięć medycznych. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale.
Dzień 6 :
Po śniadaniu przejazd nad Morze Egejskie, do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu - największego najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śró dziemnomorskim i jednocześnie najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfiteatr na ok. 25.000 osó b, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany - miejsca, w któ rym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzanie sanktuarium. Kontynuacja przejazdu do Didim, podczas któ rego zobaczymy pozostałości po Artemizjonie – miejscu kultu bogini Artemidy, jednym z 7 cudó w starożytności. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7 –Dzień 11 :
Śniadania i obiadokolacje w hotelu, pobyt wypoczynkowy w Didim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.
Dzień 12 :
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze kró tki postó j w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Gelibolu.
Dzień 13 :
Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, któ ra stanowi naturalną granicę pomiędzy Pó łwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko-bułgarskiej. Kró tki postó j w Edirne – urokliwym miasteczku granicznymi i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Dalszy przejazd w kierunku kraju.
Dzień 14 :
Powró t do kraju w godzinach południowych.
Program fakultatywny
- rejs statkiem po Bosforze ok. 20 EUR
- wieczó r turecki ok. 30 EUR
- łaźnia turecka ok. 15 EUR
- rejs statkiem po Morzu Egejskim ok. 15 EUR (z lunchem)
- Dalyan ok. 60 EUR (kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wy-kutymi w skałach, niezwykła Zó łwia Plaża)
Świadczenia Zakwaterowanie
11 noclegó w w hotelach o stan-dardzie***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami, w hotelach restauracja, bar. 2 noclegi w Istambule (w centrum miasta), 2 noclegi w Pamukkale, 6 noclegó w w Didim, 1 nocleg w okolicach Cieśniny Dardanele. W Didim, podczas wypoczynku nad Morzem Egejskim, zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum turystycznym Didim - Altinkum, w odległości ok. 100-400 m od plaży. Pokoje wyposażone w klimatyzację płatną fakultatywnie ok. 4 EUR/pokó j/dzień, basen hotelowy (leżaki i parasole przy basenie - gratis), drink bar.
Wyżywienie
11 śniadań w formie bufetu, 11 obiadokolacji. Podczas pobytu w Didim obiadokolacje składające się z zupy i serwowanego drugiego dania oraz bufetu z przystawkami i sałatkami. Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
Transpo
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Uwagi praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodnikó w) są dzielone na wszystkich uczestnikó w. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji i 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy tureckiej. Wizę można wykupić: 1. indywidualnie przed wyjazdem online za pośrednictwem platformy internetowej E-visa https://www.evisa.gov.tr/pl/ - koszt 35 USD/os. Wizę należy wy-drukować i zabrać ze sobą na miejsce zbió rki; 2. na granicy w momencie jej przekraczania – wg aktualnych cen - płatne gotó wką; 3. za pośrednictwem biura – koszt: 170 zł/os. Uzyskana wiza ważna jest na okres 180 dni i uprawnia maksymalnie łącznie do 90 dni pobytu na terenie Tur-cji. Jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.
W przypadku wykupu wizy za pośrednictwem biura wypełniony wniosek wizowy należy przesłać na adres: sosnowiec@almatur.pl najpó źniej do 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdó w z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz.
Przejazd Belgrad - Edirne (ok. 700 km - ok. 12 godz.).
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km. Podczas zwiedzania meczetó w obowiązkowy stró j dla kobiet to długa spó dnica, za-kryte ramiona, nakrycie głowy, najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje
- kosztó w realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty rezerwacyjne do zwiedzanych obiektó w, opłaty lokalne, wjazdy do miast, bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, datki na świątynie, przejazdy komunikacją miejską, zwyczajowe napiwki. Koszt – ok. 145 EUR, -opłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie - ok. 25 EUR, - wiza i pośrednictwo wizowe – 170 zł, - programu fakultatywnego.
Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem w wybranym kierunku.

Zdjęcia lokalizacji (1)

Istambuł

Prognozowana pogoda w Edirne

19.06.2020 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 44 %
Wiatr: 13 km/h
20.06.2020 (sobota)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 15 km/h
21.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 37 %
Wiatr: 12 km/h
22.06.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 11 km/h
23.06.2020 (wtorek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 12 km/h
24.06.2020 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 13 km/h
25.06.2020 (czwartek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 12 km/h
26.06.2020 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 11 km/h
27.06.2020 (sobota)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 11 km/h
28.06.2020 (niedziela)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
15° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 10 km/h
29.06.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 9 km/h
30.06.2020 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
28° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 47 %
Wiatr: 11 km/h
01.07.2020 (środa)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 43 %
Wiatr: 13 km/h
02.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 9 km/h
03.07.2020 (piątek)
Słonecznie
29° C Słonecznie
Bezchmurnie
17° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień wylotu
04.07.2020 (sobota)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 2
05.07.2020 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 3
06.07.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 4
07.07.2020 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 32 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 5
08.07.2020 (środa)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 6
09.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 17 km/h
Dzień 7
10.07.2020 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 12 km/h
Dzień 8
11.07.2020 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień 9
12.07.2020 (niedziela)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 10
13.07.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 11 km/h
Dzień 11
14.07.2020 (wtorek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 12
15.07.2020 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień powrotu
16.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 40 %
Wiatr: 15 km/h
17.07.2020 (piątek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 16 km/h
18.07.2020 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 12 km/h
19.07.2020 (niedziela)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 13 km/h
20.07.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 13 km/h
21.07.2020 (wtorek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 13 km/h
22.07.2020 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 33 %
Wiatr: 14 km/h
23.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 12 km/h
24.07.2020 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 9 km/h
25.07.2020 (sobota)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 12 km/h
26.07.2020 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 15 km/h
27.07.2020 (poniedziałek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 10 km/h
28.07.2020 (wtorek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 14 km/h
29.07.2020 (środa)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 32 %
Wiatr: 13 km/h
30.07.2020 (czwartek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 12 km/h
31.07.2020 (piątek)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 14 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Edirne

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
7 10 14 19 25 30 32 32 27 21 14 8
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
7 °
10 °
14 °
19 °
25 °
30 °
32 °
32 °
27 °
21 °
14 °
8 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
-1 -0 3 7 11 16 18 18 13 10 5 1
Temperatura w nocy (°C)
-1 °
-0 °
3 °
7 °
11 °
16 °
18 °
18 °
13 °
10 °
5 °
1 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 20
 • 20
 • 20
 • 18
 • 19
 • 21
 • 24
 • 26
 • 23
 • 22
 • 19
 • 18
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 20
 • 20
 • 20
 • 18
 • 19
 • 21
 • 24
 • 26
 • 23
 • 22
 • 19
 • 18
Średnie
opady (mm)
 • 65
 • 39
 • 59
 • 49
 • 66
 • 38
 • 53
 • 37
 • 45
 • 58
 • 76
 • 68
Średnieopady (mm)
 • 65
 • 39
 • 59
 • 49
 • 66
 • 38
 • 53
 • 37
 • 45
 • 58
 • 76
 • 68
Ilość dni
deszczowych
 • 11
 • 9
 • 11
 • 12
 • 12
 • 9
 • 7
 • 5
 • 7
 • 9
 • 11
 • 13
Ilość dnideszczowych
 • 11
 • 9
 • 11
 • 12
 • 12
 • 9
 • 7
 • 5
 • 7
 • 9
 • 11
 • 13